Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

Gumeny

Dráma, pri ktorej som sa smial viac, ako pri dnešných komédiach, alebo veľmi dobrý film, no 5* by som mu dal, ak by ostal len v tej komediálnej rovine s prvkami drámy a nesnažil sa za každú cenu získať Oscara. ()

Migelica

Tak veľmi reálne stvárnený film a od Kevina Spaceyho zahraný som ešte nevidel. Krásna červerná farba symbolizujúca vášeň a sex. Normálne by som povedal, že si takto v Amerike žijú...Divné rodinky, samozrejme troška prifarbené ale niečo na tom je. Kevin po Se7en a American Beauty respect. :) ()

Nikoljeta

Americká krása viděna u hroubka mi jednoduše vzala dech. Den předtím jsem zhlédla Miluj svůj život a Americká krása perfektně na tento film navázala. Oba filmy nám totiž rozličným způsob ukazují, kterak milovat život, hledat krásu v něm a užívat si a vychutnávat každou chvíli, která by nás měla naplnit. Famózní oblíbenec Kevin Spacey, jehož jsem nedávno viděla v Sedm, ukázal opět jinou polohu svého hereckého talentu. Nesmím však zapomenout na ostatní herce, z nichž ani jednoho nelze hanobit. Charakter každé postavy byl doveden k dokonalosti a vše souznilo v perfektním rytmu. ()

kacer4

Úplne dokonalý film. V prvom rade musím povedať, že Kevin nieje vôbec môj obľúbený herec a je mi až nesympatický. Teda bol. V L.A. Confidential ma zaujal veľmi jeho výkon. Ale v tomto filme si u mňa úplne napravil renomé. Jeho prejav a všetko... V prvom rade bola bezchybná réžia. Napätie striedalo humor, a keď sa do toho pridala perfektnú hudbu, vznikol vynikajúci film. Keby je to na mne, tak by som len záver trochu zmenil, ale aj tak je dobrý. Pre mňa jeden z najlepších filmov, aké som videl. 100% ()

fafejt001

JEDINEČNÉ , AMERICKÉ , OPRAVDU JEDINEČNÝ FILM . KEVIN I ANNETTE OPRAVDU PARÁDA . A KDYŽ ONA , MLADÁ ROZTLESKÁVAČKA TANČILA JEN PRO KEVINA - PROSTĚ FAMOZNÍ ZÁBĚR . ()

MFJD

Trefný film o mužovi, ktorý našiel čo dávno stratil navzdory vlastného stereotypu. Dlho som si nechával komentár pre tento snímok. Nechcel som plácať, ale počkať kým to nevyzrie. Ako znie posledná lesterová veta ,, Že raz to pochopíte", tak pomaly ale isto tomu začínam chápať. To neznamená že som nepochopil filmu, to by tak vyzeralo. Chápať epickosť ale aj lyrickosť hlavnej postavy, ktorá hľadá sama seba. Vžiť sa do toho nemusím, keď často mám podobné chvíľky a pochybujem že len ja. Problémy určitého typu, by som nechcel nikdy riešiť, nedajbože zaziť ale život je o tom. Je to veľká satira na veľkom javisku menom život. Film je ukážkou grotesky a realistickým obrazom americkej spoločnosti. Škoda že američania si vedia stielať a robiiť zo seba dobrý deň len s chudákov z lacnej pracovnej strednej tiredy. Chýbalo mi tu troška viac armádnej špiny, ako len sexuálne zneužívanie v ich radoch, či celosvetový drogový problém. Dospievajúci, ich sny, sexálne skúsennosti tým si každý prešiel bez ujmy, manželstvo po rokoch, keď láska oprchá staňe sa z nej nutnosť či nudoprázdno. Vzájomne podjebávanie to druhého sa stáva najskôr hrou, potom nutnosťou az nakoniec vznikne z toho paranoja. Človek si to všetko uvedomí až keď je na konci svojej cesty, o čom to všetko vlastne bolo. Vykreslenie postáv, načasovanie príbehu je výborne, herci a casting skvelý. A hláška ,,honím si ho ve spřche, to je vrchol mého dne", sa stala kultovou. ()

mokrasek

Jestliže jsi nešťastný, starý chlap, kterého něco žere a když se manželství stane reklamou na normálnost, zakřič si, zakuř si trávu, sveď mladou holku, prostě udělej NĚCO. Film s několika silnějšími momenty, setkání obou mužů v garáži, nebo když je krev rudější, než okvětní lístky symbolu A.K., je nejen pro nás-realisty s romantickou duší. Vítejte u Veselého kuřátka. ()

unclejack

Americká krása je silný a presvedčivý film, ale úplne nesúhlasím s tým, že ide o najväčšiu zbraň snímky. Podľa mňa je to nejednoznačnosť a všadeprítomná každodennosť, ktoré povýšili rozprávanie Lestera Burnhama na vysoké pozície v rebríčku najobľúbenejších filmov. Ale ak aj vynecháme tento subjektívny faktor - celkové vyznenie Krásy sa dotýka snád každého - musíme oceniť skúsenú réžiu - Sam Mendes debutoval štýlom šesťdesiatročného režisérskeho barda - hravú kameru s nádhernými farbami - tu sa ktosi naozaj vyhral - vtipný i svojím spôsobom tragický scenár - napr. CAR - Medzi tebou a Jane je akási priepasť. LES - Priepasť? Nenávidí ma. CAR - Preháňaš. LES - Teba nenávidí tiež. Dokonca aj slovenský dabing sa až na pár prešľapov činil - nutnosť prekladať názov podniku Mr.Smileys si mohli odpustiť. Celkovo však ide o film o morálke, láske, životnej kríze a má naozaj široký záber interpretácií... skrátim to, ak poviem že film je o kráse. Kráse v každom zábere, kráse, ktorá prestupuje chovanie viacerých postáv, ale oscarový príklad Lestera Burnhama v tomto ohľade vyráža dych. ()

AceDandelion

Jeden z nejkvalitnějších filmů všech dob. Těžký drama a přitom s tolika komediálními prvky ! Rozsáhlejší komentář napíšu tehdy, až to uvidim podruhé,potřetí, nebo prostě a jednoduše tehdy, kdy nebudu fascinovaně omráčená a beze slov ! ()

N0X.

Dlho som odsúval tento film bokom a nikdy som nemal chuť ho pozerať. Dnes ma nuda prinútila pustiť si ho. Nie som z neho sklamaný, ale ani to nie je až tak dobré ako je to hodnotené. Kevin Spacey skvelý, ale mohol to zahrať aj lepšie. Rola mu jednoducho sadla presne na telo. Záver trochu nečakaný, bol som milo prekvapený. Verdikt: 70% ()

janulin123

Pp neuvěřitelně dlouhé době jsem se i já konečně odhodlala zhlédnout, který figuruje v žebříčku těch, které se mohou chlubit soškou Oscara. Zda bych mu ho já osobně dala, není tak úplně jisté. Film každopádně něco do sebe má. Je současný, smutný a dojemný. Ano, nemusel by se tak šíleně vnucovat a bez pár hysterických scén bychom se taky jistě odešli, ale film má být tak trochu kýč, má v něm být něco navíc oproti běžnému životu. Především by měl v každém něco zanechat a ve mě zanechal... ()

Johanita

Úžasný film, kterému nelze vytknout vůbec, ale vůbec nic. Kevin Spacey brilantní. Hudba podmanivá a snivá. Příběh jednoduchý, citlivě podaný, se zajímavou zápletkou, která zamíří až k nemilosrdnému a dobře uzavírajícímu konci. Zajímavé komentáře: kleopatra, KevSpa ()

CAR0DEJ

"Není to kámoška, jenom jí využíváš, aby sis připadala líp." "Di se boudnout psychouši !" "Buď zticha mrcho !" "Vždyť je divnej." "To já sem taky a vždycky budem divní a nikdy nebudeme ako ostatní a ty divná nebudeš, protože si... moc perfektní." "Jó, nó...aspoň nejsem šeredná..." "Ale si a taky nudná a hlavně úplně obyčejná a dobře to víš..." ()

Stellbory

Skvělé nahlédnutí pod pokličku lidské snahy dělat ze sebe na povrch někoho jiného něž kterým jsme doopravdy jsme. Závěrečné rozuzlení mi až vehnalo slzy do očí pod náporem nefalšovaného příkladu falešnosti naší společnosti, na druhou stranu zde můžeme vidět i vystoupení z tohoto cykly lží a jaké to může mít důsledky, ať už kladné nebo záporné. Herecký výkon Kevina Spaceyho byl opravdu brilantní, samotný snímek rovněž, Pět hvězd má ode mě American Beauty jistých. ()

v.indruchova

Zajímavé pojednání o životě, takové jaké je. Přestáváme žít, řešíme věci, které nejsou důležité jen kvůli tomu aby jsme si nemuseli uvědomit jak je náš život na nic a jak se vlastně cítíme mizerně. Hádáme se, ubližujeme sobě i druhý zase jen kvůli tomu stejnému. Každý máme své strašáky ve skříni. Ale proč s tím vším něco neudělat něž bude pozdě? Jak dlouho vydrží odhodlání člověka něco se svým životem udělat než vyčpí myšlenka filmu jako otevřené šumivé víno? Heh? Začátek mě moc nebavil, takové to seznamování, na mě moc hádek a beznadějnosti, ale potom v druhé části to má jiný spád a dává to smysl. Doporučuji, spíše hloubavější snímek, plytkosti moc nenajdete. Nenabádá vás ten snímek být lepším rodičem? :) ()

Dirterdra

Nikdy se film nezaobíral samotou essencí života a lidství a zároveň přinesl takou lehkos a uspokojivé vyvrcholení.Kevin Spacey zde hraje svoji životní roli. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)