Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

Sagara

Film ma zastihol na strednej škole, rozhodne nie obdobie, pre také filmy. Aspoň som si to vtedy myslel. Keď som si ho ale napokon pozrel, očaril ma. Či už magická hudba Thomasa Newmana, príjemná réžia Sama Mendesa, strhujúce výkony hercov starých i mladých a výborný príbeh muža, ktorý sa rozhodol žiť, aby vzápätí zomrel. Alan Ball pozná ľudí a medziľudské vzťahy excelentne. ()

Movie Gourmet

Výborný film o muži, který prožívá něco jako krizi středního věku, ale horší. Jeho manželství je v troskách a jeho vlastní dcera ho nenávidí, navíc nejsou ani on a ani jeho manželka nijak úspěšní v práci. Proto se Lester Burnham (Kevin Spacey) rozhodne změnit svůj dosavadní život - a to radikálně. Herecký koncert Kevina Spaceyho a Annette Bening. Výborná režie Sama Mendese a výborný scénář v doprovodu dvou nezapomenutelných hudebních skladeb pod taktovkou Thomase Newmana. Poznávací znamení filmu: karmínové růže. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Martin_W

Název filmu vypovídá o tom, jaký celý film je. Americký a krásný. Výborný scénář, skvělí herci, dokonalý hudební doprovod a na celém filmu nejlepší - konec. 99% ()

fredisek

Tak dokonalé spojení komedie a dramatu jsem neviděl dlouho (jestli vůbec), o to je působivější závěr snímku. Neřekl bych, že se dá ze stereotypu vytřískat tolik. Všechny postavy jsou svým způsobem prototypem různých lidí - kancelářská krysa, ambiciózní panička z předměstí, nevyrovnaná puberťačka, zelený mozek se sbírkou pistolí v obýváku, středoškolská sexbomba... To, že se časem začnou stereotypy hroutit tím, že se dostávají do stereotypních situací (paradox jak kráva), psychologický efekt filmu zdvoj a rovnou ztrojnásobuje - otec se zabouchne do dívky ve věku své dcery, manželka si najde úlisného karieristu ("Fuck me, Your Majesty." Tak tuhle větu jen tak z hlavy nepustím!). Jak by asi vypadala Americká krása po česku? Chlápek s pivním pupkem, žena u plotny, kluk, co poslouchá laciný rock a holka, která rebeluje kouřením trávy nebo chozením s "nevhodným" cápkem? Máme Ameriku ještě v mnohém dohánět. Její stereotypy jsou záživnější, i když drsnější, neoptimistické (přitom zábavné) a nebezpečné. ()

smetyl

Šťastná rodina a její nešťastné osudy. Asi právoplatně udělený oscar. Já si užíval scény kdy se z uťáplého podpantofláka stane chlap a natře to svojí manželce. Film mi nepřišel ani tak smutný jako spíš prostě ze života. Pravdivý. ()

kamigava

Zajímavé drama o zajímavých lidech, kteří nakonec najdou toho pravého a uvědomí si, co je v životě nejdůležitější. Film mě bavil a poskytnul mi nějaké ty životní moudra a poučení. Sem tam může být film morálně nepřípustný, ale věřím, že na konci vám to bude jedno. Zasmál jsem se také nad vtipnými poznámkami a okamžiky, které hlavní hrdiny odpuzují od sebe. Kevin Spacey se na tuhle roli vyloženě hodí. V mžiku se mu rozsvítí a příběh nabírá úplně jiné otáčky. I to se v životě může stát. Vždyť změna nikdy neuškodí. Někomu se film může zdát hodně iritující, ale proč se nad všechny své morální zásady nepodvznést a začít opravdu žít? ()

Morlok

Další ze snímků poukazující na ubohost života většiny dnešní populace, kritizující stereotyp a materialismus... kdo tohle může nemilovat?! - "Sometimes there's so much beauty in the world, I feel I can't take it." ()

Kusik

Zachycuje určitou realitu a to se mi líbí na tomhle filmu asi nejvíc. Nevidím v tom něco velikého, ale scénář je na 5/5. Zkrátka tomu ději nelze nic vytknout, ale zpracování bych si samozřejmě, jako Evropan, představoval jinak. ()

HonzaSim

Film, který v sobě má svoje jedinečné kouzlo. Ani nevím jak to popsat, ale něco mimořádného z něj vyřazuje. Zase to ovšem nepřehánějte, jeden z nejlepších filmů všech dob? Za mě teda určitě ne. Výkon Kevina Spaceyho sice stojí za to, atmosféru také má. Ale opět to trochu troskotá na příběhu. Americká krása má řadu poselství. Pokud váš život a každý den bude mít řád, budete naplněnější. Pokud půjdete za tím, co vás baví, budete šťasnější, pozitivnější a budete mít víc energie. Zároveň by člověk měl vnímat detaily okolo sebe a neobyčejnost na obyčených věcech. To je sice hezké, ale o ty, kteří se o pozitivní myšlení a vše kolem zajímají to není nic nového. Chápu, že pro ty, kteří se nikdy ničím takovým neřídili, to může být šokující. Pro ně to možná je objevení Ameriky. Tak snad je tento film donutil přemýšlet jinak. Jinak chválím komediální stránku, která je pro drama přínosem, když to do sebe zapadá. Co mě spíš donutilo zamyslet, byla zaprvé pohovka, luxusní, krásná a exkluzivní, stále ale jen a pouze gauč. Zadruhé fakt, že materiální stránka z nás šťastné neudělá. 70% ()

H4ku11

Nemám naivnú predstavu o dokonalých rodinách na americkom predmestí, takže samotná téma filmu ma až tak neočarila. Výkon Kevina Spaceyho spolu s jeho príhovorom na konci áno. Keďže som film nepochopil, musím si to ešte raz, na odporúčanie mojej najdrahšej, pozrieť. ()

Klajnik

Americká krása je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a také filmem, který by měl každý v životě vidět. To nejen proto, že je tak příjemný a uspokojivý film -  Hlavně mu nechybí přesah, jak by každému opravdovému umění chybět nemělo. Je to film, který nastavuje zrcadlo. Kritika amerického snu a konvenčnosti. To, co se zdá dokonalé, ještě nemusí být vskutku krásné. Samotnému se mi vždycky protivila faleš a neopravdovost. Všímal jsem si rozporů mezi tím, jaký lidé jsou a jak se snaží působit. Všímal jsem si i toho, jak mnoho z oněch společenských norem, je ve skutečnosti fraškou a pokrytectvím a proto, jejich nabourávání vyvolává toliko pozdvižení. Znovu se ale ukazuje, že kvalitní scénář je základ. ()

Jimmy15

Vůbec nevím, co si o tom filmu mám myslet. Osobně mě nejvíc bavila poslední půlhodina. Tam jsem všechno pochopil a všechno se pořádně vybarvilo. Jinak jsem měl stejné pocity, jako například z filmu Requiem za sen. ()

Oralfabet

Film mě pohltil jako jen málo jiných. A přitom k tomu stačilo jen několik lidí, kteří nejsou spokojeni se svými životy. Možná, že mi někteří připomněli mne samého, nechci se ale pouštět do úvah o tom, jak jsem či nejsem spokojený se svým životem, hlavní je, že jsem byl nadmíru spokojen s tímhle filmem. SPOILER Snad ještě nikdy jsem nebyl tak zasažen smrtí hlavního hrdiny, jako právě u Americké Krásy. ()

cesky_hrac

Já nejsem žádný milovník romantických filmů. I přesto jsem ho zkusil. Film se mi docela líbil. Byl zajímavý. V žádné vteřině jsem se nenudil. Nemám co vytknout. No, možná jednu věc. Tento snímek mě ,,nesloužil" aby si zasloužil plné procentuální hodnocení. Drahý filme, dávám ti 93% ()

Yoss

Výborný Kevin a výstižná, smutno-vtipná sonda do freaky family. Scéna pri večeri pamätná.  Takisto chytľavý soundtrack, ktorý sa vryje do pamäte. ()

mira007

Oscarová satira, který vystřelila Kevina Spaceyho a Menu Suvari do výšin odkud zase popadali jako švestky, ikdyž kráska Mena asi trochu rychleji, zato Kevin tvrději. Ve své době zajímavý, zábavný originální hit, ale viděno po dvaceti letech to poztrácelo svoje kouzlo i originalitu na tři hvězdy. ()

Renfield

Skoroúvodní záběr na perfektně pravidelnou čtvrť, výborná hudba a především Lesterův prolog stačil k tomu, abych byl na jeho vlně ještě dříve, než se objeví červené dveře... A před nimi právě Lester, toho času ještě v pozici ňoumy. Kevin Spacey je výborný, zajímavé je, že během filmu projde zásadní proměnou pouze on a hybatel všeho, Angela. V jejím případě se to možná ani nemusí zdát, jenže kde je v závěru namyšlenost, sobectví... i když to byla jen póza, vše je pryč, zůstala jen neobyčejně obyčejná vystrašená holka. Ostatní si jedou to své celý film a i když jsou herecky výborní (obzvlášť Annette Bening a Wes Bentley), patří Americká krása především dvojici Spacey, Suvari. Například veškeré snové scény jsou fantastické, pohledy v nich mluví. Ale tím nejsilnějším společně s dokonalým závěrem zůstává právě proměna Lestera, třeba její počátek v posteli nebo jeho pokračování v práci. Pro všechny postavy každopádně platí jedno, společně se scénářem jsou výborně napsány, hold Alan Ball. Krásu a především atmosféru filmovou dává celému příběhu řekněme pohodová, přesto velmi přesná hudba Thomase Newmana. A samozřejmě Conrad Hall, ze spousty nádherných záběrů stačí připomenout dva závěrečné, to když jdou Ricky s Jane ze schodů a vidí... no a potom řekněme rozloučení? Snad tak. Sam Mendes v nejlepší formě, satyra jak má být. 90% ()

Emo-haunter

Do you want to see the most beautiful thing I ever filmed? It was one of those days when it's a minute away from snowing. And there's this electricity in the air, you can almost hear it, right? And this bag was just... dancing with me ... like a little kid begging me to play with it. For fifteen minutes. That's the day I realized that there was this entire life behind things, and this incredibly benevolent force that wanted me to know there was no reason to be afraid. Ever. Video is a poor excuse, I know. But it helps me remember ... I need to remember... Sometimes there's so much beauty in the world ... I feel like I can't take it... and my heart is just going to cave in. 10/10 ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)