Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

Mkoren

Film je pro mně velmi osobní. Když se zamyslím, děsí mě, že existuje mnoho lidí, kteří kvůli svému vnitřnímu problému a nebo z nenávisti k určité sexuální orientaci, ke které se nikdy neměli odvahu přiznat, dokážou i vraždit. ()

david666

Perfektní herecké výkony + příběh, který je v určitých obměnách asi blízký každému z nás. Zlatý fond světového filmu. Spaceyho tady fakt žeru - to jak se pokusil změnit si život, jak se na všechno vy....:-) Myslím, že tohle by někdy chtěl udělat každý. ()

DeX0n01

Absolutně špičkový film. Role Kevina Spaceyho je zahrána tak bravůrně, že jsem si až často myslel, že je to opravdu jeho pravé já. Na první pohled dokonalá rodinná idylka, ale vevnitř to hnije jako rok staré jablko. Je pravda, že ten konec mě trochu překvapil, ale ono se to dalo čekat, celý film to k tomu spělo. Opravdu jeden z mých deseti nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. A nakonec je snad už jen potřeba dodat: American woman, stay away from me. American woman, mama let me be :-) ()

Bruce_cz

Zvláštní pocity mám z tohoto filmu. Takové trochu Garpovské story. Skvěle natočené, ještě lépe zahrané. Hudební motiv je moc krásný. Ale celé to je pro mě moc vyumělkované a postavy jsou pro mě, no nesedly mě, neudělal jsem si k nim přílišný vztah. A to, že od začátku známe jak film dopadne (a je nám to ještě několikrát připomenuto) je spíš ke škodě, posledních 30 minut jen čekáme na výstřel... který přijde z nečekaných rukou... což mě vytrhl z letargie a zamávalo to se mnou tolik, že co se vyřčení hodnocení týče, nevím co říct. Jsou to přesně 4 a 1/2 hvězdičky - zatím 4, časem uvidím... Ale byla to krása. ()

tucnak21

Na celém filmu se mi nejvíce líbila postava Lestera, kterou výborně ztvárnil Kevin Spacey. Líbilo se mi, jak byl Lester sám sebou. Nestyděl se za sebe a stál si za svým, i třeba za situace, při které by se jiný člověk cítil trapně. Zaujalo mě, jak byl sarkastický a jak si díky tomu dokázal poradit s maželkou, když například řešila jeho zájmy, nad kterými jí zůstal rozum stát. Dále bych ocenil scénář, kameru(Rickyho kameru) a hudbu od Thomase Newmana, od kterého se mi už líbil soundtrack k Vykoupení z věznice Shawshank. ()

jpacuta

Sam Mendes je génius a pan Spacey je stejně jako v K-PAX famózní. Takhle se na všechno vykašlat, všechny poslat do háje a užít si života, koho by to nelákalo. Thomas Newman se postaral o skvělý hudební doprovod, díky němuž jsem se přidal k jeho uctívačům. Jak to hlavní hrdina poznamenává na konci - mohl bych se zlobit za to, co se mi stalo, ale je těžké zůstat naštvaný, kdy je na světě tolik krásy. A tenhle film krásný je. ()

dzejnyka

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Dokonca ani vtedy, keď sa to blyští za veľkou mlákou. Pohľad na Kevina naháňajúceho stratenú mladosť a na výkony ostatných, ktorí mu pritom zdatne sekundujú (najmä Mena, Annette, Thora) je zážitkom. A pre mňa osobne jedným z najlepších počinov Made in USA, ktoré som kedy videla. Rada si ho zopakujem. ()

escaf

Dráma, ktorú by hádam nemal vynechať ani jeden z filmových fajnšmekrov.V podstate ide o príbeh muža, v ktorom by sa mohol nájsť nejeden muž po 40-tke.Má prácu, pekný dom, rodinu.V istom momente si však uvedomí, že mu chýba čosi o čo dávno prišiel. O jeho "gule". A tak zoberie svoj život do vlastných rúk a začne si ho užívať plnými dúškami.Film, po ktorom sa každý normálne zmýšlajúci človek aspoň na chvíľu zamyslí, či je v živote šťastný. Oscar je každopádne na mieste. A Kevin Spacey. ()

Carlos.Meo

Mě prostě "kouzlo" tohohle snímku nějak záhadně minulo. Prostě jsem tomu všemu neuvěřil. Ač se všechny články filmu snaží sebevíc, mě to nechává až na pár výjimek chladným. V tomhle s Akademiky za jedno rozhodně nejsem. Já bych rozdal ceny jiným. ()

Obenny

Tak tady si dovolím smeknout před perfektním námětem ze života, několikrát jsem ve filmu viděl hlavní sociální delikty ,které má spoustu párů. Noblesní zpracování psychologického defektu krize v manželství a soužití několika generací, společně s odlišnými charaktery každé postavy. Sociální drama zasazené do prostředí vyšší třídy americké rodiny, která pojednává o vlivu okolí na naše postavy, z nichž každá má jiné vlastnosti, cíle a chování. Genialitu celému dílu přidal K.Spacey, který prostě exceloval v každém své scéně. Doporučuji Všem fanouškům dychtících po požitku z kvalitního hereckého výkonu a výborného scénáře, to vše dělá film dokonalým. K perfektnímu dojmu přidává část také kvalitní hudební zpracování a místy i velmi humorné scény, které bych především připsal K. Spacey. ()

TheMe

Jediný film, ke kterému prostě nedokážu napsat komentář. Ale jestli někdy na světě byla americká krása, tak je to film Americká krása. ()

Flamik

Pro mě docela zklamání. Všichni o tomto filmu megalomansky básní, ale pro mě tedy vybočuje z řady těch lepších pouze řečmi okolo, než samotným počinem.. ()

Jane.D

Spíše místy jednodušší a pomalý film, ale v tom je jeho krása. Ze začátku sem se bavila a užívala si každý moment, ke konci byl film spíš hlubší a smutnější. Podařené dílo. ()

djtotal

Tento film perfektne vystihuje podstatu cloveka. Clovek sa meni, tym ze zije a tak sa aj rozhoduje. Perfektna sonda do ludskej mysle. ()

Trinculo

Obrazová citace s padajícím sáčkem (?) a svým způsobem strhující scéna na konci, Jen taková nepatrně normální rodinka z předměstí, která trpí běžnými problémy. Vždyť v tom není ani nic zajímavého, ale přesto to funguje dobře. ()

wenzik

dozvědět se už v první scéně, že hlavní postava umře, bylo opravdu zajímavé a myslím že spoustu lidí udržela v křesle už jen zvědavost, jak že se to vlastně všechno přihodí. ()

bmolko

Už kdysi se mi hrozně líbil názor, že Americká krása působí jako osvěžující injekce. "Asi bych měl být pěkně naštvaný za to, co se mi stalo. Ale to nejde, když je na světě tolik krásy. Někdy ji vidím všechnu najednou a je jí tolik, že se moje srdce naplní jako balónek a chce prasknout." Geniální scénář Alana Balla a režie tehdy ještě spíše divadelního režiséra Sama Mendese nechala filmové kritiky i diváky v úžasu. Ve filmu se snoubí brilantní sarkastický humor, který ani moc k smíchu není, a velmi sugestivní drama. Každá postava je nezapomenutelná a má svůj příběh (včetně matky Rickyho, která toho moc nenamluví). Životem k smrti unavený Lester Burnham, jehož k životu probudí lolitka Angela, která se úzkostlivě bojí být obyčejná (ikdyž je a ví to o sobě), údajný podivín a dealer Ricky Fitts, jeho otec, latentní homosexuál, nebo Lesterova dcera, která si na moment přeje zabít svého tátu,aby ho zbavila jeho ubohosti. Třešničkou na dortu je pak postava sexuálně a citově frustrované fúrie Carolyn Burnham v bravurním ztvárnění Annette Bening. Drama o lidech, kteří se utopili ve stereotypu a téměř zapomněli, kým bývali, právem patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. ()

OK11

To mi takhle jednou spadla huba na zem. Bylo to 10. prosince 2011 - den, kdy jsem poprvé viděl pro mě prozatím nejlepší film světové kinematografie. ()

rigby

Nepřekonatelný Kevin Spacey, kterému zdatně sekunduje Annette Bening. Trable rodičů, kteří již mají všechno, co si v životě přáli a teď nevědí, co s tím. Trable dospívající dcery, která se nemůže zorientovat a ještě hledá cestu. Trable jejího přítele, který hledá krásu světa. Celý film je krása a ani nemusí být americká. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)