Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

L_O_U_S

Americká krása je v prvním plánu filmem o pokrytectví, kariérismu a druhé míze. Snad jen Donnie Darko mi dokáže při sledování vyvolat tak permanentní chápavý a hořký úsměv na tváři jako Americká krása – všechno, co udělal Kevin Spacey v roli Lestera Burnhama, schvaluju a podepisuju, a jestli něco opravdu miluju, jsou to filmy, které si vytírají řiť s lidskou normalitou a obyčejností. V druhém plánu jde především o krásu všednodenních věcí, které nás obklopují. S tím se dokážu ztotožnit taky, takže po druhém zhlédnutí měním na plné hodnocení. (737.) ()

Aleee89

Na tenhle film jsem se kdysi dávno těšila, protože recenze byly více než příznivé. Nezklamal mě. Velmi mě zaujal výkon Kevina Spaceyho, to prostě nemělo chybu. A vůbec, celý příběh byl takový dobře ponurý, ty postavy svým způsobem pošahané, mělo to atmosféru, a dokonce jsem se i zasmála. Film se zkrátka hodně vydařil. ()

radektejkal

Americká krása podruhé (hodnocení stejné, filmový zážitek větší). Tako jsem se na druhou Americkou krásu lépe vybavil: hutný čaj Tai mu long zhu a čvaňho od syna na Vánoce. Ano, tentokráte jsem se bavil, i když nic moc víc. A i zde, tak jako poprvé, komentář vynechávám. Zato uvádím, citaci z asi málo známé knihy torontských univerzitních profesorů "The Rebell Sell" v překladu Jany Žůrkové, byť ani k ní se zde nechci vyjadřovat: Obrovský vliv kontrakulturálního pojetí spokečnost můžeme vcelku jasně vidět na mimořádně kladném (a nekritickém) přijetí filmu Americká krása. Film je naprosto přesnou prezentací kontrakulturální ideologie šedesátých let. Jde o stejný souboj hippies proti fašistům, kteří proti sobě válčí jako za časů Woodstocku. Přestože si pár kritiků všimlo, že ústřední myšlenky filmu jsou poněkud vyčpělé, snímek dobyl svět... (kritika má rozsah 3 strany). Ještě je třeba uvést základní ideu knihy, která je sice správná, ale její dokazování má mnohé vady): Revolta není konzumnímu kapitalismu hrozbou, nýbrž jej posiluje, neboť otevírá další tržní možnosti... Samozřejmě je tu ale i jiné řešení (taktéž i u podobných filmů jako Válka Roseových), třeba změnit lokalitu a zalést jako Unabomber Kaczynski někam do lesa bez elektřiny a vody. To ale ve filmu nejde, protože to by byl jeho konec. Ve filmu si musíme protrpět pád lustru na hlavu nebo kulku do zátylku. Přesto i zde bylo zajímavé předpokládat od koho přijde, potenciálními vrahy bylo celé okolí. ()

Anglie

Scénárista Alan Ball do jednoho filmu nevynalézavě poslepoval Lolitu a Modrý samet. Takto vytvořený slepenec ale nefunguje, už jen proto, že neví, čím chce být víc. Navíc(ačkoliv jde o satiru) jsou charaktery vykresleny dost ploše(nesnesitelná manželka, svůdná Angela), jediná postava, která prochází vývojem, je Lester Burnham - to je sakra málo. ()

wipeout

Satira nielen na americkú spoločnosť, ale na celý západ. Podobne ako Crashu sa mu darý rôzne témy, ktoré rozoberá, podávať neuveriteľne, ľahko a stráviteľne pre väčšinové publikum, čo je naozaj umenie. Kevin spacey v ďaľšej vinikajúcej role, proste si vie vyberať tento pán. Film, ktoý si pustím vždy keď sa v živote ocitnem v bode kedy si myslým, že som naplnený len nudou, depresiou, nekreatívnosťou a miliónom iných pochybností o vlastnom ja. A hľa Americká krása my vždy pripomenie "You are still able to suprise yourself". A vždy sa vydá človek s novou silou v ústrety tomu krásnemu svetu, skrývajúcemus svoju krásu v detailoch. ()

kapsomut

Na Americkou krásu jsem se opravdu těšil a byl jsem plný očekávání. A tenhle film mou představu nenaplnil on ji přeplnil! Skvělé herecké výkony, výborný scénář, dobrá režie… a ještě, tenhle film jsem neviděl v originálním znění s titulky, ale nadabovaný a v tomto případě mě to opravdu nevadilo! DABING SE OPRAVDU POVEDL(obzvlášť to vyprávění)!!! Tento film měl v sobě satiru a i tragedii(pro mě skvělá kombinace). Americká krása by měla být také v kategorii nejen drama, ale také komedie. Ještě že je tento film v TOP 200 nejlepších filmů! A to 54 místo. BRILANTNÍ FILM!!! Gratuluji hercům, režii, dabingu (skvěle) a všem dalším kdo se na tomto filmu podíleli. ()

Eldrick

Odvrácená strana americkýho snu o dokonalý americký rodině se vším všudy. Pravdivější film o životě víc, než si člověk dokáže připustit. ()

Petroff

Film, kterej lidem dokázal ukázat jistej posun v myšlení. Chtěl bych věřit, že se jím v realitě nechaly inspirovat stovky a tisíce reálnejch lidí. S každou další projekcí se na to dívám jinak. Dřív jsem si třeba nikdy nevšímal toho, jak moc jsou ty děcka emo. Lester má všechno absolutně na háku, jako krize středního věku mi tohle fakt nepřipadá. ()

Lauri

TOP 10! Americká krása se mi nesmírně těžko popisuje, nicméně komentář si neodpustím. Neuvěřitelná dokonalost na povrchu, ale jakmile se dostanete dovnitř, uvidíte něco mnohem víc, než jen nůžky ladící s rukavicemi hlavní hrdinky :). Takto se mi jeví Americká krása nejen dějově, ale i technicky. Sam Mendes mě dokázal svým snímkem naprosto pohltit a na pár dní poté pořádně zaměstnat (před pár dny jsem si dala opakované repete a pořád mi tkví v hlavě, že si ho dnes pustím znovu) a na to, že jsem ho už několikrát viděla, ve mně pořád nechává neuvěřitelné emoce. Dobrovolně přiznávám, že málokterý snímek mě dokáže tolik emočně rozsekat a že mě dojme už jen to, když okolo poletuje sáček (ale ona je to opravdu nadpozemská scéna s fantastickou muzikou a právem se řadí mezi mé úplně nejoblíbenější). Kažopádně to není všechno.. Kevin Spacey se svou filmovou partnerkou Annette Bening (velmi mě mrzí Oscar pro ni) jsou ve svých rolích bezchybní. NIcméně právě Kevin mě po celý film odzbrojoval ze všeho nejvíce, ale rozplývat se nad jeho výkonem by bylo zbytečné. Akademie a ostatní uživatelé už to udělali za mě. A nesmím zapomenout na mladší generaci, která snímek krásně doplňovala, a disciplinovaného a osudového Chrise Coopera. A dále bych si neodpustila nevyjádřit se k té nadpozemsky sametové hudbě. Newmanův styl je ni jednoduše nejbližší a film krásně doplňuje svými melodiemi. Ano, Americká krása se stala jedním z nejdůležitějších filmů mého života. ()

GILLWANDER

Krásny film. Herecký výkonmi úžasne zahraný, precízne zrežírovaný a krásne vyrozprávaný. Mendesov jednoznačne najlepší film. Jedným slovom - BEAUTIFUL!... ()

TheDon

"Lestre, vyleješ pivo na pohovku! " Kevin Spacey a jeho životní role, neuvěřitelnej přerod ze zapšklýho přizdisráče na chlápka, co nemá co ztratit. Mííína je tam dokonale krásná a scéna ve vaně plné růží je nezapomenutelná. Za mě plná palba, protože když jste něco viděli pětkrát a zase se na to rádi kouknete, tak si to jiný hodnocení nezaslouží. Americky krásnej film. 100% ()

zipexx

"Americká krása má jednu velkou výhodu - je opravdová" (citováno z recenze od KevSpa). Vždy, když vidím poletující sáček uvědomím si, že existuje ještě jeden svět a tenhle okamžik je jen malou pozvánkou k jeho zkoumání.. Jeden z nejúžasnějších snímku jaký kdy byl natočen! ()

SonG

Film zdůražňující bohémství, film, kde září Kevin Spacey, film, který má jednoduchý a k tomu úúúžasný příběh, film, kterým mne jednoduše bavil. Viděl jsem ho již dávno, a zde na CSFD jsem si ho dlouhou dobu nevšímal a zůstal bez hodnocení, takže napravuji chybu.:-) ()

jhr

Nádherný film který si zaslouží jednoznačně plné hodnocení. Tento film vypovídá o skutečné americké společnosti více než kterýkoliv jiný. ()

Katarine

Neuvěřitelné drama. Oscaři rozhodně zasloužení, to je bez debat, snad bych ještě přidala jednoho za vynikající hudbu Thomase Newmana. A posledních pět minut před závěrečnými titulky je pro mě asi vůbec největším filmovým zážitkem. ()

BitlDjus

"Pamatujete si na ty letáky, na kterých je napsáno: dnes je první den zbytku vašeho života? Tak to je pravda kromě jednoho dne. Toho, kdy zemřete." Po dlouhé době váhání sem si tenhle snímek zakoupil a rozhodně jsem neudělal chybu. Film mne chytil od začátku a nepustil mě až do konce. Parádní humor, který střídal drama udělal z filmu opravdovou krásu, asi si nedokážu představit, aby hlavní roli hrál někdo jiný než Kevin Spacey. Naprosto jedinečná podívaná za 5 hvězdiček. Film vás navede na jiný pohled na svět, takový jaký je. Proč nebýt svobodný? Proč si neužívat, když život je tak krátký? Proč bych měl stále někomu otročit? Proč bych měl hrát podle pravidel? Vždyť jsme svobodný člověk. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)