Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

zenit

Vypli jsme asi po půl hodině. To konstantní, neutichající přeřvávání / mluvení přes sebe se nedalo. Za tu půl hodinu tam snad nebylo místo, kde by na víc jak tři vteřiny nemluvilo najednou alespoň pět lidí... ()

Ironhead

Nedokoukáno, neb mě celý ten svět okolo židovského šmelináře s drahými cetkami (často kradenými nebo padělanými) opravdu nebavil :_( Hlavní postava strašně nesympatická až slizká... a všichni kolem něj taktéž. Nebylo tu komu držet palce nebo s kým alespoň trochu sympatizovat. Bohužel *palec dolů* tenhle film opravdu není můj šálek ()

buchannon odpad!

Tento klenot je výjimečný způsobem natočení, bohužel. Vůbec mi nesedl, ale hlavně je to nuda k ukousání i proto je mé hodnocení, jako již tradičně, absolutním protipólem hodnocení Tsunami_X :). Bratrské režisérské duo Benny Safdie a Josh Safdie má na kontě mj. skvělý film "Dobrý časy", ale tento nový "drahokam" bych nechtěl ani zadarmo. ()

mich4l.b

Mentalita hlavního hrdiny je úplně katastrofální. Takovýho týpka kolem sebe nechcete ani na minutu. Strašný ho**do. :-) Jinak film jsem docenil až po jeho konci - průběh byl trochu moc ukecanej. ()

kolly13

Jízda na ostří, velké peníze alias diamanty a výběrčí. Ale přestože se divák nenudí a proplouvá rychle dějem, za půlkou se stále cítí prázdný jak po cukrové vatě (bylo to velké, máte sladko v puse, ale nic jste vlastně nesnědli). A konec to nezlepší, přestože nasazení Sandlera je sympatické. ()

Dejvuvprofil

Adama Sandlera jsem nikdy moc nemusel. Viděl jsem ho pouze v několika zoufale podobných komediích, kde se objevuje vždy v té stejné herecké poloze pro kterou je známý a nepřišlo mi, že by se zkusil víc namáhat a zahrát i něco jiného. V tomto filmu však dokázal, že hrát skutečně umí a za mě se jedná o jeho životní roli. Sandler zde vystupuje v roli sobeckého, otravného, energického, židovského  klenotníka z New Yorku, kteý působí, že celou dobu na něčem frčí, protože jinak si jeho hektický životní styl neumím moc vysvětlit. Na hlavní postavu je celou dobu vyvíjen neuvěřitelný tlak, který je přenášen i na diváka. V některých momentech je doslova nemožné všechno pochytit, protože zde mluví třeba pět lidí najednou a do toho záměrně hlasitě hraje elektronická hudba, takže se divák do hektické, nepříjemné atmosféry filmu snadno vžije. Ve filmu skoro po celou dobu jeho dvou a čtvrt hodin někdo mluví, což už samo o sobě je pro mě velmi zajímavý zážitek. Po nějaké době se člověk přistihne, že nesnáší hlavní postavu klenotníka, jeho pitomý úsměv, jeho náušnice, jeho neustálé lhaní a očůrávání všech lidí okolo a jeho hamižnost. Zároveň zde ale žádná jiná výraznější postava není, proto divák klenotníkovi vlastně trochu fandí a čeká, jak to celé dopadne. Smekám před bratry Safdie, před jejich nápadem, originalitou a autentičností. Po Good time je i tenhle počin pecka, ale rozhodně to není film, který byste si chtěli pustit po náročném  pracovním dni na uklidněnou. ()

F2003F

Už samo o sebe vidieť rutinného Sandlera v tak raritnej polohe o niečom vypovedá, minimálne vyvolá neisté očakávania. On ich veľmi milo dokázal skokom vpred preskočiť výkonom zanechajúcim prinajmenšom wau efekt. U mňa to sú ďalšie (obrazne povedané) hlboké stopy na duši potvrdené rovnako pri druhom s utvrdením sa v podmienke nevrátiť sa k tomu na dlhšiu dobu, pretože zážitok premohol túžbu. Nevšedný, nemilo prekvapivý zároveň ohromný a stiestňujúci pocit vysoko vyvíjajúceho tlaku megastupňujúceho do nečakane grandiózneho finále dokáže tak ohromiť, že nezáleží na počte projekcií vždy to poriadne dostane akoby ma tiež trafili. Inak Sandler je právom totálne nad vecou lebo elegantne vyvracia (konečne!) domnienku, že by bol len obyčajným komediálnym hercom bežne hlášujúcim v 4xl polokošeli. Životná úloha, 10/10 ()

RavenSpector

Děj co by se vešel do jedné seriálové epizody, protivná muzika, hnusná manželka... Vlastně se mě nelíbilo absolutně nic. Měl mě varovat už začátek s titulky. Už tam to bylo protivné. ()

Machaut odpad!

Hrozná kravina, když čtu komentáře druhých lidí, mám pocit, že jsem viděl úplně jiný film. Příšerná hudba k filmu, která mi tam vůbec neseděla, dialogy neustále přeřváváné přes sebe a neskutečně dlouhá stopáž, která ten film dělá ještě nudnějším. Prostě za mě odpad. ()

BIG.NINE.CF

Uřvaný, chaotický a i přesto že hlavnímu "hrdinovi" držíte palce, protože to vypadá na světlo na konci tunelu, tak dostane o co si koleduje. ()

vobrn

Energie. Depka střídá rauš každých pár minut. Celou dobu člověk řeší, zda to nevypnout. Vpodstatě bez pozitivních postav. Mělo to smysl dokoukat. Velmi mimo dnešní PC načančané srágory na AppleTV+ i Netflixu. ()

as-minor

Výborne hrajúci Adam Sandler v roli zadlženého farizeja, ktorý robí jednu chybu za druhou. Tento skutočne hlučný film disponuje mnoho realisticky vykreslenými scénami z reálneho života. Hádky, kde sa všetky strany prekrykujú. Klamstvá patologického podvodníka, ktoré vychádzajú z úst protagonistu, takým prirodzeným spôsobom, že už ich ani on sám nevníma ako klamstvá. Film vyniká predovšetkým výborne napísaným scenárom a úžasne hrajúcim Sandlerom. Výborný záver filmu zas ukazuje, že v špinavej hre nie je možné veriť nikomu. ()

Monyfik

Jak tady někteří "Yntelektuálové píší" lahudka, skvělá jízda, atd. Přál bych těmto dochaplným komentářům, aby měli doma takového partnera jako je role Sanderse. Který dluží, kde se podívá, prosází spoustu peněz, neustále lže. Pokud vám to připadá normální, tak se nedivím vaším přiblblým komentářům. ()

Kleinbauer

Přiznám se, že jsem tak trochu čekal na hlavního protagonistu, zda si odnese alespoň pomyslný pel na líci z Meyerowitzovic historek, těšil jsem se na další židovský film, z prostředí, které mne nepřestává fascinovat a okouzlovat. Ta tam je noblesa hereckého umění Bena Stillera a pana Dustina Hoffmana a je zcela zjevné, když si Adam Sandler, respektive produkce do týmu na place nepozve nikoho, kdo umí, dopadne to převelice trapně a nešťastně jako v tomto případě. Neshledávám na frenetických komentářích ostatních nic ryzího a uchopitelného. Bylo mi za Sandlera stydno, jak to bylo blbé. ()

Dechman

Asi to pokazil ten šušlavý dabing, to bolo niečo hrozné! Inak by som filmu nevyčítal dynamiku a celkový výsledok. Asi radšej pozrieť v originále, :D alebo po slovensky... ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů