Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Skuby47

Tak jsem se opět dala zlákat ke sledování tohoto filmu, jako už několikrát dříve. Bývá často televizí reprizován, ale stejně se jen tak neokouká. Má všechno, co si u akčního filmu cením – neohroženého čestného hrdinu i rafinovaného zloducha, napínavý příběh, spád a dostatek akčních scén bez sadismu a vulgarit, vtipné hlášky, hloupé policajty a chytrý konec. V hlavních rolích u mne bodují skvělí protivníci Bruce Willis a Alan Rickman. ()

Motinski

Ikona čo pozmenila smerovanie akčných filmov a miesto svalnatých Rambov predstavila hrdinu z davu. Willis je cool, Rickman kultový hneď od začiatku a ajkeď je akcia na dnešnú dobu skromnejšia, ja som bol napäty asi celý čas. Film je aj dosť nahláškovaný a medzi podobnými klasikami z 80s pravdepodobne najrealistickejší. Pár krát som rozmýšľal nad plným hodnotením, no ako jedného z mála ma pokračovanie odrovnalo viac. ()

David.Darco

Nie som zrovna na akčné filmy, ale Die Hard, to je úplne iný príbeh. De Souza si dáva pozor, aby bol každý mikro-motív či motív dotiahnutý do konca (ako by na filmovej škole povedali všetko tu má svoj set up a pay off) a je to teda obdivuhodné vzhľadom na to, že sa scenár prepisoval komplet a to aj popri natáčacích dňoch. No a Willisov zraniteľný, hláškovací hrdina nemal na výber nič iné, ako sa stať kultovým. ()

senor

Výborný a dnes už klasický akční film, který ukazuje že méně je někdy více. Pečlivě budované napětí a přeměna obyčejného poldy na hrdinu jsou velmi realisticky ztvárněny a není k tomu třeba ani žádných přehnaných fines. No prostě 5* ()

Sfinkter

Z těch klasických akčňáků mám určitě radši jiné pecky, ale Willis má skvěle napsanou roli. Alan Rickman je borec, který může hrát jakoukoliv postavu a vše s velkou noblesou. ()

LiborGondek

Perfektní série filmů se skvělým hercem Brucem Willisem v hlavní roli. Vtípky, akce, herecké obsazení = velmi dobrý film, vlastně všechny čtyři. ()

st.jim

Takhle si vánoce určitě nepředstavuju, jak ale jinak mohou dopadnout s Brucem, než nezapomenutelně. Jeden z nejpropracovanějších akčních filmů svojí doby, kterému nechybí ani humorné hlášky. ()

ivan_drago

Film, který položil základy pro všechny moje oblíbené akční filmy z 80. a 90. let. Spolu s Hard Boiled asi nejlepší akční jízda a film kterej udělal willise. Hláškuje kudy chodí a vůbec se mu nelíbí, že se o vánocích musí srát s nějakejma "teroristama". Rickman je jako Gruber velmi přesvědčivý a tak jediné, co je mi na tom filmu nesympatické je postava McClanovi ženy Holy. Když jsem film dostal na VéHáeSce k vánocům, tak sem si ho pouštěl každý den po dobu 1 (slovy jednoho) měsíce, a neomrzel mě dodnes. ()

SG_ever

Kdybych to viděl v době, kdy to bylo natočeno, tak bych byl nadšen. Takhle mi vše připadá takové starší a ohrané, navíc bez nějakých peprných hlášek či zábavných momentů. Určitě nadprůměrná akce, která potěší. (80%) ()

kumpi

Dnes už kultovní akčňák v čele s neudolatelným Willisem, který se postaví proti "skopčácké" bandě vedené Hansem :)....vždycky mě dostane po řežbě němčourů MP5ou konečnej song :D:D..... ()

karlik4801

Prostě ultra akce z osmdesátek s vlasatým Willisem. Vychutnal jsem si zajímavý a dobrý film. Co víc si přát když je to akčňák? Však je to známé, jeden zabiják v budově a druhý borec je u telefonu venku. Jo od Smrtonosné pasti to začalo. Musím ještě pochválit skvělé bitky a zvukové efekty. ()

Mirokukii

Studnice všech akčních filmů. Nedávkující nesmyslnou akci v běsilých střizích a neopomíjící to nejpodstatnější, to jest řádně vytvořené napětí, kterému velkou měrou přispívá výborná hudba. John McClane jako správný polda co je ve špatnou dobu na špatným místě a který si v mezipauzách odškrtávání padouchů s nima nezapomíná i pokecat (o zábavu je tedy taktéž postráno). Bezmyšlenkovitě neláduje jednu kulku za druhou, a snaží se vyjít s prostředím ve kterém se ocitl, jak nejlépe dovede. Zlosynů navíc není tolik, takže nepůsobí až tak přehnaně. Převelice kvalitní, nijak nenudící snímek, na vánoční párty jako dělaný. "Vítej na večírku." ()

skrblik007

Tohle je jeden z nejlepších vánočních filmů (na Štědrý večer jako dělaný) a zároveň nejlepší akčňák s Brucem Willisem vůbec. John McTiernan natočil takřka dokonalý akční film s neuvěřitelně hutnou atmosférou, charismatickým a geniálně hláškujícím hrdinou, výbornými záporáky a skvělou akcí. ()

BROKEN_

Esence akčního žánru. S T2 můj nejoblíbenější akční film, a dovolím si tvrdit, že jsou to nejlepší filmy ve svém žánru. Die Hard je neskutečná klasika. Hláškující John McClane v podání Bruce Willise patří k mým hrdinům mého dětství. Pamatuju si že jako malej sem si hrál na McClana a pořád jsem opakoval tu slavnou a ikonickou hlášku "Yippee-Ki-Yay, Motherfucker!" Samozřejmě že i další jeho hlášky jsou trefa do černého, příklad - " policistka: Tenhle kanál je vyhrazen pro nouzová volání, pane. John McClane: A co si myslíte, že dělám?! Objednávám si pizzu?! "Sto milionů teroristů a já zrovna musel zabít toho, co má menší nohu, než moje ségra." Film má taky skvělého záporáka, kterého ztvárnil dnes již zesnulí Alan Rickman - hned po Snapovi, je Hans Gruber jeho nejlepší role v kariéře. Tomuhle filmu nejde nic vytknout, je to moje srdcovka, neskutečně ji žeru. ()

Lachtaan

Základní kámen pro všechny budoucí snímky zabývající se terorismem. Rozjezd hvězdné kariéry Bruce Willise, kterou utnul až paskvily, jež točí v současnosti. Až nečekaně dobře technicky zaopatřená akční podívaná z konce osmdesátek, která mixem dobrých triků a povedeného příběhu strká do kapsy tuny novodobých podobných filmů. ()

Savo

Willisův zrod a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Jedna skvělá akční scéna střída druhou a cynické hlášky hlavního hrdiny proti své vůli jsou nezapomenutelné. Nezapomenutelný je rovněž záporák Hans, který patří spolu s se Stensfieldem (Gary Oldman) z Leona mezi mé oblíbence. ()

BS

Smrtonosná past nám dala kurva dobré akční filmy se zasraným Brucem Willisem v hlavní roli. Přijde vám to kurva stupidně jednoduché? Ono to taky kurva stupidní je, ale kurva dobře se na to doprdele kouká! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)