Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

tomeek

Nejlepší vánoční akčňák. Vlastně nejlepší akčňák všech dob. Hláškující Bruce patří do zlatého fondu a není možné McClanenovi nefandit. ()

E=mc2

Geniálne. Skvelá zábava, hlášky. Napätie. Scenár. Všetko čo má správny akčný film mať :) Asi najlepší akčný film aký som videl. ()

panMartin

Jako ještě hodně malej si pamatuju jak sem na tohle koukal a moc a moc sem se bavil, jako z učebnice akčních filmů s budoucí akční hvězdou Brucem Willisem. Super hlášky, scénář. Nejlepší způsob jak trávil Vánoce, někdo je doma s rodinnou a někdo zase musí zachraňovat svět Willis ty si umíš vybrat!!! ()

Nivenx

Smrtonosná past číslo jedna je naprosto skvělým akčním filmem, který baví od začátku do konce. Ale bohužel jelikož je to pouze akční tak je tam spousta nereálných blbostí za které musím hodnocení malinko shodit. Ale přesto spokojenost. 85% ()

bk81

Pro mě doposud nejlepší akčňák s hláškujícím Brucem Willisem a perfektním záporákem Alanem Rickmanem. Bomba. ()

LukeUp

Co dodat, klasika všech klasik, kterou jsem z nějakých důvodů do dnešního dne ještě neohodnotil, tak je nejvyšší čas to změnit, naprosto zasloužený plný počet. ()

Radiq

Jednou za čas Hollywood vyplodí něco, co fakt stojí za to... a to John McClane teda rozhodně je. Teda minimálně v této první části... Samomluvnej borec v tílku a bez bot, s nápaditejma akčníma scénama i humorem, to je Die Hard. Pravda, docela to někdy smrdí osmdesátkama (účesy, hadry), ale je to poctivá oldschoolová akce, bez zbytečejch triků a s kaskadérskou prací, digitálního nic!!! Záporák Alan Rickman svým záporákem taky vytvořil nezapomenutelného záporáka, záporák jeden (a k tomu nesmim zapomenout na skvělyho záporáka-pobočníka Kárla). Jinak k dabingu - nevim, kterej byl první - jestli ten s Alexejem Pyškem nebo s Pavlem Soukupem, ale rozhodně ten Pyškův je mnohem lepší (i když i na tom by se dalo mnohé vylepšovat). Jediná hláška, co mi tam chybí, je Powellovo "Do sáčku" místo "Zabalit". Někdy na to asi kouknu ještě v originále... ()

Columbus

Bruce a Alan zari v tomto one house dramatu. Presne tak a ne jinak se toci katastroficke akce s dobrym koncem. Doporucuji SE DVD s DTS zvukem! ()

fantoci

Akční film první třídy typu: Sám s teroristy v uzavřeném prostoru (eventuelně na letišti). Co udělá Bruce Willis v takové situaci? Prostě se naštve, protože tohle se fakt nedělá a tak je odkrouhne jednoho po druhém. Proč potom sakra existují nějací S.W.A.T.? ()

miguel_111

Smrtonosná past partí jednoznačné k najlepším akčným počinon 80 rokov, ktorý dostal Bruca Willisa na výslnie a s rolou policajta John McClane bude asi spojovaný do konca svojej hereckej kariéry . Svižná akcia, nadčasové hlášky a jednoznačne najlepšia časť celej série. ---Sto milionů teroristů a já zrovna musel zabít toho, co má menší nohy, než moje ségra. --- + ---Tenhle kanál je vyhrazen pro nouzová volání, pane! A co si myslíte, že dělám objednávám si pizzu?! --- Pre mňa 90% ()

TheBalrog

Hláškující a výborně hrající Bruce Willis, který vyvraždí celou bandu zlodějů v čele s Alanem Rickmanem u kterého je vidět, jak velké má herecké rozpětí.. "Kdo řídí to auto ? Stevie Wonder ? :D :D " a nebo " jsem hovno na tvý košili " nezapomenutelný a úplně bych zapomněl na nej hlášku " na světě je devět milionů teroristů a já zrovna musel zabít toho, co má menší nohy, než moje ségra " ()

chelseaman22

Áchjó, byla vskutku radost sledovat duo Willis x Rickman. Propracovanost nebyla na nejvyšší úrovni, výbuchů taktéž poskrovnu, ale v konečném resumé to absolutně nevadilo. Dokonalá oddechovka, možná, že ta nejlepší. Miláček Hollywoodu Bruce to dokázal! 90% ()

LeoH

Špičková oddychovka, která nemůže zklamat. Krom věcí, co na tom snad musí bavit každého, jako je vtip, švih a hlavně McClaneova nerambovská lidskost, mě navíc těší mj. různorodě malebné průhledy na město, v hudbě pak motivické hrátky s Ódou na radost a závěrečný Sinatra. „Smrtonosnou pastí na pustý ostrov“ je ale pro mě přec jen až přímočařejší dvojka. ()

eye candy

Je myslím obecně známo, že Die Hard je jedním z těch prvních přelomových akčních filmů, které začaly představovat hlavního super gádže jako krvácející člověčinu, což ostatně ustanovuje úplně první záběr filmu kdy se McClane křečovitě drží opěrátka při přistávání na letišti v LA. Taky se v tom stejným záběru dozvídáme, že je ženatý. Následujících 20 minut se McTiernan svědomitě věnuje (a to tak že hodně sympatickým nenásilným stylem) představování hlavního charakteru a jeho motivací. No jenom tím chci říct, že tenhle film se nestal klasikou jenom proto, že se v něm fajnově hláškuje a střílí němci. S chlapem kterej krvácí a je na pokraji rozvodu je z jakéhosi podivného důvodu mnohem lehčí se ztotižnit. Ho ho ho.. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)