Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

rakovnik

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Poctivé řemeslo konce let osmdesátých. Skvělý hrdina, výborní záporáci a hlavně akce, napětí, akce, vtip, akce a akce. Jen mě hrozně štve ten příšerný dabing, hlavně česká němčina "teroristů". ()

peto12

Všetky časti filmu "SMRTONOSNÁ PAST" sú vyborné spravené. Prvý diel sa odhrává v hoteli, keď príde do Los Angeles John McClane za svojou ženou, keď prepadnú hotel teroristi. Jedinečný akčný hrdina sa nevzdáva a hotel zachráni. Akčné scény sú perfektné, i hlášky. Prvý diel sa Brucovi dosť podaril. Výborný akčný snímok od režiséra Johna McTiernana. ()

Martin741

Najlepsi film zo serie Die hard. Film pod taktovkou skuseneho rezisera predstavuje novy typ drsneho akcneho /a hlaskujuceho/ policajta Johna McClanea v podani vyborneho a dovtedy neznameho Willisa. Cely film cerpa z v podstate jednoducheho scenara a odohrava sa v uzavretych priestoroch Nakatomi Plaza v Los Angeles. Vyborny je zaporak Alan Rickman. Pre mna kultovy film a najlepsi zo serie Die Hard. 100 % ()

Figu

Jestli se člověk chce stát pořádným drsoněm a bourákem, musí zbožňovat Bruce Willise a Die Hard!!! Dvě zásadní podmínky! Nic víc, nic míň. Byl mi jeden rok, když McTiernan natočil tenhle skvost akčního filmu a nastartoval obrovskou mega kariéru v té době ještě neznámýho Brucíka. Smrtonosná past je prvním dílem nejlepší akční série všech dob a jsem rád, že mě obohacuje život pořád a neustále i dnes! Vždycky prožívám euforii, když si tenhle supr vánoční biják pustím a slyším hlášky, který se ženou z huby Johna McClana! Prostě Die Hard žeru! Kapr + dárky + stromek = Vánoce??? Kdepak!!! McClane + Nakatomi + teroristi = tohle jsou moje Vánoce!!! Pojďte si společně s Figuskem užít Štědrej večír pana McClana a rozbalit s ním překvapení z osmaosmdesátýho roku... Yippie Kai Yay Mother Fucker!!! 100% ()

joeybarbaro2

Yippee ki Yay !!. Nářež, kterej nikdy neomrzí aneb z VHS kazety až po Blu ray, je pro mě tento film stále lepší a lepší. Když jsem ho jako malej ´viděl, furt jsem nosil jenom bílá tílka :D ()

vydumnica

Konečne poznám odpoveď na otázku: Je Smrtonosná pasca vianočný film alebo nie? Moja odpoveď znie: haha, ani náhodou! Len to, že je tam stromček a na konci filmu zaznie Let it snow, let it snow - to ešte nerobí z filmu vianočný film a z akčného už ani toľko. Vôbec nechápem, čo presne robí z tohto akčňáku taký výnimočný film, že je na rebríčku čsfd najlepších filmov na 30. mieste? To vážne? Kľudne mi aj napíšte správu, prečo je Smrtonosná pasca taký super film, rada si prečítam :-). Akcia, samá akcia a nič len akcia! Ok priznávam, akčné filmy zrovna nevyhľadávam, ale taký James Bond má aspoň krásne prostredie a Bonda v obleku atď. Tu pozeráme dve hodiny na až príliš svalnatého Brucea Willisa v tielku, celého spoteného, špinavého a zakrvaveného, ktorý sa pohybuje vo výťahovej šachte a nudných priestoroch! Zápletka? Banálna. Dej? Takmer žiaden, minimálne v prvej polovici som sa nudila. Emócie? Málo. Akcia? Až príliš - a všetko také nereálne. Nejaká hlboká myšlienka? Nenašla som. Našla som aj nejaké tie plusy. Celkom ma potešilo vidieť mladú Bonnie Bedelia (ani som netušila, že hrala v Smrtonostnej pasci), dobrý bol aj Alan Rickman (a niektoré jeho spoločné scénky s Willisom) tiež "priateľ na telefóne" ako aj koniec filmu, mohli ešte doručiť toho plyšáka domov :-). ()

Jino

Ukázkový film, který předvedl světu nového akčního hrdinu, jenž dokáže krvácet a házet hlášky široko daleko. Dávám jako můj učitel bez rozmyslu a bez slitování za pět. ()

dezorz

(2007) - Die Hard, koniec 80tiek, bezstarostny filmovy zivot noveho akcneho hrdidnu s plno zivotnymi starostami. To boli dobre akcne casy. ()

Petoss1

Film ktorý sa stal legendou a ja ho ako akčnú legendu vnímam. Nikdy som ho nevidel celý ale až dnes cez Vianočné sviatky som si ho skutočne vychutnal. To že ide o nadupaný film ktorý posunul Brucea Willisa do prvej ligy samozrejme viem a tento status mu právom patrí. Nieje to film štýlu nemenovaného šikmookého vlasatého tučka, ale film o jednom chlapovi ktorý sa ocitol v nesprávný čas na nesprávnom mieste. John McClane vôbec nieje nepriestrelný a aj on robí chyby. Jeden z najlepší akčných filmov aký kedy vznikol plný super hlášiek a napínavej akcie. Môj malý filmový darček. 90% ()

MrPierc

On není člověk, je to JOHN McCLANE!!! Má rozpadlé manželství, nebezpečnou práci za pár dolarů a jsou Vánoce. Jedna zvrtlá firemní oslava může normálního člověka rozhodit. J.M. ale nehodlá trávit Vánoce v rakvi. Jeho černý smysl pro humor nebo povídání si pro sebe ve vypjatých situacích je zábavné. Jeho německý protivník neví, kdo mu loupe perníček v mrakodrapu. Film je výborný i po tolika letech. Neztrácí nic díky B. Willisovi, nadsázce a výborné hudbě. ()

bourec

Tohle je znovu moje nej.Willis perfektně zapadá do škatulky akční hrdina z masa a kostí.Žádný rvačky na efekt,jen tvrdá akce,což je vidět na tom prvnim souboji,kdy tomu germánovi zlomí vaz při pádu na schodech.K tomuhle filmu nemá cenu kecat,to se dá vidět každej den100%.Dlší díly malinko upadaj,ale pořád bomba. ()

O´Neill

Skvělý rozjezd perfektní kvadrilogie, ve které Bruce Willis co by John McClane neskutečně hláškuje, nadává a ničí každého, kdo se mu dostane do cesty :-) Doprovází úžasný soundtrack, výtečné herecké výkony a charismatický bad guy. Není co řešit. ()

Attta

Je jasné, že v dnešní době už se nic podobného nenatočí. Nevím jak to udělali, ale všechno to fungovalo a hlavně to nebylo trapně naivní. Dobré věci se hrozně špatně překonávají a mám obavy, že v tomhle tom případě to platí stonásobně! Tohle je surová, holá, čistá akce, kterou mi nikdo neveme! Bomba! :) ()

Abes

Letadlo, policista, Kalifornije, řidič Argyle, mrakodrap, recepce, oslava, překvapení ženy, otravný kolega, hádka, bílý nátělník, recepce, třaskavý kotouč, boty, výstřely, kde nakupuje arafat, peníze, mozek na dvěřích, první brácha v elastických teplácích, střelba střelba střelba, výtahová šachta, policista, Stewie Wonder?, welcome to the party pal!, raketa, výbuch, strojní puška, není nabitá, You think I am fuckin stupid?, střelba, střepy, boty boty boty, úprk, odkrve nátělník, FBI Johnsson and Johnsson, druhej brácha, střecha, výbuch, motherfucka, smích, americká páska, bang, bang. Konec. Nekonec. Šťastný konec. ()

Nach

Jedna z klasik filmového žánru a krásná herecká protihra Bruce Willise a Alana Rickmana, kteří vytvořili výborně se tu doplňující herecké duo klaďáka a záporáka, jako rub a líc jedné mince. Opravdu právoplatný hrdina mezi akčními filmy, který zestárl jen minimálně. Můžu ho vidět několikrát a vždy si ho užiji. Tu a tam sice přijde řada klišé, ale v době kdy byl tento kousek natočen šlo zřejmě ještě o originální autorské řešení. Hold ani nějaké staré akční filmy nestárnou. A pokud ano, pak velice pomalu. Smrtonosná past je toho příkladem. 80% ()

Streeper

První pořádný film Alana Rickmana a jak mu to krásně pomohlo nastartovat filmovou kariéru. Smrtonosnou past mám moc ráda už od malička. Táta je fanda Bruce Willise, takže vždy, když to dávali v televizi, tak jsme se na to společně koukali. Bavilo mě to i nyní po tolika letech a užívala jsem si to. Když se na to kouknu ale už z pohledu diváka, který má už několik filmů za sebou, tak mi tam něco chybělo. Záporáci jdou na jistotu, ale nemají žádný záložní plán, kdyby se něco pokazilo? To mi trošku nedávalo smysl, ale když tohle přehlédnu, tak jsou to zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)