Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

honajz2

Kdyby Strach jako tradičně nepodělal konec, mohlo to být opravdu hodně dobré a mé čtyři hvězdy by byly mnohem jistější než teď, kdy znamenají spíš zaokrouhlené 3,5*. Je mi úplně jedno, že je to jen home invasion po Česku, tenhle subžánr tu skoro nikdo nikdy nenatočil a hlavně už ho těžko někdo natočí tak, aby působil originálně. Mě šlo hlavně o to, jestli funguje atmosféra, příběh a psychologie postav a dlouhou dobu bylo u mě skoro všechno na jedničku, jen na té psychologii postav se dalo ještě zapracovat, ale i tak byla a to je hlavní. Horší ale je, že v závěru, aby se vše řečené propojilo dohromady, přijde pár naprosto nahodilých a nelogických zvratů, Květa i Dan se začnou chovat úplně jinak než doposud a celé to ztratí veškerou sílu a uvěřitelnost, kterou to jinak mělo. Obrovská škoda, ale i tak ty čtyři hvězdy dám, protože na současnou českou kinematografii to stále je menší klenot (což je zároveň trochu smutné), atmosféru to mělo neskutečně hutnou (a musím přiznat, že už mě dlouho žádný film takhle nepohltil), většinu času i ten scénář solidně fungoval a Strach skvěle obsadil hlavní role, protože Bohdalová hraje excelentně a Hádek kupodivu taky, až si říkám, že by do konce života měl hrát jenom hajzly, protože tohle je podle mě jeho druhá nejlepší role hned po Kobrách a užovkách. Slabé 4* ()

rakovnik

Hutné drama s perfetní zápletkou. Bohdalka sice hraje už hlavně pouze očima, ale Hádek byl perfektní i v tom, jak hrál herce. Jiří Strach si pěkně vyhrál s detaily, které nakonec hrály velkou roli (zámek). Přesto některé drobnosti mohly být řešeny lépe - páska přes ústa, pošťačka. Preiss se Švehlíkem v miniroličkách nevyužití. Navíc flashbacky spíše děj jen natahovaly a jednání útočníka jakoby spíše omlouvaly. Cynická pointa naopak velice potěšila. ()

vydumnica

Presvedcive herecke vykony Bohdalovej a Hadka, normalne som sa bala viac ako pri horore! Celkom podareny film a mozno by som dala aj 4 hviezdicky, ale koniec sa mi nepacil. Nemam rada take tie otvorene konce, ked divak moze len hadat, ako presne to bolo myslene...Silna tema a aj dost aktualna. Hmmmh takych 65% by som dala. ()

BarryLyndon

Přesně tyhle malé žánrovky mají šanci vytáhnout český film z toho marasmu, kde je. Byl jsem tam dvakrát dějově překvapenej, což se mi u českého filmu dlouho nestalo. Potěšila i Bohdalová u které mne prostě mrzí ta její karikatura, za kterou si dílem může sama, ale vinu nesou i hejteři, kteří to občas zahání hodně do krajnosti. Protože lepší herečku jsme tu možná neměli. 8/10 ()

Lenka.Vilka

Neviděla jsem prvních dvacet minut, ale za mě to nebylo vůbec na škodu. Vlastně mě film začal bavit až v moment, kdy babča vyhodí klíče z okna (ne spoiler, bylo to upoutávce). A potom tak posledních dvacet minut za to stálo. ()

Crawler-D

Smutně prohýřený potenciál, který je patrný už na tom, že do titulní klece se dostaneme až téměř po hodině filmu. Kdybychom nevěděli nic o pozadí postav, což celý úvod natahuje, pro drama v bytě by to nemělo žádný dopad, naopak by třeba tvůrci více energie a píle věnovali tomu, aby střet Hádka a Bohdalové nepůsobil tak strojeně. Přitom právě Bohdalová je na tom asi to nejlepší. ()

zette

Velmi nadstandartni televizni film, skvele natoceny a zahrany. Po delsi dobe na sebe ve vytecne roli upozornila Bohdalova a Hadek exceloval. Mozna by filmu prospel chronologicky dej a ne prolinani dvou situaci, ale dobry. Co me nepustilo k udeleni peti hvezdicek je trailer, ktery je natolik vytecny, ze samotny film uz ho neumi prekonat. ()

LenkaAK

Strhující drama, kdy jsem neustále napjatě čekala, co bude dál. Bohdalová je žena velkých rolí a v charakterních nekomediálních postavách nechává o to víc rozehrát svůj talent. Hádkovy přechody mezi milým chlapcem a grázlem jsou strhující, musela jsem tajit dech a chvílemi jsem se ho i bála. Aktuální téma reflektuje současnou dobu a problém dnešní společnosti. Víc takových českých filmů! Byl to opravdu zážitek. ()

majo25

Na televízny film dobre natočná psychologická dráma s prvkami trileru, hlavne teda k záveru. Dobré boli aj herecké výkony na čele Bohdalovou. Trochu zbytočné mi prišli početné retrospektívy. Záver bol zasa nevieryhodne tragický, pretože budúci herec by sa na takúto "dráhu" dal iba ťažko. Tragédia za každú cenu - trochu mi to pokazilo celkový dojem. ()

kocik1

Jako mrštná srnka vyskočila z pořadu Hobby naší doby a podobných slátanin a byla výborná. Takový výkon jsem od Jiřiny Bohdalové už dávno nečekala, i když je fakt, Kryštof Hádek jí zdařile sekundoval. Ani scénář nebyl vůbec špatný, přesto mi na něm něco vadilo. Možná to, jak moc byl tenhle příběh hnaný na sílu. Ale rozhodně zajímavý TV počin.70% ()

vnimatkrasu

Ty nejsilnější okamžiky odehraje Bohdalová očima. Ty ostatní jsou prvotřídně natočená bakalářská povídka. Jen se místo zubů v televizi zavřou lidi v bytě. V kontrastu s miliardou komorních thrillerů za posledních dvacet let, bych ale vlastně radši bral ty zuby. ()

HonzaBez

Jiřina Bohdalová má v posledních letech štěstí na dva "dvorní" režiséry, kteří na ni i v pozdním věku pamatují s výraznými hereckými příležitostmi. Zatímco s kvalitou filmů/pohádek Zdeňka Zelenky je to někdy ošemetné, Jiří Strach je pro mě zárukou kvality. V případě Jiřiny Bohdalové nelze nevzpomenout na jeho film Lásky z vrásky a televizní snímek Povodeň. Pokud se říká "do třetice všeho dobrého", tak v případě tohoto opět televizního snímku to podle mě stoprocentně platí. Jde o skutečně syrové drama s dosti drastickým koncem a působivou tečkou (v podobě zamáčknutého cvrčka) k tomu, v němž Bohdalová dokazuje, že opravdu není jen "trapná" komička. Kryštofa Hádka moc nemusím, ale pro tuhle "šílenou" roli se naprosto hodil. Hra močky s myší, kterou zde oba dva po většinu filmu odehrávají, nemohla žel asi dopadnout jinak, než jak nakonec dopadla. I když jsem si celou dobu přál, aby ten konec vyzněl pozitivněji. Asi i proto nemohu dát plný počet hvězdiček. ()

filmmovier

Neskutečné překvpaení. Kryštof Hádek je naprosto famózní a Jiřina Bohdalová výborná, to, co tady ale předvádí Hádek, to vážně nemá obdoby a v tomto filmu konkurenci. Vynikající scénář, výborná režie Jirky Stracha, krásně stupňované napětí a hlavně zatraceně nepříjemná, znepokojivá atmosféra, navíc s výbornou hudbou. Fantastické psychologické hrátky a jeden z nejgeniálnějších hereckých koncertů, jaké jsem kdy viděl. K absolutní dokonalosti někdy opravdu stačí málo. Tenhle film ve vás zůstane dlouho. A povedl se i závěr, který to celé jen podtrhl. Tady prostě není co vytknout. 100%. ()

fantassia

Do Dostojevského to má daleko, ale asi to nemělo mít s ním nic společné. Bohdalovou nemusím, ta umí využít všeho i toho, že je stará baba, to jediné bylo pravdivé, jinak ke zbožnosti měla celý život daleko tou svou ohromnou přizpůsobivostí se čemukoliv a komukoliv, takže ani tady z ní nebyla zbožná stařenka i když leštila kostelní klekátko a nad postel ji naaranžovali kříž. Ničemu z toho filmu jsem nevěřila a byl to ztracený čas nad neskutečnou kravinou, kdy Bohdalová by se spíš hodila na komunistickou než zbožnou bábu do nějakého toho ein kessel buntes,,,, Nevím jestli je Strach tak mladý, že nepobral jaké charizma si který herec sebou nese nebo jestli měl jen strach z baby, či neměl na výběr ()

Johnny.ARN

Jo no, neserte staré báby čo majú byt ako trezor. A už vôbec nie také, čo neberú žiadne lieky a pohybujú sa bez paličky. Klec je super komorná dráma s antickou kompozíciou o dvoch hercoch, retrospektívach a s odkazom na modernú dobu. 4 z 5 ()

Lachtaan

Hodně trpký psychologický film, který se neuzavírá jen do jedné místnosti, ale především sám do sebe a vůbec to nevadí. Jiří Strach si mě získal už seriálovým Labyrintem a s netradičním Hádkem a stále přesvědčivou Bohdalovou naservíroval jednohubku, za kterou by se nemusel stydět ani na festivalech. ()

uiu

"Začíná hra kočky s myší, u níž si nemůžete být jistí, kdo je vlastně kočka a kdo myš." Tento dovětek v popisku filmu mě dost zmátl, protože věřte tomu nebo ne, ale tak hlubokou myšlenku film opravdu nemá :( Pořád jsem čekala, kdy se z Bohdalky stane ta kočka a z Hádka ta myš a ono nic. V podstatě je to jen dokumentární ukázka toho, jak se NEchovat, když vás někdo přijde domů okrást. Ve chvíli, kdy Bohdalka vyhodila klíče z okna jsem věděla, že to neskončí dobře a tak trochu jsem nechápala, proč si sama takto zpečetila osud, přece si nemohla myslet, že to dobře dopadne? Navíc říct zloději s nožem, že není vrah, že na to nemá? To je jak poslední věta před smrtí. Jako dobře se na to dívalo, udržovalo to napětí, i když vedlejší dějové linky byly spíš nudné. ()