Andre Davis (Chadwick Boseman) prežil už detstve trpkú ranu, keď jeho otca, policajného dôstojníka, zastrelili v službe počas zásahu. Napriek tomu sa Andre vydá v jeho stopách a stane sa hrdým newyorským policajtom. Po tom, čo v dôsledku chybného kroku upadne do nemilosti nadriadených, prichádza príležitosť, aby si napravil povesť a dokázal svoje schopnosti. Pridelia mu prípad lúpeže, do ktorej boli zapletené drogy, počas prestrelky v reštaurácii na Mahattane prišlo o život osem policajtov. Andre a jeho tím majú vypátrať vrahov ôsmich policajtov. Reštaurácia slúžila ako skrýša pre drogy, a tak mu v pátraní pomáha policajtka z protidrogového oddelenia Frankie Burnsová (Sienna Millerová). Aby svoj plán uskutočnil, rozhodne sa prvýkrát v histórii úplne uzavrieť Manhattan - ostrov oddeliť od zvyšku mesta, presmerovať vlaky, kontrolovať vodné cesty a uzavrieť všetky mosty a tunely. Začína sa divoká honba za dvoma ozbrojenými a nebezpečnými vrahmi Rayom (Taylor Kitsch) a Michaelom (Stephan James) na úteku, ktorí sa musia za každú cenu dostať z uzavretého ostrova a uniknúť policajným kontrolám. Počas prenasledovania vrahov však Andre sleduje stopy vedúce priamo na policajné oddelenie a odhalí rozsiahle sprisahanie zločineckej skupiny skorumpovaných policajtov. Sám sa stane terčom útoku a musí odhaliť nepriateľov vo vlastných radoch. Kto stojí za lúpežou a masakrom policatov, a kto ho chce dostať, aby ho umlčal a svet sa nikdy nedozvedel pravdu? (TV JOJ)

Blazis34

Lepší akční film se skvělým Chadwickem Bosemanem. Policisté jsou tu vyobrazeny jak v dobrém světle, tak v tom špatném. Samotné prostředí Manhattenu bylo výborné, akční scény také a i napínavý děj, který utíkal rychlým tempem. Sice film na jedno shlédnutí, ale líbil se mi. Dávám 70%, lepší tři hvězdy. ()

johnsnow

Parádny filmis s čarným panterisom. Už začiatok ma dobre navnadil a čím ďalej to šlo tým sa to lepšilo. Veľmi sa mi páčilo to jemné obracanie od klasického lovu na zločincov k niečomu inšiemu ale nejdem spoilovať. Herecky dobré, najmä Panter a dvojica zlodejov sú fajn. Akcia je dobrá krvavá, s množstvom vypálených nábojov ktoré ale nájdu svoj cieľ(nie jak filmy od pištu). Spokojnosť a aj pokračovanie by som uvítal. 5* ()

Weezy22

Akčná kriminálka, ktorá začína ako nepodarená lúpež, z ktorej sa stáva hon na páchateľov, ktorý nakoniec odhalí úplne inú skutočnosť. Pútavé, realistické, s pár skrytými zvratmi. ()

Leonisa

Zápletka filmu je hodně průhledná a když už má člověk něco nakoukáno, tak vše odhadne bez většího úsilí, ale dívá se na to dobře a nemá to žádné zbytečné prostoje. ()

Víteček

Dobře se na to kouká, ale zároveň je to hodně standardní příběh, který jede podle zaběhlých not a nemá nic, čím by překvapil a tak spoléhá jen na hromadu mrtvých. ()

kacir

Bolo to dosť predvídateľné, nechcem machrovať, ale asi dvakrát som si povedal, že buď som to už videl alebo viem čo sa stane. Trochu mi to pripomínalo film Vyjednávač. No nenudil som sa, takže vcelku pozerateľné. ()

Heywood

Dobře obsazené zápletka věrohodná a nádech lehce chandlerovský. Střih udává tempo a to se počítá, námět je prostě jeden z těch obvyklých, že za velkými balíky drog je i velký kartel, který někdo podporuje. Od "draftu" (Draft day) se nám Chadwick Boseman rozehrál do další hlavní role a nebyl to výkon špatný, Sienna Miller tu byla méně sexy než jinde, ale o to více přesvědčivá. Snad jen ta samoživitelka by nemusela být tak opakovaná (Dokonalý šéf). Zná někdo špatný film s J.K. Simmonsem? Záporák Kitsch to pojistil a v eufemismu nadšení dám 4 hvězdy. ()

argo.smile

Bosemana moc nemusím ale tu ma príjemne prekvapil a jeho postava ma bavila. Taylor zvládol svoju úlohu a takéto role mu veľmi pasujú. Jedná sa o priamočiary film ktorý šliapne na plyn už od začiatku a pustí na konci. Po dlhom čase som sa opäť bavil. ()

Saxos

Policejní klasika - nepodařená loupež, jeden lupič záporák, druhý samozřejmě klaďas - to samé u policajtů s tím rozdílem, že jeden poliš klaďas a zbytek špinavci. Klady: rychle běžící akce po celý film; dobrá music. Zápory: opravdu hodně okatý děj. ()

cubiczech

no vlastně to bylo fakt dobrý, i když jsem neustále tušil jakým směrem se to bude ubírat tak jsem byl ve výsledku docela spokojenej... jo akorát si teda myslim že by si některý postavy zasloužily trošku toho detailu... ()

Kushina

Agresivní, strohé, reálné. Kdyby to nebyl jen film, tak bych věřil tomu, že tohle se doopravdy stalo. Nejlepší na tom celém je to, že ačkoliv si myslíte, že o vás nikdo neví a nemá vás nikdo šanci chytit, tak opak je pravdou. V dnešní době elektroniky je zkrátka i ten nejlepší padouch nakonec dopaden. A co víc, když půlka NYPD, které bere úplatky má tu správnou motivaci, aby zakryli stopy. 75% ()

hony23

Film splňuje vše, co si od nenáročné akční kriminálky žádáte. Má to spád, honičky, přestřelky a nekomplikovaný děj. ()

jjjerry

Velmi dobrá kriminálka. Hezky, realisticky napsána, bez zbytečných nelogických zápletek. Bohužel až zbytečně přímý příběh, bez zápletek, otázek a pochybností a s převídatelným koncem. Herci jsou perfektní, všem jsem to věřil. Jen to ve mě nezanechalo žádný hlubší dojem kvůli kterému bych se k filmu vracel. ()

kaukola78

Konečně, konečně, konečně.Přesně takhle se mají točit akční filmy v roce 2020.Fakt nemám ani jednu výtku k filmu.Vše chválím.Doporučuji všem akčním nadšencům.Veliké překvapení od filmu, od kterého jsem fakt nečekal. ()

kolly13

Koincidence při loupeži se zvrtne na pronásledování pravdy. A po počátečním nadšení z dobré technické práce filmařů zjišťuji, že je to naprosto zbytečný film. Jako by na objednávku policie a úřadů, které alespoň ve filmu upřednostní spravedlnost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)