Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (15)

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

Skvělá odpověď na komixy, kde se to hemží superskautíky a patetickými bláboly. A nemohla přijít od povolanějšího chlapíka, než je Garth Ennis, kterému není nic svaté a nebojí se nastavit zrcadlo tomu schématickému kýči, který je pro hollywoodskou tvorbu typický. Máme tady svět, kde se se superhrdiny zachází jako s jinými celebritami, tzn. jde hlavně o busines. Je to svět velmi podobný tomu našemu. No a pak tady máme někoho, komu se nelíbí, že by jim mělo všechno procházet jen proto, že "zachraňují svět". Karl Urban je úžasný, vypadá jako mladší brácha Benicia Del Toro, ostatní jsou neokoukaní, ale o to je to všechno lepší. Skvělé triky, spousta krve a násilí(působí to uvěřitelněji, jinak to nevyhledávám), trocha sexu, ale hlavně inteligentní scénář!!! Mám radost...je to prostě to, co mi nedal Doom Patrol, nebo Watchmen. Zábava pro dospělého a chytrého diváka. ()

Vzorek (2019) (S01E03)

Trochu mě děsí, že mě to tak baví. Spousta krve a nasílí, cynický hlášky a to vše ve světě, který se od našeho liší jen tím, že v něm jsou supráci. Skvělý scénář, téma, herecké obsazení... . Pětistáry zase tak často nedávám, tady jsou to už tři v řadě. Parádní seroš. ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

Únos letadla...z toho až mrazilo. Vůbec nepochybuji o tom, kolik lidí zabila politika, PR, veřejný zájem, nebo prostě jen byrokracie, či mocenské zájmy bezskrupulózních hajzlíků. The Boys jsou cokoliv, jen ne přiblblou komixovou zábavou. Svoje si tady najde i ten nejnáročnější divák. ()

Nevinní (2019) (S01E06)

V každé epizodě je minimálně jedna lahůdková scéna. V této asi vede sezení postižených. Stejně tak pobavila sešlost vyhaslých hvězd a camea B. Zane a Tary Reid...konec konců i Osmenta, byť ten se zdržel déle. Navíc se v této epizodě schyluje k průniku...a to je v kontextu s tímto seriálem myšleno všemi myslitelnými způsoby. ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

A závěrečná pointa? Ženským se nedá věřit, chlapi jsou suroví natvrdla, nevyhrává ten, kdo má koule, ale ten, kdo má ty vaše v ruce, naivitou se moc daleko nedostaneš...někdy leda na JIPku... . Přestože nám poslední dvě epizody trochu hollywoodovatěly, pořád zůstává úroveň vysoko. Druhou řadu si nenechám ujít. PS: Karl Urbanbyl skvěle drsňnácký, ale po herecké stránce ho Antony Starr převálcoval. Jeho mimika a lehké přehrávání bylo přesné. ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

Dát plný počet této epizodě je jako přiznat se, že jste polodementní psychopat libující si ve sledování explicitně sexuálních a násilných scén, nebo že máte velmi zvrhlý smysl pro humor. Intrikaření a vykecávání opět vystřídalo staré dobré vybuchování hlav, řezání končetin a cuntování Butchera. Tato postava je pravděpodobně nejdokonalejším ztělesněním výrazu motherfucker. Po dlouhé době se zase těším na další epizodu a štve mě, že jsem nevydržel čekat a nesjel tuto řadu podobně jako tu první, na jeden zátah až vyjde celá. PS: velká škoda, že se nenašlo víc prostoru pro Johna Noble ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Druhá série diváky nemohla zválcovat jako ta první už jen proto, že tentokrát měli všichni očekávání a hlavně s čím srovnávat. Pro tvůrce je to vcelku složitá věc, namixovat staré dobré s neočekávaným novým. Zpětně si myslím, že se to povedlo a těch pár slabších momentů nebylo moc. Nejvíc mě těší, že tento svět má pořád mnoho co nabídnout, že většina postav se má pořád kam vyvíjet, že se otevírá mnoho cest, kudy se mohou chlapci ubírat. Cynický, drsný a nevybíravě přímočarý, ale současně chytře napsaný seriál o superhrdinech...tohle tady chybělo. ()

Payback (2022) (S03E01)

Přehlídka zvrhlých nápadů a násilí pokračuje. Z nějakého důvodu mi to nepřipadá tak zábavné, jako v první řadě, ale uvidíme. Zatím slibuje první epizoda dost turbulentní vývoj, takže se nejspíš máme nač těšit. ()

Jediný muž na nebi (2022) (S03E02)

To co The Boys odlišuje třeba od marveláckých seriálů, není jen erkový rating, ale především originalita a odvaha tvůrců jít na hranu. Skrze postavy vypouští to, co si spousta lidí myslí, ale nahlas to neříkají. Americké pokrytectví je tady na pranýři. A to si zaslouží velkou pochvalu. ()

Berberské pobřeží (2022) (S03E03)

Banda je zase pohromadě, Homelander se urval te řetězu a Butcher...ten je pořád ultramamrd. Takže je zaděláno na pořádnou rubanici. ()

Poslední pohled na ten náš svět lží (2022) (S03E05)

A pak že to nejde, udělat seriál, který bude nabušený akcí a zároveň bude mít silnou dějovou linku. Oproti předchozí řadě všechny postavy přitvrdily ...což bych nepovažoval za možné a současně se tvůrcům daří posouvat děj chytře, logicky a přitom nevyzpytatelně. Tedy aspoň pro ty z nás, kteří neznají předlohu. Vedle tohoto kousku, působí Disney seriály naprosto směšně a hloupě. ()

Herogasmus (2022) (S03E06)

Tvůrcům se nějak daří posouvat dál a dál hranice toho, co je možné v TV vidět. Sex, násilí, vulgarita vše ve prospěch příběhu, nikoliv jako snaha ohromit a podbízet se úchylnému divákovi. V podobných výjevech si nelibuju, ale sem to prostě patří. Dělá to postavy a jejich motivy mnohem uvěřitelnější. Násilí tady nepůsobí jako zábava, ale spíš jako zdůraznění toho, že to není nablblá show, nebo hra, ale opravdu tvrdý příběh o střetu sráčů vs větší sráči vs několik slušných lidí. Tvůrci se nebojí jít až za hranu a divák tohle prostě ocenit musí. Předvídat, co se bude dít další epizodu, je skoro nemožné. V porovnání s tímto seriálem, vám budou ty disneyovské plytkoanusády, připadat jako večerníčky pro retardy. ()

A nyní svíčka, která ti posvítí na cestu do postele (2022) (S03E07)

Poněkud nekompaktní epizoda, jenže opět se v ní odehraje dostatek zajímavých událostí, které odkrývají minulost a současně jsou příslibem dalších šíleností. Takže i takto nedokonalá epizoda, má lepší scénář, než 95% jiných seriálů. ()

Bezuzdná zuřivost (2022) (S03E08)

Doteď si to tvůrci zvesela klestili vpřed, nechávali postavy na obou stranách umírat, mrzačit... . Takže asi málokdo tipoval takový závěr řady. Najednou je z přímky kruh, protože i když jsou karty rozdané jinak....pořád je to stejná hra, se stejnými hráči. Zklamání mnohých chápu, ale nesdílím. Ano, pokud bude další řada ve stejném duchu, začíná to být soap opera a la Dallas...akorát drsnější, vtipnější, zajímavější... A o to tady jde. Já jsem vlastně rád, že nedošlo k nějakému většímu plevelení. A jsem rád, že už se ta postava, kterou Homie sejmul, neobjeví. V komiksu možná měla šmrnc, ale tady byla jen do počtu. A přestože tato epizoda působí spíše jen jako příslib pro další řadu a finále odkládá, jsem velmi spokojený. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)