Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá

• Česko Pat a Mat: Zimní radovánky
Animovaný / Rodinný
Česko, 2018, 60 min

Blíži sa zima a naši kutilovia Pat a Mat to nemôžu nechať len tak, a o to viac ak ich “zaskočí“ snehová nádielka. Ako si poradia s vianočnou výzdobou ich nových domov a aké vianočné darčeky si podarujú pod vianočným stromčekom? A majú vlastne naši majstri vianočný stromček, taký ako ho poznáme, alebo si vyrobia svoj vlastný „kutilský“? Čo urobí Pat a Mat so snehovou kalamitou, ktorá sa im napadá na záhradu a aký nový stroj a riešenia vymyslia? Po zábave na snehu príde určite vhod horúca sauna, tak prečo by si ju rovno nepostavili. A čo tak vyrobiť si vlastný betlehem a osláviť Silvestra. Pre našich majstrov to nie je žiadna komplikácia prekážkou a žiadna výzva dostatočne veľká. (Continental film)

johnny01

Jde vlastně o sled povídek, které sice postupují tak nějak chronologicky, ale dějově na sebe nenavazují, což je tak trochu škoda. I přes některé veselé momenty je to celkově dost průměrné se spoustou hluchých míst, příliš to neodsýpá. ()

LdVk

Na celovečerák těchto dvou kutilů sem si zašel se svoji tříletou dcerou a nejen že se u toho bavila ona, ale bavil jsem se i já. A určitě nelituji toho, že jsme si na tyto experty zašli do kina. A víte co? Příští rok klidně půjdeme zase. ()

blondboss

Zimné radovánky našich obľúbených hrdinov spracované jednak seriálovo, ale aj celovečerne. Tu ale treba povedať, že film je opäť len nechutným a neprofesionálnym pospájaním prvých siedmich epizód seriálu "Pat a Mat v zime". Zvyšok už nájdete len ako separátne časti, takže je väčší význam si pozrieť práve seriál. Ja týchto dvoch trkvasov milujem, ale tieto časti boli dosť nudné a až na pár výnimiek dosť bez nápadu a také varenie z vody. Snáď tvorcovia prídu ešte s niečím originálnejším. 60 % ()

jirkahodr

Animace mi přišla lepší měkčí taková americká, děti se více smáli. I já po filmu měl lepší náladu. Celkově mi tento film přijde takový uhlazenější a jednotlivé příběhy lépe vypointované. Zimní atmosféra je super a vánoční nálada jako satira funguje také perfektně. Rozhodně doporučuji děti jsou nadšené a dospělého to baví také. Tentokrát se pan režisér Beneš opravdu trefil do černého a vytvořil neotřelý vánoční film. ()

Shelby14

Už jsou to hodně těsný tři body. Humoru docela ubylo, ale stále to má celkem dobrý příběh a pointu. A hodně pomohla hodinová délka, jinak by film začal trochu nudit. Ten třetí bod je za tu krásnou práci s animací, je zatím kupa šikovných lidí. ()

Kushina

Asi jsem už na pohádky starý, nebo nevím. Ale celou dobu jsem se pěkně nudil, zasmál jsem se tak trošku asi 2x a zbytek mě spíš otravoval tím, že jejich demence byla dopředu jasná. Zlaté staré díly jako např "kuře". 45% ()

Tomas_PO

Vianočný Pat a Mat z roku 2018, ktorí stále pobavia. A nebyť HD kvality, tak si človek rok spracovania ani nevšimne, čo v tomto prípade vôbec nie je na škodu. Vymoženosť rýchlovarnej kanvice je detail, ktorý divák ľahko prehliadne, no LED televízor už do očí udrie. Ale to sú skôr len zaujímavostné detaily. Trošku prekvapí, že Pat a Mat sú pri fuškách celkom úspešní, čo dosť popiera nosnú ideu pôvodného seriálu. No zas sa divák pri pozeraní až tak nevynervuje :). Dĺžkovo na hrane, dlhšia stopáž by už bola asi príliš. ()

psekera

Podle mě, zatím nejlepší. Nevím jestli je to tím, sněhem nebo vánoční atmosférou nebo tím tématem ale funguje to pěkně. Mimochodem sníh opravdu se tváří jako sníh, nechápu to. Ve velkých filmech je cítit, že se v případně sněhu produkce uchyluje k nějakému polystirénu atd.. Ale tohle je opravdu pěkné. Baví mě i jednotlivé pointy a délka něco přes hodinu je opravdu fajn, extra pro ty nejmenší. ()

zlamic

Tento film je zatím jednoznačně nejlepší a to hned z několika důvodů. První - humor a legrace, prostě funguje. Pro dospělé i děti. Není to jen samé bumbác atd.. Ale mnoho nás dospělých se v tom najde a nebo vidí své sousedy přátele. Tedy zábava jak pro děti tak rodiče a teď nemyslím nostalgickou zábavu, ale opravdovou aktuální. Druhý - příběhy mají vždy nápad a pravou kutilskou pointu, takový návrat k nejlepším kořenům. Třetí - hodina je pro tento film vzhledem k nejmenším divákům přesně akorát. ()

LoneGunman

Recenze není v tomto případě věc snadná. Na jednu stranu se jedná o docela zábavnou podívanou, která bohaté minulosti značky "Pat a Mat" ostudu nedělá. Atmosféra v kině tomu odpovídala, děti se bavili a dva známí nešikové nejednou vykouzlili úsměv i na tváři dospělých. Zimní atmosféra do předvánočního času navíc dobře zapadá. Pata a Mata zná každý, nemá moc cenu dál děj rozebírat. Suma sumárum - epizody jsou vtipné a technicky patřičně na výši. Problém mám ale s něčím jiným - stojí těch několik krátkých příběhů, které se do (pouze) hodinové stopáže vešly za to, aby rodina utratila nějakých cca 700 korun za jejich shlédnutí? Za plnou cenu je nám tu nabízen produkt, který je v porovnání s jinými svým rozsahem upřímně řečeno poloviční. ()

Reyer

Pat a Mat je klasika, kterou si nenechám ujít a vyrazím na ní do kina se svými syny. Ale musím trošku zkritizovat jednu věc a tou jsou použité dekorace, nářadí apod. prostě a jednoduše mě mrzí, že se místo českého auta objevuje anglický MG, místo českého Narex je Bosch nářadí, v pozadí je obraz Whistlerovy matky namísto Lady. Ale to jsou hnidopišské poznámky. Takže za mě pěkný a vřele doporučuji, pobavil jsem se skvělě. ()

Marrakech86

Letos se snažím více navnadit do vánoční atmosféry a začínám více koukat po novějších verzí vánoc a zimy. Na netflixu jsem si pustil toto staronové dílo a jsem rád, že pat a mat stále žijou, ale už nemají bohužel takovou hodnotu jako dříve. Každopádně příběhy pěkné, průměrné. ()