Kuťáci

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný
Československo, 1976, 7 min

Prvé dobrodružstvo dvojice Pat a Mat. Mat sa vracia domov s nákupom a chystá sa pripraviť večeru pre seba a Pata. Kurča sa už pečie a už treba len umyť taniere. Pat prichádza na večeru, ale je celý mokrý. A čo vlastne bude na večeru? (pravo)

Elgin

Nieco malo k tomuto dielu chybalo. Mimochodom rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Kompletne nam to dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. Kazdopadne tomuto serialu davam 90%. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je väčší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže po čase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné. Tak preto 85 % ()

petaspur

Je-li špatně vycentrovaná vodovodní baterie, tak je potřeba posunout dřez. Dojde-li posunutím dřezu k přerušení odpadových trubek, tak je potřeba vyvrtat díru v podlaze, kterou proteče odpad k sousedovi o patro níž. K vysušení mokrého souseda je nejlepším přístrojem vrtačka. Pečené kuře letící z pekáče do oblak někdy nelze zastavit ani vypnutím digestoře. Rozpůlit vejce pilou nebo sekáčkem je těžší, než to vypadá. Čekat s obědem na vylíhnutí kuřete z vejce se poněkud protáhne. Taková ponaučení jsem si odnesl z prvního dílu seriálu A je to! ()

MerlinPolcic

Na tomto dieli je krásne vidieť, že sa malo jednať o klasickú zábavu pre dospelých :))) . Epizóda však neukazuje nič iné ako život chudobných majstrov. Preto len 90%. /Námet a scenár: L. Beneš, V. Jiránek, J. Kubíček; Výtvarník: L. Beneš, V. Jiránek; Animácia: K. Chocholín; Hudba: L. Fišer; Strih: H. Lebdušková; Kamera: J. Šafár; Výroba: T. Formáček; Vedoucí ateliéru: M. Kubricht; Réžia: Lubomír Beneš/ ()

Godhaj

První díl a hned takový rozjezd. Problémy s dřezem a vodovodní baterií zná asi každý, ale komu už prolétlo pečené kuře digestoří? Inu dle tohoto dílu je vidět, že se to může stát. Mimo všech těch šíleností, co tu Pat a Mat provádí, se mi také líbil filosoficky ladění závěr, který tak trochu řeší otázku, jestli dřív byla slepice, nebo vejce. ()

• Snímok Kuťáci sa pôvodne vysielal ako predfilm. Neskôr, keď sa stal večerníčkom, Česká televízia zatrhla výrobu nových dielov, pretože večerníčky v tej dobe mali vychovávať. Slovenská televízia však záujem prejavila a Bratislava si ich nakoniec objednala 28. (MerlinPolcic)
  • Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)