Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá

• Česko Pat a Mat: Zimní radovánky
Animovaný / Rodinný
Česko, 2018, 60 min

Blíži sa zima a naši kutilovia Pat a Mat to nemôžu nechať len tak, a o to viac ak ich “zaskočí“ snehová nádielka. Ako si poradia s vianočnou výzdobou ich nových domov a aké vianočné darčeky si podarujú pod vianočným stromčekom? A majú vlastne naši majstri vianočný stromček, taký ako ho poznáme, alebo si vyrobia svoj vlastný „kutilský“? Čo urobí Pat a Mat so snehovou kalamitou, ktorá sa im napadá na záhradu a aký nový stroj a riešenia vymyslia? Po zábave na snehu príde určite vhod horúca sauna, tak prečo by si ju rovno nepostavili. A čo tak vyrobiť si vlastný betlehem a osláviť Silvestra. Pre našich majstrov to nie je žiadna komplikácia prekážkou a žiadna výzva dostatočne veľká. (Continental film)

zlamic

Tento film je zatím jednoznačně nejlepší a to hned z několika důvodů. První - humor a legrace, prostě funguje. Pro dospělé i děti. Není to jen samé bumbác atd.. Ale mnoho nás dospělých se v tom najde a nebo vidí své sousedy přátele. Tedy zábava jak pro děti tak rodiče a teď nemyslím nostalgickou zábavu, ale opravdovou aktuální. Druhý - příběhy mají vždy nápad a pravou kutilskou pointu, takový návrat k nejlepším kořenům. Třetí - hodina je pro tento film vzhledem k nejmenším divákům přesně akorát. ()

jirkahodr

Animace mi přišla lepší měkčí taková americká, děti se více smáli. I já po filmu měl lepší náladu. Celkově mi tento film přijde takový uhlazenější a jednotlivé příběhy lépe vypointované. Zimní atmosféra je super a vánoční nálada jako satira funguje také perfektně. Rozhodně doporučuji děti jsou nadšené a dospělého to baví také. Tentokrát se pan režisér Beneš opravdu trefil do černého a vytvořil neotřelý vánoční film. ()

keoma26

Už jsou to spíš jen takový nárazový ozvěny původních dílů, se stále přirozeně dokonalou animací, ale s trochu moc "násilným" humorem, i sníh působil mnohem míň uměle než některý nápady - dřív měl totiž člověk při sledování i těch nejabsurdnějších scén pocit, že většina vynálezů a zlepšováků by klidně mohla "hrát" v silvestrovským vydání Receptáře, teď mu spíš občas přijde, že jsou ti dva kutilové prostě jenom stejně dementní jako Láďa Hruška ... Pořád je ale třeba ocenit sympaticky poctivou snahu o udržení a pěstování specificky českýho kultu bastlení. ()

laepus

Dobře jsem se pobavil, ještě pořád se dokážu dívat na Pata a Mata :) to je úžasné zjištění. Ale přece jen jsem čekal víc likvidační příběhy, tak jako bývaly ty starší. Jakoby oba dva hlavní hrdinové (samozřejmě že spíš autoři) časem vyměkli. Ale jak tam začali řádit na zahradě s motorovou pilou, šel jsem do kolen - to bylo to staré dobré A je to... Co se týká animace - úžasně udělaný sníh - často v jiných filmech vypadá jako nějaká vata nebo pěna, tady to opravdu působilo sněhovým dojmem. Smekám. ()

titix

Na zimních radovánkách je vidět velký posun vpřed. Příběhy baví jak dospělé tak i děti. Mě udělala radost sněžná fréza, miluji, když vynaleznou nějaký stroj a já tam vidím ty běžné nástroje součástky z kterých je sestaven. Každopádně mám pocit, že i animace nějak ožila a je plynulejší. A co musím zdůraznit, jednotlivé příběhy jsou rozhodně nadupanější a zábavnější než v předchozích filmech. Marek Beneš do šedesátiminutového filmu nacpal tolik vtipu a komiky, že před ním musí blednout závistí režiséři českých hraných komedií. Až na 2 -3 bych všem ostatní doporučil, aby k panu Benešovi chodili na konzultace, jak se dělá komika. Hudba Zdeňka Zdeňka funguje velmi dobře a myslím si, že důstojně a s grácií navazuje na Skoumala. Pět hvězd jednoznačně. ()

• Vyrobiť príbehy, ktoré sa odohrávajú v zime, bol pre tvorcov risk, keďže sneh nahradzuje soľ alebo cukor a zo štúdia odchádzali hrdzaví alebo presladení. (MerlinPolcic)