The Lie

• USA Between Earth and Sky (pracovný názov)

Otec vezie autom svoju dcéru na tanečné sústredenie, keď vtom zbadajú v treskúcej zime jej kamarátku. Ponúknu sa, že ju teda zoberú na kúsok cesty so sebou, avšak ich dobré úmysly v zápätí vyústia v strašné a neočakávané dôsledky. (sochoking)

Rockerman

Ano, to jsou ony sněhové vločky. Děti, kterým se nesmí zkřivit vlásek na hlavě. Mají bezstarostný život, všechny jejich průšvihy se řeší domluvou v klidu, bez zvýšení hlasu. Když pak přijde skutečný problém nedokážou se chovat zodpovědně. O tom všem je tento pozoruhodný film. ()

Acrobat

Tá tvár síce irituje, ale schizofrenickú a sebapoškodzujúcu dievčinu to hrá dobre. Preškoda zbytočného režiséra, ktorý nevie vtlačiť silné autorské prvky, ale zároveň ešte ako tak odoláva šedému priemeru. Ťahúňom sú mu ústredná trojica, ktorá to musí hrať celé až do krátkeho ale osudového konca. Film je kružnicou točiacou sa okolo osi. Kde sa začiatok začína točiť doľava a hore sa obráti a príde do cieľa sprava, s maličkosťou, že si to ústredná trojica vymení. Až na jeden detail bijúceho srdiečka. Film našťastie nie je komediálny ani humorný, vnáša skôr pocit civilnej depresie a snahe robiť rozhodnutia, ktoré akoby vypadli z reálneho sveta, možno aj z vášho. Klamstvo je absolútnou a kategorickou súčasťou každého dňa, tu však so sebou nesie krásne viditeľné dôsledky. Záver je kratulinký, avšak sirény nikdy nezneli lepšie. Príjemný film, ktorý vlastne vôbec neprirazil do sedadla (videné 17.02.2021, BDrip) ()

Tipko

Pozoruhodná dráma. Myslím, že vystihuje realitu. Ak sa dieťaťu v rodine nedá láska, alebo sa rodičia hádajú, či sa rozvedú, dieťa to hlboko poznačí, v tomto prípade to bola dcéra Kayla. Jej vymyslený príbeh o zabití kamarátky síce spojil na chvíľu jej rodičov, čo bolo aj zámerom, no priniesol napokon aj opätovné rozbitie rodiny. Tak či onak, memento filmu je hlavne pre rodičov: ako vychovávajú deti a ako sa k nim správajú, to všetko sa na nich odzrkadlí. ()

samkko

2/10 aneb když si vychováte rozmazleného spratka. Film nesplňuje ani jeden z uvedených žánrů, ze začátku nám to sice začne dost dobře (tak první 1 minuta) kde je dokonce i nějaká zajímavá hudba, jenže pak nám autoři hodí pod nos dvě nejhorší současné herečky (matka, dcera) a obzvlášť ta která hrála její matku, by měla být zavřená do hereckého vězení. Film je až na samotný konec dost průzračný a předvídatelný, sympatii si zde uděláte maximálně k postavě otce, což zde byl také jediný obstojný herec a pak už se jen zbytečně mluví než to dojde k samotnému konci. Jednu hvězdu za to, že aspoň závěr překvapil, ale na druhou stranu mám to chutí ji zas strhnout, protože to bylo fakt dementní rozzuzlení u kterého si budete klepat na čelo a říkat si kdo ten scénář a celkový děj vymýšlel. ()

ANTYCHRYST

Po dlouhé době Dobrý thriller.. :) tvl ta rozmazlena čubka malá mě srala od začátku.. No a pak ty rodiče.. Těžká volba jak se zachovat.. Zajímavé a hraniční téma.. Konec.. Hmm. Za mě velke překvapení tenhle film 80% ()

Mamlas

Mladá pizda řekne otci, že zavraždila svou kamarádku. Oba rodiče pak dělají a vymýšlí, jak se z toho vyvlíknout. Většinou jsou doma a tam jsou zticha nebo se hádají. Ve filmu jsou celé dlouhé marné kusy k přetáčení, leda byste fakt chtěli sledovat, jak si tam dramaticky vykládají a koukají na sebe a kolem sebe. Závěr je poměrně překvapivý, ale většina filmu je taková rozplizle nudná. (32%) ()

Facerr

Brutálně předvídatelná zápletka. Na druhou stranu se na konci všechno vyhrotí tak, že člověk jenom kouká s otevřenou pusou. Věřím, že rodiče se do toho dokáží vžít ještě o něco víc. Dalo se ... přesto zařazení horor je v tomhle případě úplně mimo mísu.. ()

srolyma

Celou dobu to byla celkem slušná psychologická hříčka o tom, že lež nemusí mít vždycky krátké nohy a že může dojít i docela daleko. A pak přišel jakože nečekaný a šokující závěr, díky kterému je najednou chování ústřední lhářky naprosto nelogické a nesmyslné. Škoda. ()

Naghavi

Přitom taková blbost, ale napínavé, jak už dlouho nic...Závěrečný mindfuck, u kterého jsem vůbec netušil, že může přijít i tato možnost... ()

SpicyNugget

Otec veze autem svou dceru Kaylu na balet. Cestou potkají na zastávce její kamarádku Britney, která tam má taky namířeno, a tak ji přiberou. Protože není Britney z domova naučená si před cestou zajít na záchod, začne se jí po chvilce chtít. Táta jim zastaví, holky odběhnou, ale dlouho se nevrací. Pak otec uslyší v dálce křik… Zajímavé psychologické drama. Námět byl zajímavý a film mě držel v napětí, jak to teda dopadne, ale hodně mi vadila ta tupost postav. Holkám je patnáct, ale nápady mají jak pětileté děti. Rodičům je (dejme tomu) kolem čtyřicítky a mají stejně hovězí nápady. Chápu, že rodičovská láska umí být velká, ale sakra, taky má své meze. Když mě někdo naštve, tak se prostě neseberu a nezabiju ho a když moje děcko udělá kravinu, rozhodně ho nebudu krýt, ale vyžere si na policajtech následky až do dna. Tu flegmoušskou holku bych zbila jak psa, fakt. Konec byl vtipný, to nejde jinak. Té hlouposti všech jsem se musela smát. A co z toho plyne? Když se rodiče rozvádějí a ty je chceš oba zpět, nevymejšlej si bejkárny, protože nakonec nemusíš mít doma ani jednoho z nich. ()

Machaut

Nemůžu dát víc jak tři hvězdičky, protože místy jsem se u filmu neskutečně nudil, nevím prostě mě to nebavilo. Toho spratka bych přizabil hned po 15 minutách filmu, ani to jak to dopadlo si prostě víc jak tři hvězdy nezaslouží. ()

jarmil8

Pocitově delší film, než ve skutečnosti je. K závěru se trochu mění v nezáměrnou a těžko uvěřitelnou komedii. Sarsgaard a Enos jsou naprosto skvělí a drží film nad "ledovou" vodou. ()