The Lie

• Kanada Between Earth and Sky

Otec vezie autom svoju dcéru na tanečné sústredenie, keď vtom zbadajú v treskúcej zime jej kamarátku. Ponúknu sa, že ju teda zoberú na kúsok cesty so sebou, avšak ich dobré úmysly v zápätí vyústia v strašné a neočakávané dôsledky. (sochoking)

pornogrind

Jestli hledáte mysteriózní film, potažmo horor tak tady jste na špatný adrese. Tohle je čistě psychologický drama který ukazuje jak je rodičovská láska bezbřehá. SPOILER JAKO KRÁVA. BACHA !!!!! Zároveň je to krásnej důkaz toho, že za mladickou nerozvážnost se platí aneb jak Kayla zkurvila život rodičům a nejen jim. Osobně bych byl radši kdyby se ve finále na scéně neobjevila údajně mrtvá Kaylina kamarádka Britney. Navíc story o tom, že kryla svojí kámošku tím, že předstírala její smrt mi přišla hodně banální a naivní i na 8mi letý dítě natož od 15ti letejch puberťaček.....Britney říkala že to bude sranda. HAHAHA. Ať se na mě nikdo nezlobí ale Kayla musela být blbá jak troky když na něco takovýho Britney přistoupila. ()

darkrobyk

Čeho jsou rodiče schopni, aby ochránili dceru? Všeho! Komorní psychologické drama jímž se jako černá nit vine strach a bezmoc. A jak se vrší lži, tak se dělají chyby. Chyby, které se nedají vrátit. Zoufalství narůstá a mění se v horor. Za chyby, se totiž platí. Konec jsem tak nějak vytušil, což mi vůbec nevadilo, jelikož tím vše dávalo smysl. Pokud se vžijete do postav, pak si užijete napínavý příběh od začátku až do konce. ()

VanTom

Komorní drama rozvíjelo ambivalentní situaci, kam až jsou (odloučení) rodiče schopni zajít pro ochranu své dcery – která zabije kamarádku, ale nějak se s tím kolísavě snadno/hystericky vyrovnává. Čekal jsem celou dobu nějaký finální zvrat, ten tedy nepřekvapil, ale jak dění předtím (trochu nuceně) vyeskalovalo, docela zapůsobil (a zpětně spíš to nepochopitelné "telecí" jednání osvětlil). ()

PetrPan

Skvěle vygradované drama o bezbřehé lásce rodičů ke svým dětem. Nezvratný pád do zoufalství rámovaný i fyzickou proměnou otce a matky v trosky bez šance  a na konci facka černější než noc. Kdyby pak místo objetí přišla krvavá odplata, vůbec bych se nedivil.  Jenže jsou tu  s námi. Jedinou útěchou nám budiž to, že s velkou pravděpodobností budou za pár let i s nimi...   K plnohodnotnému chuťovému prožitku pak přispěl i až překvapivě a osvěžujícně nekorektní agent Krycek, který jen dělal svou práci. ()

Lenka.Vilka

Potřebujete pomanželskou terapii? No, tak to stačí počkat, až vaše dítě někoho zabije a vy se to budete snažit ututlat. Ale bacha, pokud je to spratek, který si ničeho neváží, může se to celý zvrhnout. Nejvíc jsem si užívala ty momenty, kdy byla puboška nevděčná. Ona nebyla zmatená nebo raněná, ona byla za to všechno sobecky nevděčná, takže veškeré špatné věci nechala na rodičích a jejich nekonečné naivitě. Takže otázkou tedy zůstává: jak dlouho to vydrží a jak dlouho to projde? A sblíží se během společných úklidových pracích? Všechno by bylo dobrý a tak nějak předvídatelný. Až tedy na ten konec. To bylo, jo to bylo. Proto nakonec ta čtvrtá hvězda, za to jak to dopadlo, co se odhalilo...vlastně fajn "rodinný film"  :) ()

• Natáčelo se od 8. ledna do 8. února 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (Homerking)