Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Marcas

Elite je další španělská bomba. Španělská kinematografie se mi v žebříčku posouvá čím dál výš a jenom čekám na nějaký další titul, po kterém budu moct hrdě prohlásit, že se dostala na vrchol. Každopádně Elite je nervy drásající teenagerovské drama, po kterém jsem nevěděl, kde mi hlava stojí. První série byla sice trochu slabší, ale další dvě dostaly seriál do dosud neprobádaných výšin velmi kvalitních výtvorů. Už teď jsem strašně nadrženej na další sérii a nemůžu se jí dočkat. ()

uhlerado

Prvá séria zbytočne roztahana na zoznámenie s hlavnými aktérmi španielskeho krimi bh90210. Postavy a ich charakter su od prvej časti jasne ako kocnerova threema. Baví to dobre no porovnávať s casa je to neľudské. 3.5 stars ()

oSiSko

Španielske Gossip Girl o dokonale vyzerajúcich bohatých ľuďoch, ak má niekto problém so sebavedomím tak neodporúčam. Serial veľmi dobrý, zápletka solídna, herecké výkony velice dobré, teším sa na 4. sériu. ()

taibrek

Tento seriál pozerám po Money Heist, po odporúčaní kolegine. V podstate tomuto seriálu nemôžem povedať nič. Má to príbeh, má to zápletku, ktorá sa tiahne až do tretej série.Je super pozerať ako sa postupne stráca rozdiel medzi bohatými a chudobnými. Škoda, že sa to stáva až ku koncu. Zaradil by som tento seriál do kategórie - 13 Reason why, alebo Riverdale. Takže ak ťa tieto seriály bavili, pustí sa do neho ! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. Nejzajímavější je druhá série. ()

charlotteLnD

Beverly Hills 902 10 pro mileniály. S přisypanou špetkou soft porna. Asi aby na to v 21. století vůbec někdo vydržel koukat? Nebo možná inspirace HBO produkcí? Každopádně not too shabby, říkala babička mý kamarádky.  Všechny hlavní postavy jsou napsaný víceméně ambivalentně, což je za mě jednoznačně to nejzábavnější, tak nějak mě baví sledovat, kam se životy těch rozmazlenejch spratků vyvinou :D. Jak řekl Vladimir 518 ve svejch asi tak stopadesáti bambitrilionechmiliardách rozhovorů, každej v sobě máme kus idiota. Což pochopitelně podepisuju, žejo, hence the "dark". Takže to mě ba, jinak by to bylo spíš blíž k odpadu, to si zase nebudem lhát do kapsy. Ale přiznávám, jde spíš o sorry-not-sorry guilty pleasure než cokoliv jinýho. Umělecky povznesenýho jedince z tebe tento snímek, pojďme si otevřeně říci, spíše neudělá.  Nu, a tu paralelní dějovou "krimi linku" radši moc nekomentuju. Plus teda ta neschopná vyšetřovatelka z první a druhý série, ou máj gad, džízs fak mí...(tady si představ dramatickej eye roll), to už je jenom takovej pomyslnej flusanec do obličeje. Na druhou stranu buďme trochu fér, co taky čekat od mejdla typu béháčko, žejo. Soundtrack místama very fajn, za něj přihazuju hvězdu. ()

teckax

Španělské soft porno z Netflixu s naprosto debilním a nesmyslným příběhem, plný naprosto otravných fracků místo hlavních postav. No aspoň pěkná muzika... Když už nic jiného. ()

DarkAvenger

Jeden z těch návykových seriálů, od kterých se nemůžete odtrhnout ani na minutu. Dal bych 5*, ale neustálé záběry na líbající se, popřípadě souložící muže mě od druhé série opravdu začaly lézt krkem. ()

Teri123

Španělsko opět útočí s dobrým seriálem. Všechny postavy jsou svým způsobem  nesympatické ale i tak k nim chováte určité sympatie. Krimi zápletka je fajn, nevěnujeme se sice jí tak moc jako vztahům ale pořád je tu a není vůbec špatná. Pár slabším dílů nebo zápletek bylo ale jako celek je to fakt dobrý a nemůžete se odtrhnout. Hvězdičku musím ubrat kvůli nejslabší 4 sérii. Krimi zápletka tady byla nic moc a hlavně odešla většina dobrých postav, které byly nahrazeny o dost méně zajímavý náhražky ()

PoprockCZ

Něco jako Riverdale, privátní škola plná snobů, korupce, sex, intriky a postupně se propadáme do stále nižších pater podstvětí. První sérii jsem ještě dala, ale během druhé jsem si uvědomila, že tento typ příběhů mě spíš znechucuje a vlastně nechci ve sledování tohoto typu arogantních postav pokračovat. ()

bicekz

Zajímavý seriál. Dal by se rozložit na takové dvě hlavní složky - vývoj vztahů a vyšetřování vraždy. Složka vývoje vztahů mi přijde hodně opakující se, ale zároveň musím uznat, že umí překvapit. Vyšetřování vraždy je také velmi zajímavé, hlavně závěrečné rozuzlení. Pokud se Vám alespoň trochu líbila 1. série, doporučuji to dokoukat minimálně do konce třetí, kde se uzavře vražda Mariny. 4. série je takový částečný restart, ale za mě velice zajímavý, který nepostrádá nic, co předchozí řady. Další série jsou každá zajímavá něčím jiným. V každé sérii přijde několik nových postav, po sérii se jich několik ztratí. Už mi to přijde trošku nekonečné jak ordinace. Ale 8. série by měla být poslední, tak to už dokoukám. ()

durkes

Už dlho sa mi nestalo, že som celý deň i noc pozeral diely seriálu bez prestávky a obetoval som tomu aj spánok. Nejako som sa nevedel od toho odtrhnúť. Tento seriál sa fakt vydaril, len mi v hlave teraz znie aj cez deň španielčina.......Nevadil mi ani zhruba rovnaký priebeh jednotlivých sezón (rovnaké policajné vyšetrovanie zločinu kontra zobrazenie udalostí, čo mu predchádzali). Herci boli veľmi dobre vybratí (sú sympatickí aj keď medzi nimi nie je vlastne žiadna kladná postava......) a takmer nič mi na nich nevadilo. Aj keď to malo nejaké tie chybičky, celkový dojem bol fajn a dokonca mi vyvolal vo vnútri aj nejaké tie emócie. Za mňa určite jeden z najlepších seriálov. ()

DK197

Tohle je seriál, který si mě prostě nějak získal a stal se mým velmi oblíbeným. Mistrně propletené vztahy spojené se zločinem a explicitně odkrytými sexuálními scénami je prostě něco, co táhne. Navíc většina herců je sympatických a dobře se na ně kouká. Navíc se to sem tam snaží zabývat i závažným tématem, což je fajn. Osobně za nejslabší považuji první sérii, protože mě prostě trvalo, než mě seriál chytil a málem jsem to vzdala. Stejně krušné je to i se čtvrtou sérii, protože je tam prostě moc nových a navíc nesympatických postav, minimálně do doby, nech si na ně člověk zvykne. A tamější zápletka tedy tolik netáhne. Co se 5. Série týče, tak je pravda, že zmizela vyváženost mezi heterosexuálními a homosexuálními vztahy Ale mě gay matematika nevadí, takže tak. Nejlepší je samozřejmě 2. A 3. Série, které se krásně doplňují a uzavírají jeden velký příběh... Těším se na šestou sérii. ()

lapatata

Hodně zábavné, napínavé, vzrušující a dekadentní v nejlepším slova smyslu. Dokonálá dramaturgie. Vzhledem k tomu, že se celý seriál odehrává téměř výhradně ve škole, na party nebo u bazenů luxusních vil, tak by možná stálo za to ukázat i více učitelů a tříd. Jeden zaměstnanec v roli ředitele, učitele a otce/matky mi přišel trochu málo. Domnívám se, že seriál by mělo doprovázet také varování, že zobrazuje fiktivní chování, kterým by se sledující neměli nechat inspirovat, pokud je jim život drahý. Něco jako varování na cigaretách nebo u pornofilmů. Pátá řada je slabší, v šesté se seriál překvapivě vrací do své nejlepší formy. ()