Yardie

Ona je to vlastně taková kombinace Beverly Hills a Školy zlomených srdcí. Jo, až tak jsem už starý, že tohle pamatuju. :-) Je tam spousta takové té teen vaty - vztahy, má mě rád, nemá mě rád apod. Ale je to natočeno tak chytlavě a poutavě, že i to člověka vlastně baví. Je to postaveno trošku více do dospěla, není to úplně nějaké vyloženě pubertální nebo jak to nazvat. Navíc je to okořeněno sondou do života zlaté mládeže, různých kultur, vyšší vrstvy, různé sexuální orientace. A styl vyprávění je také velmi zajímavý a chytlavý. Navíc a to nejpodstatnější je to, že je tam ten nosný příběh, resp. zápletka. Sice by se dalo omezit množství milostných scén, které tam byly asi jako lákadlo pro mladé a ději myslím nijak nepřispěly, na druhou stranu je zase v době hyperkorektnosti příjemné vidět takovou otevřenost. Dalším plusem byly celkem nekonstantní sympatie s hlavními protagonisty, kdy se to přelévalo ze strany na stranu - chvilku člověku lezl na nervy jeden, potom druhý a první byl v pohodě apod. Takže to člověka pořád ba ví a do konce navíc nebylo zřejmé, co se stalo. Takže spokojenost. Na jednu stranu fakt spíše pro mládež, ale natočeno tak dobře, že i nás starší to chytne. Howgh! ()

hony23

Na elitní škole pro zazobanou smetánku dojde k vraždě dívky, načež se dějově vracíme o pár měsíců zpět a sledujeme počátek událostí, které v onu vraždu vyústily. Poznáváme spoustu pokřivených charakterů rozmazlených fracků z elitní školy a také 3 nové studenty z chudých rodin, jejichž nástup na školu rozpoutá první konflikty. Ty se postupem času hromadí a přibývá také počet podezdřelých, kteří měli motiv k vraždě. Finále považuji za povedené a 2.série slibuje opravdu zajímavou podívanou. ()

Petra321

Podľa obsahu to znelo naozaj zaujímalo a v podstate aj bolo. No celý seriál sa niesol v duchu Riverdale a druhá a tretia séria 13 reasons why. Patria študentov, vražda a vypočúvanie.Mám pocit, že seriály od Netflixu sa vedia točiť len okolo takýchto vecí.Nemôžem povedať, že to bolo zlé, pretože nebolo, ale naozaj, už by ste mohli prísť s niečím iným ako vražda stredoškoláka. ()

Mouchal

O něco málo slabší než španělský klenot La casa de papel, ale stále výborné školní (ne jen) vztahové drama. Chvíli jsem si na postavy zvykal, protože zpočátku na mě jen málokdo působil sympaticky. Nicméně po pár epizodách jsem se do seriálu naprosto ponořil a nedokázal jsem se od toho odpoutat. Naštěstí má celý příběh pouhých 8 epizod, takže mi to delší bdění po noční tolik nezasáhlo do denního rozvrhu (který stejně nemám haha). Sem tam se postavy nezachovali zrovna nejlogičtěji, ale jsou to holt puberťáci (a polovina z nich hlavně i ženy, což je "double trouble"), kteří málokdy vědí, co chtějí. Celkově to má podobnou atmošku jako první série 13 Reasons Why, s čím nemám absolutně žádný problém. Ve výsledku je to tedy velmi podařený pohled do střetu dvou světů, kdy na jedné straně jsou zkorumpovaní zbohatlíci a na druhé problémová a často zákony ignorující chudina. Hodně dobře strávených 7 hodin. 85% ()

vyfuk

Venku je na nule. Stejně tak jako sympatie k jakékoliv postavě v seriálu. Nevím jenom jestli je to tím, že jsem myšlenkově spal z té nudy, která nastala během celého seriálu. Je docela škoda, že toto bude můj první a zatím jediný komentář tady. Zrovna takový negativní, subjektivní a nasraný. Většinou máte v seriálu nebo obecně v jakémkoliv díle nějakou kladnou postavu. Tady ne. Jak říkám, nevím jestli jsem ji přehlédl v té změti klubka idiotů a nebo je to kvůli tomu, že tam fakt žádný nebyl, ale bylo v celku těžké si myslet o tomto počinu něco dobrého, když je to jenom o tom jak jedna postava rozdává pseudo-HIV na všechny strany a její mysl se mění jak vítr vane, pak je tu naivní debílek, jeho brácha, který dělá loupeže na úrovni mentálně nedostačivého typu a tak dále a tak dále. Tuna kravin pro nic. Chápu, že asi tyto VKV pro dnešní mládež v lepším pozlátku asi někoho zaujmou, ale pro mne to byla jenom genocida mozkových buněk. Druhá série nechť zde bude, ale mne obejde jako vysokoškolské zaměření matematické. Sbohem, Armáno. ()