Na nože

• Česko Na nože (viac)

Keď slávneho autora detektívok Harlana Thrombeyho (Christopher Plummer) nájdu mŕtveho v jeho sídle tesne po oslave 85. narodenín, na mieste činu sa záhadne objaví svojrázny a šarmantne neodbytný detektív Benoit Blanc (Daniel Craig). Postupne sa zoznamuje s členmi rozhádanej excentrickej rodiny aj s oddaným služobníctvom, aby rozmotal sieť dômyselne utkanú zo lží a poloprávd a vylovil z nej pravdu o smrti starého pána. (Forum Film SK)

MatyRock

Film na styl Vražda v orient expresu od režiséra sedmých star wars Riana Johnsona. Atmosférický detektivní počin, jenž se na první pohled může zdát jako snímek z dob minulých. Jenže tenhle styl filmu sluší a dodává mu šmrnc. Jedná se tedy o velmi kvalitní autorský projekt, který si Rian Johnson od základu vytvořil sám a je vidět, že si volnost náramně užívá. Až na lehce překombinovaný konec, nemám co vytknout. No a třešničkou na tomto dortíku je geniální obsazení. Tudíž 8,5/10 ()

HEELDRAW

9/10. Pěkná oldschoolově vonící věcička, u které se po celou dobu stopáže příjemně usmíváte ale zároveň jste pomalu vtaženi do promyšleného, tajemného labyrintu kolem rodiny knižního magnáta Harlena Thrombeyho a spolu se svérázným detektivem Benoitem Blancem pomalu odkrýváte krví potřísněné karty i povahu jednotlivých členů této povedené rodinky. Už tak vysokou kvalitu filmu ještě umocňuje opravdu skvělý casting. ()

barny120

Detektívna lahôdka kde už v polke filmu viete ako ho zabili.. a potom v druhej polke sa dozviete oveľa viac. Nenudil som sa, doslova som sa bavil. Perfektné to bolo. ()

MaxBodycount

Takmer Andersonovská pseudo detektívka vycentrovaná okolo postavy ktorá vracia, keď klame. Okolo obiehajú Daniel Craig ako zdanlivo pomalý detektív zamilovaný do svojho hlasu s krásnym prízvukom a rodina v silnom obsadení konfrontovaná s náhlou zmenou v poslednej vôli, jej dôvodmi ako aj s možnou vraždou. Pomaly sa rozvíjajúci film zozačiatku podávaný s pozície nespoľahlivého rozprávača postupne naberá tempo a nabaľuje zvraty, záver však pôsobí pomerne predvítateľne, čo je však pri silných postavách a hereckých výkonoch odpustiteľné - len "rozhovor" medzi Danielom Craigom a babčou by zachránil mnohé "diela". Pod detektívkou sa tu totiž skrýva charakterový kúsok, ktorý aj keď si žiaľ nedá námahu zostať apolitický, príjemne pobaví a na dve minúty diváka presvedčí o tom, že byť dobrým sa oplatí. ()

Zaks

Precízne zvládnutá inteligentná krimi-komédia. Premyslené do úplných scenáristických detailov (Netflix, európsky migranti....) a k tomu skvelé javiskové obsadenie, kde sa herci zjavne bavili a aj mimo kamery to muselo medzi nimi ladiť. Craig v roli dôvtipného Sherlocka exceloval, Ana de Armas s jej božsky nevinným kukučom rovnako tak. Z vedľajších postáv ma azda najviac zaujal Michael Shannon, ktorý sa do postavy invalidného syna vložil naplno, ale všetci herci bolo výborný. ()

PMU

Velmi příjemná detektivní hříčka. Celková atmosféra opravdu skvělá. Dvě hodiny utekly jako voda. Krásná Ana de Armas. ()

lineker

Konverzační, dramatická krimi story přivedená do mírně akčního světa, okořeněná vcelku fungujícím humorem. Takové věci, kde se prolínají mnoha, pro a proti, kde jste několikrát svedení do slepé uličky a kde je pachatel v samotném závěru usvědčen nemilosrdnou palbou důkazů se prostě neomrzí. Agatha by myslím měla radost. ()

TheFilmThief

Sakra chlape, tohle byla detektivka podle mého gusta. Takhle se mají točit filmy.Stárnoucí Daniel Craig si trochu zopakoval Girl with dragon tattoo a ukázal nám, že i bez své 007 má stále ráži. Prostě paráda. Donut uprostřed donutu. Tady bych nedala 5 hvězdiček ale třeba i deset. Díky úžasnému internetu jsem předem věděla kdo je vrah a tak jsem od začátku tušila, jak to asi bylo, ale tohle.. A i Chris Evans odložil štít a fousy a jde mu to. ()

megacik

Dej celkom predvídateľný, ale aj tak som sa skvele bavil, ako už dávno nie...pri detektívke. Že to niekto našil, muselo byť každému zjavné už od začiatku. A Daniel Craig by v pohode nahradil kŕčovitého "Poirota"...verím, že ešte s ním niečo podobné natočia. ()

jarkametelka

Na noze je prijemny kousek.Je dobre rozepsan a sila je prave ve scenari,ktery je zajimavy a ktery reziser dokazal dramaticky prevest na platno.I kdyz se v nem nestrili a nezabiji v hojnem poctu,je misty strhujici.Ten,kdo ma rad klasicke detektivky a hlavne ty britske,si bude olizovat rozkosnicky prst a mozna i neco jineho.Mala vytka se tyka detektiva,ktereho ztvarnil Craig.Ten se zdatne vymanil ze sveho Bonda a myslim,ze jeho postavu nevidime naposled...Ta vytka se tyka toho,ze jeho vysetrovani ve filmu neni nejak propracovane,protoze na konci vsechno odhali a my nevime,jak k tomu vlastne dosel...Ale to je opravdu jen mala vytka,ktera film neshazuje.Me snimek osobne vtahnul do deje a hltal jsem ho.Reziser a scenarista v jedne osobe odvedl velmi dobrou praci.Akorat nevim proc je to uvadeno jako komedie,protoze jsem se moc nesmal.Je tam par vtipnych momentu,ale ty nejsou tak zasadni,ze bych to psal jako prvni informaci k letaku k filmu. P.S.Na konci jsem trochu tusil,kdo by to mohl byt a muj typ vysel. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je to pro tebe to nejlepší!" Daniel Craig jako soukromý detektiv, který vyšetřuje záhadného úmrtí autora detektivek. Rozhodně nečekejme nějakou dechberoucí podívanou. Upřímně, to jsem od filmu ani já nečekal. Proč dávám jen 1*? Protože se v půlce filmu dozvíme, že se stařík podříznul sám a celý film se jen kecá a kecá. KDO TO UDĚLAL? Tedy neřešíme. Plus ještě že máme ty popisky, jinak bych fakt netušil, že jsem viděl krimi komedii. :D Tady se není čemu smát! - 20%. ()

Johny203

Tak som sa zase nechal trochu napáliť, ale tak mi treba keďže som sledoval reakcie na film ešte pred jeho pozretím. Vzhľadom nato som čakal zápletku a zvraty ktoré zo mňa spravia somára ale nakoniec som dostal klasickú detektívku na ktorú som zvyknutý z Hercula Poirota, zo seriálovej verzie. Takže označenie Americký Poirot sedí. V porovnaní s Branaghovou verziou to je ale jednoznačne lepšie. Obsadenie je skvelé, Ana de Armas a Katherine Langford vás v každej scéne dokonale opantajú svojou krásou. Príjemný film ktorý nepotrebuje pokračovanie. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (viac)