Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

Naghavi

Přikláním se k těm, co tvrdí, že se jedná o zbytečné pokračování...Řemeslně stále na stejné úrovni, ale nic nového to nepřineslo a také i podobně skončilo. ()

KofiAnnan

Tak to jsem teda nečekala. Bylo to milé překvapení. Hezká podívaná. Bez patosu a napětí to udrželo celou dobu. Kluka, matky a mimina mi bylo fakt líto, protože to místy opravdu i mě fyzicky bolelo (noha v pasti na medvědy a dušení se) ...hmm nic co bych chtěla zažít (navození úzkosti se povedlo perfektně). Po jedničce, která se mi moc nelíbila, je tu dvojka a je o tolik lepší. Tak třeba ta korona k něčemu byla. ()

mouzi

Tohle bylo hodně špatný. Hlavně proto, že si tvůrci vůbec nevzali ponaučení z první části a ty chyby servirovali znovu. Do prdele jak může emzak roztrhnout ocelový poklop jak papír a zároveň mít problém dostat se do auta s plátěnou střechou? A to je nejvíc okatý kiks, jinak je tam toho mrtě, určitě víc jak v první části. Celkové dost slabota, nic nového to nepřináší. A Cillian to taky nezachránil, bohužel. ()

Skylwalker42

Taková vylepšená jednička. Konec nám nabídne jasné vyvrcholení do trilogie. Já doufám, že třetí část nabídne již svižný akční děj. Ale i tak se jedná o velmi kvalitní sci-fi horor za posledních x let. Po shlédnutí snímku raději budete velmi tiše šeptati... ()

Ace.A.T.L.

Dvojka měla něco, co jednička neměla a dokud se lidi neseznámili se všema postavama a problémama, tak ani mít nemohla. A z mýho pohledu se dvojka vydařila stejně, jako jednička. Dokonce v něčem i drobet líp. Tím lepším je konec tohohle dílu, kterej neupadnul dolu, ale udržel se v daným tempu. Rozhodně bylo na co čekat a pokud vás jednička zaujala, dvojku si nenechte ujít a neberte to tak, že jen z principu juknete i na dvojku když už jste viděli ten první díl. Pro ty, který jednička bavila, bude dvojka parádní rozvinutí příběhu a všeho kolem. Cillian Murphy byl dobrá volba a je to další super zvolenej tahoun příběhu. Jede přirozeně a do skupinky hlavních hrdinů zapadnul bez sebemenších problémů. Za mě opět slušný 3* a DOPORUČUJU ()

fulcrom

to hodnoceni fakt nechapu :D jako obvykle nad filmama zase tolik nepremejslim, ALE kdyz je film postavenej na tom ze potvory maj ultra sluch a pak se tam dejou takovy picoviny to je moc...musi se chodit po pisku a bosky, ale najednou tam typek kterej ma boty s holkou straduje po sterku a pohoda, normalne se bavi kousek od priser kde pred chvili strileli, pohoda :D a opet musi jit chlucha na vypravu a monstra ktery jsou vzdy ultra rychly po sebemensim prdu tak cekaji az si jich milostiva chlucha vsimne :D jako LOL... oproti jednicce to neni apson tak velka nuda ()

Grázl83

Bavilo mě to více než jednička, ale opět nechyběla nějaká ta hloupost a klišé. Klidně bych dal i o hvězdu více, ale nedočkal jsem se žádného posunu v ději, takže za 3* ()

SamGee

Tri roky dozadu si hororový počin Tiché miesto od režiséra Johna Krasinskeho zarobil až 350 miliónov dolárov a stal sa chválenou snímkou medzi kritikmi i divákmi.  Z tohto úspechu štúdio Paramount Pictures vyprodukovalo pokračovanie, ktoré by nielen posúvalo príbeh dopredu, ale aj prinieslo niečo nové. Oplatilo sa vyrozprávať ďalší príbeh zo sveta, kde vydať hlásku sa rovná smrti, a nesklamať svojich fanúšikov?     Zápletka sa začína tam, kde skončil prvý diel. Rodina Abbottovcov kráča bezcieľne naprieč krajinou, až kým nestretne tuláka Emmeta (Cillian Murphy). Ten im rozpráva, že sa svet zbláznil a zachrániť ľudí nemá cenu. Bude rodinka žiť v strachu alebo bude čeliť netvorom z vesmíru, ktorí sú citliví na sluch? Ak áno, ako dlho vydržia zostať nažive?   Pri pokračovaniach musí režisér dbať o to, aby boli väčšie a lepšie ako ich predchodcovia. To jednoznačne platí pre tento film. Strašidelné  momenty sú intenzívne, šikovne sa striedajú s akciou a neboja sa prekvapiť divákov. Perfektným príkladom je scéna v opustenej továrni, kedy rodina uteká pred monštrom a jeden z členov spadne do smrtiacej pasce. Pri tejto scéne som sa bál, či to člen vôbec prežije. Nemal by som opomenúť úvodnú scénu. Tá nám perfektne ukazuje, ako vypukla mimozemská invázia. Napriek skvelým hororovým sekvenciám snímka čelí problému a ním je logika postáv. Stále nechápem, načo chlapec Marcus (Noah Jupe) išiel skúmať okolie, keď mal strážiť svojho mladšieho súrodenca. Okrem nezmyselnej logiky kritizujem absentujúce vysvetlenie dôvodu príchodu mimozemšťanov na našu Zem. Dúfam, že tento aspekt tvorcovia odkážu v ostatných dieloch.   Herci hrajúci členov rodiny podávajú chválitebné výkony. Postava Emily Bluntovej má  odhodlanie chrániť svoje deti za každú cenu, na očiach Noaha Jupa je vidieť strach a Millicent Simmonds má skvelú interakciu s Cillianom Murphym. Vo filme znázorňuje muža, ktorý stratil všetko a s pomocou postavy nepočujúcej dievčiny znova nadobúda nádej. Jeho podarený výkon si zaslúži aplauz. To isté sa však nedá povedať o Djimonovi Hounsovi, hrajúceho chlapíka na osamelom ostrove. Príliš sa neohreje a nestihne sa vryť do pamäte.   Technická stránka nemá núdzu o kvalitu. Hudba dotvára napätú atmosféru, špeciálne efekty netvorov sú rovnako dobré ako pri minulom diely a film šikovne narába so  zvukom, resp. tichom. Napríklad, keď sa scéna zamiera len na Abbottovú dcéru, svet okolo nej je v šume.      Tiché miesto: Časť II sa kvalitou dorovnáva prvej časti. Pokračovanie ponúka gradujúce strašidelné momenty a presvedčivé výkony charakterov.  Aj keď snímka čelí nelogickosti postáv a nedozvieme sa nové informácie o mimozemšťanoch, oplatí sa ju vidieť na veľkých plátnach, kým sa to v čase pandémie ešte dá.   Príbeh: 8/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Akcia + efekty (špeciálne + zvukové efekty): 8/10, Celkovo: 7,5/10. ()

Ronkar

Vkročit dvakrát do stejné řeky lze, ale aby to správně fungovalo, musel by se Krasinski trochu pochlapit a nejet v osvědčené rovině a dát příběhu další přidanou hodnotu. Jednička měla silný efekt těžící z originálních pravidel universa. To ale už známe. Přesto je pokračování Tichého místa hodně fajn filmek. Režie je dobrá, má skvělé herce (Blunt a Murphy), triky jsou super, stejně jako atmosféra a hudba. Potěšil flashback z počátku apokalypsy. Akčních i napínavých scén je vícero a svět se z jedné rodinné farmy rozšiřuje. Na celovečerák je to ale trochu málo. Motivy nefungují tak dobře jako v jedničce, scénář je hodně jednoduchý a dost kopíruje strukturu prvního dílu. Dcera se tu staví téměř do hlavní role, ale bohužel nemá tak silné charisma jako Emily Blunt. Pokračování tohoto tichého universa rozhodně není průser a rád jsem se do něj znovu mrknul, protože ten svět potenciál má (postapa se zombíky mě už neba). Nemohu se však zbavit dojmu, že se z toho dalo vytěžit víc. Přesto jsem se bavil celou dobu, té přežívající rodince furt fandil a Murphy je castingová trefa (ačkoli tenhle herec nehraje nikde blbě, pokud mu dá někdo dobrý scénář). Emoční rovina je totiž pořád funkční a napínák je to místy výborný. Chci třetí díl. Ale také bych byl rád, kdyby se dokázala tahle značka vyšvihnout dějově výš. Zajímavé charaktery, svět i enemáky... to vše má. Držím palce. ()

taibrek

Napätie a boj stále pokračuje. Ďalšia napínavá časť filmu. Bude aj 3? Som zvedavý čo ponúkne. Možno by spravili lepšie, keby to už nemalo pokračovanie. V ďalšom pokračovaní to vedia zvyčajne vždy dobre po*r*ť ()

Kushina

Druhá část v duchu té první a vůbec nevadí, že o trošku slabší. Alespoň ten díl skvěle navnadil na třetí část, což prvnímu dílu chybělo. Řekl bych, že ne málo kvalitní film o tichu 75% ()

hony23

Stejně vydařené, jako jednička. Divák je prakticky neustále v napětí, kdy některá z postav způsobí nějaký hluk a přiženou se ty bestie. Na druhou stranu film trochu trpí absencí dialogů, chvílemi je to otrava sledovat jen mlčící postavy snažící se potichu dostat z bodu A do bodu B. ()

Misha.d

Tak teda po dokoukání tohohle jsem byl fakt naštvanej. Že to už skončilo. Doslova jsem to shltal a spolknul. Oproti jedničce to odsýpá ještě víc a líp a každý záběr vás napne jak strunu a namlsá vás na záběry další. Já od toho nemohl vůbec vstát a byl u toho displaye jak přilepený. Opět  plné  akce, napětí a strachu a pocitů naprosté  sounáležitosti s postavami.  Stejně jako u jedničky musim říct, že to je po dlouhé dobe jeden z velmi povedených alienských hororů, který se v mém žebříčku bubáckých filmů dostal velmi vysoko (např vedle Mlhy, Pádu do tmy, Stalo se, apod.) a který si můžu klidně  a rád  pustit velmi brzo znovu. PS. Emilka je opět prostě božská!! ()

Frecerick

Po tříletém úmorném čekání způsobené pandemií jsme se konečně dočkali pokračování kvalitního a originálního filmu z dílničky Johna Krasinskiho, ovšem už bez jeho přítomnosti na plátně, což tedy zamrzelo. Náhrada v podobě Cilliana Murphyho účel splnila, ale nic navíc napřinesla, spíše naopak. Oproti jedničce se také výrazně hrnou do popředí mladší protagonisté na úkor skvělé Emily Blunt, takže ani tato změna mě zrovna nepotěšila. Ve výsledku jde ale o důstojné pokračování se stále parádní atmosférou a audiovizuální vypiplaností hodnou prvního Tichého místa. Je to tedy o něco horší? Je. Rozhodně tomu ale dejte šanci! 7/10. Celá recenze: https://sarden.cz/2021-07-26-0000/film-tiche-misto-cast-ii ()

Ovecka_Saki

Po tom předcházejícím paskvilu jsem ani neočekávala, že fakt bude dvojka. Nechtěla jsem se k tomuhle světu vracet, ale trailer mě upoutal. Dávám hvězdičku za to, že to bylo více koukatelné a taky za to, že nám byl ukázán první den, jak to všechno začalo. Víc to nedostane, protože se to v průběhu všechno zase vytratilo. Ocenila bych, kdyby se to zaměřilo trošku více do začátku veškeré té věci, pět minut bylo fajn, ale zatraceně málo. Taky jsem myslela, že to bude trošku více zaměřené na přeživší, před kterými Emett tak varoval. Vlastně jsme se o nich vůbec nic nedozvěděli. A nakonec rada pro všechny nadšené příznivce rodin: když je apokalypsa, děti nechte svému osudu, všechno jen poserou… pokud tedy nemáte hluchou dceru, která se snaží všechny zachránit, byť takovým způsobem, že ohrozí lidi okolo sebe. ()

Deadshot

První díl mě nadchnul a nečekal jsem, že se něco podobného podaří ve dílu druhém. Přestože nejsem fanouškem hororů, tak tento mě zaujal originálním scénářem (já vím, Bird Box) a dal jsem mu šanci. Většinou druhý díl už není ono, ale taky super. Bál jsem se, že Krasinského jen tak někdo nepřekoná, ale Murphy byl skvělá volba. Opět zajímavý příběh, stejně tak i postavy a horor se povedl. Škoda, že film musel být odkládán, ale věřím, že mu to vůbec (kromě snad finanční stránky), neublížilo. Za mě originální horor, povedené pokračování a pokud někdo neviděl jedničku, tak se aspoň máte na co těšit! 8/10 ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)