Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Hluboce dojemná záležitost vyšperkovaná nejen brilantními výkony Roberta DeNira a Robina Williamse, ale také tvůrčím citem Penny Marschall, která s lékařskou precizností nesklouzává ke kbelíkům slz, ale spíše precizně prohmátne srdce každého diváka, který pro světlo svého dne nevyžaduje pouze laciné happy endy, ale rád se nechá unést lidským rozměrem neodvratné koncovky. Awakenings patří do škatulky výjimečných filmů, které vás probudí k životu. 100% ()

Shredo

Tlieskam hereckým výkonom všetkých hercov obzvlášť Roberta de Nira , jeho mamy a samozrejme nebohého Robinka, ktorý stihol toho natočiť veľa a určite sa týmto filmom nemusí hanbiť, pretože patrí do top, úplnej špičky. Na drámu si potrpím kvalitu, ale tu nie je čo vytknúť. Veľmi smutný, dojemný no žial pravdivý príbeh o príšernej diagnóze - postinfekčná (sekundárna) encefalitída. ()

xdutchx

Vím, že to je místy přehnaná emocionální ždímačka, avšak pro kus autentického lidství, pro své pozitivní ladění celého snímku a také za morální aspekt, nemohu dát tomuto snímku, který pohladil, hodnocení menší než maximální. ()

Rathalos

Cas prebudzania je zivotopisna drama,ktora nadchne po kazdej stranke,neuveritelny herecky vykon predvadza hlavne Robert De Niro,ale aj Robin Williams,krasny film,aj ked smutny,oplati sa pozriet si ho...:-) ()

Blaogranas

Neuvěřitelné... Určitě jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy viděl, a tím myslím Bobbyho de Nira. Také Williams dokazuje, že je skvělým hercem. Procítěné dílo podle skutečné události, o kterém se moc napsat nedá, to se prostě musí vidět. ()

Liduskaa

Tady není žádné buď a nebo...člověk si tuhle roli nemůže vybrat, on ji nemůže ani odmítnout:( Klobouk dolů!!Výkon Roberta de Nira v roli Leonarda je naprosto reálný až se trochu děsím,že to tak někde opravdu je:(((((( Tenhle film se vryje hluboko pod kůži a i ten kdo je z ledu roztaje! ()

Shona

Krásný, dojemný, lidský, ale především dramatický příběh s velmi trpkým koncem. Nikomu bych nepřál zažít takovéhle ,,dvojí probuzení". Robin Williams jako Dr. Malcolm Sayer je perfektní. Robert De Niro jen potvrdil, že role, kterou by zahrál hůře než nadprůměrně neexistuje. ()

ZackSawyer

Velmi lidsky podaný snímek o naději a porozumění. Skvěle zvládnutá role (nejen) Roberta De Nira dává snímku punc opravdovosti. Nejste-li z kamene - snímek vás zřejmě rozbrečí. Vynikající hudba, která je nezapomenutelná a dokrášluje zážitek. Pro mě jasných 5* Na tenhle film se nezapomíná. ()

Kaučuk03

Když jsem se po skončení filmu podíval na přítelkyni, po tváři se jí valily slzy jak hrachy a já to naprosto chápal. Krásně zpracovaná emoční záležitost. Film netlačí v emoční sféře na pilu a přesto naprosto dojímá. Plus dalším velmi zajímavým prvkem je zaobírání se otázkou a pohledem na lidi, kteří se probudí třeba po 30 letech. De Niro je Pan herec, možná jeho jeden z nejlepších výkonů, co jsem viděl. No a Williams, ten jeho psí pohled by snad rozněžnil i masového vraha. Zkrátka vypadalo to tak, jako by se dirigent Kubelík převtělil do Penny Marshall, který mistrně ukočíroval tento filmový koncert. ()

Carthorias

Vynikající film, námětem připomínající Růže pro Algernona, Robin Williams je tady v další ze svých dobře podaných vážných rolí, Robert De Niro snad ani nemůže zahrát hůř než výrazný nadprůměr, určitě stojí za vidění ()

Pesosek

Velmi dojemný melancholický snímek, hrající na divákovy city. Navíc De Niro zde předvádí svůj životní výkon, kterým mě opravdu nadchnul. ()

Skleni

dlho som zvažoval ako ohodnotiť tento film, ale nakoniec predsa len vyhral posledný a finálny pocit, ktorý som mal. Ten totiž ukázal silu ľudského ducha a pritom aj jeho zraniteľnosť. Tvorcovia poukazujú na neúplnosť a strach z našich životov a ich premárnenia. Strach z našich činov. Zároveň krásu ktorá je prínosom po dobrých činoch. Tento film tréba vidieť už len pre okamih "prebudenia". velmi silný filmový zážitok, i keď miestami nudný. No myšlienka a herecké výkony ako aj uvedomenie si, že sa jedná o skutočný príbeh, vyhráva!!!! 88% ()

cogi

Téma duševně nemocných apod. se hodně opomíjí a je to škoda. Herecké výkony mě překvapily. Robin Williams hrál perfektně, škoda, že je víc známější v komediálních rolích a Robert de Niro to stejné, vyjímečně nehraje někajé lupma, mafiána apod. Třešničkou na dortu je fakt, že se natáčelo podle skutečnosti, což způsobí, že se divák vždycky na příběh dívá jinak. ()

Stíba

V průběhu filmu jsem měl trochu divný pocit zejména z příliš rychlých dějových přechodů a scén, které až moc viditelně chtějí hrát na city diváka ale to se postupně v druhé polovině ztratilo a to co se odehrálo v přibližně poslední půlhodině mě úplně zničilo. Byl to jeden z nejúžasnějších filmových okamžiků co jsem kdy zažil v čele s mistrovským herectvím de Nira a krásnou, neskutečně citlivě podanou myšlenkou o životu. A Robin Williams...? Pochopitelně rovněž perfektní a ani u něj to není žádná výjimka, byť tady je to asi jeho opravdový vrchol. ()

shereen

Velmi dobrý film, který stojí hlavně na hereckých výkonech dvou hlavních představitelů. Doporučuji obzvláště těm, kdo mají tendence si neustále na něco stěžovat. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)