Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

na svoji dobu velmi dobře natočený příběh.Jen mě děsí jak i v realitě léky pomáhají ale i ničí!Tady to bylo podáno na stříbrném tácu. ()

Adramelech

Pro jistotu jsem si ověřil na webu, zda je film opravdu natočený podle skutečné události. Ano, je. Chlápek dostane nápad, jak by se něco dalo léčit. Lék zabere, ale jen nakrátko a pak se pacienti ocitnou zase tam, kde byli předtím, tj. totálně v prdeli. Tomu tedy říkám smůla. Film ukazuje bezmocnost lékařské vědy a tragičnost lidského života a závěrečné humanistické tlachy to jen podtrhují. Na druhé straně ovšem nelze přehlédnout velkolepé herecké výkony, kvůli nimž stojí za to film vidět. ()

Cassandra

Citlivě udělaný příběh, který je dojemný, ačkoli nemlátí diváka emocemi do hlavy jako některé slaďáky. Čekala jsem, že to bude moc depresivní, ale film mě chytil. ()

Radim

Film jsem poprvé viděl v kině den poté, co mou tehdejší přítelkyni odvezli do nemocnice s podezřením na zápal mozkových blan - kdo film viděl, asi pochopí, jak ne mě působil. Neobyčejně působivý příběh je umocněn hereckým výkonem Roberta de Nira, který je neuvěřitelný. Zvláště scény, kdy opět upadá do strnulosti, jsou velice silné. Malá douška na závěr - v textu "Obsah/info" v záhlaví stánky patří "katatonický" stav, ne katastrofický, i když katatonie JE pro postiženého katastrofou. ()

Bouřňák

Ale ne, tak jsem se na tento film těšil a bohužel přišlo mírné zklamání. Až moc je cítit snaha tvůrců vytvořit dojemnou atmosféru - což takhle nemuseli přehrávat, protože samotné téma je dostatečně citlivé. Poslední část filmu De Niro skutečně exceluje, ale celkově je film až moc umělý. Trochu jsem si připadal jako v nějakém snu, chybí více reality. ()

kobe6

Netušil jsem do čeho jdu. Přišel mi to mix Rainmana a Přeletu. Opravdu mě to zasáhlo, každý herec předvedl maxium to musím uznat i když nemusím Williamse, no a Robert? Zařazuji k výkonům Kmotra, Forresta Gumpa a Rainmana. Celově beru jako jednu z nejlepších věcí co jsem viděl, což dokazuje i hodnocení ostatních uživatelů. ()

Mr.Dick

Velmi silný filmový zážitek. Herecké galapředstavení De Nira se člověku zaryje hluboko do paměti. Při Leonardovo výrazu a slovech: "Vrátil jsem se..." bylo třeba zatlačit slzu. Dojemný, krásný, nezapomenutelný. ()

Prochy38

V posledních týdnech mám pořádné štěstí na filmy. Tohle drama si svůj post na CSFD jasně zaslouží. (86. 01/2011) R. De Niro i R. Williams předvádějí to, co umí nejlépe a na 100% přesvědčivě. Místy jsem měl na krajíčku. Film dokáže chytit za srdce! Moc se mi to líbilo. ()

Itar

Jedno z nejhezčích dramat z doktorského prostředí. Robin Williams a hlavně Robert De Niro jsou bez problémů schopni utáhnout celé dvě hodiny a stačila by jim snad i holá místnost. Režisérka si toho je taky dobře vědoma a nechává pozornost až na výjimky čistě na nich. Decentní hudba a dojemná taneční scéna potom už jenom podrthávají. Bravo! ()

ClimbVibe

Film, který mi jen potvrdil domněnku, že De Niro je nejlepší herec všech dob. To jak po všech těch mafiánech a křivácích vystřihl Leonarda prostě bere dech. Robin Williams je kongeniální a vše rámuje skvělá kamera M. Ondříčka. ()

DannyBoy80

Líbilo dost. De Nirova jedna z mála slušně odvedených rolí. Celkově příběh založený na skutečnosti byl dost zajímavý, vcelku netradiční a hlavně žádný hapyend. ()

Honzeek95

Jeden z filmů, který se snaží těžit z působení na naše city. Má to ale jeden háček. Vztahy mezi hlavními postavami nejsou dostatečně rozvinuté na to, aby snímek v nás tyto city vyvolal.. Tedy - alespoň ve mně ne. Nelze upřít výborné herecké výkony dvou hlavních protagonistů, ale budu se zde už několikrát opakovat - film není jen o hereckých výkonech. ()

angloumene

Skutečně podařená dvojka o vědomý život bojujícího De Nira a melancholického, přesto geniálního Williamse. Spolu nám přináší neradostný pohled na nepatrný vědecký pokrok v oblasti výzkumu klíšťové encefalitidy, který ovšem mohl v mnohých probudit naději v lepší zítřky. Ústřední dvojice podle všech očekávání předvádí výborný výkon. Divák má chvílemi pocit, že je jim Čas probuzení napsán na míru. Téma samotné, ze své podstaty už tak radostné není, celková nálada je dost sladkobolná. Přesto tohle dílko zůstává po většinu času v mezích a nerozčiluje případnou plytkostí. ()

Senfi

Krásný film na který asi jen tak nezapomenu. Bylo v něm něco tak dojemného...ten pocit který jsem z filmu měla se ani nedá popsat...No ono když se ve filmu sejdou dva tak skvělý herci jako De Niro a Williams není co řešit. ()

willis

Film se bohužel ve druhé třetině nevyhnul hlavnímu nešvaru tohohle typu filmů, tedy scéném, které jsou tak melodramatické až to tahá za oči. Více se mi líbil film Charly, který se zabývá podobným tématem ale je tak nějak vyváženější. (15.1.2006) ()

mota

Až moc pozitivní průběh dává napovědět, že mega-happyend nebude. Nemůžu posoudit nakolik je snímek odborně věrohodný, zato si ale u takových filmů uvědomuji malost svých problémů. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)