Bohatý a úspešný biznisman Edward Lewis (Richard Gere) sa zoznámi s Vivian Wardovou (Julia Robertsová), prostitútkou z Hollyvoodskeho bulváru, a pretože ho sympatická mladá žena zaujme, najme si ju najprv na celú noc a neskôr dokonca na celý týždeň za prísľub 3-tisíc dolárov. Hoci ich stretnutie malo zostať v rovine obchodno-sexuálnej, postupne medzi nimi vzniká vzťah, v ktorom zvíťazí vzájomná náklonnosť a láska. Hoci to medzi nimi nie je bez problémov, obaja sa začínajú pod vplyvom toho druhého meniť, hľadať nové životné ciele a názory. Kým Vivian si uvedomuje, že práca pouličnej prostitútky nie je to pravé a život ponúka oveľa viac lepších príležitostí, Edward spozná, že dávať je niekedy lepšie ako brať a tvoriť je lepšie ako ničiť, aj keď sa na to nedá zarobiť... (TV JOJ)

Fallstar

Richard Gere..je můj osobní trest za to, že jsem propadl filmům a jakýsi ekvivalent známého Memento mori..při pohledu na něj si vždy znovu uvědomím, jaké hlubiny a temná zákoutí skrývá nablýskaný Hollywood. Tří hvězdy a to se musím sakra přemáhat..:( ()

Lady_Q.E

Tenhle optimistický kýč jsem nikdy neměla moc ráda, ovšem díky každoročnímu omýlání v období Vánoc jsem si na něj vypěstovala alergii. Je to přeslazené, pitomé a málo vtipné. Když už romantickou komedie, tak třeba originální My Sassy Girl a ne takovou hollywoodskou kravinu. ()

ydenbroy

Když jsem tento film viděl poprvé skutečně celý o těchto vánocích (08) tak jsem se velkou část filmu upřímně smál všem těm vtipům, narážkám a roztomilým nemotornostem. Přitom to bylo opravdu tak lehké, kdy to nezatěžkávalo hlavu a přitom tak snesitelné, že se ty dvě hodinky daly krásně vydržet a s chutí sledovat. Musím říct, že je to hodně dokonalé. TOP film v žánru romantických komedií. ()

mixerik

Film, ktorý môžem pozerať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť. Klasický romantický príbeh no tak stvárnený, že je zakaždým niečím iným výnimočný. ()

xhonza5

Hitovka z konce 20. století. Takhle lehce bych označil Pretty Woman. Každým novým shlédnutím dostávám z filmu zase o něco lepší dojem. A Julia Roberts? To už je jen třešnička na dortu. :) ()

zurivymlok

Rozhodně to není můj žánr. Ale zase na druhou stranu to jistou kvalitu má a tudíž tato pohádka o kur.. (teda o princezně), která našla své štěstí a svého prince, bude patřit ke klasice, u které se určitá cílová skupina lidí bude každý rok znovu a znovu bavit, dojímat a snít. ()

saaaky

Naprostá klasika, která nesmí v televizi a zejména v komínku DVD disků chybět. Krásný romantický výkon pana Gera a paní Robertsové. Perfektní! ()

Ondra.kabrna

Když se řekne Pretty Woman, co se vám vybaví hned jako první? No samozřejmě že Julia Roberts. Role v tomto filmu z ní udělala filmovou megastar. Úžasný děj, kde se z holky co prodává své tělo stane dáma na úrovni. Úžasný film. ()

taryrta

Holka z ulice, která učí zazobanýho slušňáka, jak si hodit dřepa v parku a dát si přitom hambáče a on jí naoplátku vezme soukromým letadlem na operu. Hahaha ()

giacobbe

Ne že bych ve státní svátky musel vidět film s válečnou, revoluční a religiozní tematikou nebo Vávrova Husa. Ale neustálé reprízy této přeceňované pohádky zrovna ve svátečních dnech mě znova přesvědčují o imbecilitě dramarurga. ... Špatně napsanou postavu Edwarda Richard Gere dorazil svým hereckým výkonem. Dávám přednost Pygmalionu před jeho zmodernizovaným a dějově jednodušším variacím. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (viac)