Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Tsuki

Medvídci byli skvělí. :) Výsledný dojem ale srovnatelný s prvním dílem (Epizoda IV). Na úrovni efektů je sice tahle epizoda už mnohem dál, ale dějově mě tolik nezaujala, jelikož nejsem tolik vysazená na boje a těch bojových scén tam bylo poměrně dost. Navíc mi bylo líto, že nás opustil mistr Yoda. Oceňuju završení celého příběhu, ovšem v rámci trilogie podle mě stojí nejvíš Epizoda V. ~(3,4)~ ()

Anderton

Návrat Jediho je taký mix prvých dvoch častí, infantility tej prvej a temnosti tej druhej. Asi bol tento krok zámerný, aby zvolený štýl vyhovoval každému a do kina prišiel nieže každý, ale každý hneď dva krát. Lucas vytvoril pre američanov kult, ktorý prerástol sám seba a aj fakt, že Star wars nie sú vrcholom kinematografie. Nie sú vrcholom ani scifi. Má presne tie isté klady a zápory ako prvé dva diely, takže sa nebudem zbytočne opakovať. Raz za 5 rokov si túto ságu rád pozriem, medzi jej nekritických fanatikov ale nikdy patriť nebudem. ()

Frajer42

Pohádka o tom jak plyšoví medvídci všechny zachrání. Takto se dá charakterizovat tento díl. Poslední díl série mii přišel jako přiměřené zakončení celé ságy. Přesto se mi později natočené díly líbily mnohem více. Ty plyšové postavičky nejrůznějších tvarů a velikostí mi přišly velmi trapné. Samozřejmě se točilo to, co technika dovolila a technika toho v té době nedovolila příliš. Celou ságu jsem tedy úspěšně zhlédl. Dokonce bych našel i pár pěkných momentů. Přesto bych do toho podruhé nešel. Herecké výkony nemá ani smysl rozebírat, a tak je rozeberu stručně. SW rozhodně na hereckých výkonech nestaví, s vyjímkou pár herců, byly všichni průměrní až podprůměrní. Ale herecké výkony se zde ani moc neřeší. Celá sága má něco kolem 12 - ti hodin a téměř jsem se nenudil. Je zde stále na co koukat. A před tím nezbývá než smeknout. ()

boshke

Už to není úplně ono. Hvězdné války se nám změnily na partyzánskou válku v amazonském pralese s úlitbou dětským fanouškům Star Wars v podobě Ewoků a Rodinná pouta, kdy už spolu Vader, Luke a Imperátor nebojují, ale teatrálně odhazují světelné meče, proklamují, s kým nehodlají bojovat a debatují o tom, kdo by měl na jakou stranu a z jakého důvodu přejít, kdo koho a z jakého důvodu nemůže/nedokáže/nechce zabít, či co komu bylo předpovězeno a čemu stejně neujde. Navíc mne nesmírně iritovala logika "nejlepší jednotky Impéria" (zde uvozovky jako citace i jako ironie) vyzbrojené nejlepší technikou, která má povstalce v hrsti, ale tváří v tvář (téměř) neškodným, metr vysokým a luky ozbrojeným domorodcům usoudí, že nejrozumnějším bude se chaoticky a neorganizovaně rozeběhnout do lesů... Přes všechny tyto výhrady se jedná o důstojné zakončení ságy se silným koncem... 80% ()

Dzeyna

Tak já myslím, že celkem dobrý díl na zakončení celé ságy. Mladý Skywalker mi už ani tolik nevadil, i jeho herecký výkon byl podle mě lepší. Harrison byl pořád stejně skvělý jako v předchozích dílech. „Princezna“ už mi tolik krkem taky nelezla a dokonce už mi ani nevadí, že není nějak zválšť krásná. Možná bych zkrátila zdlouhavé boje a celkouvou délku snímku, ale to je pouze můj osobní názor. Méďové byli výborní. Akorá jsem nečekala že „Anakin“ bude tak škaredý. ()

Kothy

Opět bez Lucasovy režie. No nějak to skončit muselo. Sice je to pěkné završení, ale v některých věcech dost ulítlé. Třeba Ewoci jsou kapitola sama o sobě. Jak pro děti prostě. Jinak k závěrečné bitvě samozřejmě není, co dodat. Přesto mě zaráží, jak mohl Luke porazit Darth Vadera. Když Luke měl pouze krátký výcvik od Yody, kdežto Anakin dlouholetý výcvik rady jediů. Pořád je to ale slušné zakončení ságy. Abramsovi se epizoda VI dost povedlaI. :) ()

AllShallFall

Návrat Jediho a to dokonce dvakrát. Nejen Jediho Luka Skywalkera ale i jeho otce Anakina. Darth Vader se opět přiklonil ke světlé straně síly. Poznal, že jsou věci za které stojí žít a ne jen donekonečna nenávidět. Geniální! 100% zážitek. ()

Sašenka165

Hodně dlouhou dobu byl tenhle díl pro mě vůbec nejlepší (než přišla Pomsta Sithů). Je to naprosto důstojné ukončení jedné veliké legendy. Ano, je to pohádkově ideální konec, ale pohádka to přece byla už od začátku. Do dneška mě fascinuje boj na Endoru prolínající se do Lukovy závěrečné bitvy. Na svou dobu je to naprosto dokonalý film i po stránce efektů... Zkrátka, ač je to pohádka a běhají tam roztomilí (a mnohými nenávidění) medvídkoidní Ewoci, je to skvělý film. ()

nascendi

Posledná epizóda, ktorú som si dal za cieľ pretrpieť iba preto, že sa nachádza medzi trojstovkou "najlepších" filmov podľa mienky užívateľov ČSFD. Ani titulky uvádzajúce každú epizódu mi nepomohli v orientácii medzi jednotlivými epizódami. Analógia s telenovelami bola neodbytná. Preto dvojhviezdičkové hodnotenie, pričom aj tri hviezdičky za Pomstu Sithov som dal iba preto, že som ju videl ako prvú a netušil som, čo ma ešte čaká. ()

PetrPan

Závěr celé epické vesmírné ságy v ničem nezaostává za svými předchůdci, dostane se nám však ještě více pohádkovosti a lehkosti, ztělesněné roztomilými Ewoky (kteří se dočkali i vlastního filmu) a větší emoční náboj - především finální souboj Dartha Vadera a Luka Skywalkera....vše, jak už to v pohádkách bývá, dobře dopadne a s našimi hrdiny se už můžeme pouze rozloučit....nebo ne? (Jako pokračování vřele doporučuji zatím jen knižní sérii Timothyho Zahna) ()

nash.

Ne tak dobré jako předchozí díl. Technicky je film sice o další krok dál, razantní nástup s osvobozením Sola a Leii, stejně jako Lukův boj s temnou stranou jsou výborné, všechno se to však hroutí, když scénu ovládnou plyšáci, kteří sem zabloudili nejspíš ze Sezamové ulice a udělají z filmu téměř parodii sebe sama. ()

jarous

Úžasné zakončení a Ewokové, vtipná vsuvka, nevadí, že jsem malý, když mám odvážné srdíčko tak na mě nemá ani sebevětší přesila. ()

Vitason

Před dávnými časy v předaleké galaxii (bylo to v roce 1983) se sešli všichni staří známí a nový režisér Richard Marquand, aby společnými silami završili jednu velice slavnou ságu. Na předešlé, temné Impérium navázal Marquand celkem slušně. Hlavně úvod, kdy je osvobozován Han Solo, se drží v temném ladění jako předešlý díl, ale pak pustil režisér do filmu více světla v podobě pohádkových prvků a roztomilých medvídků (ale co se jich muselo prodat:-), kteří film spíše zlehčují a nepřijde mi, že se to do samotného závěru velké trilogie prostě nehodí, protože by si lidé měli ukusovat nehty až na maso a né se dívat na živé mončičáky. S tím je spojena i další nepříjemnost a to, že film celkem znatelně ztrácí dech a to pro galaktický kolotoč opravdu není dobré. To co bylo výborné na předešlých dílech, je výborné i tady. Scénář je opět slabý a plný nelogičností, ale ty jsou ve všech dílech a vznikají hlavně v interakci s novou ságou. Ta stará pro mě navždy zůstane tou nejlepší. Za ty strávené roky v mém dětství si to zaslouží. A Han Solo bude vždy král mezi piráty a pašeráky. Ať se klidně Jack Sparrow upije rumem, nic s tím neudělá. P.S. Poslední remastrovaná verze je tak trochu zločin proti lidskosti. Sice je obraz i zvuk nádherně čistý, ale přidání některých animovaných zvířátek k ručním maskám je jako pěst na oko (např. zpěvačka v Huttově paláci). Je to jako Helena Vondráčková na soutěži mladých talentů: nemá tam co dělat. ()

eLeR

Tak toto bola teda riadna somarina, a ešte aj dlhá. Mám pocit, že som to vydržala do konca len vďaka tomu, že ma sprevádzala sila. A nerozumiem jednej veci. Ako mohol ten Darth Vader zomrieť, keď ja som ho nedávno videla v ráztočianskom kulturáku na maškarnom. ()

iamek

Závěrečná část ságy. Stejně brilantní jako předchozí dva díly. Bohužel Ewokové se mi do Staw wars moc nehodili. Přesto se jedná o výbornou podívanou, kterou je povinnost vidět. ()

SeBig

Máme tu poslední díl! A napětí máme už hned od začátku aneb jak se zbavit slizouna Jabba Hutta a jak zachránit princeznu a všechny ostatní přichází už vytrénovaný jedi Luke! K Darth Vaderovi přichází Imperátor! A největší boj může začít! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)