Neľútostný súboj

• Slovensko Horlivosť (viac)

Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

matej.perun

Režisér a hlavne všetci herci sa museli počas natáčania konskými dávkami dopovat estrogénom. Inak si neviem vysvetliť, že počas sledovania tohto filmu nestrieka z obrazovky Old Spice z každého záberu. Nepoznám chlapackejsi film (Master & commander odpustí). ()

Sa.sa

Nejlepší střílečka a přepadení, která kdy byla natočena :P Škoda, že to Robert de Niro na konci nepřežil, ale naštěstí "zločin" přece jenom vyhrál... A to se často nevidí... 5hvězd! PS: jen doufám, že nebude natočen remake :P ()

VaLLiK

Vyborna zalezitost se skvelym hereckym obsazenim,vybornou kamerou a atmosferou hutnou tak,ze by se dala servirovat po cihlach. Parta profi lupicu v cele s genialnim De Nirem se vydava vstric loupezim,a to doslova lres mrtvoly,ale na stope je jim neunavny workoholik Al Pacino,ktery kasle na svuj osobni zivot, jehoz naplni je chytani grazlu. Za me naprosto spickova zalezitost! ()

Sefko

Film údajne z ktorého Nolan čerpal pre svojho Temného Rytiera. Ale až taká podobnosť tam nieje. Ako áno, niektoré uhly kamery či štýl strihu alebo miestami podobná hudba. To ešte s Nolana nerobí plagiátora. Predsa len tu je ta zápletka o niečom inom. Akcia aj keď je podarená sa strieda s dlhým vysvetľovaním a pôsobí to nevyvážene. Musím však uznať, že to má svoje kúzlo. A nebyť tam mladší De Niro či Pacino tipoval by som, že to bolo natočené v súčasnosti a nie 1995. ()

bichalmajus

Strhujúce. Na prvý pohľad 170 minút vyzerá ako obrovská doba, ale pri tomto skvoste by si človek prial aj nejakú tu minútu navyše. Pozerať sa spoločne scény DeNira a Al Pacina je divácky splnený sen a ešte k tomu asi v najlepšom akčnom filme aký som videl. Geniálne, skvele nemá to žiadnu chybu. ()

Iorweth

Excelentně pojaté kriminální drama s Pacinem a De Nirem v hlavních rolích kteří stojí proti sobě. Jejich rozhovor v kavárně má neskutečné grády a při něm si uvědomí, že jeden k druhému cítí respekt proto co druhý dělá a že mají cosi společného. Sluší se také říct, že je zde nejlépe natočená městská přestřelka v dějinách kinematografie. Ten ohlušující hukot vystřýlených patron v kombinaci se syrovou akcí je prostě fenomenální. Jeden z nejlepších devadesátkových filmů v daném žánru. Zraje jako víno. ()

Bogrant

Nezvyčajne sa vyvíjajúca a ukážkovo natočená kriminálna dráma, ktorú som postupom času a opakovanými pozretiami konečne naplno docenil. Vyčítať jej dlhú stopáž už nie je na mieste, pretože sledovať také galapredstavenie v podaní takých ostrieľaných borcov akými sú De Niro a Pacino by sa mohlo celý deň vkuse. Okrem samozrejme už dnes legendárnej scény v reštaurácii a scény prepadu banky ma asi najviac potešili "maličkosti" typu očný kontakt pri prezradení sa u prvej sledovačky a v závere takmer na sekundu presne dodržané pravidlo 30 sekúnd. Tomuto sa hovorí precízne odvedená poctivá robota. ()

Jiriiik04

Mistrovské dílo vypiplané do posledního detailu. Michael Mann vzal klasickou historku o policajtovi a zloději, a dokázal z každého aspektu historky vyždímat absolutní maximum, a díky tomu vznikl Nelítostný souboj – epický akční snímek, ve kterém šlape úplně všechno. Ústřední duo snad ani lepší bejt nemohlo – Al Pacino v roli ne-zrovna kladného policisty je naprosto parádní, je vidět, že si natáčení snímku opravdu užíval a Robert De Niro v roli profesionálního zloděje je totéž úplně úžasný a nutno podotknout, že oběma to v tý roli fakt zatraceně sekne, a to říkám jako pure heterosexuál. Co se týče technické stránky, tak ta je výborná – každý záběr je skvělý, některé z nich jsou vyloženě geniální. Audiovizuální stránka je něco neuvěřitelnýho – hudba je naprosto skvělá, ale smeknout musím zejména před zvukem v akčních scénách – působí to, jak kdyby se to všechno odehrávalo pár metrů ode mě. Největší pochvalu ovšem musím udělit scénáři – v první polovině nás seznámí s hlavními i pár vedlejšími postavami a v druhý půlce se jde na věc – všechno začíná být mnohem vyhrocenější, vztahy mezi postavami se začínají hroutit a díky tomu se nám tu objevují skvělé zvraty a smeknout musím zejména před třema scénama – dialog mezi Al Pacinem a De Nirem v restauraci, který je dost napínavý, scénu bankovní loupeže, která je naprosto parádně vygradovaná a závěrečnou scénu, která je neuvěřitelně emotivní a měl jsem při ní husí kůži… Nelítostný souboj je filmový drahokam a i když existují akční filmy, které jsou svižnější, stylovější nebo napínavější, tak král akční kinematografie zůstává jen jeden 100% ()

MartinBFFan

Režisér Michael Mann v roku 1989 vydal televízny film LA Takedown, pôvodne ako pilotný diel pre zrušený krimi seriál. LA Takedown síce neuspel, ale Mannovi sa aj tak koncept páčil a rozhodol sa scénar prepísať a natočiť remake, z čoho vzišiel Heat. Tento remake zatienil pôvodný film a dodnes je považovaný za najrealistickejšie akčné krimi všetkých čias a Mannov magnum opus. Nádherná kinematografia, úžasný, uveriteľný a dobre napísaný scénar, skvelá hudba od umelcov ako Moby a Khronos Quartet, super obsadenie, napínavá atmosféra a extrémne realistický zvukový dizajn a akčné scény (boli použité reálne zvuky zbraní a taktika) z tohto filmu robia moje najobľúbenejšie krimi a film, ktorý by mal jednoznačne každý aspoň raz vidieť. ()

danny70

Nemohu si pomoci, ale více než tři hvězdy si to prostě nezaslouží. Ne špatný film, ale zbytečně dlouhý, díky tomu často dost nudný. Jsou tam dlouhé scény, v kterých se vlastně vůbec nic neděje. Ten "Nelítostný" souboj nebyl zase až tak nelítostný a nejlepší z celého filmu byla úvodní scéna. Hvězdné obsazení nestačí, což si myslím, že je hlavní důvod tak přehnaně vysokého hodnocení zde. ()

Habansz

Tohle fakt ne. Podle hodnocení a komentářů jsem čekal, že mi to vystřelí hlavu z krku a místo toho jsem si já sám chtěl tu hlavu ustřelit. Tak do 90min to ještě šlo. Jak se film blížil druhé hodině - NIC. Nevadí mi, že to nebyl akčnák, ale takhle jsem se nenudil ani u čtení popisku na osvěžovačí. A napětí se budovalo asi tolik, jako při výběru z jídeláku v restauraci. Tohle je za mě ten nejslabší film s Al Pacinem a De Nirem. A to oba hráli ve fotr je lotr... Snad to brzo zapomenu. ()

Metuje

Je znát, že je film starší, na mě, jako současného diváka působí zbytečně dlouze a nenapínavě. Musím znat, že akční scény, především přestřelka po druhé bankovní loupeži byla skvělá, z té jsem žral každou sekundu. Děj byl předvídavý, proto jen 3 hvězdy. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore