Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

Sherty

Nečekal jsem od toho vůbec nic a byl jsem mile překvapen. Co na tom, že je zde jedno klišé za druhým, když to jako oddechovka funguje dobře. Humor funguje velice dobře, efekty fajn, role hercům sedly. Viděno v Cinestaru. 80% ()

rodier

Dokazu si predstavit, ze by Dwayne Johnson prevzal trun po Harrison Fordovi, kterej je uz prece jen na takovehle vypravy stary.  Tohle rozhozdne neni spatny. Je to proste takova letni vypravna lehce romanticka dobrodruzna komedie :) 4/5 ()

Ace.A.T.L.

Já můžu říct, že se mi to dost líbilo. Je to Disneyovka, jako vyšitá, proto je v ní plno akce, vtipu, vizuálu a zvratů. Kdybych se na to koukal jako na normální film, asi bych dal hodnocení nižší, ale já v tom viděl od začátku do konce Disney styl, kterej se jen přenesl z kreslených filmů do reálu a CGI. A podle mě se to tentokrát povedlo. Je plno filmů, co se o to pokusilo a nepovedlo se to, jak asi někdo zamejšlel, ale tady to chytli správně. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

SmajdalfCZ1

Dávám tomu poněkud vyšší hodnocení, protože stejně jako v případě Dr. Doolitlla, prostě jsem dostal to co jsem chtěl. V tomhle případě tu máme takový slabší příběh a k tomu máme přihozené dva charismatické herce a překrásné animace a krajinu. Já dostal to co jsem očekával, tudíž nejsem zklamaný a určitě všem co chtějí něco na nedělní odpolední relax mohu doporučit. ()

andrewXx

Na prvý pohľad zaujímavá záležitosť, s ktorou sa Disney snaží rozbehnúť novú značku v štyle Pirátov Karibiku. Bohužial, vo výsledku to má od kvalít Pirátov ďaleko. Ústredná dvojka Rock a Blunt je sympatická, obaja patria medzi mojich oblúbencov a v ich postavách sa mi naozaj páčili. Zvlášť Emily dobrodružná rola skvele sadla. Tejto expedícii ako celku však chýba ľahkosť a filmárske umenie, ktoré sme mohli vidieť napríklad v Indiana Jonesovi. Celé je to akási stávka na istotu, ktorá si kradne kúsok z rôznych známych dobrodružných filmov, ale chýba jej vlastná tvár a srdce. Výsledkom toho je mix Pirátov, Indyho, Jumanji a Knihy Džungle, ktorý je doslova utopený v CGI. Všetkého je tu veľa a digitálne prostredie džungle je síce krásne, no miestami až priliš farebné a pôsobí ako päsť na oko. Príbeh ponúka zaujímavé momenty a slučky, ale naráža na totálne nevhodne zvolených záporákov. Z nich ľudský je úplne bez charizmy a nadprirodzený dostal žalostne málo priestoru na to, aby sa prejavil. Možno by to chcelo viac poctivej filmárčiny, ktorú digitálne efekty, nech sú akokoľvek kvalitné, ani v dnešnej dobe nenahradia. Za mňa trošku škoda. Pozrieť sa to síce dalo, ale čakal som podstatne viac. ()

callix

Popcornový mix Indyho, Uncharted a Ztraceného města Z. Hodně moc digitálních efektů, skoro bych řekl, že kromě herců, je úplně všechno CGI. Ale Rocka žeru. ()

Heywood

Expedice: Džungle je nesporně povedený film. Přemítám, kolik ukradených námětů obsahuje: Mocná příroda=Avatar? Zatopené město = Indy Jones? Zázračné květy z Amazonie = a co mravenci z Medicine Man se Seanem Connerym? Nesmrtelné mrtvoly = aha Mumie a i Piráti z Karibiku měli jakési to prokletí. A přes to všechno výkony herců a celá řada skvělých nových nápadů film zvedá. Emily Blunt (nekriticky přiznávám), mě jako vždy ohromila, Rock, je stálice na pohodu a ty nápady na turisty neměly chybu. Disney film se asi inspiroval ve svém vlastním zábavním parku resp. parcích. A ten PC jaguár Proxima (jinak červený trpaslík třídy M) měl předchůdce v Leopardí ženě s Katharine Hepburn, obdobně jako ta kocábka se stejnojmennou herečkou v Africké královně, kde ale ty peřeje nakonec aktéři sjeli. Tady nám scénáristé pošimrali nervíčky a lodička jela jinam. Jack Whitehall s úporným lpěním na oblékací etiketě trochu připomínal Motýlkáře ze slavných vinetůovek, ale základní dvojici skvěle sekundoval, takže film měl spád. Tvůrci si dali práci udělat ve filmu několik překvapení a Jesse Plemons si střihl vypaseného němčoura, tentokráte císařského. Triky byly americké – tedy profi a nápadité – kamera skvostná, hudba přijatelná, a profily hlavních hrdinů koukatelné. To, co za lumpárny dokázali Španělé bažící po moci, bohatství a zázračných objevech se v historii zase tolikrát neopakovalo, ale film tuto kritiku nezveličuje a zůstává v rovině především zábavy. O to tu šlo především: Natočit zábavný a lehce zamilovaný film. Na to se můžeme podívat i vícekrát. 70%, takže musím dát 4 hvězdy. ()

SamGee

Piráti z Karibiku, Strašidelný dom a Zem zajtrajška. Čo spája tieto na prvý pohľad nesúvisiace filmy? Všetky menované tituly sú založené na disneylandovských atrakciách, ktoré už roky bavia turistov hľadajúcich zábavu a vzrušenie. Najnovším prírastkom filmových adaptácií podľa disneylandovských atrakcií je dobrodružná snímka Jungle Cruise.     Zápletka sa zameriava na britskú bádateľku Lily Houghtonovú (Emily Bluntová), jej mladšieho brata MacGregora (Jack Whitehall) a lodného kapitána Franka (Dwayne Johnson). Táto trojica hľadá v amazonskom pralese Strom života, ktorý má podľa miestnej legendy magickú schopnosť vyliečiť každú chorobu. Počas plavby po Amazonke hrdinovia zápasia s nemeckým šľachticom Joachimom, dravou zverou, nehostinným prostredím a duchmi španielskych dobyvateľov.   Dej sa opiera o dobrodružnú tematiku, ale jeho najväčším esom je miešanie rôznych žánrov, kedy sa plynule a efektívne mieša akcia, humor a napätie. Dobre funguje aj emočná stránka, ktorá zobrazuje postavy v civilnejších momentoch a pomáha nám pochopiť ich motiváciu. Pochvalu si zaslúži aj mierne parodovanie dobrodružného žánru a scény s  conquistadormi. Títo záporáci sa predstavujú nie ako nemilosrdní hanobitelia, ale ako ľudia s tragickými osudmi, čo pridáva snímke troška originality. Škoda iba dvoj-hodinovej minutáži, ktorá spomaľuje tempo filmu.   Hereckú duo Dwayne Johnson-Emily Bluntová ťahá celú snímku dopredu. Johnsonova postava nemá núdzu o charizmu a jeho vedomosti o džungli sú na nezaplatenie. Emily je drzá a má skvelú chémiu s Johnsonom. Popri titulnej dvojici stihnú zažiariť aj postavy vo vedľajších rolách. MacGregor je zábavným spoločníkom a stíha držať krok s hrdinami.  Nemecký prízvuk a maniere princa Joachima sú farebnou zložkou pre film a nemŕtvy dobyvateľ Aguirre (Édgar Ramiréz) so svojou družinou vyvoláva hrôzu. V neposlednom rade tu máme jaguára Proximu. Hoci je vytvorená z jednotiek a núl, diváci si ju stihnú obľúbiť.   James Newton Howard kopíruje hudobné motívy z franšízy Indiana Jones, ktoré dávajú filmu šťavu. Najväčším prekvapením  z celého soundtracku je upravená pesnička Nothing Else Matters od Metallicy. Táto rocková skladba sa vyskytuje iba v najdôležitejších momentoch príbehu a dokáže zabrnkať na city divákov. Technická stránka je v poriadku. Špeciálne efekty majú úroveň, vizuál spestruje svet Jungle Cruise a dizajn španielskych duchov je originálny. Kiežby sa to isté dalo povedať o strihu. Nevie narábať s rýchlosťou, hlavne pri akčných scénach. Divák nestihne zaregistrovať, čo sa deje na obrazovke a kto s kým bojuje. Keby strihači spomalili, scény by vyzerali prehľadnejšie.     Podľa mňa sa oplatí vidieť Jungle Cruise z mnohých dôvodov. Ponúka podarený herecký ansámbel, vzrušujúce momenty a samé prekvapenia. Aj keď trpí menšími neduhmi, snímka sa dokáže udržať na nohách a nerobí hanbu svojmu žánru. Ak ste fanúšikmi Indiana Jonesa alebo iných dobrodružných filmov, ste na správnom mieste.   Príbeh: 8/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 7/10, Špeciálne efekty + vizuál: 7/10, Celkovo: 7,5/10. () (menej) (viac)

Deadshot

Jako velký fanda Rocka a Disney filmů jsem se na tento opravdu těšil, ještě po tak dlouhých odkladech a Rockově skvělé kampani. Nicméně jsem neměl žádná obrovská očekávání, jelikož je film cílen na mladší publikum a spíše takový odpočinkový. Tak ve finále hodnotím kladně, chemie s Emily Blunt fungovala, na výpravu se hezky dívalo a záporák taky povedený. Být mladší, určitě bych si tento film užil více, ale i tak stojí za zhlédnutí. Ještě bych zmínil super dobové ztvárnění a možná trochu moc CGI. 6,5/10 ()

imaginer21

Vlastně ani ne zlé. Disney film drží na uzdě ve svých mantinelech, takže žádná velká překvapení se čekat nedají, ale celou stopáž drží nad vodou zejména charismatické duo Johnson/Bluntová, kterým jejich verbální vyměňovačky žerete jako ovesné vločky po ránu. Barvitý vizuál, celkem pěkně vystavěná legenda (alá Indiana Jones) a vhodně slizký padouch tomu nasazují bronzovou korunu. Jen si nejsem jist, pro koho byl snímek primárně určen. Pro děti vzhledem k občasných hororovým scénám asi úplně ne, dospěláci se touhle digitální krasojízdou taky nenasytí... že by moderní na smartfounech přikovaná pobertální generace? Asi jsem už moc starý. P.S. K takovému až pohádkovému vizuálu by se jednoznačně hodila nápaditější hudba. Bez ní je film fakt bez jediného zapamatovatelného aspektu. ()

Kushina

Hodně fajn akční oddechovka s Johnsonem v hlavní roli. Sice trošku dětinský koncept a provedení, ale na druhou stranu je to fajn pohádka pro dospělé. 65% ()

Grázl83

Příběh blbý, triky velmi špatné, raději bych reálné lokace a zvířata. Emily role vůbec neseděla, obecně všechny postavy divné a nevýrazné. Slabší 2* ()

Tomas_PO

Pandemická uhorková filmová sezóna spôsobila, že človek siahne aj po takomto kúsku. Trailer celkom presvedčil, tak reku prečo nie? No výsledok je slabý, podpriemerný. Škoda, pekné animácie, no málo humoru. Dwayne Johnson ako aj Jack Whitehall boli skrátka nepozerateľní, zachraňovala to len Emily Blunt. Málo drivu, energie, či žiadúceho tajomna takejto výpravy. ()

Diaconix

Do pjeruna. To si robi Dyzny řiť, bo jak mam Dvajna aji Emilku rad, tak na toto se možna znovu kuknu jen z dvojku v žile. Ti moji pajtašci na to kukali z otevřenu hubu, takže do přyděleni občanky asi fajn, ale inač…  Metalyku sem nikdy nemusel a tak se mi jen potvrdilo jacy to su zaprodanci a Verbal to trefil. A kfuli LGBT trendu tam zamychat homokladu, asik aby to prošlo, tak to děte do řiti všeci. Zdař buch! ()

v.indruchova

Líbilo, odpočinkovka na neděli. Pohádka pro dospělé. Asi kdo to bral vážně se spletl. Takovej Indiana J. s hezkou blonckou a borcem Skálou.  Nácíček byl fajnovej. (záporák se povedl). Ze začátku mě ti namachrovanci štvou, tedy lidé co se skovávají za nebojácnost a pýchu, pak jak to v pohádkách bývá dostanou rozum. Pokud rozum nedostane a zůstane zlým bude odstraněn. ()

cobislav

Nečekal jsem mnoho a proto jsem příjemně překvapen. Zasmál jsem se, nenudil jsem se a film nebyl hloupý, což je poslední dobou docela rarita. 74% ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)