Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

LdaVinci

No dostal jsem přesně to, co jsem očekával... Prostě klasická průměrná pohádka, která neurazí, ani nenadchne. Aspoň je tam Emily Blunt, která nikdy nezklame, naopak.. A Dwayne Johnson je tu zase klasickej The Rock. ()

PlysovyMacko

Je tu vsetko - digitalny prales, digitalne zvieratka, tajomny liecivy kvet, vtipny brat, zli Nemci, romantika, stara kliatba - je to farebne, akcne. Ale emocionalne strasne sterilne. Nenarocna zabava pre celu rodinu, uvitala by som keby si tvorcovia dali viac zalezat a nevytvorili len genericku dobrodruznu rozpravku, ale to je Disney. Pokracovanie bude urcite. ()

tkey

Na to jaký to mělo hype a vzhledem k obsazení jsem čekal více. Nadruhou stranu co čekat od vykrádačky Indyho, kam narveš babu a dáš ji trochu nešikovnosti, aby jí kritika nebashovala, jak velká je to vykrádačka. Hodně to zachraňovala kamenitá hora svalů, která to až moc přeháněla s "dad-jokes", ale ve výsledku to jako oddechovka bylo koukatelné. A když jsme u těch patlanců, tak toho tam najdete určitě více :-) ()

Sadaam

Od filmu, který je natočený podle atrakce Disneylandu, asi nelze čekat nic světoborného. A jistě, hodně připomíná Piráty z Karibiku. Ale zábava je to dobrá (rozhodně o něco lepší než třeba Ztracené město Z, tady si to na nic nehraje). Emily je jako vždycky skvělá, tu herečku mám čím dál tím radši, Skála se taky snaží a kapitán vozící turisty po Amazonce mu docela padne... toho třetího komentovat nebudu, je tam prostě jen do počtu a snaží se to celé odlehčit, prostě klasické "třetí kolo u kolesového parníku" :-D samozřejmě v rámci politické korektnosti, protože každý film dneska takovou postavu mít musí (avšak zde to aspoň vysvětlili, takže to tolik nevadí, má to význam pro příběh). Na rozdíl od většiny nových filmů, které vypouštějí filmová studia (a především streamovací společnosti) jak na běžícím pásu, jsou podle podobných šablon, hrají tam ti samí herci (a pořád stejně... připomíná mi to dost už českou tvorbu), bych si u tohoto troufnul říct, že se na něj ještě někdy rád podívám. Jo ale co bych tomu ještě vytknul, stopáž by mohla být krapet kratší :-) ()

knihovna

Je to takové barevné a místy dobrodružné a je tam jeden 4%. A taky je to pro rovnoprávnost. A tky je to hezky natočené. Ale celkově to není moc dobře poskládané. Je to asi spíš pro děti. Nebýt tak Dwayne, asi by to bylo za dvě, ale je to můj kůň ( ne neděkuj mi The Rocku, je to prostě tak) čili jednu přidám. A taky je tam krásná kočka. Ne Emily to jsem nemluvil o tobě :-). Jinak si myslím, že by se Cliff Burton asi dost divil. Pro neznalé - to byl jeden úžasný basák, který bohužel zahynul velmi mlád a proto je Metallica tam, kde je (to není pochvala). A Trujillo za to rozhodně nemůže. ()

Mykhaluu

Lehce strašidelné, s dítky, které nesmaží hry opatrně... Dobrodružný film jako z osmdesátek jen moderně natočený. Vtípky fajn, svižné, barevné, lehounce šílené. Zábava! ()

carodejb

2 1/2* - celé to postráda akési čaro a chémiu medzi postavami, na ktorej takéto filmy stoja. Veľmi štylizované, umelé a nepríjemne digitálne. Hudba je však skvelá, mladšie publikum sa zabaví. Ja viem, že i Múmia a Indy sú štylizované, ale zároveň je v nich aj nejaká surovosť, a väčšia iskra. Toto mi veľmi pripomínalo Kráľovstvo krištáľovej lebky, kde sa veci dejú, lebo sa v takýchto filmoch majú diať a chýba tomu život. To, že väčšina filmu bola natáčaná pred zeleným plátnom v štúdiu tomu nepomáha. ()

LAZARUS111

Jedna veľká nuda a klišé. Myšiak vyplodil ďalšiu rýchlokvašku ktorá skončí v prepadlišti filmových dejín. Hlavne že tam napchali homopropagandu. ()

Vämpiriüs

Místy neslaný nemastný snímek, který nepotěší ale ani neurazí. Zajímavý nápad byl sice zpracován relativně dobře, ale místy je ten děj doslova tupý a prostě "typická Disney" šablona je zde velmi cítit. ()

Jereme

Film má dobré momenty i hlavní postavy nejsou zlé, ale tak nějak je to často zmatek až to místy tak trochu postrádá smysl. Zaporáci jsou poněkud ploší a často divní a nevýrazní.... ()

koty2201

Ja vlastne ani neviem ako mám túto dobrodružnú zábavnú jazdu ohodnotiť. Pretože neviem, kedy mám brať film vážne, kedy to mám brať ako pátranie po vzácnom artefakte s prvkami fantasy alebo ako rozprávku pre decká od Disney s trochu primitívnym, naivným a miestami aj nelogickým scenárom. Pretože dostanete od každého trochu. Milujem dobrodružné akčné filmy o lovení pokladu so štipkou humoru a romantiky. Občas vám Jungle Cruise pripomína Pirátov z Karibiku s Johnnym Deppom, občas slávnu Múmiu s Brendanom Fraserom a občas obľúbeného Indiana Jonesa s Harrisonom Fordom. Bohužiaľ, ani zďaleka sa na tieto legendárne filmy nechytá. Niekedy vystúpi jemne nad priemer, ale dostaneme sa aj pod priemer. Čiže vo výsledku som bol svedkom obyčajného dobrodružstva, ktoré vám veľmi dlho nezostane v pamäti. Čo sa týka príbehu a scenára ako takých, tak je silno inšpirovaný filmami, ktoré som spomínal. Len problém je v tom, že nič z týchto inšpirácii nevie využiť na maximum a v istom momente som to chcel predčasne vypnúť. Humor tu je, ale väčšinu času je veľmi trápny a suchý. Na takom niečom sa zasmejú možno len deti. Postavy sú napísané veľmi plocho. Dokopy o nich nič neviete a to hlavne o hlavnej hrdinke Lily a jej bratovi. Aj taký Indiana Jones vám o Indym toho povie viac a to už je čo povedať. Potom si nemáte šancu k tým postavám vybudovať takmer žiadny vzťah a je to plné samého klišé, ktoré nie je ani podané zaujímavým spôsobom, kvôli ktorému by ste to tvorcom odpustili. Všetky postavy sa často chovajú hlúpo a nezmyselne. Je tu plno scén kde si celý čas len hovoríte prečo, ako, načo, kde, kedy… a sú príliš pritiahnuté za vlasy a tak klišoidné až je to nepríjemné. Pamätáte sa na záverečnú pasáž Indyho kde išli vrátiť kryštálovú lebku mimozemšťanom? Presne tak je dej Jungle Cruise pritiahnutý za vlasy, ale teraz chcem hovoriť skôr o tej CGI naháňačke na autách. No a predstavte si, že toto nadmerné užívanie počítačových trikov, ktoré ani nie sú veľmi kvalitné a pekné, máte prítomné počas celého filmu a vynásobte si to krát 2. Taký je tento film. Keby to aspoň nejak pekne a kvalite vyzeralo, tak si ešte poviem okej. Keby to využívali len na scény, kedy to bez nich naozaj nejde, tak si poviem okej. Lenže ono to vyzerá dosť často naozaj otrasne a ešte aj obyčajné žaby skákajúce po leknách sú dorobené digitálne. Katastrofa. Takže ako taká zábava pre celú rodinu to možno ešte ako tak funguje a má to ten svoj typický Disney šarm, ale čakal som od toho oveľa viac. Poznám aj horšie filmy a to o dosť horšie. Len viem, že Disney má na viac a vedia natočiť oveľa lepšie diela. Za mňa 5/10, ale zvažoval som aj 4/10. ()

helrohir

Pokus o odľahčený letný blockbuster vyšiel v tomto prípade len tak na pol. Na jednej strane sľubný námet, ktorý v sebe snúbi tradičné exotické archeologické dobrodružstvo ála Indiana Jones s modernejšími "disney" projektmi ako Piráti Karibiku. Film sa zdá nabitý všetkým možným, od akcie, cez humor až po romantiku a zároveň má v hlavných úlohách sympatickú ústrednú dvojicu, ktorej vzájomná chémia výborne funguje. Vizuál je za tie peniaze určite kvalitný, len na môj vkus je tu trochu priveľa CGI. Vo svojej podstate ide však len o bežný šablónovitý produkt bez výraznejšej pridanej hodnoty, akých sme mali možnosť vidieť desiatky. Zároveň v mnohých momentoch pôsobí chaoticky, a naviac samotný humor nie vždy padá na úrodnú pôdu. 60%. ()

cerdax2

Emilka s Dwaynem plujici po Amazonce neurazi ani nenadchnou, pokud nebudete cekat zazraky, tak si film uzijete a nebudete ani zklamani ;). 65% ()

White-Man

Na tenhle film jsem se docela těšil, současně jsem ale od něj nic neočekával, takže nakonec jsem nebyl nijak sklamán, ale také jsem nebyl překvapen. Dostal jsem klasickou Disney pohádku s předem předvidatelným dějem. Škoda jen, že kulisy nebyly moc uvěřitelné (vlivem tuny CGI) a lépe vše zapadalo i ve stařičkých Pirátech z Karibbiku (2003). Nejsem žádný odpůrce CGI, ale poslední dobou tvoří značnou část filmů a někdy to ubírá na uvěřitelnosti. Bratr hlavní hrdinky byl zbytečná figurka, sloužící hlavně k humoru, ale moc to na mě nefungovalo. Daleko lépe a humorněji to bylo zpracováno v Mumii (1999). Jinak ale byl snímek příjemnou rodinnou podívanou na jeden letní večer, ale potenciál znovu film vidět, zde asi není žádný. ()

smarkus

isiel som na film zabavit sa, dali sme si par piv predtym ale aj tak som nevedel vypnut tie woke kokotiny. Stronk femajl character, jej brat teply saso ktory v polke filmu urobi coming out...wtf? Vtipy na nohavice ktore hrdinka nosi, dve zaporne postavy - belosi a tak sa da pokrracovat. Slabsi woke odvar mumie ()

blazma

Trio Dwayne, Emily a Jake Whitehall rozhodně fajn kombinace a je trošku smolné že největší hvězda dnešního Hollywoodu mistr Dwayne byl prostě nejhorší a za sebe nebudu přehánět adept na nominaci pro nejhoršího herce v hlavní roli za tento rok. Opravdu tragédie. Díky bohu že Emily to zachraňuje. Záporáci naprosto nezajímavý. Příběh prostě normálka na Disney. Vtipných scének haba děj, potíž je v tom že si hrají se slovy a jelikož to je spíše dětský film, fakt se těším až to Češi svým dabingem totálně pokazí a žádný vtip nebude dávat smysl tak jak by měl. Celkově je to dost předvídatelné. Já osobně jsem se na film těšil a byl jsem nad míru zklamán. Pokud od toho moc neočekáváte máte tady průměrnou Disney rodinou komedii s kterou si večer nepokazíte, ale zároveň si ho ani nevylepšíte. ()

mivr

Zlé to nebolo ale bol to lepší priemer. Podobalo sa mi to trochu na filmy Múmia, ale nevyrovnalo sa jej to. Film sa snažil ale len jednohubka pre mňa. ()

spoock

Trochu skoda, ze je to CGI jizda, byt tam vice praktickych triku, urcite bych se na to chtel nekdy znovu kouknout. Neni to spatne, proste variace na Piraty z Karibiku. Popravde vzdy me zaboli u srdce, ze dobrodruznych filmu je tak po hrichu malo. V dobe kdy je to vsude sama komiksovka, musim vzit za vdek i temto prumernym filmum. ()

xxmurphyxx

Inšpiráciu Sommersovou Múmiou tu je dosť cítiť, čo hodnotím pozitívne rovnako ako výber hercov z ktorých všetko na okolo jednoznačne zatieňuje Emily Blunt, ktorá tu je nenormálne sexi. Nie žeby Rock nebol stále sympaťák a najme jeho otrepané fóry bavia po celý film ale jednoducho Emily je tak rozkošná a tak sexi, že sa bez problémov vyrovná Rachel Weisz zo zmienenej Múmie. Celkovo ten feeling filmu ma k nej zo začiatku celkom blízko, žiaľ od polovice sa to už uberá smerom k Pirátom z Karibiku, aspoň tým posledným častiam, ktoré boli za mňa obyčajný priemer a stratili svoje čaro. Čo ale podľa mňa filmu a celkovej atmosfére ubližuje najviac je extrémna predigitalizovanosť. Fakt neviem, kedy naposledy som videl film z ktorého to zelené plátno až tak moc kričalo ako tu. Dokonca som zachytil jednu, dve scény kde to bolo totálne nezvládnuté, na rýchlo si vybavujem scénu niekde z prvej tretiny, kde Jack Whitehall stojí na loďke a to digitálne pozadie džungle s bokeh efektom vyslovene kričí plochosťou a umelosťou, nemá žiadnu hĺbku, jednoducho to v tom momente pôsobilo ako päsť na oko. Niekedy je menej rozhodne viac a pri tomto filme to platí do body. Neviem, či vôbec bola vo filme nejaká scéna v reálnom prostredí alebo iba behali nonstop pred zeleným plátnom. Mne osobne to tu hrozne moc vadilo, strašne umelo to všetko na mňa pôsobilo, chcelo to byť hrozne krásne, farebné, vyšperkované k dokonalosti ale bolo to jednoducho iba umelé. Digitálna džungľa, digitálny jaguár, digitálne ryby, digitálne žaby, digitálni záporáci.....strašne mi tu chýbala poctivá filmarčina s praktickými efektami. Film nie je zlý, taký príjemne detsky dobrodružný ale na Múmiu ani zďaleka nemá a prirovnávať to k Indiana Jonesovi môže len blázon. ()

AndrewNewman

Niečo z Pirátov, niečo z Indiana Jonesa. Celkovo to skvelo plynie a vizuál je úžasný. Avšak celé je to bez lepších hereckých výkonov či mega-zábavných scén, takže je to taký lepší priemer na pohodový večer. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)