Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

Gamekeeper77

Jelikož nejsem žádnej velkej fanda původní verze, nemám potřebu srovnávat a plivat na tuhle. Je sice horší, hlavně co se scénáře týče a efekty mi občas taky přišly jak z 90' let, ale zase je tu Dwayne a zbytek obsazení je taky fajn, takže místy jsem se docela slušně bavil. Není to sice bůhvíco, ale svůj účel to splňuje. 65%. ()

MartinTerran

Oproti "jedničce" došlo k par změnám, ale kvalita zůstála zachována. Partička dobrodruhů je dobrá a věrně se zhostí svých rolí. Herecké výkony skvěle. Příběh klasika, jako v každé hře, tudíž zachránit svět. Za mě rozhodně spokojenost. Hodocení: 82/100. ()

Kimkong

Moderní verze skvěle navazuje na svého předchůdce. Obohacena o mnoho digitálních triků. Bohužel humor nic moc, ačkoli oceňuji, že ze sebe herci dokážou udělat totální voly. Film táhne především The Rock. A na Karen se dobře dívá, ()

chesterko

- Je o moc jednodušší bejt statečnej, když máš životy navíc. Ale je to o moc těžší, když máš jen jeden. - Vždycky jsme měli jen jeden život, kámo. To je všechno, co máme. Otázkou je, jak ho prožiješ. Jakej člověk se rozhodneš bejt. ()

MirkaP

První se mi moc líbil, takže jsem se fakt bála na tohle vůbec podívat. Ale nakonec jsem byla spokojená tak na 7/10, na 4* to dorovnal Jack Black jako Bethany, byl fakt boží. ()

Stranger77

Podařená zábava s tím správným výchovným moudrem k tomu. Výborný rodinný film, který se kvalitou blíží původnímu filmu. Na páteční odreagování velmi vhodné. 7/10 ()

KillHurt

Kupodivu film dokázal navázat na úspěch původního Jumanji a to dokonce s úctou a respektem. Je to zábavné, moderní a pro celou rodinu. Obsazení postav je velmi dobré a jde vidět, že si herci užívají role, ke kterým se jen tak nedostanou. Dokonce i Jack Black zvládl pubertální blondýnu se ctí. Milé překvapení. ()

horor2

Vždycky jsem si říkal, jestli někdy vznikne druhý díl a taky o čem by to bylo? Hrálo by se od znova? Stejné hádanky, úkoly apod? Vůbec jsem se netěšil, když se má očekávání nakonec realizovala a dozvěděl jsem se, že mají v plánu udělat dvojku. Ještě když jsem si sedl v kině, moc nadšení jsem v sobě neměl, ale byl jsem zvědavý! :-) No a výsledek? Paráda! Přizpůsobili to době, místo deskovky dali videohru :-D Skvělé nápady i navázání na první díl + Dwayne Johnson starajíc se o akcičku a zbytek o komediální vložku. Uvidíme co trojka, snad to bude stejně zábavné a neztratí to na svém kouzlu :-) ()

Micoldee

Se starou velmi hororovou a napínavou verzí Jumanji se to nedá srovnávat, to je myslím jasné. Myslím, že se to ale jinak dost povedlo. Chvílemi jsem se i zasmála. ()

PlayEasy

Originál jsme zatím sice neviděli (ale chystáme se na něj), každopádně tohle je opravdu zábavná dobrodružná jízda, ve které se setkali největší "hvězdy" moderních komediích (Rock, Black, Hart) + aktraktivní Karen Gillian. No dobře, je to taková dost vydařená blbůstka, kde jsou nějaké scény opravdu k smíchu (ne kvůli zábavnosti, ale kvůli tuposti), ale těch, které jsou k smíchu doopravdy je mnohem více. Na druhou stranu zde nenajdete jediný kvalitní výkon celého štábu až na producenti, kteří si museli sáhnout hluboko do kapsy, ale to se jim vyplatilo. 75% ()

DoubleJack

Příjemná rodinná jednohubka. Nečekejte žádnou složitou zápletku, příběh není složitý a jde si hned od začátku za svým. A o to jde hlavně v první řadě. Styl humoru je lehký a zbytečně nevyužívá pitvoření nebo oplzlostí. Zkrátka se usaďte a užijte si dvě hodiny pohody. Tři hvězdičky. ()

iz67

Taková příjemná hloupost. Co si pamatuju kdysi tu vec s Williamsem, tak mi přišla osudovejsi. Ale tohle mě moc neurazelo a nekolikrat jsem se i zasmal, coz je asi max, co lze ocekavat. ()

curfew77

Solidní. Nenadchne, ale neurazí. Nejvíc mě asi zaujala možnost uvíznout ve videohře na dvacet let, kterou film docela dlouho těží jako (právem) poměrně hororovou rekvizitu, aby ji ovšem na konci v zájmu bezpečí duševního zdraví mladších diváků suše zahodil. Ale to se pochopitelně dalo čekat. 60 %. PS: Bříško a nohy (skotské!!!) sympaťándy Karen Gillan by si zasloužily vlastní místo v závěrečných titulcích. ()

borohub

Pohodový rodinný film, který si příliš na nic nehraje. Vtipy a hlášky jsou sice stupidní, ale poměrně mě bavily, postavy skvělé a dobře vyvážené. Co se týče nějaké akce/napětí tak to šlo stranou, ale u podobných filmů nic moc překvapivého. Sice se budu opakovat, ale já mám Rocka fakt rád a do podobných rodinných "blbostí" se hodí více než do nějakých akčních filmů. Možná kdyby to bylo o 20 minut kratší, tak by mi to nevadilo a hodnotil bych i 5*. Pokračování z roku 2019 se mi líbilo o maličko více proto 75% ()

Hovadin

The Rock a Kevin Hart - tohle spojení prostě funguje. O tom nás přesvědčili již dříve. Tady navíc doplnění o Blacka a Nebulu. Pokud nebudete nutně hledat podobnost s původním filmem a budete na to koukat jako na komedii, tak se budete skvěle bavit. ()

OJan

Opravdu zajímavý film, který mě opravdu zaujal, je zábavný, občas vtipný, celkem dobře zpracovaný, příběh je sice trochu horší, ale jinak koukatelný film. |80%| ()

instageek_cz

Jumanji je další Rockova „spotřebka“. Horší než San Andreas, ale lepší než Pobřežní hlídka. Oproti ní je tentokrát z děje skutečně znát, že se jedná o komedii, a především Jack Black s Kevinem Hartem potvrzují, že by byli vtipní v čemkoliv. Samotný Rock mi opět přijde poněkud kožený, ale začínám si myslet, že má možná jen takhle neskutečně napnutý obličej ze všeho toho posilování:))Pokud jde čistě o herectví, vyhrála to u mě Karen Gillan neboli Nebula ze Strážců galaxie. Předvádí tu nejpestřejší škálu emocí, zdála se mi nejuvěřitelnější. Jack Black hraje puberťačku a i on se se svou úlohou popasoval skvěle, nesklouzl k laciné přehnané parodii.Jumanji je snímkem dvou rozdílných polovin. V té první poznáváme čtveřici středoškoláků, kterou později hra vtáhne dovnitř. Průšvih je, že minimálně dva z nich jsou obrovsky nesympatičtí. Ne nějak legračně, kdepak, jsou regulérně příšerní. Jasně, projdou proměnou. Ale nemůžu si pomoct, mám pocit, že dřív tohle hollywoodští scénáristi uměli lépe. Ukázali vám hajzla, ale nějakým způsobem líbivého hajzla, kterému jste pak na jeho cestě drželi palce.Poslední dobou jsem viděl několik filmů, kde vám představí totální kretény a čeká se, že jim budete strašně moc fandit. Nope. Teenageři sice brzy zmizí, ale i tak jsem děj dlouho sledoval bez zájmu. Jenže přesně za polovinou něco přecvakne a najednou Jumanji není jen prázdnou atrakcí plnou digitálních zvířat a papundeklových kamenů. Postavy postupně zlidšťují, ukazují své skryté stránky a v tu ránu to funguje! Akce se zdá zajímavější, humor vtipnější a skutečně se o hrdiny začínáte i bát.Škoda rozpačité první půlky, protože když to herci i tvůrci rozbalí naplno, stojí to za to. Dvakrát škoda za totálně nezajímavého záporáka, třikrát škoda za Robina Williamse, který, kdyby v roce 2017 žil, mohl tuhle dobrodružnou jízdu povznést na výrazně vyšší level! Hodnocení: 6/10    PS: Další nejen filmové recenze a zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)