Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

MAAUZ

Neskutečná sranda, která mě vrátila vzpomínkama na původní díl do dětství s přídavkem popkulturních džouků. A ještě vlastně s rozdílem, že se děj neodehrával v reálném světě, a z deskové hry nelétaly mega velký komáři, ale naopak se hrdinové teleportovali do džungle, kde se proměnili v předem vybrané postavy. Navíc s opačným charakterem než ve skutečnosti. Líbilo se mi, že se nové Jumanji nesnažilo napodobit to staré z 90. let. Asi nejvtipnější scéna pro mě byla ta se samotářkou Marthou, proměněnou v drsnou bojovnici s tanečním skillem, když se snažila balit žoldáky a hrozně jí to nešlo. Ale kdyby na mě Karen Gillan vyjela, tak bych taky odhodil gun. Jack Black mě neskutečně bavil. A už se opakuju, ale spojení Dwayne + Kevin bylo opět bezkonkurenční. ()

Mkartaylas56

Bohužel jsem ještě neviděl původní již přibližně 20 let staré Jumanji, takže ho nemohu porovnávat s tímto jako většina recenzentů, každopádně obejdu se bez toho. Ještě než se film dostal do kin, tak už tehdy jsem si od něj sliboval zábavnou dvouhodinovou popcornovku, která sice nebude nějakej film roku nebo tak, ale prostě a jednoduše pobaví. A vlastně tohohle všeho se mi i dostavilo. Ačkoliv chápu, že kupříkladu humor byl jednoduchý a mířený čistě na moderní dobu, takže nemusel uspokojit všechny, ale já proti němu nemám prakticky žádné výhrady (až na jednu dvě scény, které už byly trapné). Postavy jako takové už byly o něco slabší a nebýt jejich představitelů, tak by to nemuselo dopadnout vůbec dobře. Naštěstí to tam celé táhnul Jack Black, který mě hodně bavil a nejednou jsem se při jeho eskapádách zasmál. Co mě trochu zaráží, jsou převážně špatné názory na Kevina Harta, protože mi nepřipadal vůbec špatný a nesouhlasím s tím, co i příznivci tohoto Jumanji říkají. Karen Gillan mi nějak nevadila, ale samotný Rock mě teda vůbec nenadchnul a z těch čtyř mě bavil úplně nejméně. Nebudu se moc vyjadřovat ke středoškolákům, kteří sami o sobě jsou spíše klišoidní záležitostí pro doplnění děje. Jedná se tedy o nahláškovaný, ulítlý a relativně zábavný blockbuster, který asi nesedne každému (obvzlášť, když se vám nelíbila jednička, protože předpokládám, že to bude v podstatě to samé), ale na jedno shlédnutí čistě pro odpočinek postačí. 70% ()

JohnZ87

Obstojné pokračování dnes už kultovního filmu z roku 1995. Nové Jumanji ale přichází se zcela jiným "moderním" konceptem a na první film navazuje spíše volně a symbolicky. Navíc se narozdíl od svého předchůdce nebere příliš vážně a snaží se být spíše popcornovou zábavou než vážným filmem s nějakým výraznějším emocionálním přesahem. Návštěva příbytku Alana Parishe v džungli rozhodně potěší, ale celkově nemá pokračování krom několika základních prvků s jedničkou mnoho společného. Zábava je to ale celkem slušná. 75% ()

Scraffy

Veľká sračka, ktorá je točená pre masu ľudí, ktorým stačí len priblblý humor. To už aj Spy Kids sú lepší... Svoje body dávam len za ten začiatok, keď sa prvý krát objavili v hre a objavovali svoje vlastnosti a životy. Ale aj na to sa neskôr tvorcovia vysrali. Takto nám naservírovali len trápnu komédiu, ktorá sa skrývala za úspechom Jumanji. Má to veľmi veľa nevyužitých vecí, ako sú napríklad spomínané vlastnosti, NPC, hratelnosť a mnoho ďalšieho. Rozum mi neberie, ako to mohlo zarobiť takmer miliardu..... ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Jednička měla své kouzlo tajemna a dobrodružství...a dvojka je založena na vtipech a kvalitní herecké sestavě. Bavil jsem se, ikdyž "hluché" místa byly. ()

Knor odpad!

Tak v tomhle případě jsem byl už hodně nasranej. Původní Jumanji miluju, je to moje dětská srdcovka. Tohle Jumanji je debilní, nudný a trapný. Tuny vtípků a gagů, který nejsou vtipný, ale musí se jich tam namrdat hooodně, protože on se dřív nebo později někdo čapne. Dáme tam Jacka Blacka, protože je to symbol zaručený legrace, nesmí chybět hláškující černoch a nějaká pěkná číča aby tatínkové v kině neusli. Rock je pro mě absolutně nezajímavej ať už se vetře do jakýhokoliv blockbusteru. A to všechno prolijeme digitální akcí. Bez myšlenky, bez kouzla, bez napětí, bez nápadu, zkrátka beze všeho, co původní Jumanji mělo na rozdávání. Jen další bezduchá barevná popcornovka. Jděte s takovou zábavou už do prdele ! ()

SurbPsycho

Fakt som sa iba JA bála, že počas sledovania tohto filmu osprostiem? Dej bol uťahaný a slizký a aký má zmysel produkovanie takýchto retardačných kokotín nechápem "moja slabina sú buchty...moja silná stránka bojový tanec" LOL ()

TaNya_

Jednička mě neláká přesně a právěže proto, že sjem si tuhle digitální kravinku pustila kvůli víceméně dvěma hodinám CGI podívané. A nenudila jsem se u toho, ani za mák. Nemusela jsem ani trochu přemýšlet a to je to, co jsem hledala. A završilo se to dostatkem vtipných a velmi mála trapných scén. ()

hazdrova

Parádny výlet do džungle, pri ktorom som sa veľmi bavila a v podstate predčil aj moje očakávania klasickej trápnej adventúry. Lahodní Dwaye a Kevin. 4* ()

Meev

Na tak velký potenciál vcelku průměrný film. Nebylo by od věci víc promyslet zápletku a dopilovat množství vtipů na úkor příběhu. Naopak různé drobnosti v souvislosti s herní tématikou byly fajn. ()

papadoce

Príjemných 70. Stará značka oprášená so cťou, zábavne a tentokrát už aj sexi (veľmi dôležitý detail). Pomalý rozbeh ale potom to už odsýpalo. Bavil ma obzvlášť negrík, ten bol fakt vtipný. Určite scéna keď Jack Black učil celulitídovú krásku flirtovať. Hypnotizácia mamby a podobne. Malo to mnoho zábavných momentov a bolo to celkovo také príjemné a sympatické dobrodružstvo. ()

papilon395

Nejdřív jsem byla na pochybách, že oproti původnímu filmu půjde o paskvil, ale brzy mě to chytlo a nepustilo. Oceňuji, že příběh se posunul do současnosti tím, jak byla poskládaná parta hráčů a využitá forma počítačových her. Vlastně s jedinou zmínkou o Alanu Parishovi to vůbec nekopírovalo předchozí Jumanji. Dobrá zábava na americký způsob. Jenom jsem zase na pochybách, zda skousnout i trojku, ()

whysoserious

Byly to moc příjemně strávené dvě hodiny, kdy o zábavu nebyla díky situačnímu humoru nouze. Výhodou tohohle filmu je, že se nebere vážně a chce v první řadě pobavit, což se mu daří podle mě mírou vrchovatou a proto ty čtyři hvězdy. ()

marek29

Překvapení. Jednoznačně. Je to Hollywood, je tam klišé, ale je tam i výchovná složka a to mně bylo nejvíc sympatický. Snad se zvedá kinematografie tímhle správným směrem. Na druhou stranu přesah tu není, takže není důvod pro víc hvězd. Za další nostalgie z toho, že sem zažil remake filmu a tudíž asi nejsu už úplně nejmladší.. Pěkná herečka navrch, k tomu The Rock - zkrátka super 2h, které nenudí. Doporučení ()

johnny01

Spoilery. ... Originál je rozhodně výrazně lepší. Už ten úvod je přetrapný - prý "kdo by hrál deskovku" ??!! a hra se pak změní na nějakou kazetu do nějaké historické konzole (jak originální! - převzato z filmu Kruhy). Děj se posouvá o 20 let později (jak originální!) do současnosti do nějaké americké střední, kde 4 teenageři zůstávají po škole a najdou historickou konzoli a jdou hrát a záhadně si nemůžou vybrat jednu postavu (jak originální!). Po protrpěném úvodu se konečně hraje - hráči se ocitají v džungli a brzy zjišťují, že mají tři životy. Než se ale vůbec dozvědí cíl, jeden z nich život ztratí - no cože? Se záhadnou jistotou vědí, že když někdo ztratí třetí, zemře. V džungli dostanou zadaný úkol, ale místo aby ho šli rovnou splnit, tak nejdřív plní jednotlivé úkoly, ač to nebylo v zadání. Také zjišťují své silné a slabé stránky, což je však uděláno tak, že se u každého zobrazí digitální obdélník s popisem (přitom to šlo mnohem lépe udělat půlminutovou scénkou vypravěčem, něco jako v Loupeži po italsku). Ačkoliv se každý hráč proměnil do postavy, má s sebou i svou povahu, což je obzvláště zajímavé u té svalnaté korby, která je neuvěřitelně zbabělá... Problémem filmu je, že hra je jaksi na vedlejší koleji. Je to spíše taková pubertální romantická komedie, místy akční a místy dost brutální. Vtipné je to především v již zmíněném střetu vlastností postav a povahy hráčů, což přináší dost zábavných okamžiků. No a pak se tam rozvíjí vztahy mezi dvěma a dvěma postavami. Po této stránce je film na výši a především herecké výkony jsou ohromující (když Bethany učí Marthu flirtovat, to prostě nemá chybu a je to nejlepší scéna filmu - k jeho škodě). Jenže po stránce hry to dost tápe - ať již jde o samotnou možnost mít 3 životy, po prapodivné "darování" životu až po návrat spočívající v pádu z megavýšky, po kterém se vám nic nestane (a ještě díky tomuto nesmyslu postavy hru vyhráli!). Divné bylo i to ovládání zvířat drahokamem, které jaksi nefungovalo. Rovněž tak zapamatovat si rychlý výčet vlastností nebylo lehké a některé vlastnosti někteří ani nevyužili, navíc tam některé vlastnosti byly jen tak pro srandu (jako slabina "buchty" a když si ji pak dal, vybouchl - a to je vše - haha). Film pak končí návratem, vztahem a setkáním s 5. hráčem (jak origiální!). A pokud pak jde o to, že jde o pokračování, a ne předělávku - to naznačuje snad jen předělávka hry na kazetu, posun v ději a pak nápis na srubu v džungli, že tam žil Alan Parrish. Jak je ale z děje zřejmé, o pokračování se jedná jen na oko - ve skutečnosti to je puberťácká předělávka originálu, a to slabá. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)