Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

filipvrbik

Přemýšlím, o kolik se posunula filmová tvorba za 22 let od předchozí verze (pravda tu jsem neviděl v kině ve 3D, ale přesto se mi zdála nedokonalá, divná až hororová a celkově mi moc nesedla)- takže jsem doufal, že toto nebude kravina....a není, je to super (bohužel tedy trailery odhalí vše podstatné a zápletka je s původní verzí totožná), co se mi líbilo nejvíc je, že někdo dostal nápad videohry (je spousta filmů podle her,ale toto je další level), jasně je to hlavně pro týnejdžry, ale myslím že se pobaví i starší- postavy "hráčů" byly velmi sympatické - a jak Jacka Blacka nemám rád, zahrál to skvěle (SPOILER- jediná zásadní výtka- všem zbyl pochopitelně jen jeden život)...viděno v kině (česky ve 3D) ....90% ()

Sygauras

Po druhém podívání zvedám na 4 placky, protože mě po dlouhé době zase bavilo dívat se na komedii a dobrodružný film. A řekněme si upřímně že za posledních pár let to je bída a zoufalství. Už jen z toho důvodu ty 4 musím prostě dát. A hodně příjemně mě překvapil Jack Black. Toho týpka fakt nemusím a v 99% filmů je za blbce, šmejda, vyžírku a nebo prostě debila ale tady se celkově předvedl v klidné poloze. Takhle měl hrát častěji. ()

spageta

Velice podařená rodinná podívaná. Trochu mě to vrátilo do dětských let, kdy jsem doslova hltala jedničku. Toto pokračování je ale stejně dobré, ne-li lepší. Jistě, od začátku přesně víte, jak to skončí, je tam spoustu nereálných věcí, ale... snese se to, a jako rodinný film ideální. Líbila se mi svižnost, dobrodružnost, prostředí a hlavně vtipnost filmu, kdy dětští hrdinové v tělech dospělých opravdu perlili (zejména Bethany a charismatický The Rock... na to budu dlouho vzpomínat :-D ) ()

spiritus

Nečekal jsem od toho nic a nakonec se z toho vyklubala lepší záležitost, než původní film a to ho mám opravdu rád. Nicméně tady se podařilo skloubit výbornou dobrodružnou akci a kvalitní děj s třeskutým humorem, zejména v podání Jacka Blacka a Kevina Harta, kterým je film doslova protkán. Dwayne Johnson taktéž exelentní. Velké překvapení a nelze než doporučit... ()

Mikino00

Zábavná a nápaditá dobrodružná jízda, která baví po celou dobu velice vynalézavými vtípky a vlastně celým svým komplexním světem. Film ale hodně dělá naprosto skvěle trefený casting, herci skutečně do světa skvěle sedí a viditelně si své role užívají. Globální úspěch je zcela zasloužený. ()

Mimomisu

Ja original za klasiku povazuju a tohle me pres vsechni skepsi nijak neurazilo, naopak. Jasne, kdyby to nevydelavalo takovy prachy (v momente psani prispevku 900 mega celosvetove), tak se na to vykaslu stejne jako na novy Ghostbusters, ale tohle originalu zadnou ostudu nedela. Ooriginalni uchopeni napadu (a tim padem delat sequel a ne reboot) se ceni, par logickych lapsu se najde, ale neni je diky slusne dramaturgii moc casu resit, coz je u dobrodruznyho filmu jen a jen vyhoda. No a zapory...bez Kevina Harta by se to obeslo. On sam mne jako takovy moc nevadi, i kdyz hraje porad to same, ale tak mela byt nastavena i puvodni mlada postava, takze klasicke Kevinovo porvavani (i kdyz ma napsanych par skvelych hlasek) tu trochu trci. Dwayne si se svou prkennosti daval svyho pubertaka s prehledem a Jack Black s velkou chuti (i kdyz to mohlo byt napsany jeste lip imho), ale co me tu v komentarich trochu mrzi je nezmineni Karen Gillian, ktery tu teenagerku verite od zacatku do konce. Kazdopadne, privalu ozivovani klasickych znacek se neubranime, ale pokud budou dopadat takhle, tak to neni vubec spatny. PS: Trochu me mrzel obraz, kde u tohodle zanru ten extremni digital obcas rusil a prohnat to nejakym oldschool filtrem by bylo spis plus a vylozene se to nabizelo ()

Zombi

Tak tohle se opravdu povedlo, dokonce je to v dnešní době koukatelnější než originál. Výborné obsazení, které se skvěle doplňuje a i ten Hart je tu fajn. Dobrodružství, vtip, pěkná výprava, furt se něco děje a zakomponování herních prvků je skvělej nápad. Rock opět v komediální poloze zábavnej. Velmi slušné 4 hvězdy, šup sem s dvojkou. ()

aLPaC

Tak tohle mě dostalo. Film nijak nekopíruje slavný originál, ale zaměřuje se na dnešní trendy a mládež. Deskovou hru tak nahradila videohra. Avataři, do kterých se protagonisté přenesli jsou jejich naprostým opakem v reálu, což dává možnost skvělému humoru. Tady musím vzpomenout na Dwayna Johnsona. Ten chlapík je nejenom fantastický bijec a akční hvězda, ale též výborný komik, který se nebojí dělat si legraci sám ze sebe. Což už mimochodem předvedl mnohokrát. Navíc hawajská džungle, ve které se to celé odehrává je nadmíru atraktivní lokace a dokáže naplno využít přednosti i slabiny jednotlivých postav. Já jsem skutečně královsky bavil a vzhledem k zatím dosaženým tržbám, které se blíží jedné miliardě dolarů asi nejen já. ()

peto580

jednotka reziserovi. Ja som sa toho tak bal. Dwayne solil samu blbost, Kevin a ,,umelo nasadeny humor,, je trosku iny nez mam rad ale nejak MR REJZA to dal ako pan sveta a nakoniec vytvoril nieco co musim povedat som si uzival ovela, ovela, ovela viac nez som cakal. ()

streims

Tvůrci podobných titulů jako je Jumanji (2017) nebo Pobřežní hlídka (2017), by se měli více soustředit na to, aby natočili dobrý film, než na tržby. Podle mě je to podprůměrná komedie, která trží jen na velkých jménech. Dějově je to příliš dětinské a nezábavné. Abych jen nekritizoval, musím uznat, že přerod z deskové hry Jumanji na videohru je skvělá možnost přemostění z původního filmu do toho nového. ()

Milky.

Ani zdaleka ne tak dobré, temné, napínavé a citlivé jako původní Jumanji. Tentokrát jde o čistě komerční vypočítanou výplachovku, která nemá sebemenší šanci stát se slavnou, kultovní či nějak více známou. Je to ten typ filmu, který se objeví za nějakou dobu v televizi, pobaví pár lidí u televize, kteří si řeknou "Žumanži...to mi něco říká, není to to jak tam hrál ten Wylijamz?". Na druhou stranu nenudil jsem se u toho, byla to solidní popcornová zábava s dobře vybranou skvadrou herců (užije si pánská i dámská část publika, fluidy nepočítám a jsou mi ukradení) a bylo vidět, že si to všichni herci dosytosti užívají. A já si to užíval s nimi. Solidní 3, na které si zanedlouho ani moc nevzpomenu. ()

suzanne1997

Původně jsem ani nechtěla tenhle film vidět, ale pomohla náhoda. Moc se mi líbil, bylo důležité držet při sobě a nevzdávat se. Nejvíc se mi líbila Bethany, ta mě opravdu dostala - prý profesor ve středním věku. :D Nic bych mu nevytýkala, byl fantastický takový, jaký byl. Všechno dopadlo dobře a i realita se změnila. Film v každém případě a nejméně desetkrát na každém prstu doporučuji. Ty dvě hodiny opravdu nejsou ztráta času. ()

bobstock

Zelená je tráva a Jumanji to je hra! Povedený restart zaprášené videohry z devadesátek se podle ohlasů povedl a já se spíše přikloním k nim. Rodinné jungle dobrodružství funguje, stejně tak nedospělé chování určených charakterů ve hře bavilo. Jen ten konec. Že by si producenti nepřáli další pokračování? :) 70% ()

Imrwere

Jumanji … Jen vyslovení jména nebo obyčejná myšlenka na tento výraz ve mně jasně probouzí i po dvaceti letech stále živé vzpomínky na tehdejší komediální klasiku v čele s Robinem Williamsem. Pokud jste na tom stejně, rozhodně vás tenhle film nechytne, ovšem budete-li ho brát jako samotný celek a vypnete mozek, máte na dvě hodiny o zábavu postaráno, pokud se tedy dokážete pobavit u obyčejného klišé. Film, kterému nedám více, než šedesát procent hodnocení, se sice může pochlubit celkem fajnovým zpracováním digitálních efektů, až tedy na stádo nosorožců při jedné z dobře svižných akcí. Ti byli až moc předigitalizovaní. Dále se filmu nedá upřít ani porce docela slušných nápadů, které jdou aktuálně s dobou, ale na druhou stranu, dostavil se i tradiční kýč, když děj byl tak snadno předvídatelný a nebýt Jacka Blacka s Kevinem Hartem, byl by i dost suchý bez vtipu. Tihle dva drželi laťku tak vysoko, jak jen mohla být, ovšem spasit nic sami nedokázali. Dwayne Johnson ukázal svou klasiku, co se komedií týče a mnohem raději tuto horu svalů uvidím v přeameričtělé akčňárně. Karen Gillan nezklamala, ale také ničím nepřekvapila – toť tedy hlavní charaktery. Upoutávku jsem viděl už před časem a záměrně se zhlédnutí vyhýbal. Nakonec tedy zvítězila zvědavost a jelikož jsem nic velkého neočekával, zklamán jsem rozhodně nebyl. V konečném hodnocení bych snímek charakterizoval jako oddechovku, která rozhodně neurazí, ba naopak, pokud nejste nějak zapšklí, o budete solidně pobaveni. Já ale vyhledávat důvod k další projekci určitě nebudu. ()

Marys

Pukancová oddychovka. Mohla byť ešte "nerdovskejšie" viac prepracovaná, no to by asi jednoduchých Američanov až tak nelákalo. Každopádne, danú hru by som hrať nechcel. Prišla mi celkom nudná, jednoduchá a na to, aká bola krátka, prestriedala strašne veľa herných žánrov. Ako pokračovanie "stolovej" verzie ale príjemné. ()

dan4815

Zlé špatné. Z řemeslného hlediska je film dobře natočený, herci poměrně trefně vybraní, prostředí filmu zajímavé, ale děj naprosto o hovně. Kdyby mi bylo o deset let méně, tak věřím, že mé čtrnáctileté já by dalo o hvězdičku více se slovy "dobré kundy". Ne, kdysi i dnes jsem náročnější divák, ačkoliv přiznávám, že ve čtrnácti jsem koukal na Ulici. S akčními filmy mám ten problém, že často jdou za hranu pocitu reálnosti. Děje se tam tolik netypických věcí, že se mi do filmu těžko dostává. Ok, nejsem cílovka, ale objektivně mohu říci, že film je plný klišé, kterého mám už plné zuby. Až dnes jsem po letech potlačování agresivních výpadů na kokoty s mobily v kinech pochopil, že se třeba nudí. V rámci HBO Go a mobilu v ruce jsem neměl ani snahu filmu věnovat plné soustředění. Víte, že mám na stropě táhlou pavučinu, která vypadá jako prasklina? Jo, to mi vystačilo asi na polovinu filmu. ()

Yardie

No... Takových horších 60%. Je to přespříliš jednoduché, přímočaré, nerafinované, bez nějaké větší invence, s něčím navíc. Na druhou stranu jsou tam slušné hlášky a slovní přestřelky, kde hlavní roli hraje postava Fridge a bez ní by to bylo v podstatě téměř bez vtipného momentu. Ono obecně, dalo se z toho myslím vytáhnout mnohem více, když se podívám na kontrast postav v reálném a Jumanji světě. Ale bylo to téměř nevyužito. Od začátku do konce byla jasné, jak to dopadne, ale to se dalo čekat. Jde o cestu, kterou se k cíli dojde. A ta zde byla prostě plytká. Na to, že to má takovou stopáž, to uteklo nečekaně rychle, zvláště, když se podívám na svůj komentář výše. Ale není to prostě nějak extra dobré a promrhaný potenciál. Howgh! ()

Ollie235

,,If you wish to leave the game, you must save Jumanji and call out its name." Mohlo to být vtipnější, akčnější i zábavnější, ale o vyložený propadák se určitě nejedná. Herecké obsazení poměrně funguje, především Jack Black mě až překvapivě bavil. Film, který se nebere příliš vážně a dobře poslouží jako oddechovka na víkendové odpoledne. ()

Jaroslaf

Pokračování (?) Jumanji, které nebylo vůbec takovým utrpením, jak by se mohlo zdát. V rámci hipsterizace (čti modernizace) filmových relikvií se sice tentokrát bubnující desková hra podává na videoherní disketě a opět jsme nuceni koukat jako v případě TO na třináctileté děti, naštěstí ty jsou záhy nahrazeny dospělým ansámblem, jehož role mi přišly dost vtipně napsané a herci podávali komické výkony velice neotřelým a vtipným způsobem, což jsem v případě Dwayna Johnsona opravdu nečekal. Pokud chcete vidět pralesní obydlí Robina Williamse z "jedničky," a připomenout si atraktivní nápad z roku 1995, vyražte do kina. Jedná se o milou hovadinu, která pobaví. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)