Narcos: Mexiko - Série 1

(séria)
USA, 2018, 10 h 14 min (Minutáž: 55–70 min)

Diego Luna, Michael Peña, Alyssa Diaz, Alejandro Edda, Horacio Garcia Rojas, Jackie Earle Haley, Tenoch Huerta, Tessa Ia, Lenny Jacobson, Matt Letscher (viac)

Staňte se svědky událostí, které stály u zrodu války mexických drogových kartelů v 80. letech 20. století. Drsná sága popisuje skutečný vzestup guadalajarského kartelu. (Netflix)

mouzi

Je to pecka. Jenom nevim, jestli byl uplne dobre zvolen predstavitel Felixe. Pripadal mi totiz tak trochu vyplaseny pri kazde vetsi akci nebo problemu. Prvni polovina znatelne lepsi jak druha. Kazdopadne se tesim na dalsi serii, snad se to trochu vic rozjede a udrzi to tempo po celou dobu. ()

WUTEN

Nejvíc se líbil na těch všech deseti dílech hlas vypravěče a autentické záběry z té doby. Tohle bylo daleko od skutečného ztvárnění Mexického kartelu. Tohle neodpovídalo skutečným historickým událostem, tvůrci filmu hodně zahustili tento kekel. Hlavně že Felix je ze začátku absolutně brutální nemá s nikým soucit a potom se z něho stane citlivá bytost, odkud berou tyhle nesmysly, chápu že na začátku filmu vás to upozorní že příběh může být změněn aby byl více dramatičtější ale ono všechno vyšlo naopak. Přestřelky se nedají srovnávat jako ve starých řadách Narcosu. Samozřejmě když dělají zásah policisté, tak tam vběhnou v košili a bez vesty a začnou hulákat a střílet kolem sebe a potom se zjistí, že vlastně dostali špatný tip, tak jdou jinam a takhle několikrát. Policajti ještě větší másla než minule. Oni vběhnou kolikrát do nějakého baráku aniž by se kryli začnou z blízkosti na každého pálit bez upozornění. Nenapadne je obklíčit barák aspoň, vlítnou hlavním vchodem nebo bočním a začnou kolem sebe střílet, a to ani neví jestli se tam ukrývá ta osoba kterou hledají, tak ale chlapci na co je ten zvonek u dveří! Pabla na vás, plata o plomo, wolf or sheep! Tohle mi prostě chybělo, cvrček Felix nemá to charisma a vedle něho se točí samá pakáž, za scenérie, hudbu a na pár dobrých scének včetně té z Pablem, dávám 3*. ()

Kushina

Skvělá první série o tom, jak se z ničeho dalo vytvořit obří impérium. Chtělo to jen chytrost, trpělivost, vůli, tisíce úplatků téměř každému a neskutečnou dávku drzosti. Ale problém nastává, když se ti nahoře, ti co mají málo inteligence rozhodnou něco udělat, tak zavraždí agenta DEA a rozjedou tím hrozná jatka, kde není nikdo v bezpečí. 85% ()

Grázl83

Bohužel to není tak strhující jako série o Escobarovi či pánech z Cali. Hodně konverzační, málo reálných záběrů, místy jsem se dost nudil. ()

jackalsc

Řekl bych, že Narcos nabral čerstvý vítr do plachet. Pro změnu velmi zajímavý začátek, žádná nuda. Dobře vybraní herci. Dobrá hudba. Akorát bych byl asi raději, kdyby to skončilo v první sérii a další série se mohla věnovat novému příběhu. Protože pro změnu narcos lapal dost okatě po dechu na konci. A to není vůbec dobrá zpráva. Ale rozhodně lepší něž Cali kartel. 90% ()

oli9

První díly kde byla pole marihuany a venkov mě bavil. Poté kdy se to přesunulo do města seriál začal ztrácet, to by bylo tak na tři hvězdy. Poslední 2 díly to ovšem zachránily a začalo to opět šlapat. Jasně srovnával jsem s Narcos s Escobarem, tam to mělo prostě větší grády, násilí a vlastně všechno byla taková divoká kolumbijska jízda i od Američanů . Tato mexická odbočka byla jako nějaký menší, hodnějsi bratranec. Ale jak říkám díky dvěma posledním dílům jdu na 2 sérii 👍 ()

bonovox

Narcos s príbehom o zrode Mexického kartelu. Pabla sa nedarí prekonať ale aj tak je príbeh dostatočne zaujímavý a opäť pôsobivo natočený. Diego Luna si svoju úlohu vychutnáva a tá dobová mexická výprava a atmoška je tiež super podaná. Miestami ale scenár mierne zadrhava a mohlo to byť viacej vyvážené a aj preto "len" stále kvalitných 80%. ()

david141474

Tak mám za sebou 1. sérii seriálu který pokračuje ve šlépějích Narcosu a jmenuje se jak jinak než Narcos: Mexico. Jak už název napovídá, děj se bude odehrávat v Mexiku. Já musím konstatovat, že je to teda o dost slabší než předchozí seriál. Rozjezd je strašlivě pomalej a do šestýho dílu je to jen nekonečna nuda. Samozřejmě pátý díl se může pyšnit hlavními hajzly z předchozího seriálu. Samozřejmě se bavíme o kartelu z Cali a o Escobarovi. Když chcete udělat vlastní seriál, necpěte tam postavy jen za účelem fan-servicu. I když musím uznat že se tam hodili, co se týče děje. Musím konstatovat, že do devátého dílu je ten seriál průměrný, ale pak se to rozjede. Devátý díl si mě naprosto získal, jak svou krutou atmosférou, tak celým hledáním Kikiho, konstatuji, že herecký výkony jsou tu naprosto perfektní a celá ta depresivní atmosféra se do toho perfektně hodila. Co se týče soundtracku y tak hudba je slabší, ale song zaslechnete snad každých 5 minut. Celý to vyšetřování je kvalitně natočený, ale tvůrci to už neumí tak moc prodat, jako tomu bylo v první sérii Narcosu. No a ten přístup mexické policie vás bude srát celou sérií a ani americký úřady situacím moc nepomáhá. 8/10 Tvůrci to už neumí tak prodat. ()

Tobias18

Tak tady se zřejmě minu svým názorem s většinou, ale za mě jde o nejlepší Narcos. Je to sice na úrovni první Kolumbijské série, ale následující dvě to silně převyšuje. Escobar ani agent Peña mi tady nechybí, protože nám Mexiko naservírovalo stejně kvalitní, ba ještě lepší postavy. Závěrečné dvě epizody jsou naprostý vrchol Narcos tématu. Výborný seriál, druhé série se nemůžu dočkat. 95%. ()