Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Predloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Diego Luna, Scoot McNairy (rozprávač), José María Yazpik, Fermín Martínez, Michael Peña, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Fernanda Urrejola, Alyssa Diaz (viac)

Recenzie používateľa WUTEN k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2018) (S01)

Nejvíc se líbil na těch všech deseti dílech hlas vypravěče a autentické záběry z té doby. Tohle bylo daleko od skutečného ztvárnění Mexického kartelu. Tohle neodpovídalo skutečným historickým událostem, tvůrci filmu hodně zahustili tento kekel. Hlavně že Felix je ze začátku absolutně brutální nemá s nikým soucit a potom se z něho stane citlivá bytost, odkud berou tyhle nesmysly, chápu že na začátku filmu vás to upozorní že příběh může být změněn aby byl více dramatičtější ale ono všechno vyšlo naopak. Přestřelky se nedají srovnávat jako ve starých řadách Narcosu. Samozřejmě když dělají zásah policisté, tak tam vběhnou v košili a bez vesty a začnou hulákat a střílet kolem sebe a potom se zjistí, že vlastně dostali špatný tip, tak jdou jinam a takhle několikrát. Policajti ještě větší másla než minule. Oni vběhnou kolikrát do nějakého baráku aniž by se kryli začnou z blízkosti na každého pálit bez upozornění. Nenapadne je obklíčit barák aspoň, vlítnou hlavním vchodem nebo bočním a začnou kolem sebe střílet, a to ani neví jestli se tam ukrývá ta osoba kterou hledají, tak ale chlapci na co je ten zvonek u dveří! Pabla na vás, plata o plomo, wolf or sheep! Tohle mi prostě chybělo, cvrček Felix nemá to charisma a vedle něho se točí samá pakáž, za scenérie, hudbu a na pár dobrých scének včetně té z Pablem, dávám 3*. ()

Série 2 (2020) (S02)

V první sérii jsem si nemohl zvyknout na Felixe. Na to že to byl šéf mi přišel poněkud slabý, nevýrazný postavou nebo hlasem. Nevzbuzuje nějaký respekt, nevýrazné charisma a to je šéf i když možná ve skutečnosti tomu bylo jinak. Ten temperament na to že je světlá tortila tak je vidět že spíš by se pro něho hodilo otevřít nějakou mexickou restauraci a pod pultem by se servírovala rulička s koksem. Ovšem ke konci začal vystrkovat drápky když se začal opíjet mocí a to už se mi začalo líbit, začalo to mít gule! Od začátku této druhé řady se díl od dílu zlepšoval, méně těch telenovelových dialogů a více akce a napětí. K té akci bych dodal, že některé ty přestřelky byli tak nepřirozené jako kdybych se díval na béčkový film. Už jenom kolikrát drželi zbraně jako hráběmi a kalachy měli u pasu, to jak se chtějí strefit. Scény kdy střílejí pár metrů od sebe, několik lidí se snaží zastřelit policisty a naopak a nikdo není schopen se trefit. Měli vypnout světla abych neviděl jak špatně hrajou. Stovky nábojů a oni netrefí ani stodolu a to není jenom pár dílu ve druhé řadě, je to v celém seriálu. Těch posledních pár dílů to zachránilo jinak bych zůstal u 3* jako v první řadě. ()