Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

lineker

Saw pro náctileté. Umělé, podvyživené, snadno čitelné. Postavy jsou vám totálně u zádele. Jediné co vás u filmu drží, je zvědavost na odhalení další komůrky zla. ()

Dstar

Mixík filmů SAW,Kostka a Hunger games.Průměrný spíše amaterštější,ale večer ke křupkám a slanym tyčinkám ok.Herci pruměr ,děj průměr,režie průměr.Pokud bude dvojčička v letadýlku;))),tak se rád podívám.I s vlašskými ořechy a brambůrky.Vim,že mi asi z děje nezaskočí,ale podle mne to bude light horurek;-) Celkově 60% odpovídá.Prostě za tři ;-) ()

Psavec

Dvě hvězdy za perfektní technické zpracování. Pocitově to ale bylo celé takové divné, klaustrofobické, nepříjemné, prázdné. V popisu je uvedeno Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi . Drama a thriller ano, mysteriózní to tedy nevím, ale sci-fi určitě ne. Tady se někdo trochu seknul. Namísto toho bych tam napsal třeba Horor, anebo radši nic. ()

karl173

Průměrná podívaná se slušným nápadem, ale v polovině už film ztrácí napětí, jelikož začne být vše předvídatelné a o postavy přestanete mít strach. Postavy celkově jsou velkou slabinou filmu, jelikož jsou jejich charaktery ploché a nemastné, neslané. A když si ani s jednou postavou nejde vytvořit nějaké pořádné pouto, pak vám jsou jejich osudy prostě lhostejné. A ten konec? Velice odfláknuté a jen to potvrzuje to, že autoři měli zkrátka nápad, ale v půlce filmu už tak nějak nevěděli jak s ním naložit. Aspoň tak to na mě působilo. Jestli z tohoto chce Sony udělat svojí novou vícero-dílnou sérii, tak se musí hodně zlepšit. 50% ()

Aceboris

V prvom momente mi to pripomenulo kocku. Ale tá mala svoje čaro , nakoľko taký film ani nebol. Veľký rozdiel bol aj v spracovaní vrážd , kde v tomto prípade všetko absentovalo , padnutie, potopenie, také light vraždy . Žiadne niečo , čo by tomu pridalo grády, tak ako napríklad v Saw. Aj keď som sa nenudil , postavy na mňa pôsobili nezaujímavo, nevedel som sa do deja v žiť a tak tuho držať palce tomu svojmu oblubencovi aby prežil. Na druhej strane slušne prepracované hádanky a ich možnosť riešenia , zdvyhli látku vyššie ako na dve hviezdičky. Keď som si to pustil na HBO netušil som o čo sa jedná , ale som milo prekvapený a dvojku si určite pozriem . U mňa za 50% , ... ()

Jirkacek

Snímek Úniková hra z roku 2019 jsem dlouho odkládal, než jsem se na něj podíval. Musel jsem nabrat dost psychických sil, protože jsem si dokázal představit, že v tomto psychologickém thrilleru nebude žádná legrace. Ve svém odhadu jsem se nemýlil a jen jsem si potvrdil, že ani v reálném životě bych žádnou únikovou hru dobrovolně nepodstoupil. V tomto filmu však šestice vybraných jedinců dostala dárek, kterým byla tajemná krychle, což byl vlastně hlavolam. Kdo ho vyřešil, dostal vstupenku do únikové hry, kde mohl dotyčný vyhrát až 10 000 $. Po povinném seznámení se s některými postavami filmu, které naštěstí netrvalo příliš dlouho, se v jakémsi věžáku sešli v v jedné místnosti burzovní makléř Jason Walker (Jay Ellis), nesmělá studentka Zoey Davisová (Taylor Russell), v práci přehlížený skladník Ben Miller (Logan Miller), řidič kamionu středního věku Mike Nolan (Tyler Labine), bývalá členka americké armády v Íráku Amanda Harperová (Deborah Ann Woll) a nakonec odborník na tyto hry Danny Khan (Nik Dodani), který měl za sebou přes 80 úniků. Každý z nich si s sebou přinesl i děsivé tajemství ze své minulosti, proč byl vlastně vybrán pro tuto hru, ale tento fakt si uvědomili mnohem později. V první místnosti a zároveň čekárně se za nimi zavřely dveře a záhy se stěny a strop rozpálily do červena. Omylem totiž Zoey spustila infra topení a všem se tak tak povedlo utéci šachtou do druhého levelu. Tím byla jakási lovecká chata, kde se ale dlouho nezdrželi a brzy vypadli dveřmi do pořádné zimy. Jelikož jim bylo předtím pořádné horko, nebyli dobře oblečeni a tak se museli podělit o jedinou zimní bundu, kterou zde nalezli. Během luštění dalších indicií, však jeden z nich zmizel pod ledovým krunýřem zamrzlého jezera a tak se dál dostalo jen pět hráčů. Ocitli se v jakémsi baru, kde bylo vše vzhůru nohama a tak hledání klíče bylo o to těžší, zvláště když jim pod nohama mizela podlaha a oni se tak pohybovali v obrovské výšce. Nebylo divu, že odpadl další hráč a zbyla jen čtveřice. V další místnosti jim konečně došlo, že se stali jen pouhými pěšáky v sadistické hře na život a na smrt. Zde se ujal vedoucí role černošský manažer Jason, který neváhal obětovat jednoho z hráčů proto, aby splnili podmínky zadavatele hry a mohli tak uniknout před smrtícím plynem. Bohužel v této místnosti hra ztratila celkem dva účastníky a tak zbyla jen dvojice, která si to rozdala mezi sebou v přímém pěstním souboji a do finálové místnosti se tak dostal jeden z největších outsiderů celé hry. Ten nám byl představen hned na začátku filmu právě při snaze utéci z této poslední místnosti a tak jsem si říkal, že nemá cenu se dívat dál, protože bylo zjevné, že se mu to nepovedlo. Autoři filmu si však připravili hned dvě překvapení, když jak on, tak ještě jeden zdánlivě mrtvý hráč vyšli ven ze hry a v jakési tovární hale s obrazovkami se setkali s tvůrcem hry (Yorick van Wageningen). Ten však místo toho, aby předal vítězi finanční odměnu, tak jej chtěl zabít, jenže nepočítal s tím, že se objeví druhý hráč na scéně, který mu pomohl. Zároveň jsme se dozvěděli, o co vlastně ve hře šlo a jaká tajemství skrývala. Tím však film ještě neskončil, neboť na rozdíl od jiných si filmaři dal tu práci, aby nám vysvětlili dění po půl roce od skončení hry a připravili si půdu pro druhý díl. Mně tato úniková hra sice předem děsila, ale při samotném sledování filmu jsem vystrčil hlavu z peřiny a pečlivě se díval na ty úchvatné scény v jednotlivých místnostech a svým způsobem jsem obdivoval fantazii tvůrců hry. Na nudu zkrátka nebyl čas, takřka pořád se něco dělo, naštěstí se zde neobjevovaly nějaké nikam nevedoucí zbytečné dialogy a když už se o něčem mluvilo, bylo to důležité pro pochopení celého příběhu, který byl i dobře vysvětlen a proto jsem byl spokojen. Suma sumárum, snímek Úniková hra ode mne získal čtyři uniklé hvězdy ****. () (menej) (viac)

mp5991

Je pravda, že děj má pár více či méně závažných logických nedostatků. Už jenom předpoklad, že dost nesourodá partička lidí, kteří se sotva poznali, nemá nejmenší problém spolupracovat, i když tím někteří snižují své vlastní šance na přežití, je teda sakra optimistický. Ale na druhou stranu je to docela napínavé a některé místnosti jsou docela kreativní, takže pokud v tom nebudete moc šťourat, tak to za shlédnutí stojí. ()

NinetyOne

Úniková hra je přesně ten typ filmu, který si pustíte, když chcete vypnout mozek a nechat se hodinu a půl unášet na vlnách béčkového, ale tajemného thrilleru, jehož konec si netroufnete odhadnout. Ačkoli podobné zakončení filmů už v minulosti někteří scénáristi použili, Úniková hra je pohodová oddychovka, která je celkem svižná, místy zábavná, místy poutavá, ale nejdete na ní do kina, protože čekáte oskarový snímek. Slušné výkony herců a milé zpracování některých filmových kulis (místností v únikovce) tomu filmu dost pomohly. Na druhou stranu tam vidím spoustu "vypůjčených" nápadů ze série Saw, ale netrápí mě to. 70% ()

Gan.s.dalf

Zajímavé nápady na každou místnost. Postavy jsou skvěle napsané a scény z posledních místností jsou hlavně o panice a selhání. Super thriller o fenoménu dnešní doby. 7/10 ()

lora307

Mě to strašně bavilo, byla jsem napnutá jak trenky od začátku až do konce. Závěrečná pointa trochu slabší, ale vzhledem k tomu, že si myslím, že si film zaslouží víc než 63%, nechávám plný počet hvězd. ()

Stoupik

Mám tyhle "kostkovité" či "sawovité" filmy rád a v Únikové hře jsem si přišel na své. Skvěle budovaná atmosféra zoufalého boje o přežití mě vtáhla během pár minut do děje a nasazené tempo mě nenechalo do konce téměř ani vydechnout. Úplný závěr už byl malinko překombinovaný, ale i tak zde neváhám se 4 hvězdami. ()

cenitel

Skvělý film, tohle mě vždycky bavilo, tyhle napívaný hádanky až do konce. S nečekaným závěrem. Nechápu, jak tady určití odborníci hned píší, že je nic nepřekvapilo. A tušili co bude - asi máte křišťálovou kouli a vidíte do budoucnosti. :D Zkuste si to natočit sami. Za mě originální hádánky a perfektně promyšlený. A ještě jsme si v jedné místnosti zazpívali: Pátá z Rebelů. :D To bylo taky fajn až to pak lezlo na nervy :D Za mě napínavý až do konce, vůbec jsem se nenudil. A tipoval kdo to přežije. Tohle mám rád. Dávám krásných 70%. Herci zajímavý. Sice moc neznámý, ale to vůbec nevadí. Těším se brzy na dvojku a snad bude mít i vylepšení a bude to něco ještě víc, není lehké překonat jedničku... Tady nejde přeci srovnávat vůbec se Saw to byl i jiný žánr a šlo o něco jiného.  Ale nechápu lidem asi 40+ se to už nelíbí, to je pochopitelné, je to film pro mladší generaci.                   V tom případě můžete shodit všechny filmy co si hrajou s časem a nekonečnou smyčkou. Jen tam hodí jiný téma, začalo to Na hraně zítřka s Tomem Cruisem a pak stejnou smyčku otevřel i horor: Všechno Nejhorší, dále to byly i nedávná komedie či krimi. Proto nemá cenu srovnávat. Časová smyčka je i s Dormamu - Doctor Strange a najdu jich víc... ()

stuj

Příjemné na filmu bylo, že se postavy nechovaly vyloženě jako blbci. Což v tomhle žánru nebývá časté. Zde postavy spolupracovaly a uvažovaly relativně logicky. Takže je to jedna z lepších "vyvražďovaček". Oddychovka, která neurazila. ()

petopetovic

Pěkný žánrový snímek na dokreslení konverzace s přáteli. Když jsem viděl první ukázky, říkal jsem si máme tu napodobeninu SAW, naštěstí jsem se spletl. Snímek ubíhá relativně dobře dokud nepřijde tak zvané grand finále, v tento okamžik sedíte a říkáte si co to kur*a. Dávám 3 hvězdičky (čti 4/10). Film na který jsem se těšil, ale zklamal mne a při tom filmařina odvedena dobře, hold příště si uhlídat konec. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)