Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

poz3n

Oscar mi je velikou záhadou. Zamilovaný Shakespeare je totiž spíše milostná fraška, než akademické drama. Jenže já si docela užíval velké množství nápadů a odkazů. Pokud nečekáte žádné mindfuck mistrovské veledílo, pokud nečekáte žádného mrtvého Rosencrantze a žádného mrtvého Guildensterna, pak se můžete bez váhání dobře bavit. 7/10 ()

SOLOM.

Děcka pěkně si pobečíme a možná dojde i na…Jo tak s těmito slovy nás na tento filmeček hnala učitelka na učňáku do kina. Ne že bychom z toho byli zrovna moc nadšení, ale alespoň jsme se ulili ze školy. Ženské si pořvaly, no a mi chlapci čuměli alespoň na Gwyneth Paltrow, která společně s Josephem Fiennesem předvedla vcelku přijatelný herecký výkon. William Shakespeare a jeho tvorba nikdy nepatřila mezi moje nejvyhledávanější – ale musím uznat, že ty jeho dramata měly – pořád mají něco do sebe…Každopádně filmařům za poslední roky vydělaly nemalé peníze, to se musí nechat…60% ()

Ilicka

Když na mě příjde divadelně- Shakespearovská nálada, prohrabu se svou videoskříní a najdu tento film. Je úžasný, o hledání inspirace, pravé lásky a o lásce k divadlu, která je silnější než konvence společnosti. Musím říct, že mě při tomhle filmu často mrazí, hlavně když se reálné scény Willa a Violy prolínají s nácvikem divadla, a když jejich příběh mění obsah hry od plánované komedie k nejslavnější tragédii všech dob. Konec dojme, i tím, že se nesnaží dojmout a není zničený(zakulacen) happy endem. Z technické stránky mě vždy nejvíc zaujala hudba, té toho Oscara přeju ze všeho nejvíc, je naprosto úžasná. Ben Affleck umí hrát, na jeho Mercucia jsem se těšila záběr od záběru více, Joseph Fiennes podává především v závěrečné hře vynikající výkon a Gwyneth si roli Thomase-Violy-Julie užívá. Colin Firth s kamenem v kuchu jako Wessex je kouzelně odporný... Jen netuším, za co Judi Dench slízla toho Oscara, na plátně byla všehovšudy deset minut... Moje jednoznačně nejmilovanější "komedie". ()

Sawy

Kdybych nebyl zásadním fanouškem filmu Zachraňte vojína Ryana,který kvůli Zamilovanému Shakespearovi nedostal Oscara,možná bych šel i na těch pět.Každopádně je ale tenhle film velmi příjemný.A to se mi do něj vůbec nechtělo.Bál jsem se pro mě vrcholně nesympatického Josepha Fiennese,který se ale role Shakespeara zhostil velmi slušně.Zbytek hereckého obsazení je dokonalý.Gwyneth Paltrow naprosto odzbrojující,Geoffrey Rush famózní.Oscar pro Judi Dench za její cameo je sporný,ale když na plátně byla,nedokázal jsem z ní spustit oči.Skvělý je i můj oblíbenec Rupert Everett,škoda že dostal jen minimální prostor.A konečně se dostávám k nejpříjemnějšímu překvapení filmu,kterým je okouzlující,přesvědčivý a po všech stránkách prostě skvělý výkon Bena Afflecka.Přesně TOHO Bena Afflecka,který mi sice nijak nevadí,ale za dobrého herce ho teda rozhodně nepovažuju.Tady ale fakt exceluje.Zamilovaný Shakespear tedy byl každopádně o dost lepší než jsem čekal a můžu říct,že se na něj za nějakou dobu určitě rád znovu podívám,protože jde vážně o film,který si člověk může pustit vždycky. 85 % ()

hendrich6

Romantické filmy nemám moc rád, ale tohle je skutečně poměrně pěkný snímek.Pro mě to bylo sice celou dobu na tři hvězdy, ale poslední půlhodinka zvedla moje hodnocení na čtvrtou hvězdu.Jinak Gwyneth Paltrow byla fakt vynikající.Co ale musím říct je, že mě trochu mrzí, že tento snímek dostal Oscara na úkor filmových skvostů jako Kult hákového kříže, Sbal prachy a vypadni, Truman Show či dokonce Zachraňte vojína Ryana.S tím ale nic neudělám - Zamilovaný Shakespear má ode mě 75 % ()

PROROK14

Ako toto mohlo pre Boha dostať oscar. A do konca 7. Asi ma klepne pepka. No nemohol radšej dostať oscar film Zachránte vojaka Ryana? Že sa pýtam. Jasné že mohol, a aj mal. Zamilovaný Shakespear môže byť dobrý film ale mne sa nepáči a nikdy sa mi páčiť nebude. Volovina na entu to je. 40% a to som ešte dobrý. ()

bouncer

Hollywood se jednou zase vyšvihl a ukázal nám, jak krásné filmy umí natočit. Zamilovaný Shakespeare je vlastně takovým mixem skutečného Shakesperova života s jeho hrami, říznutý romanticko-komediálními prvky. Takže historicko-romantická komedie točící se okolo vzniku neslavnějších dramat všech dob - co myslíte, že to udělá v rúkou hollywoodských magnátů? Normálně vysocerozpočtový brak, ale nyní? Pravý oscarový snímek, který může v pohodě sledovat kultivovaný znalec všech Shekespearových her i nadutý tupec z vesnice... Můžu k tomu říct jediné - opravdu povedené! ()

Silence

Solidní komedie, která při utváření romantiky spoléhá pouze na to, že celé to je Shakespeare. Bohužel se ale nepodařilo géniův smysl pro drama a osudovou atmosféru přenést do samotného filmu. Celé je to takové roztrhané, párkrát se zasmějete, několikrát dojmete, ale nějak se to nedaří dotáhnout do konce. Což je škoda, protože Zamilovaný Shakespeare to mohl dotáhnou určitě mnohem dál, než jen na zajímavý experiment a odvážný pokus o jiný pohled na známého spisovatele a to, jakým způsobem se inspiroval při psaní svých her. ()

Agatha

Historický film těch nejlepších kvalit. Ani romantický nádech z něj kupodivu nedělá kýč. Herecké výkony fámozní a následná ocenění jsou jistě zasloužená. Akorát mě docela překvapil Oscar pro Judi Dench, jelikož ve snímku se objeví jen asi ve třech krátkých scénách. Ale bez ní by to samozřejmě nebylo ono a i za svou dřinu v předešlých úžasných filmech si Oscara zaslouží. Já jen, že někteří tak rádi kritizují vedlejší výkony oceněné Oscarem, a tady skoro nic. Obsazení skutečně nemohlo být lepší. Velkolepé kostými a výprava jsou také velkou předností - to by mělo být u každého slušného historického filmu, jinak je to o ničem ať se herci snaží sebevíc. A hudba je jak víno. Nebýt toho trošku rozvleklého a méně výrazného začátku, tak by nebylo co rešit. ()

moviesfan

Když jsem viděl film poprvé, tak mi přišel nudný a nezajímavý. Později se mi rozležel v hlavě, a po druhým zkouknutí už musím říct, že je to hezký film s kvalitním příběhem. Hodnocení: 75% ()

m.krudenc

Vynikající film. Vkusná a chytrá pocta a hrám Williama Shakespeara, které se také nese tak trochu v divadelním duchu jeho díla. Jedná se o typický film, jež stojí a padá hlavně se scénářem Marca Normana a Toma Stopparda, v romantickém stylu - Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. I přes to, že se nepochybně jedná o absolutní fikci, vychází zápletka z detailní znalosti reálií ze života geniálního umělce Williama Shakespeara a jeho díla. Herecké výkony jsou vynikající (především Gwyneth Paltrow, Joseph Fiennes), vysloveně krásné jsou kostýmy, výprava a divadelní kulisy. ()

jahol

Film založený na kontrastu prvoplánově fiktivního romantického scénáře, který rozhodně není ze života, a famózní výpravy držící se jak to jde dobových reálií. Vynikající herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích (velmi pěkně podaná netradiční role královny), skvělá hudba, kamera, casting, detaily scénáře. Ale také absence něčeho, co by mne opravdu dostalo, třeba jen hlubší myšlenky... To, že láska je krásná, těžká a často nenaplněná vím i bez tohohle jinak velmi hezkého dílka... ()

Marek1991

Krásna hudba, pekná poézia, zaujímaví herci a herečky, len škoda, že všetky filmy majú tú pečať milostného príbehu s občasnými nahotinkami. Tento príbeh hovorí, že Shakespeara inšpirovala jeho sexuálna blonďatá múza a inšpirácie nachádzal pri zakázanom sexe. To, že je to komédia, môžte postrehnúť najmä na správaní kráľovnej. Tento film mi proste nesedí, anglické reálie nemám veľmi v láske a vedia mi to spríjemniť iba herci a herečky. Na mňa je to smutný a dlhý príbeh, v ktorom nevidím nejaký hlbší zmysel. ()

Crazer

Romantický příběh, který jsem si oblíbil od prvních záběrů kamery. Excelující Gwyneth Paltrow a Joseph Fiennes, kteří tvoří nezapomenutelnou dvojici a jsou srdcem tohoto příběhu na divadelní scéně. Perfektní komedie, na kterou se jen tak nezapomíná a v mé mysli zůstane hodně dlouho. Příběh o dvojici, který člověka vtáhne do dob Anglie. Prostě výborný, romantický film! ()

corpsy

Nieje to nuda. Mal som výhrady, keď toto zdolalo ZACHRÁŇTE VOJAKA RYANA. Ale táto kostýmovka, v ktorom nieje málo rozumu a citu, má predsa svoje oscarové parametre . No a tie skvelé herecké výkony ku tomu, to určite nie je málo, určite nie málo. ()

Ajinka126

To byl velký krok vedle od akademie, která to ocenila 7 Oskary! Nejde o to, že by ta zlatá soška znamenala všechno a měla rozhodující slovo o kvalitě filmu, ale komu jinému dát důvěru než studovaným, že? Sama to musím vědět. Mě to za srdce nechytilo. Velice mě to nudilo a otravovalo. Pravdou ale zůstává, že si to své fanoušky našlo a na ničem víc nezáleží. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)