Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

pafka

Gwyneth je klicem tohodle filmu a jeho uspechu, nebot ona je tak uzasna nejenom na prvni pohled, ale taky herecky tomu dava presne to, co je potreba a vy zblbnete stejne tak, jako jeji filmovy milenec. A to mam rad, kdyz me to vtahne takhkle do deje a prozivam to s nimi. Finnes je na platne velmi atraktivni a neokoukany. Krome nej se tam objevi i par hvezd v malych rolich a docela mladych. Prijemne. ()

AndrewNewman

Nie je to úplne moja šálka kávy, ale po technickej či hereckej stránke tomu niet čo vytknúť. Pepper Potts bola v tých rokoch neskutočne nádherná! ()

sam_lowry

Nemůžu si pomoct,vím že film má svoje chybky a Oscara by si Spielberguv Ryan zasluzil vic ale skvely scenar, kouzelna Anglie a okouzlujici Fienns a hlavne Paltrow me dostali vic nez masakr v Normandii... Promin Stevene! :) ()

Gwilwen

Shakespere se nám zamiloval a díky jeho múze Viole se z předpokládaného "pirátského" příběhu stala hra Romeo a Julie. Takhle to alespoň vymysleli páni tvůrci - a nápad je to vskutku dobrý. Takto nastíněný Shakespearův život se střídá se záběry z připravované hry. Nádherné kostýmy, slušná hudba, zaznívají shakespearovské verše a k tomu křehká Gwyneth Paltrow. ()

mandella

Úžasná kombinace fikce a reality v dobové romantické komedii. Plejáda úžasných herců Rush-Wilkinson-Dench-Staunton-Firth-Fiennes-Paltrow. A i ten Ben Affleck je tu snesitelný. Závěr je vynikající, gradace působivá, dialogy svižné a svěží...a ústřední dvojice jiskří! ()

Řekli byste, že to bude komedie? Byla, a zároveň tragédie a drama hodné Shakespeara samotného. Opravdu vynikající film, občas v něm zahlédnete laciný trik, ale je to koukavé a dobré a milé! ()

E.T.Martin

Natočit originální romantickou komedii není tak snadné. Zamilovaný Shakespeare je v tomto ohledu zjevením. Vtipný scénář, dobří herci, sympatičtí hrdinové, plus dalších pár ingrediencí, díky kterým tu máme nesmírně povedenou komedii, jednu z nejlepších 90. let. Je to takový přirozený feelgood film, jakých je stále jako šafránu. ()

Callie

Moje oblíbená kostýmovka, kde je vtip, láska, akce..no prostě super, bez chyby. Myslím, že mimo jiné Judi Dench tam dostala Oscara za její královnu. Tady je vidět, že není malých rolí. Hned jsem si pustila orig. Romea a Julii /1968 / . Nádherná inspirace. Taky je to nabité hvězdami ve vedlejších rolích... Colin Firth, Ben Affleck, Rupert Everett. 100% ()

EddieIron

V životě by mě nenapadlo,že by se mi mohl líbit film,který se jmenuje Zamilovaný Shakespeare,zvlášť když vím,že se má jednat o smyšlený příběh.A když jsem film viděl,myslel jsem si,že jsem se musel zbláznit,protože jsem byl naprosto nadšen.Nic tomu nechybí ani nepřebývá a herci?Nemá smysl někoho vyzdvihovat,všichni jsou skvělí! ()

Misterioso

Nádherný film. Co dodat. Natočit takhle pěkný a zábavný film o Willu Shakespearovi, který vás pobaví, rozněžní, dojme a možná se i něco dozvíte, to je kumšt. Dokonalá kombinace romantiky a komedie. Herci jsou výborní do jednoho. Judi Dench si odnesla za pár minutek na plátně Oscara, nutno však říci, že její Elizabeth, která hláškuje a dává moudra, je prostě perfektní. Ale pomník si zaslouží vystavět především sladká Gwyneth Paltrow, která je prostě božská a musím se přiznat, že jsem se do ní (stejně jako Will) zamiloval. A k tomu navíc překrásná hudba, výprava a kostýmy. Lahůdka. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)