Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

Greg25

90% Tomuto filmu nemám opravdu co vytknout, je po všech stránkách dobře propracovaný a kde není tak tam to zachraňují opravdu dobré herecké výkony a kvalitní scénář. ()

Brejlil

Číst zdejší komentáře je někdy děs. Christopher Marlowe byl současník Shakespearův, skutečně byl zavražděn v hospodě, a někteří odborníci na alžbětinskou dobu soudí, že ho odstranila dvorní klika. Ale zpět k filmu. Ten je výjimečný v sofistikované hře s divákem, kdy (hlavně pro Brity) vplétá Shakespearova slova do textu, a mění film ve hru pro znalce. Také zápletka je velice shakespearovská. Dalším kladem filmu je evokace alžbětínského Londýna, to že ukáže běžný divadelní provoz té doby i život vysoké šlechty. Samostatnou kapitolou jsou herecké výkony, kterým vévodí Gwyneth Paltrowová a Joseph Fiennes. ()

vozihnoj

Poctivě udělaný snímek o vzniku jedné z nejlepších divadelních her v historii lidstva. Musím říct, že se tvůrcům brilantně povedlo vystihnout atmosféru 16. století a i přiblížit všem literárním laikům postavu W. Shakespeara. Musím se přiznat, že ihned po skončení jsem si vytáhl Romea a Julii a dal se do čtení. Oskar šel do správných rukou. Jinak doporučuji vidět v originálním znění s titulky, protože český dabing prostě nemůže vystihnout tu genialiltu Shakespearových veršů. ()

Vesecký

Paltrowová je okouzlující, ale současně i výborná herečka stejně jako J. Fiennes; vůbec herecké obsazení tohoto filmu jistě přispělo k úspěchu tohoto svěžího příběhu, v němž mi zpočátku vadila přepudrovaná královna Alžběta, i když její závěrečné antréé bylo velice vtipné. Ne že by se člověk usmál smíchy, spíše jde o tu romantickou zápletku, která by byla asi tuctová, kdyby nešlo právě o to, že ženám bylo ještě na konci renesance odmítáno právo hrát divadlo. Takže to spíš byla příjemná oddechovka, bohužel na Prima Love přerušovaná nadměrně hlasitými reklamami... ()

Eterninox

Pro běžného diváka asi "pouze" dobře obsazená a zahraná, ale jinak vcelku obyčejná "romanťárna". Pro někoho kdo se trochu vyzná v Shakespearově díle a alžbětinské kultuře ale jde o bezmála geniální kompozici vynalézavých odkazů na Bardův život a dílo, zkombinovanou s důvtipnou dekonstrukcí společenských tradic a genderových rolí. Bravo! 95% ()

petikacka

Já ten film prostě MILUJU!!! Už jsem ho viděla tolikrát a pořád se bavím a směju a dojímám a brečím stejně. Je to tak geniálně napsané a zrežírované, že se jeden nedokáže odtrhnout od obrazovky. To prolínání "jakože skutečného života Willa a Violy" s jeho psaním hry Romeo a Julie a zároveň zkoušením hry v divadle je prostě dokonalé. To se nedá popsat, to se musí vidět. Za mě 100% P.S. ....a tak nás bude jímat jen, zas a znova, žal Jůliin a bolest Romeova... ()

Chudobka

Takhle jsem učila před pár lety Shakespeara. Na konci 8.ročníku děti viděly Zeffirelliho Romea a Julii, o pár měsíců později tenhle nádherný film. Výborný scénář, režie i herci.  Joseph Fiennes, Geoffrey Rush, Colin Firth, krásná Gwyneth Paltrow, Judi Dench...Nejvíc mě překvapil Ben Affleck, ta role mu opravdu sedla. A chválím i dabing. Komické i dramatické a romantické scény. Tak, jak je to i v životě. ()

Grizzly

Dlouho, moc dlouho sem oddaloval skouknuti tohoto filmu. Vzdycky pro mne byl tak trochu zahadou. Nikdy jsem nevedel poradne o cem je a byl jsem hodne skepticky k jeho nazvu. Cekal jsem nejaky pitomoucky sladak. Byl jsem mnohem mladsi. Pak jsem se dozvedel o oskarove smrsti kterou ziskal a skepse trosku zvolnila, ale presto mne nic nehnalo se na film podivat. Casem jsem na nej uplne zapomnel. Cistou nahodou jsem, skoro 10 let po premiere v CR, narazil na nejakou zminku o nem a rozhodl se pro projekci. Nechapu proc jsem to tak dlouho odkladal, ale take diky tomu pro mne Zamilovany Shakespeare ziskal zvlastni kouzlo. Nadherna vyprava, kostymy, herecke vykony a hlavne chytre postaveny a svizny pribeh. Neni to sice naprosto stoprocentni, ale na plne hodnoceni to staci. 90%. ()

TomasKotlant

Zajímavý film, který velmi trefně vystihuje jakousi speciální atmosféru. Výborné herecké výkony, dobře propojené paralelní roviny samotného Shakespearova díla a příběhu, ve kterém hraje hlavní roli sám Shakespaere. *** Ve zkratce: V divadle je žena! ()

Jeremiah

Hodně uvěřitelné, neboť vězte, aby byl člověk schopen napsat takováto díla, musí toho sám hodně prožít. Navíc se musí samozřejmě potýkat z různými předsudky, závistí a nepochopením. Bezvadný film s dobými herci, slušným scénářem a reálnou atmosférou. Silnější 4. ()

inachisio

Výborně udělaný film, který vypráví fantastický příběh o tom, jaká múza mohla nejlepšího anglického dramatika přivést k napsání jedné z nejslavnějších tragédií. Jeho dva světy, reálný a smyšlený se dokonale prolínají. Působivé herecké výkony a vznosná mluva mě přivedly k pocitu, že se celou dobu dívám na povedenou divadelní hru. Mile mě potěšil také konec, který krásně a neuspěchaně uzavřel film se sympatickými herci s pěknými kostýmy v nelítostné, ale v lecčems půvabné době ()

Deleatur

Na začátku mě sice trochu vyděsil renesanční psychoanalytik, ale pak už se tvůrci drželi soudobých reálií (samozřejmě ale ne vždycky skutečných událostí). A tehdy bylo vidět, jak si tvůrci promysleli všechny inspirace, které podle jejich scénáře vedly Shakespeara k napsání milostné tragédie Romea a Julie i dalších her (dokonce zapracovali i teorie, že Shakespeare není autorem svých her, nebo ne všech). Tedy byl Oscar za původní scénář více než zasloužený. K tomu plejáda vynikajících herců (nejen oscarových hereček Paltrowové a Denchové) a svižná režie. Vadila mi jediná věc, byť za ni původní tvůrci nemohli - český překladatel použil hypermoderní překlad Romea a Julie (možná že jen svůj), který postrádal básnivost a vzletnost (i když se mu to sem tam rýmovalo). // 87% ()

Kochanski

Scénář nás sice odměňuje množstvím narážek, vtipnými paralelami... Gwyneth Paltrow vedle svého Willa herecky exceluje, což ovšem není takový problém, protože Fiennes hraje jako panák-zkrátka líbivá tvářička. Rozhodně jsem to nemusela vidět!!! A neustálé si pomáhání berličkami typu: Alžběta to rozhodne či zvrat, zvrat, zvrat... Jediné, co lze bez výhrad pochválit jsou kostými, byly opravdu krásné!!! ()

Hogo Fogo

Priemerný "historický" film s niekoľkými vtipnými chvíľami. je typický príklad že v dnešnej dobe už dostane oscara, všelijaká hlúposť. Po vzhliadnutí mi však najviac vŕtala v hlave otázka obsadenia Gwyneth Paltrow - netalentovaná, škaredá, nevýrazná - asi som ešte nedorástol do výšin uvažovania amerických producentov. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)