Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

venalce

Asi jsem od toho čekala příliš mnoho. A ono se mi dostalo příliš mnoho, ale věcí, o které jsem nestála - příliš mnoho srdceryvnosti a "dramatičnosti", příliš mnoho postelových scén, příliš mnoho historických nesmyslů. Vtipný byl jen Ben Affleck. A to mi řekněte, za tenhle film dostala Judi Dench Oscara, když tam byla všehovšudy pár minut? Což o to, hrála výborně, ale to Cate Blanchett v Královně Alžbětě taky...a celý film! ()

Compadre

Uf, uf...7 sošek. Zajímavým způsobem podaný život Willa Shakespeara. Nevím, co bych dodal. Herecké výkony špičkové, kostýmy fakt bomba..něco mi tam chybí, ale nějak furt nevim co..ale je to dobrý, o to nic. ()

Brain-D

William Shakespeare a jeho život. Doba, psaní her, milostný život, humor a vůbec to vše s odkazy na Willova největší díla. Byl bych opojený blahem nebýt nešťastného obsazení hlavní postavy, kde Joseph Fiennes je od pohledu prostě postava, které zamilování nikdo nemůže věřit a celý film stojí na skvělé Gwyneth Paltrow, kde se tu jedná snad o její největší ukázku jejího hereckého umění. Za to byla také patřičně odměna cenami a Joseph Fiennes si neodnesl ani nominace. Takže chyba nebude nejspíš v divácích. Ve vedlejších rolích jako např. Geofrey Rush, Tom Wilkinson, Cloin Firth či oscarová Judi Dench vážně bomba. Někdy byla větší radost sledovat vedlejší postavy než ústřední postavy. Pro mě mírně rozporuplný film, ale vůbec né špatný. Škoda, že roli Shakespeara nedostal kenneth branagh. Hamleta z roku 1996 předvedl na výbornou a myslím, že zde by naprosto exceloval. ()

-ELFKA-

Veľmi milý oddychový filmík. Rómea a Júliu pozná každý, ale ako sa Shakespeare dopracoval ku konečnému výsledku už tak známe nieje. No a v tomto filme sa to samozrejme dozvieme:-)) ()

jitrnic

Pamatuju si, že ten večer se hrál zápas Manchester-Juventus, byl později vyhodnocen jako jeden z nejlepších v historii Ligy mistrů a já seděl v kině jako dozor své mladší sestry na filmu Zamilovaný Shakespeare, takže bych mu s chutí napařil odpad, ale objektivně si přece jenom si tahle rozblemclá ubulenost ty dvě hvězdy za pár slušných herců( ke kterým rozhodně nepatří Gwyneth Paltrow, Oscar pro ní je obludnost) a pár povedených vtípků. Celkově z toho mám takový pocit, že ačkoliv jsem Shakespearovým nesmrtelným příběhům nikdy moc nerozuměl, tohle si W.S. asi přece jenom nezasloužil. A já taky ne. ()

mandlova

__...a ta žena se stala mojí hrdinkou navždy. Její jméno je Viola.__ Tak tento film doporučuji sledovat s kapesníkem v ruce a nejen ženám. Scénu, když Viola s Willem hraje naposledy, na premiéře Romea a Julie, jsem už neustála a rozbrečela se jak malá... ()

Kali4

"Who are you?" - "I'm the money." - "Then you may remain so long as you remain silent." Po Lásce nebeské můj nejoblíbenější romantický film. Za zmínku mimo jiné stojí výkon Bena Afflecka v roli slavného herce alžbětinské doby Edwarda Alleyna, který se pak v Shakespearově hře skvěle ujal Merkucia. ()

mkubalikova

Hravá a zábavná romantika tak, jak jí tvořil sám pan Shakespeare. Je možné a dokonce i velmi pravděpodobné, že při psaní svých divadelních her byl zamilovaný. Jestli se to událo právě takto, to se nikdy nedozvíme, ale scénáristi nám naservírovali v pravdě rozkošnou romantickou komedii s výbornou výpravou, herci a hudbou. 90% ()

Autogram

Film bol presne podľa mojich očakávaní, tak som sklamaný nebol, ale nepripadal mi ani ako niečo mimoriadne. Skôr mi vadilo parazitovanie na Romeovi a Júlii a celom Shakespearovi. Osobne nemám rád, keď sa skutočné významné historické postavy posadia do fikčného príbehu, ktorý menej znalým divákom môže vytvárať dojem, že videli skutočný príbeh ich života. ()

Styxos

Na tenhle film jsem se dostal tak trochu omylem a ještě jsem na něj přišel o 15 minut později. Ale o tom teď nemluvím... Ten film mě dostal už na poprvé - herecké výkony, scénář, hudba, příběh, to vše je na jedničku. Dodnes nelituji, že jsem se na to tenkrát dostal omylem :-) ()

Richard_Ba

Shakespeare in Love je ďalšia romantická blbosť. A nehovorím to preto, lebo je romantická, ale preto,že je to hlúpe. Dovoľte mi na začiatku sa rozčúliť. Nedokážem pochopiť, prečo si niektorí autori myslia, že ak načrtnú milostný vzťah na obrazovke tak majú právo ho nazvať láskou, a romantiku ani nespomínajúc. Scenárista jednoducho okopíroval dielo Rómeo a Júlia (Ctrl + C - Ctrl+V) a vytvoril polofiktívny príbeh o tom ako mohlo toto dielo vzniknúť. Film mal veľmi chaotický sled udalostí (nechcem to nazvať dejom, taký odvážny nie som), ktorý sa mi už od začiatku priečil. Cez šírku celej stopáźe su rozhádzané menšie náznaky na Shakespearovu ostatnú tvorbu (napr. lebka, tak notoricky známa rekvizita z Hamleta)._____ Chcem sa ale hlavne sústrediť na herecké obsadenie, ktoré sa mi zdá miestami veľmi kontroverzné. Pomerne neskúsený herec Joseph Fiennes pobehoval celý čas po obrazovke ako ukazovateľ na mojej váhe cez sviatky. Gwyneth Paltrow bola podľa mňa jedna z mála dobra, čo sa tomuto filmu prihodilo. Priam parodická mi ale pripadala jej premena na muža. Colin Firth sa mi zdal jednoducho slabý. A kontroverznosť v mojich očiach je Judy Dench v role královnej. Ako vždy splnila svoju úlohu ako bolo pažadované, ale že by si obyčajný výkon zaslúžil nomináciu na Oskara ?Hmmm... _____Každopádne film sa mi zdal z pohľadu scenára a obsadenia slabý. To málo dobra, čo sa týče hereckých výkonov ma nakoniec ale presvedčili o tom neklesnúť ďalej s mojím hodnotením. Kebyže sa ma niekto pýta, či si film zaslúžil uznanie akadémie, musím povedať: Hell NO ! ()

pugs

Tento film je veľmi čudný. Ako malého ma bavil, ba som pri ňom plakal a keď som si ho pozrel prednedávnom v TV, tak ma to nudilo jak sviňa. Paltrow a Fieness si samozrejme zaslúžia pochvalu, ale ako film toto nezvládam. 7Oscarov by som tomu veru nedal, hádajte sa so mnou ako chcete, pre mňa tento film nie je určený. Markíza to síce púšťa každé 2 roky, po poludní, ale do budúcna budem vedieť, že tento Oscarový(!) film vynechám. 5/10 ()

Ironfood

Vcelku nezáživná romantická komedie, kterou jakžtakž zachraňuje povedenější závěrečná část se samotnou hrou. Hodně mi vadil Joseph Fiennes v roli Shakespeara, který si po celý film zachovává křečovitě hypnotický výraz. Možná by bylo lepší využít peněz, kostýmů a dobrých herců ve vedlejších rolích přímo k filmovému přepisu nějaké shakespearovy hry. Pokud chce někdo vidět opravdu dobrý film o vzniku divadelního představení, doporučuju Findig Neverland. ()

Pucimka

Kdybych se v době shlédnutí zrovna neučila státnicovou otázku na alžbětinský divadelní prostor, bylo by hodnocení rozhodnem nižší, ale takto. Výborný dobová ilustrace. ()

Casablanca

Pokud bych si jen přečetla anotaci, asi bych se ironicky pousmála a řekla si, že vznikl další kostýmní kýč spoléhající na Shakespearovo jméno. Ale v tomto případě by to byla chyba. Od dob, kdy jsem film viděla poprvé, se k němu stále vracím. Ať už to je kvůli atmosféře viktoriánské Anglie, vtipům, hercům (Gwyneth je navíc tak přirozeně krásná!!!)... Jsem zamilovaná do Shakespeara. Jsem zamilovaná do Zamilovaného Shakespeara. ()

Luteka

Velmi, velmi, velmi přeceňovaný film s nesympatickou Gwyneth v hlavní roli. Je to naprosto průměrná romantická komedie, které na 'vážnosti' přidává pouze historická doba a rádoby spojení se Shakespearem (který dost pravděpodobně nepsal své díla sám, ale byla to skupinka autorů ... no ale koho by zajímala pravda, že). To že tento film ukradl Oscara Saving Private Ryan nebo La Vita é bella je pěkný škraloupek pro Filmovou akademii. (60%) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)