Jelenica

(festivalový názov)
  • Česko Jelenice (viac)

Černá komedie o tom, jak to může dopadnout, když váš život po rozvodu dostane nečekané obrátky. George (Jean Dujardin), jeho nová jelenicová bunda a videokamera. Tak vypadá počátek nového vztahu a dobrodružství, které byste nečekali nikde, natož v ospalé vesnici ve francouzských Alpách. (Pilot Film)

MrPierc

La Bizarre! Začátek krkolomný, ale pak se to vyvine v něco naprosto jiného a nečekaného. Bavilo mě nesmyslné a nelogické chování, ale postavy to brali naprosto vážně a smysl nebyl potřeba. Kdybych se někomu snažil převyprávět děj, bude si myslet, že jsem blázen. Važte si své bundy… ()

Bush13

Člověk musí být asi Bavor, Tyrolák, nebo zblázněný muž po rozvodu, aby si oblíbil jelenici... aneb, jak se z na první pohled ospale pomalého filmu klube krásně absurdní komedie s řadou originálně vtipných momentů. ()

angel74

Bizarnější příběh si Quentin Dupieux snad ani nemohl vymyslet. Nejvíc mě pobavila ústřední zápletka, která se točí kolem samolibého muže a jeho posedlosti jelenicovou bundou. Ovšem když film sklouzl do jakéhosi retro hororu, už mi to moc vtipné nepřipadalo. (60%) ()

Idego

Zatím nejslabší Dupieux. Nebylo to dostatečně absurdní. Není tu trhlej celej svět, jak třeba ve Steaku nebo Rubber, ale hlavní postavě jenom mírně hrábne z rozchodu, zatímco všichni a všechno okolo jsou úpně normální, což mně i s jelením style malade na 77 minutovej film přijde trochu málo. ()

Miki8888

Hodně ujetá absurdní komedie. Pár vtipných momentů. Jinak takové home video, přemýšlel jsem jestli ten hnusný grading má simulovat výstup, jaký by vylezl z Georgesovo kamery. ()

IviDvo

Jelenice je jedna z nejnepředvídatelnějších a nejtrhlejších komedií roku. Zpočátku se tváří velmi nenápadně a volí pomalejší tempo. Dekor je promyšleně laděný do světlejších tónů hnědé, šedé a béžové barvy, což může působit trochu mdle, ale s Dujardinovym outfitem to perfektně ladí. Ten nesmíme opomenout... vždyť jeho bunda je druhou hlavní "postavou" filmu. Jejich společným snem je být jedineční. A právě v tu chvíli se vláčná komedie mění v mrazivou a absurdně zběsilou jízdu. Postupně se k bundě přidává klobouček, boty, kalhoty, rukavice, a rázem je Dujardinovo outfit přímo vražedný. Ani Carrie Bradshaw nemá takový styl. Nakonec nesmím zapomenout říct, že slibuji, že už nikdy v životě nebudu nosit bundu... ()

misstake

Mr. Oizo přináší Rubber dvojku. Vraždící pneumatiku střídá jelení bunda. Napadá mě jen, jaké by to mohlo být ještě víc úžasné kdyby se Dupieux odklonil z psycho artových vod do vod béčkového filmu. Nicméně nedá se hvízdat, jeho filmy miluju, jsou bizarní, ujeté a mají vždy příjemnou stopáž. ()

SpaceOdyseus

Tyhle Dupieuxovi absurdni hovadiny me bavi. Porad se ve me pere, jestli je Quentin absurdni genius nebo jen magor, co se nam vsem smeje. Prijde mi, ze nic mezi tim se na nej aplikovat neda. Tohle me, ale jako naprosta vetsina jeho veci, fakt bavilo. Je to chvilemi k popukani vtipny, chvilemi lynchovsky sileny a chvilemi jak slasher od Rotha. Rozhodne to neni pro kazdeho, sve zene bych to asi nepustil. Ale me to naplnuje zvlastnim pocitem naplnenosti. A dnes pujdu urcite ven bez bundy. ()

Trammbo

Krize středního věku v groteskní historce o bundě, která dělá z lidí magory. Příběhově sice přímočaré, ale o to efektivnější ve stupňování absurdní atmosféry světa, který vypadá reálně, ale z reality je zároveň něčím drasticky vykloubenej. Vybledlé podzimní barvy sedí filmu stejně dokonale jako Jeanu Dujardinovi ona titulní bunda. Quentina Dupieuxe si zapisuju mezi oblíbence jako autorského tvůrce originálně hravých filmů, které dokážou stejnou měrou uspokojit jak zaryté cinefily, tak běžnější diváky (což mi můžou potrvdit kámoši, které jsem na projekci vytáhnul, čeeest borci).10/10 ()

mira.l

Co to mělo znamenat?? Při nejlepší vůli jsem nepochopil, o co tomu magorovi v jelenici šlo. Proč to dělal, proč napřed jen sbíral bundy, později přitvrdil. Od nasraného pána - nejspíš tatínka/myslivce - dobrá rána. Jako by střílel jelena. Že by ta pointa byla tam? Ale i tak ji nechápu. Jedna * za Adéle Haenel. ()

Vera2613

Čožee to čo bolo? :D absurdnosť akú som dlho nevidela no bavila ma veľmi. Jean Dujardin bol famózny a úžasná Adéle Haenel mu skvelo sekundovala. Bolo to nepredvídateľné od začiatku do konca a samotný záver bol ako čerešnička na torte. Rok 2019 sa vo filmovej tvorbe naozaj veľmi podaril a to bez debaty. ()

iz67

Tohle mi prijde jako navrat k Pneumatice. A zjevne si tu Quentin vyrizuje ucty s filmovym prumyslem. Dost dobre, ale skvelosti poslednich 3 celovecernich kusu to nedosahuje. ()