Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

mickyreed

Fůze temného Nolanova komiksového realismu a Scorseseho psychologického dramata, takovej Taxi Driver pro dnešní generaci a sedl mi trošku víc než ten z roku 1976 ... Vyzdvihl bych super retro feeling, skvělej Phoenix a hodně cinefilních momentů. Na 5* to pro mě ale nebylo a Ledger je pro mě i nadále nejlepší Joker. ()

Pavlínka9

Zamilovala jsem se. Na první pohled. Na první přerod, na posledních 30minut filmu,kdy tam docházelo k něčemu tak krásnému, syrovému, lidskému i nelidskému....Věřím se Joaquin toto ustojí a bude za to patřičně oceněn. Za mě naprosto úžasný výkon, ale nejsem si jistá, zdali většina lidí ocení i určitou "pomalost" filmu. Jelikož prvních 60minut, pokud se neumíte a třeba jen nechcete vcítit do postav (prostě máte radši živé, akční komedie, což chápu), tak přijdete o tolik skvělého prožitku, za což je mi plno lidí líto. Úžasný přerod, proměna, vývoj, náhled a pohled na osobnost, která pro nás v rámci DC světa znamená tolik, že to budu vstřebávat ještě několik dní. Za mě naprosto bravurní, detailní, hudebně precizní, zpomalené záběry ve chvíli, kdy to podtrhovalo daný výrazný okamžik, sekce s tanečky - áááááá - to miluju :) A výstřely ve chvíli, kdy tam prostě do té chvíli pasují.... Jsem nadšená, ohromená, zaskočená, navnaděná a uspokojená ;) ()

MikyAff

Nebudu lhát. V jistém směru jsem svým hodnocením ovečka vedená ostatními, protože si ten film úplně v mé hlavě zatím nemůže sednout. A to je právě možná ten důvod, proč si zaslouží pět hvězd. V člověku zůstane ještě dlouho po zhlédnutí. Každopádně Joaquin Phoenix tady předvádí tak neskutečnou jízdu, že už aspoň za něj si to zaslouží plnou palbu. Takovouhle směsici dramatu, která tlačí i přes psychologickou stránku a zamáčkne vás do sedačky, jsem dlouho neviděla. Zrod Jokera je možná místy zvláštní, ale ten konec je tak grandiózní, že si ani nepamatuji, kolikrát jsem se musela kontrolovat, abych neseděla s otevřenou pusou. Jakmile odcházím z kina zadumaná v myšlenkách a nemám potřebu hned žvatlavě vše probírat, tak se jedná fakt o pecku. Co víc vám mám povídat, tohle se musí vidět. ()

noriaki

Tenhle film má jednu obrovskou a neodstranitelnou chybu. Joker je mnohem zajímavější postavou, pokud je jeho minulost nejasná a jeho šílenství nevysvětlitelné. Pohled na přerod zlomeného a duševně implodujícího Arthura Flecka na děsivého a psychicky explodujícího Jokera je působivý, ale charakteru nalíčeného maniaka dělá medvědí službu. Zvěsti o myšlenkové podvratnosti filmu byly krapet přehnané. Osud Arthura je politováníhodný a občas dokáže vzbudit soucit. Hloubka zla stále nepříčetnějšího záporáka ovšem vylučuje jakékoliv pochopení pro jeho chování. Kritiky odsuzovaný sociální komentář se omezil na důležitost komunikace protichůdných názorových proudů. Pokud v něm někdo vidí politický aktivismus, dosadil si ho tam sám. Tolik k záporům, protože zbytek je parádní. Od stylové atmosféry, přes výbornou hudbu až po herecký koncert Joaquina Phoenixe. Srovnávání s Heathem Ledgerem není na místě. Každý hrál někoho úplně jiného a oba zanechali omračující dojem. Oscar za nejlepšího herce je jasný. Přál bych ho Bradu Pittovi, ale kdyby se za letošek rozdávali dva, Phoenix je dostane oba. Top 10 za rok 2019. ()

uhlajz

Hodně hutný a realisticky naservírovaný film s absolutně dokonalým výkonem Phoenixe. Pátá hvězda je za ten oskarový výkon. ()

Koocik

Joker je ve světě padouchů naprostý epos. Nejlepší záporná postava napříč všemi komiksovými světy. Zde se ale možná trochu více upustilo od klasického komiksového pojetí a samotný film je spíš takovým psychologickým a kriminálním dramatem. Nicméně to neznamená, že se nejedná o skvělý film, ba naopak se mi to velice líbilo. Ale namísto znázornění Jokera je to spíš taková pro mě trošku novodobá verze Volného pádu s Douglasem (Falling Down, 1993) s jiným názvem a jiným hercem v hlavní roli. Atmosféra filmu je super. Ze začátku je to takové vlažné a celkem i nudné, ale postupně to pořád nabobptnává a vyvíjí se tím směrem, že jste víc a víc zažraní do celkového prostředí snímku a zadnice se vám roztéká v sedačce kina. V mnoha momentech mě to strhlo natolik, že jsem se začal v ty nejvíc psycho momenty smát - asi kolem sedící lidé si museli říkat, co jsem to za psychopata, ale zkrátka jsem si nemohl pomoci, což se mi většinou nestává, že bych se nedokázal ovládnout :D. Phoenix to zahrál skvěle a výkonem dokázal přebít i moje obavy, že on je na tuto postavu až moc starý (přeci jen hrál třicátníka ve svých 45 letech a zrovna on, kdo vypadá ještě starší, než ve skutečnosti je). ()

Beky

Nelogicky scenar, opalujici se porad stejne sceny, nuda kam se podivas!! Nevim proc to stalo 55 mil ( asi RDN ), fakt obri zklamani!! Ano herecke vykony ok, ale nic extra, tohle je fakt milionkrat videne tema bez imovace!! Jedine co se mi libilo, kamera!! Verdikt: 40% ()

Jazzzz

Kdo mě zná, ví, že nemám rád prequely všech druhů. Někdy proste není třeba vědět, co všemu předcházelo. U tohoto filmu jsem však změnil svůj názor. Tento film skvele zobrazuje to jak se Joker stal Jokerem jak ho známe a nemohl jsem se ubránit dojmu, že mluvíme o Jokeru, jak ho v prvním filmu zahrál Jack Nicolson. Film se sice poněkud vleče a neoplývá množstvím akce, přesto však má mnoho co nabídnout. ()

_DAVE_

Úžasně zpracovaný zrod jedné z nejslavnějších komixových postav v ryze nekomixovém filmu. Od Todda Phillipse bych takový režijní výkon nečekal. Od Joquena Phonenixe pak už ano. A nezklamali ani jeden😉 ()

geklon

Znepokojivé. Jak moc je antihrdina ze všech nejatihrdinovějších v tomto filmu lidský ve své nelidskosti. Nikdo nikdy neměl dúvod Jokerovi dávat origin. Stalo se tak. Díky všem a všemu. Důležité dílo, které spojuje trend super hrdinským filmů s opravdový filmovým zážitkem. Monument na úrovni Taxikáře, Mechanika...... Silné, nejsilnější. Todd to zvládnul, překvapil, překonal. ()

Dreaker.24

Hrát Jokera znamená jistou zodpovědnost a proto se na to herci co ho ztvárnili pečlivě připravovali, včetně Joaquina Phoenixe, který předvádí skvělou práci (k Ledgerovi se však nepřibližuje), film by se dal také srovnat s Taxikářem a asi je o něco málo lepší. ()

immortalis

And the Oscar Goes To... JOAQUIN PHOENIX! Dlouho jsem nešel na film s takovým očekáváním už od ohlášení jsem se na film těšil a věřil, že to bude něco vyjmečného. Ohlas filmu v Benátkách mě pak v tom jen utvrdil! Nejlepší film roku a pro mě osobně možná za posledních pár let. Musím vyzdvihnoout soundtrack (Hildur Guðnadóttir). Kdo by to byl před lety řekl, že režisér Pařby ve vegas natočí něco takového... Děkuju všem, co na filmu pracovali a až se vzpamatuju, tak vyrazím znovu. PS: Proč to šlo i v dabingu? Myslím si, že herci hrajou i hlasem. ()

Brain-D

Nejsilnější komiksový zážitek. Přesně ten typ filmu s vlastnostmi, během kterých člověk ani nekontroluje hodinky a jen tupě zírá. První polovina mě hodila do hluboké mrazivé deprese a druha polovina do naprostého filmového uspokojení. V průběhu je i pár vtípků a situací, které mi způsobovali výbuchy smíchu, které byli jednou spíše lidské a podruhé zrůdné. Bylo tedy na vás, co vás rozesměje a co vás znechutí. Rozhodně se postava Jokera nevyhne srovnání s ostatními herci, který hráli tohohle komiksového záporáka. Určitým způsobem mi snímek připadne jako prequel pro Jokera z "Temného rytíře", jelikož tam už byla postava ve svém vývoji o něco dál. Modlím se, ale za to aby se Jokeři nesrovnávali. Každý předvedl naprosto něco jiného a působivého. Nemusíte být fanoušci komiksů, aby jste si film vychutnali. Okolnosti a charaktery jsou vykresleny, ale nemusí být dogmatem. Joaquin Phoenix je extrémně pečlivý herec, který se snaží hrát do posledního detailu a tak jako jeho kolega Christian Bale shodil extrémní množství váhy, aby podtrhla psychologii postavy. Tak jak tomu bylo u Balova snímku "Mechanik".....Ještě bych chtěl pochválit hudbu, která podtrhávala psychologii postavy či záběry na Gotham. Což oba tyto elementy mi připoměli opět Nolanova "Temného rytíře". Todd Phillips se netajil, že se nechal inspirovat snímky jako: "Taxikář, Zuřící býk či král komedie" v hlavních rolích s Robertem De Nirem. Všechny tyto úžasné snímky jsem jako málokdo v kině shlédl a cítil jak se mi matně vracel dopad všech snímků a s přibývajícím dějem jsem nával filmových odkazů téměř nezvládl stejně tak, jak jsem u toho zápasil u "Deadpoola 2" Velmi silný a hodnotný snímek plný odkazů, které zvýraznili atmosféru snímku. Vyvstává mi jedna otázka...proč Todd Phillips ztrácel a mrhal talent nad ptákovinami typu Pařba ve Vegas apod., když dokázal vytvořit tak neuvěřitelné působivé dílo. ()

dANo

Bezchybné! Príbeh a myšlienka sú veľmi zaujímavé a hlavne originálne, ale tento film si proste človek aj tak navždy zapamätá vďaka hereckému výkonu Joaquina Phoenixa. Top zážitok, nutné zažiť. :o) ()

hroubek

Velká spokojenost. Nekomiksový komiksový film. Tohle je jasný důkaz, že komiksový žánr není ještě ani zdaleka vytěžený. Jen je potřeba přijít se silným příběhem, skvělým hercem, tvůrčím týmem a se studiem, který se nebude bát riskovat. A to se u Jokera povedlo. Filmu dost hodně pomohlo, že se nedrží kánonických věcí z komiksu a jde si pokud možno co nejvíce svou vlastní cestou. Komiksové fanoušky potěší pomrknutí na různé odkazy ze světa Batmana, ale tím to končí. Nejdůležitější je to, že film může stát na vlastních nohou a nepotřebuje k tomu komiksový předobraz. Režisér Todd Phillips odvedl velmi dobrou práci. Soustředí se na to nejdůležitější a perfektně buduje depresivní atmosféru a pocit naprosté deziluze. Phillips hodně pracuje s vizuální stránkou, kde je doslova cítit špína a žádné nadějné vyhlídky pro nižší třídu. Dost mu v tom pomáhá skvělá kamera od Lawrence Shera a geniální soundtrack od Hildur Guðnadóttir, který doslova zalézá pod nehty. Joker je hereckým koncertem Joaquina Phoenixe, který v roli exceluje a je perfektní v každém momentě. Z jeho úsměvu a smíchu místy mrazí v zádech a Phoenix jde až na dřeň. Dost se mi líbil výkon Frances Conroy, protože ta na menším prostoru odvádí velmi slušnou práci. Zazie Beetz je hodně fajn, škoda že nemá více prostoru. Robert De Niro dostal dobrou roli a zahrál jí parádně. Film je dost pomalý, a pečlivě buduje psychologický rozpad jednotlivce, který je dotlačen až na únosnou mez, a pak jí překročí, a líbí se mu co z toho vzejde. Není to oslava násilí, ale spíše sociální kritika, o tom, že ty nahoře se vždycky budou mít lépe, než ty dole. Ve filmu je pár vtipných momentů, ale jde o dost černý humor. Ocenil jsem, že Phillips vystavěl film na nespolehlivém vypravěči. Díky tomu film neustále překvapuje a nutí diváka být pozornější. Přes všechny klady, které Joker má, mě tam něco málo chybělo, přesto jde o nejzajímavější komiksový film za poslední pár let(když tedy pominu Spider-man: Paralelní světy), a já mu přeji co největší úspěch a ocenění. ()

H.Gordon

U žádného jiného filmu jsem si nebyla tak jistá, že ho chci do TOP po prvním shlédnutí, jako u Jokera...jedním slovem superfamozní! ()

LEGACY

Za prvé chci říct, že Phoenix je fenomenální a já to vždycky říkal, zároveň doufám, že neuslyším žádné poznámky ve spojitosti s jeho vyhublým tělem a jeho veganstvím. Za druhé musím ocenit hudbu, která člověka zkrátka porazí, děj plyne pomaličku, ale celkem nenudí.Bohužel se neubráním nějakému vnitřnímu srovnání s Temný Rytířem a Jokerem zahraným Ledgerem, v tomto ohledu má Nolanův kousek u mně navrch (srovnávání není úplně na místě, protože filmy jsou typově naprosto rozdílné). Zde se vyvíjí postava, a v tomto příběhu se pomalu obrací k tomu k čemu byla stvořena, nebo co ji bylo vtisknuto v dětství, každopádně s hlavním protagonistou celku dobře snášíte všechny rány života, všechny trapasy a nepochopení, a opravdu se vše pohybuje někde mezi nekontrolovatelným smíchem, nebo něčím, co už hraničí s hysterickým křikem a příslibem anarchie. Z každýho z nás byl uloupnut kousek z naší lidských deformací a sklíčeností a ve výsledku mohl vzniknout Joker, každopádně tam někde hluboko v nitru to bude něco víc než jen psychopat, kterého svět miluje. tento koment neberte vážně ()

VanTom

One man show. Joaquin Phoenix si ďábelsky dává propad zkrachovalého sociopatického klauna s hysterickým nervózním smíchem do tenat anarchistického šílenství. Soustředěná režie ani sevřený scénář mu v tom neházejí klacky pod nohy (nemusel by pravda tolikrát spontánně tančit na písničky a motiv vytrácení slušnosti ze společnosti mi jako spouštěcí impuls také neseděl - leda alibistická omluva). Hodně zrodu nejslavnějšího komiksového padoucha přidává citlivé využití batmanovských reálií. [Cinema City Nový Smíchov] ()

Eleanor05

"We are all clowns!" Nejlepší a nejobdivuhodnější věcí na Jokerovi je fakt, jak chytře dokázal vystoupit ze stínu výborné Nolanovy Batmanovské trilogie. Nesnažil se jít ve stopách nažehlených sak a kravat, lesku Wayne Tower, efektních bitek a drahých aut. Tenhle Gotham není jen nějakým abstraktním pojmem, jímž se ohání místní politici s ostře řezanými rysy, není to prostředí, z něhož se nejvíce času zdržujeme v drahých kancelářích a na luxusních večírcích, Jokerův Gotham je opravdu špinavý, hmatatelně depresivní, plný hluku a spěchajících lidí a vypadá jako leckteré současné americké velkoměsto. A zatímco jsme v Nolanově trilogii nahlíželi na příběh skrze vysoce postavenou smetánku, popř. maximálně střední třídu (Jim Gordon, Rachel Dawes), zde se dostáváme téměř na dno společnosti prostřednictvím chudého naivního loosera, jehož čistota a mentální prostota (či lehká retardace?) ve spojení s duševní nemocí a krutostí světa kolem něj, vyústí ve zrod jednoho z největších komiksových záporáků... Strhaný a vychrtlý Joaquin Phoenix je jako vždy výborný, a ačkoli na mě v některých scénách působil fyzicky až odpudivě a slizce, počítám, že jeho póza byla z hlediska postavy záměrná. Z filmařského hlediska nejde o nic převratného, několikanásobné plot-twisty filmu spíše škodí, ve své druhé polovině snímek ztrácí tempo a velmi mnoho věcí je navíc předvídatelných dávno dopředu. V Jokerovi ale tyto položky nejsou zdaleka tak důležité. Nejpodstatnější je originální přístup ke slavné látce, odvaha ukázat záporáka z Batmanského universa jako bytost s city a pocity, s psychologií postavy, s někým, s kým lze do jisté míry soucítit, ne jen jako plochou hláškující cool figurku. Upřímně doufám, že nadcházející film(y) o Batmanovi s Robertem Pattinsonem se také vydají cestou psychologického, sociálního dramatu a ne CGI omalovánek s pubertálními hláškami, jak nám to už drahnou dobu předvádějí komiksovky od Marvelu. Jak je vidno, jde to i chytře, jde to realisticky, jde to dospěle. 3,5* ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)