Preživší vychádzajú zo svojich úkrytov. (Disney+)

Algernons

A je to zase tady, finále série Mandaloriana, které vše dá do kupy, vše dá do kontextu a zavře věčným brblám pusu. Ti si zase prvních 6 epizod další série budou stěžovat, jak je to k ničemu, o ničem a samý filler. (To jste fakt za ty tři série nerozklíčovali postup?) Ono se to vždy ke konci celé sejde a vytře nám to zrak. Bravůrní epizoda, která má krásné budování záporných sil. Zúčtování všeho, co se budovalo celou sérii. Jsou tu krásné překvápka. emocioální obraty a zvraty. Napětí mezi frakcemi Mandalorianů funguje skvěle, stejně jako jejich zbližování, okdrývání minulosti a vše okolo. Minulost Bo s Gideonem dojme, aby vás pak následný pokec od srdíčka s Mandem rozsekal. No a co říct k té celé užasné výpravě? Která má tragické zakončení. Lahoda. Nemůžu se dočkat finále, bohužel pak zase budu muset čekat minimálně rok na další nálož. ()

-bad-mad-wolf-

Oživlý cyberpunkový artwork na úvod, mechaGrogu, plachetnice jak z kultovního béčka Vesmírný lovec a pak koktejl ověřených SW přísad. (Impérium je svině, vyhlazování, staré křivdy, obětování, JE TO PAST!) Strašně skvělá epizoda. A je to dobře - první polovina třetí série vyhrožovala nezáživnou povinností, což se teď zdá být skoro až zastíracím manévrem. ()

filmfanouch

Rick Famuyiwa má již s režírováním epizod Mandaloriana zkušenosti. Po 2., 6., 15. a 17. epizodě je to právě on, který dostává na starost dvě poslední epizody 3. série a uzavírá tak 3. kapitolu Mandaloriana. 23. epizoda poté dokazuje, že všechny epizody jednotlivých sérií Mandaloriana postupně směřují k vyvrcholení, kdy do sebe rázem vše zapadá a výsledkem je strhující záležitost, kterou se láká i na nedávno oznámený film, který události kolem Mandaloriana a seriálů z něj vycházejících završí. Giancarlo Esposito a jeho Moff Gideon jsou zpátky. Že možná bylo krapet snadné se Gideona na konci 16. epizody zbavit? Očividně zase tolik ne. Z Gideona jde rázem opět ten správný respekt, který si zvládne vybudit i mezi imperiálními kolegy (Brendan Gleeson sice nedorazil, Brendola Huxe si ovšem alespoň zahrál jeho Brian Gleeson, bratr Domhnalla Gleesona/Armitage Huxe), zdánlivě i mezi jednou postavou, která se navrací z legend a ukazuje, že jak Mandalorian mohl být na samém počátku zdánlivě menší kouskem skládačky, rázem se na něm daří budovat slušně vyplněnou mezeru, kterou mezi sebou zanechávají Epizoda VI a Epizoda VII. Je nevýhodou fakt, že člověk snadno ví, kam události budou díky sequelové trilogii směřovat? Možná, už pár náznaků a především příslib návratu jednoho oblíbeného modrého záporáka ovšem zvládá očekávání výrazně naplnit. Dva odlišné frakce Mandalorianů se musí nějak stmelovat, Grogu dostává novou hračku (a konečně díky ní začíná tak trochu mluvit) a pak dochází k výpravě na Mandalore, která působí správně epickým dojmem a seriál díky tomu opět nechává zapomínat na to, že jde pořád o seriál omezen svým menším rozpočtem. A pak dochází k finále, které schopně funguje na bázi cliffhangeru, ukazuje, že je snadné obávat se plánů samotného Gideona, který nyní snadno může být i fyzickou hrozbou.  V jisté formě se odkrývá charakter Bo-Katan Kryze, kdy Katee Sackhoff zvládá prodat rozpolcenou vůdkyní, stejně tak potěší její rostoucí pouto mezi ní a Dinem Djarinem, o to více poté může být zdrcující finále, které zrcadlí předchozí neúspěch Bo-Katan Kryze. Scénář tak do jisté míry v rámci charakteru Bo-Katan Kryze pracuje s Deja Vu a ponechává prostor pro zajímavé věci, na které nejspíš dojde v samotném finále. Stačí jen doufat, že finále nezklame, i když čekání na 4. sérii následně bude o to bolestivější.... ()

Korbitch

První série měla pár vata dílů, ale byly na úrovni. Druhá měla neskutečný tah na branku a její dynamičnost mě fakt bavila. Třetí jakoby nevěděla co chce vlastně být. Prosím, další díly už jen takto. Hlavně už nikdy nic jako infantilní přebarvenou mrdku v podobě šestého dílu. ()

Chen

Obvykle nehodnotím jednotlivé epizody, ale tentokrát udělám výjimku, protože šlo o jednu z nejlepších věcí z universa Star Wars, kterou jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Ano, klišé tu byla, některá nelogická rozhodnutí také, ale všechny výtky blednou s ohledem na emocionální nádech, odhalení detailů z minulosti Mandaloru, epické akční scény a především uvědomění si, že i zdánlivě výplňové epizody měly svůj smysl. A pokud někdo hodnotí extrémně špatně, tak si to dokáži vysvětlit jen dvěma způsoby - buď se chce pozérsky tvářit, že jeho jen tak něco neoslní a vidí "chyby", které ostatní přehlédli nebo prostě nemá rád Star Wars. ()

William_

Prvně zde musím vyzdvihnout skvělou práci Ludwiga Göranssona. Ten hudební podkres je po celý seriál prostě dokonalý a v této epizodě obzvlášť. Dodává seriálu ještě větší šťávu. O ději se ani bavit nebudu, protože zde i nejtoxičtější fanoušci SW musí smeknout klobouk. Výprava neskutečná, dívá se na to opravdu příjemně. Má to všechno, co mají pravé SW mít. ()

Lenka.Vilka

Tak tohle bylo neskutečně nádherný.  Tři vykřičníky. Jak se to všechno hezky sejde v jedné neskutečně povedené epizodě směřující k finále série, o které nepochybuji, že bude pecka. Tři vykřičníky. ()

Cheeter

Kvalita v této epizodě byla, to jí nelze upřít. Ale také do jisté míry čitelnost. Nicméně po delší době jsem měl z Mandaloriana dobrý pocit a na poslední díl série se vyloženě těším. Byť tedy mám nějaké představy, co by tam mohlo být, tak i tak očekávám něco, co mě překvapí. ()

Remivsremi

Přijde mi, jako by se seriál bál vzít si trochu času na pořádné prokreslení zásadních linek. Pořad se jenom skáče sem a tam. Přitom například epizoda z Coruscantu ukázala, že se dá trochu zastavit a připravit prostor pro pořádné prokreslení postav i příběhu. ()

BROKEN_

Vibe druhé série je zpátky. Tohle byla naprostá pecka. Rozhovor Manda s Bo Ka-Tan úžasný, až mě to zahřalo u srdíčka. No a finále epizody.... měl jsem husinu. Wow. Už jsem zase v tom.... miluju to. :-) ()

drackula

Po epizóde 22 je toto opäť obrovský kvalitatívny skok. This is the way kurva! Neskutočne som si to užil a na finálnu epizódu čakám ako decko na vianočné darčeky. Ak si finále zachová kvalitu a bude to takýchto masaker, tretia séria má všetko odpustené. 100% Disney plus ()

Elerrina

Dlouho postrádaný charismatický záporák konečně dorazil na scénu. A opět, zúročují se tu skoro všechny motivy, které v  předchozích dílech vypadaly jako jen tak ledabyle nahozené, což je strašně fajn. ()