Obyvatelia Nevarra hľadajú ochranu pred stupňujúcimi sa útokmi pirátov. (Disney+)

warrenur

Deja vu na cernocha s rotacakom v prvom Predatorovi ciste nahodna. :) Hoci zvuk zbrane je "trosku" iny...hehe. Zaver z Nevarra bol uspokojujuci. Veru, bola by skoda, keby tvar tej odusevnelej sympatickej kapitanky Kate Starbuck" z Gallacticy (Katee Sackhoff), s jej rezanymi rysmi halila helma z beskaru. Tot moj skromny nazor, coby hereckin fanusik. :) Kazdopadne na tuto seriu necakane zabavna a i akcna epizodka, a to napriek par tazkopadnym scenam. 60% ()

clump

Takhle to má vypadat! Nástup Goriana Sharda famózní, letecká bitva taktéž. Střípky o ne/fungování Nový republiky vítám a hltám. I Mandaloriani už nepůsobí jako takoví mamlasové jako v předchozí kapitole. Tahle epizoda má zkrátka všechny subsystémy aktivní. Díkybohům taky ospravedlňuje i předchozí díly, byť jsme se k ní dostali místama kostrbatou cestou (mračim se směrem k 1. a o něco víc ke 4. epizodě). Pořád to samozřejmě neni žádnej Shakespear (Gilroy, Willimon), ale když je to takhle zábavný a dobrý, nemám problém bejt shovívavější. P. S.: Nevarro je fakt až legračně prťavý. ()

tomik99

I když možná jednorázová zápletka, tentokrát byla odvedená dobrá práce. Tvůrci si dali na čas s budováním celé atmosféry a komornější záchrana akce Nevarra mi vůbec nevadila. Jsem taktéž rád, že se po ulicích neproducírovali pouze lidé, ale měli jsme možnost vidět spoustu mimozemských ras, na jednu epizodu si troufám tvrdit že snad rekordní počet. Taktéž se mi líbí propojování různých dějových linek (Coruscant, Nová Republika, Mandaloriani, Piráti, Nevarro) a hned mám pocit, že celá galaxie je o něco větší, propojenější a v pozadí se děje něco důležitého. ()

JamesConnorG

9/10. - Tady už konečně vidím to kouzlo, co dělal seriál tak úžasným dříve. Celkový děj je dosti zajímavý a dobře napsaný, dosti se mi líbí nová záporácká banda Pirátu, jak designem, tak i jejich role v téhle epizodě. Co na Mandovi žeru je návrat buď starých nebo nových známých postav. Objevil se nám tu starý známí pilot z minulých sérii, tak i Zeb ze seriálu Povstalci a máme tu čím dál více teasing na očekáváný seriál Ahsoka. Co se týče akce, tak tu jsem si opět užil. Tahle série fakt umí ukázat dobré letecké či skupinové bitvy. Finální zjištění a záhada skrz Gideonova úniku a souvislost s Mandaloriany mi přijde opravdu zajímavá a nemůžu se dočkat, kam se v týhle lince dostaneme dál. ()

Nykrous

Tak po tomto fakt nevím jak se cítit. Přijde mi to hrozně prvoplánové a ploché a výstavba k tomuhle okamžiku mi přišla podstatě nulová. Celkově mi přijde, že tato série se začíná rozpadat v napojování a začíná se hrozně neplynulým způsobem kouskovat. Možná by to lépe fungovalo kdybych to viděl najednou, ale takhle jednou týdně se mi to fakt úplně nezdá. Přijde mi, že se ty epizody zaměřují jen sami na sebe a k dalším dílům to propojí jen nějakou jednou větou nebo až rekapitulací. To co přimělo mandaloriany změnit názor byly taky jen 2 věty. Nápad zbrojířky nebo jak to přeložit by mohl být fakt silný, kdyby ho nějak vystavěli, ale taky přišel úplně náhodně jen rychle na konci epizody a ještě k tomu úplně z ničeho nic a jen to snižuje ten rozhovor co spolu měli předminulý díl. Přijde mi, že všechno příchází odnikud, bez překážek a hrozně skokově. ()

Najt

Parádní epizoda jak po akční, tak i příběhové stránce. Mandaloriané se vrací na původní planetu Nevarro, ale plány jsou mnohem větší. Samotný konec s Bokatan bez helmy, nebo úplný konec, kdy borec najde vězeňský transportér pak krásně navazují na další díl. ()

kubas369

8/10. Jo příjemný díl. Porážka pirátů a byrokracie Nové Republiky. Nebudu se pozastavovat nad tím, že by ten kapitán hraničářů musel strávit tak 2 měsíce ve stíhačce aby to všechno stihnul oblítat. ()

Veskoslav

Garazeb Orrelios. Další z Rebelů naživo:) Za mě skvělé a nečekané cameo. A zbytek více než nadprůměr, rozhodně kvalitně natočené a dost příběhů rozpleteno. A pár náznaků, kdo stojí v pozadí útoků pirátů. Což pár zdejších ukřičených jednohvězdiček nechápe a nejspíš ani nechce chápat:) ()

Daniel2003

Wow! Vynikajcí akce, výborná epizoda. Tady už to krásně zapadlo a máme propojených pár důležitých linek. Mrzí mě ale, jak s odchodem skladatele klesla úroveň hudební složky. Zapracujte na tom! ()

TR4XY_CZ

Já vím, že je spousta z vás nakažená tím Andorem a tím jak, úžasnej ten seriál byl ve všech ohledech a kvůli tomu jste teď nejspíš tady na chudáka Mandaloriana až moc přísný. Ale já, i když považuju Andora na absolutní masterpiece, se jím nenechám obrátit proti Mandošovi. Je to prostě o dost jednodušší příběh a víc pro děti, ale to neznamená, že si stále neužívám tu akci a atmosféru. Pro mě byla tahle epizodá skvělá v tom, co se snažila udělat. Konečně už se více rozvíjí příběh a začíná to být zajímavé. To o předchozích dvou epizodách říct nemohu. 8/10 ()

jim_clark65

Začínam mať pocit, že Favreau a Filoni už definitívne zahodili akúkoľvek hrdosť, prestali sa snažiť a len budú za každú cenu inkasovať šeky od Disney = čo sa mohlo javiť, ako skutočnosť už po Fettovi ale tento krát to naberá ozajstné obrysy a myslím si, že Fett a táto séria Manda to definitívne potvrdzujú. Piata epizóda je jedna z tých najviac šablónovitých a prvoplánových, aké sme mohli vidieť, osobne mi to pripomína jedny zo začiatočných epizód z prvej série Clone Wars, ktoré pôsobili veľmi detinsky, ako niečo, čo je pustené do pozadia v čakárni detskej ambulancie všeobecného lekára. Ale musím uznať, že vzhľadom na predošlé epizódy, sa tu aspoň o niečo snažili, aj keď to v skutočnosti suma sumarum pôsobí, ako jednooký kráľ medzi slepými epizódami tejto série. Koncept príbehu je zase logická hádanka, prečo chcel byť Greef Karga s jeho planétou neutrálny, keď nebol schopný samostatnej obrany? to je dosť účelová sprostosť na ktorej stojí príbeh tejto epizódy, a to sa ešte dostanem k čerešničke na torte. Keby si Mando nevybral toho konkrétneho rozpadnutého droida (ktorého ani nepotreboval a ani nechcel ale nakoniec si ho predsa len z nejakého dôvodu zobral, prečo? nevieme...) = tak by ho ten pilot nikdy nenašiel resp. by mu to trvalo tak dlho, že by piráti kompletne zdevastovali planétu Nevarro a pravdepodobne aj našli tých 15 obyvateľov, ktorí unikli s Greef Kargom. Takže celá epizóda stojí na takýchto vratkých základoch len kvôli tomu aby sme uvideli prvoplánovú, detskú a plochú akčnú sekvenciu s pirátmi, ktorí doslova vyzerajú, akoby niekto skrížil Pirátov z Karibiku s Don Karnagom (Rozprávková jazda) a kapitánom Hákom z Petra Pana = to je celkom pekná vizitka kreativity. Aj ten koniec pôsobí dosť divne, jasné, že Gideon utiekol, keďže sa na súd nedostavil. Prezentovali to takým štýlom, akoby na Coruscante čakali, že sa ten transport niekde zázračne má objaviť a všetko bude v poriadku, ale ak mali niekam doraziť a nedorazili tam, tak asi netreba byť zrovna génius na to aby sme zistili, že sa niečo muselo pokašľať cestou tam. Zvláštne, akou náhodou na to prišiel ten pilot, ktorý sa nepresúval v hyper priestore v ten správny moment, kedy si to príbeh vyžadoval aby mohol nájsť daný stratený transport. Ak sa nemýlim narazil na to úplnou náhodou, a ak by to aj účelovo hľadal, prečo to neurobili už skôr a vo väčšom počte? to by nemohli, lebo by Novú Republiku vyfarbili v príliš dobrom svetle a to Disney nechce, prečo? pretože to všetko musí zapadať do Sequelov. Teda Disney potrebuje teraz vyfarbiť Novú Republiku, ako tých nekompetentných tupcov, ktorí si potom budú môcť spytovať svedomie, pretože vznikne ďalšia vojna a oni sa budú môcť hrať zase na Rebelov = tak aby to zapadlo do príbehu Sequelov - tam sa smeruje a pochybujem, že bude nejaká odbočka. Jediná šanca je v Ahsoke, ale to sa ešte uvidí, či sa to naozaj zrealizuje a pokúsia sa zmeniť sled udalostí a defacto vymazať Sequely z existencie = čo by bolo určite prospešné. ()

muti

Piráti na štýlovej lodi útočia ako Rusi, okamžite spúšťajú paľbu na civilistov všetkými kanonmi. Rozkvitajuca spoločnosť dostáva tvrdú ranu. Nestalo by sa to keby sú v NATO. Teda, nestalo by sa to keby sú v New Republic. Gideonova agentka šikovne odkláňa pozornosť od problému a nový miestny šéfinko pre requesty spúšťa byrokratické kolieska do pohybu (teda nie tie ozajstné). Žiaľ, stále chýba podpis, nič sa nedá robiť. Je na čase vziať deti na palubu (proti drakovi museli ostať doma), a rozstrieľat pár šmejdov. Mandovci sa musia rozhodnúť či ísť bojovať opäť v cudzej vojne, alebo si žiť kľudný život na púšti. Ináč odporúčam toto video o tom ako sa zmenilo mestečko od prvej série a aké kvality má život ponúka jeho obyvateľom: https://youtu.be/SNEUpUR2gRA ()