Obyvatelia Nevarra hľadajú ochranu pred stupňujúcimi sa útokmi pirátov. (Disney+)

jigsaw44

Masky Disneymu zostali z Pirátov z Karibiku, takže tu ich použili ešte raz. I tá vesmírna loď pripomína koráb bez plachiet. Napadnutá planéta nie je v Aliancii, takže jej ostatní nemožu/nechcú pomoct. Niečo to dost pripomína. Nakoniec im Mandaloriáni pomocu a za to dostanú nejaké územie na tej planéte. ()

Bender0101

Podle očekávání se (těžce naivnímu) Kargovi vymstilo poštvat proti sobě pirátského krále, který má křižník. Za zničení města může jeho hloupost. Konečně se vracíme na Coruscant, ale nevíme, co je s dr. Pershingem, místo toho dostáváme další hřebíček do rakve obrazu Nové republiky. Také už víme, proč Mandaloriané v této sérii nepoužili lodě - nemají je; a také, že od konce první série uplynulo přesně "mnoho let". Akce se sice tváří hezky, avšak obsahuje požehnaně hovadin. Bo-Katan nejen hraje první housle, ještě navíc má vést všechny Mandaloriany i přesto, že ji sekta neznávala. Důvodem má být její znalost "obou světů" spolu s uzřením mytosaura (Zbrojířka ji najednou věří).  Na Dina i Darksaber všichni úplně zapomněli. Závěrem máme "bombu" v podobě odhalení, že je Gideon na svobodě (což víme od třetí epizody) díky Mandalorianům, na které jasně ukazuje úlomek beskaru... 89%? ()

Banditek

Pátý díl konečně dává celé sérii celistvý obraz a ukazuje nám směr, kterým se další díly budou odvíjet. Atmosféra je úžasná a vše do sebe krásně zapadá, vše se jeví propracované a nenucené. Perfektně rozvádí myšlenku začátků nové republiky a problémy s tím spojené, k tomu přidejte úžasnou akci a skvělý storytelling a máte zatím nejlepší díl této řady. 10/10 ()

Broomen

Než jsem viděl první sérii, tak jsem si myslel, že bude vypadat přesně nějak takhle (děcky), o to víc jsem byl tenkrát mile překvapen. Bohužel s každou další částí tento seriál "disneyovatí" čím dál tím víc. ()

BartComicsCZ

Za  mě zatím určitě nejlepší díl celé série a jeden z nejlepších dílů vůbec! Mandaloriani při záchraně Nevarra, moment se zbrojířkou a Bo-Katan a nakonec nastínění záhady, která nás bude provázet až do konce seriálu (kam zmizel Gus Fring :-). Za mě parádní epizoda, nevím co bude celý týden dělat do další. Mimochodem cameo Zeba rozhodně potěšilo! ()