Snímek Network, břitká satira na "senzacechtivé zpravodajství", se zdá být s každým uplynulým rokem aktuálnější než kdy dřív. Howard Beale, moderátorská hvězda televizní společnosti UBS, je poslán do důchodu, protože příliš zestárl. Beale nedokáže přenést přes srdce, že po pětadvaceti letech přijde o práci jenom kvůli věku. V dalších zprávách proto divákům oznámí, že během svého posledního vysílání spáchá sebevraždu. Šéf televizní stanice Frank Hackett chce Bealea na místě vyhodit, když se ale ukáže, že by UBS mohla dosáhnout v den Bealeovy smrti nejvyšší sledovanosti v historii, kariéristka Diana Christensenová šéfa přesvědčí, aby tohle osudové závěrečné vysílání pojali jako zvláštní událost. Beale se samozřejmě nakonec nezabije - ale začne nesouvisle hovořit o hrozném stavu světa a televize především. Díky tomu se z něj stane nejžhavější osobnost americké televize. (Cinemax)

ŠpetaMarek

Přítelkyně z toho málem umřela nudou, ale já ty 2 hodiny fascinovaně zíral, místy se trochu nudil, někdy uznale přikyvoval nad genialitou scénáře, následně nechápal, jak někdo mohl napsat takový dementní dialog (takhle nemohl nikdo nikdy mluvit). Chvílemi jsem adoroval všechny zúčastněné herce a pak zas tlumil zvuk při přehrávajích částech. No je to komplikované, navíc první půlka je famozní a druhá jde do kopru. Nejde hodnotit. ()

Duke90

Sakra to bylo ukecané! A přitom herci předvedli úctyhodné výkony, to se musí nechat, ale tentokrát nějak Sidneymu nevyšla ta "dialogová hra" jako třeba ve dvanácti rozhněvaných mužích a já se bohužel dost často nudil a vypouštěl tak i samotné téma. Nejsuverénější herecký výkon bych samozřejmě přiřadil WIliamu Holdenovi. Robert Duvall byl tentokrát zbytečně přeafektovaný a Fay Dunaway zase moc namistrovaná, ale i tak jim nemohu upřít slušně odvedenou práci. Ovšem mám za to, že se ve filmografii Sidneyho Lumeta najdou určitě mnohem záživnější kousky... ()

Asdas

Zaujímavý film s perfektne rozkreslenými charaktermi a plejádou skvelých hercov . Samozrejme téma alebo skôr témy sú až príliš aktuálne a človeka ,ktorý v TV pozerá maximálne tak športové prenosy len utvrdzuje v tom ,že robí dobre. ()

transbeskyd

Léta tomuhle snímku na aktuálnosti neubrala spíš naopak potvrdila, to co ukazuje. Iluze vytvářená masmédii je stále dokonalejší a jejich moc stále roste a rozšiřuje pole působnosti díky technice zatímco rozvoj člověka samotného dál stagnuje..Život jako tv šou a tv šou jako život dohnáno ad absurdum. Novodobí hřímající kazatelé vyšlechtění ve výrobnách studií - uměle vytvořené autority, hvězdy a pseudoosobnosti ovlivňující miliony lidí, jejichž sláva je stejně pomíjivá jako to, co hlásají. Podobně silně na mě zapůsobilo o hodně mladší Requiem za sen. ()

BUFUU

Herecké výkony i námět jsou skvělé. Ale nemůžu si pomoct, strašně jsem se u toho nudil. Asi je to na mě moc uječený a přehrávaný. Celé mi to víc pasuje do divadla. ()

bohhous22

Jsem upřímně v šoku nebo spíš v několika šocích najednou už několik let,co jsem začal sledovat párparů snímků od pana Lumeta.Dlouho mi hrálo v hlavě 12 angry men jako první viděný od výše uvedeného a netrvalo krátkou dobu než jsem se vypořádal s předávkou(nikoli balíku či pervíku) kontroverze,s kterou se pan režisér pustil do společnosti Uncle Sama...V padesatkách tvl...Ta prozíravost mě do teď děsí.Serpico ,Dog day afternoon, Network.... i za sto let dokonale aktuálně vonící skvosty... Navíc jsem díky panu Lumetovi pochopil mistra Kubricka,kterej na mě teda byl hodně silnej model.Souvislost obecně v tom zřejmě není,ovšem mě to SL civilní a maloměšťácké vykreslení charakterů postav , jenž průměrnému občanovi s alespoň minimem sociálního cítění mluví z duše při otázce morálního hnití , krásně připravilo na Mastera Blastera všech kontroverzí a nekonvenčních témat,jakýho kdy svět poznal!!! ()

Sticks

,,- Pán Beal, počul som, že ste blázon. - Iba občas...´´ Spočiatku ma film príliš nechytil, no s pribúdajúcim časom som sedel v kresle stále hlbšie a hlbšie. Sú tu tri silné postavy; workoholička Diane, ktorá stavia prácu v televízií na prvé miesto a za vyššiu sledovanosť kľudne obetuje serióznosť a morálnosť; Max Schumacher, pre mňa dosť sympatická postava, postarší pán, ktorý nechá vzplanúť vášeň, len aby si potom následne uvedomil tie pravé hodnoty života; a problematický Howard, ktorý po rokoch strávených v kresle ako moderátor správ prepadne do šialenstva len aby šíril tú jeho ,,skutočnú´´ pravdu. Film ukazuje akým spôsobom sa dajú ,,uloviť´´ diváci za televíznou obrazovkou za cenu serióznosti. Pomenujte ako sa ľudia cítia a dostaňte to z nich von, prebuďte v nich nacionalistu či svedka extrémizmu ale hlavne nezabudnite na teatrálnosť. Film končí hraničným činom na záchranu sledovanosti, ktorý ak by sa stal v našej televízii, [nechal by ma ľahostajným. Veď predsa násilie v televízii ma necháva chladným, čo je v televízii sa ma netýka, nemôžem to zmeniť a hlavne,....však tak mu treba.] ()

Riverin

35 rokov a všetko je rovnaké (a možno i horšie). Už od začiatku mi bolo hneď jasné že toto je 5* záležitosť. Keď Peter Finch vyšiel s tým že sa zabije v priamom prenose, smiala som sa, ale postupom času mi úsmev zamrzol a jeho "proroctvá" sa ma až bytostne dotýkali (a určite nie som sama). Réžia či herecké výkony boli skvelé, no nechápem oscara pre Beatrice Straight, ja som si ju ani poriadne nevšimla a radšej by som oscara šupla Williamovi Holdenovi, ten bol úžasný ako vždy. Myslím, že toto je film ktorý by si rozhodne zaslúžil omnoho viac hodnotení ako je tu práve teraz. Povinný film pre každého diváka! ()

Akvidizerp

precizní znalost reálií (TV), umožňuje nechat děj rozbíhat netušeným způsobem dopředu tak, že jednoznačně absurdní scény se mohou jevit reálně a "reálné" budí dojem neskutečnosti - dramaturgicky bezvadný film - navíc dokonalý popis virtuální reality přímo z místa jejího zrodu ()

gotham

V podstatě souhlasím s tím, že Network je ukázka toho, jak i v současné době zhruba pracují bulvární televizní média, u nás Nova. Že by i na Nově došly až k vraždě svého kolegy, to nepředpokládám, ale ten základ udělat ze všeho co největší tragédii a skandál je stejný. Bohužel u Networku mi chběly větší emoce a dramatické momenty, všechno to bylo až moc hrané a postavám jsem jakoby nevěřil jejich jednání, bylo to až moc umělé a hrané. 60% ()

bigjames

Network je příběhově poměrně zajímavý snímek, kterému navíc nechybí kvalitní herecké obsazení a zároveň se chvílemi jedná i o velmi vtipný film. Na Faye Dunaway se samozřejmě krásně dívá, tato herečka má velmi osobité kouzlo. Jediným větším záporem tak zůstává zbytečně uspěchaný, a tím pádem i trochu nelogicky působící konec, který do konceptu snímku úplně nezapadá. Kdyby se pomocí děje vybudoval pro klíčovou událost nějaký základ, určitě by celý závěr působil věrohodněji. ()

ill

Konverzační drama, které nemůže obstát v současných reáliích, se jako nadčasové pouze tváří. Ve skutečnosti omílá pouze dávno věděné a to dokonce už v době svého vzniku. USA zejména, je a bylo ve vytváření mediálních deziluzí a dezinformací přeborníkem snad od vzniku tohoto média. O to více mě překavapuje, že je na tento fakt(brainwashing, psychologická manipulace, podsouvání názoru a křivení faktů) nahlíženo jako na nějakou novou skutečnost. I v době vzniku filmu bylo již toto zcela zřejmé! A nebo teprve tento snímek otevřel američanům oči? :) Nemluvím teď o formální preciznosti scénáře ani vpravdě uznáníhodných hereckých výkonech, ale o rádoby převratné-objevné myšlence, která však musela být každému rozumně smýšlejícímu člověku jasná od samého počátku televize. Jako drobná sonda do zákulisí však plní svůj úkol se ctí a nahlédnutí do praktik "mediálních odborníků", PR a marketingové propagace lze snad jistou nadčasovost přiřknout. ()

Maiken Algren

Filmy ako tento sa hodnotia ťažko, lebo boli točené inak. Lepšie, menej priamočiaro. Takže čo k tomu povedať? Čosi ako filozofický background k Natural Born Killers, to som v tom videl ja. Pomalý, voľný a geniálny. "Ty nie si alkoholický typ, takže počítam že sa do roka - dvoch zrútiš." ()

gezper

Myšlenka filmu je jasná (satira na televizní masáž). Většina ověnčení oskary docela pochopitelná. Ale i tak mě to nebavilo tak jak jsem čekal (obecně vysoce hodnoceno a téma zajímavé). Příliš rozvláčný snímek s dobrými herci a několika nadprůměrnějšími scénami. Je zde několik jakoby hlavních linií, které se divně prolínají a dohromady to nedává ucelenějšího smyslu (ne tak aby mě to přikovalo a přešlo do hltačky), milenecká story mě vysloveně nudila, nesedla, rušila. Sidney, napoprvé nic moc, třeba jindy a jinak naladěn to vstřebám lépe. [60%] ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty