Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (CinemArt SK)

666teen

MY jsme si doma zapomněli masky, takže vypadáme jako MY. Ale sousedi vypadají jako ONI, ale jsou to skoro ONI, ovšem s troškou agrese. Takže MYONI vyhráli, jak jinak....trapné. ()

-OverLord-

Peele je pan scénárista a baví mě. Jeho tvorba je jako závan čerstvého vzduchu, který potřebujeme jako sůl. Takhle originální horor jsem dlouho neviděl a hodně jsem si to užíval. Srovnávání s Get Out je úplně mimo mísu, je to jako srovnávat dvě tarantinovky jen proto, že to napsal a zrežíroval stejný člověk. My jsou sice pro lehce náročnějšího diváka, ale přesně tohle v kině dlouhodobě chybí. Na vysvětlení bychom potřebovali další film, ale aspoň máme o čem přemýšlet, nebo vlastně nemáme, protože to bylo úplně jasný, ne? Ne? Má to pár hustých momentů, úžasný hudební doprovod, skvělou Lupitu v dvojroli a mix žánrů. A ačkoli nejsem fanda humoru v hororech, tady to byla naprostá pecka a já se bavil. A finální zápletka už je jen třešničkou na dortu jinak setsakra sytého menu. Těším se na další kousek! ()

Allien.9

Neříkám, že je "Get Out" (***) kdovíjaká pecka, ale má docela solidní atmošku, a i když se na konci zvrhne v nablblou vyvražďovačku, pořád je to béčkový thrillerek, který si absolutně na nic nehraje. To už se ale nedá říct o "Us", kteří si to nabubřele naštrádovali do kina s po čertech dobrým trailerem. Problém je, že trailer jaksi neodpovídá výslednému produktu, a tak se divák nedočká ani kvalitního hororu/thrilleru, ani hutné atmosféry, ani mindfuck pointy. Dočká se tak maximálně za vlasy / chlupy / uši / penis / whatever přitaženého sci-fi, které se snaží prorazit super-originální zápletkou. Ta je ovšem tak nedomyšlená, děravá a na čelo si klepající, že se ani nechce věřit, že to nevzešlo z pera M. Night Shyamalana, během jeho nejzoufalejší éry. 1,5* a chvílemi fakt k pláči. ()

misterz

Začínalo to veľmi dobre, navodenie tajomnej atmosféry s otázkami, ktoré dráždili zvedavosť bolo priam ukážkové. No veľmi skoro sa z toho stal nudný brak s nejasným výsledkom. Až príliš zamotané a obsahovo nedotiahnuté. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Vančura

Pro mě osobně tak moc nesympaticky divné, až jsem odcházel z kina s pocitem, že kdybych to neviděl, o nic bych nepřišel. Ta kombinace humoru a hororu mi moc nesedla, bylo mi u toho spíš nepříjemně, film je navíc podle mě příliš dlouhý. Samotný konec, kdy se vyjeví, co se tehdy skutečně stalo v bludišti, mi navíc přišel předvídatelný a veskrze trapný. Herci jsou ale dobří a soundtrack nemá chybu. Uteč se mi líbilo rozhodně víc. ()

pornogrind

Po dlouhé době odcházím z kina z nějakýho hororu spokojenej. Film " US " je ukázkovým důkazem toho jak jde zkombinovat vtip i napětí. " Get Out " od J. Peele(ho) mě až tak neoslovil, ale tohle mě nadchlo. Parádní námět, dobrá kamera, skvělé výkony všech zúčastněných herců a výborný zvukový i hudební doprovod. Za mě prostě spokojenost. Jestli J. Peele půjde stejnou cestou i dál tak se máme na co těšit. Jediným mínusem je absence gore scén. Což je ale vzhledem k přístupnosti v kinech celkem pochopitelný. Škoda. Kdyby ve filmu bylo víc krve tak bych si chrochtal na 100 %. I tak ale dávám 5 hvězd. ()

mzss1

(70%) Viděno v kině. Od tohoto režiséra jsem před tímto snímkem viděl GET OUT a musím říci, že mi to absolutně nesedlo. V hodnocení 1* jsem byl asi moc krutý, ale co jsem mohl dělat. Toto byla ale jiná liga. Bylo to teda dost nadlehčené a někdy, zejména když jsem v kině četl ty dialogy tak dost ujeté. Ale v dobrém slova smyslu, já to tentokrát ocenil. Nejvíc chválím nápad identických rodin. Úvod se ani tak moc netáhl, a jakmile došlo k prvnímu kontaktu zlých dvojníků hlavní rodiny, tak mě to začalo bavit. Působilo to v tu chvíli napínavě. Pak se film postupem času začal ubírat tím oním ujetým směrem. Na kvalitě to moc neubíralo v mých očích. Jako začalo to být trochu slabší a i finále už nebylo moc vyšperkované, ale mělo to tempo a já se bavil od začátku do konce. Hlášky byly teda opravdu dobré. Celkově se mi v hlavě vířilo dost myšlenek. Děti z oné hlavní hrdinské rodiny se rychle adaptovali, bojovali o svůj život, snadně už pak zabíjeli a i si u toho střelili dost hlášek. Krvavé to bylo ale takovým způsobem, že to nepůsobilo moc brutálně. Jen to finále bylo už takové ne moc zajímavé. Takže jsem si to po skončení kina tak nějak srovnal v hlavě a ty slabší, ale zasloužené 4* nakonec dávám. Za shlédnutí to rozhodně stojí. ()

InJo

Solidní žánrová zábava, trpící přehnanými ambicemi, které nedokáže pořádně naplnit, a hlavně lavinou nelogičností a nedomyšleností. Peele tentokrát připomíná primárně Damona Lindeloffa - na začátku dokáže upoutat a pohltit skrze lákavé a znepokojivé záhady a otázky, ale když má ke konci dojít na lámání chleba (odpovídání na otázky/rozluštění záhad), celá show se mu sesype jak domeček z karet, protože ona "zásadní" odhalení jsou buď laciná, divná nebo prostě jen nezajímavá (v každém případě však neuspokojivá). Peele rozhodně JE výrazný tvůrce s působivými nápady, ale oproti Uteč jeho druhý film funguje nadprůměrně pouze z hlediska prvoplánového (mysteriózně-hororově-komediálního) zážitku. Jako promyšlený a smysluplný koncept naopak bohužel značně selhává... 55 % ()

Anderton

Filmy, ktoré sú otvorené viacerým interpretáciám a pre každého môžu predstavovať niečo úplne iné, prípadne vôbec nič, patria takpovediac ku koreniu kinematografie. Tak a do tejto sorty patrí aj My a rozporuplné prijatie sa teda dá pochopiť. Preto ma celkom prekvapuje to jednoznačne kladné za oceánom, Peele vážne nechcel nakrútiť nič prvoplánovo čitateľné a už vôbec nie nejakú zbesilú hororovú jazdu. Expozícia trvala zhruba 40 minút, až po tomto čase objavíme spoločne s rodinkou pred domom ich dvojníkov. Že ide o Afroameričanov, myslím, v tomto prípade nehralo takmer žiadnu úlohu, ale ako hovorím, pre každého môže byť film o niečom inom. Napríklad pre Ľuboša Blahu pôjde určite o alegóriu na potrebu návratu komunistického režimu do spoločnosti, takže mu film touto cestou odporúčam. ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Jen docela málo věcí na světě je otravnějších než negříci. Režisér Jordan Peele ovšem vymyslel stvoření tak otravná, že mi dokázala zkurvit totálně celý zážitek. Na tyhle divnonegry vydávající totálně otravné skřeky a chovající se jako opice z pralesa, se nedalo absolutně dívat. Byla to nejbolestivější forma utrpení. Ani takováto píčovina ovšem nemohla ohrozit můj status nejlepšího uživatele této databáze. Znovu jsem v úvodu prokoukl ten závěrečný rádoby wow moment, kdy v zrcadlovém domě došlo k záměně černých holčiček. A to jsem této sračce věnoval pramálo pozornosti. Dívat se dalo jen na úvod, než vylezli z kanálu ti otravní dvojníci. Od té chvíle je snímek k zblití. Pokud nejste vyloženě zapřisáhlý negrofil, tak tuto sračku velkým obloukem obejděte. [5 %] ()

Kudly4

Za mě skoro odpad. To je tak, když vám nesedne rodinka už od prvních minut v čele s hnusnou Lupitou, o kterou bych si ani kolo neopřel, vážně, bylo mi na zvracení, čím déle jsem ji sledoval a k tomu se zanedlouho přidají jejich dvojníci, postížení dvojnicí. Naháněčky a vše ostatní strašně nudí, ale opravdu strašně moc, atmosféra je spíše komediální, myšlenka a hudba fájn, ale tohle už nikdy víc. Get Out bylo super, tohle stojí za velký černý hovno. ()

Kothy

Poslední film Jordana Peelea se podle mě moc nepovedl. Opravdu hodně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami. Zachránil to snad jen závěrečný zvrat. Jinak je to dost zvláštní a v mnoha věcech nedomyšlený film. Začátek je trochu pomalejší. Pak, když se začnou dít ony věci s dvojníky, je to zajímavé, a pak to zase sklouzne do průměru. I pokud člověk přijme pravidla tohoto světa, je tam pořád dost děr. Tak snad příště lépe, Jordane. "Co je Sám doma?" :D ()

silentname

"Us" je filmom, ktorý ešte nejaký čas v hlave ostane. Myslím si, že som bol dlho zaháknutý, zvedavý a chcel som to sledovať od začiatku do konca, no potom ku koncu sa to začne rozsypávať a má to veľké množstvo dier. Myslím si, že kvôli tomu budem ešte písať aj veľký detailný názor k tomuto filmu, kde vysvetlím jednotlivé veci lepšie, no je tam kopec vecí, ktoré mi zrazu nedávajú moc zmysel. Ale po poriadku. Povedzme si pozitíva filmu. Všetci štyria hlavní predstavitelia sú podľa mňa skvelí. Lupita Nyongo do toho dala absolútne všetko a veril som jej všetky momentky. Winston Duke sa tu ukazuje v trošku inej role a je super, že nemusí byť vynikajúci len v kostýme Black Panthera. To je super. Nápad filmu je super, celková atmosféra je vynikajúca. To čo sa javí ako home invasion sa nakoniec posunie oveľa ďalej a priznávam, že som to ani neočakával (ak niečo bolo v trailery, tak priznávam - že nepozeral som trailery). Humor filmu je pre mňa trošku mix. Niekedy to funguje a dodáva filmu šarm, inokedy zase moc nie. Elizabeth Moss je tu tiež v úplne inej role a musím povedať, že vedela tu byť trošku otravná. Aj keď sa snažila. Ale podľa mňa je to osoba, ktorá tu najviac zlyháva. Nerozumel som prečo niektoré postavy útočili hneď a iné chceli svoje konanie vysvetliť... a hoci to koniec chce vysvetliť.. tak potom vďaka tomu nedávajú zmysel iné veci. Ale o tom viac v detailnom názore. Film ma rozhodne chytil svojou atmosférou a určite ho odporúčam ako fanúšik hororu. Ale v momente ako sa dostávame do sveta dvojníkov... alebo to len otvoríme... viac-menej sa to rozsype. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Jordan Peele posouvá hranice a stupňuje v tomhle filmu, všechno co tvořilo základ, pro jeho prvotinu Get Out. Je tu víc krve, víc mrtvol, víc šílených situací, víc hlášek. A v tomhle ohledu, má opět co nabídnout, hlášky fungují, atmosféra se buduje a tempo se zrychluje a volně se přechází z home invasionu, do naháněčky při kterých probíhá likvidace postav. A všechno šlape tak jak má, Michael Abels a jeho creepy hudba, jenom dokreslují dokonalost, herci na jedničku hrají své role a všechno dobře graduje. Ale, (vždycky je nějaké ale) zatímco některé horory, jako třeba Annihilation, The Thing po skončení filmu, vyvolají spoustu otázek, šílených teorii a na youtube se tvoří hodinová videa, kde se rozebírají sebemenší detaily, zde po skončení filmu, nic takového neni. Us je výborným horem, který ve všech ohledech a směrech boduje, ale ve filmu je všechno zodpovězeno a vysvětleno. Což je velká škoda, tohle je výborný horor, ale né geniální, né jako The Thing, u kterého se dodnes vedou debaty a různé teorie. Sem z toho trochu zklamaný a po zhlédnutí Pet Sematary, snižuji na čtyři. ()

SeBig

Na druhé shlednutí mi to přijde jako špatný vtip. Nechápu jak tohle mohle udělat tvůrce Get out. Ano, myšlenka je zajímavá, ale to zpracování je strašná komedie. ()

Arsenal83

Na prvý pohľad som myslel, že sa dívam na Hotel Rwanda, ale ono nie, oni na kástingu úmyselne vybrali safari sprievodcov. Nič proti tomu, ale na čo tam potom dávate zábery v tme, keď je potom hovno vidieť? No a Lupita predsa dostala za úlohu otrokyne Oscara, tak tiež neviem prečo pri tom neostala, keď má k tomu prirodzený talent. ()

classic

Občas (celkovo 5. krát) máme vo zvyku vypraviť sa do “THEATRE” v jeden deň na dva filmy p-o / s-e-b-e (najprv survival-dráma Arctic, a až potom MY), čo pociťujem, ako náročné, ale i napriek tomu som s obidvoma snímkami NADmieru spokojný, aj keď nová filmová záležitosť afroamerického (černošského) režiséra, producenta a scenáristu-Jordana Peelea ma ani po druhý-krát (boli sme i na jeho prvotine Uteč, z roku 2017, a taktiež som vtedy mal NAozaj zvláštne, zimomriavkové pocity) absolútne nešetrila, že my, ako „filmové publikum” sme boli v koži fackovacieho panáka, pretože uhol pohľadu na samotné filmové prevedenie je síce úplne jednoduché (akoby ste sa pozerali na typickú vyvražďovačku Piatok trinásteho kombinovanú s atmoškou Votrelca), ale ukončenie je zase pre zmenu totálne zaťažkávajúce, náročné, NIE JE samoúčelné ! Týka sa bezprostredne nás všetkých, potencionálnych vrahov s nožnicami a kosákmi vo svojich rukách. Peele je nástupcom nekompromisného rakúskeho „Kazisveta” Michaela Hanekeho, keď by som rád ukončil túto recenziu s vychválením Jordanovho filmového prístupu, čiže brutálneho réžírovania a napísaniu bravúrneho scenára + technické zložky : strih (pred koncom strihal o stošesť!), zvuk, hudba a d.p. (Mike je špecialistom na horrory) , a ešte herecký ansámbel, t.j. Lupita (táto kočka mi už akosi chýbala, ale rovnako trpela, ako vo 12 rokov otrokom) a spol. boli totálne vyčerpávajúci (Winston bol naprosto fenomenálny). Jordana Peelea mám vo svojej obľube, a 100% pôjdem aj na jeho 3. režisérsky zárez, a už aby prišiel ! ()

Marze

Tento surrealistický politický horor je jako dlouho mírně vařená omáčka. Film samotný není perfektní, ale talentovaní herci z toho dělají zábavný horor. Kromě toho film těží ze zajímavý myšlenek a fascinující vizuální složky. Tento horor hrála česká kina a americký režisér Jordan Peele byl úspěšný také svým předloňským debutem Uteč smetl a to jak u kritiků tak na pokladnách kin a dostal Oscara za nejlepší původní scénář. Jako bývalý komik tentokrát napsal, produkoval a natočil nízkorozpočtovou směs hororu a společenské satiry o povaze dnešní Ameriky. Když se objeví čtveřice divných vetřelců , zeptá se otec "Kdo jste?" "Jsme Američané," zní odpověď, která je nejděsivějším momentem snímku. My není film, který by kritizoval některé nešvary ve společnosti, třeba rasové problémy. Jde dál. Každého z diváků nutí, aby s hrdiny pohlédl do útrob vlastního těla i duše. Nepřítel nemusí být "ten druhý", můžeme to být i my sami. Nejen jako jednotlivci, ale i jako společnost.Hrdinové se postaví narušitelům. Zároveň tím ale film pomocí jasné žánrové zkratky chytře promlouvá o situaci Afroameričanů a dotýká se složitých otázek, které nelze řešit, aniž by se z děje neprozradilo příliš.Peele dokonce do napjaté scény dá vtip. V jednu chvíli, kdy jde mnoha postavám o život a některé už boj o holý život prohrály, hlasem ovládaný systém domu svérázně reaguje na poslední zoufalý příkaz majitelky: "Zavolejte policii." Místo telefonátu pouští ikonickou hiphopovou skladbu Fuck Tha Police od formace N. W. A. Za zvuků úderného rapu pak na schodech domu cáká krev. Subtilní výkony herců, kteří hledí do vlastních tváří, když hrají sebe i své dvojníky, vyvolávají emoce, které lze obtížně převést do slov. Ale do myslí diváků se vryjí hlouběji než údery golfových holí dopadající na hlavy monster, která ve skutečnosti jsou tak trochu i námi samotnými. ()

Chrustyn

Jordan Peele si získal srdce diváků i filmových kritiků originální satirou/hororem Uteč o podivné bělošské sektě, která unáší černochy a dělá si z nich loutky (hodně zjednodušená premisa, ale opravdu to tak je) a tak každý fanda originálních filmů, očekával s čím přijde příště. A opět přinesl horor, opět s černochy, opět nevšední, bohužel nudný a s každou další minutou méně a méně zajímavý. Nápad rozhodně není špatný, pokud ho divák nechce nijak pitvat ale tvůrcům se nedaří ho zrealizovat dostatečně poutavě pro diváka. Největší problém nevidím ani tak v matoucím scénáři, jako spíše v přílišné délce, protože na 2 hodiny dané téma určitě není. Atmosféra občas funguje a některé scény jsou překvapivě skvělé, ale jako celek film nudí a divák tak začne přemýšlet o dění na plátně a zjistí, že je scénář děravý a herci otravní. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)