Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (CinemArt SK)

TheSpearCZ

Chtěl jsem se tu pořádně rozepsat o tom, jak moc velká sra*ka Us je, ale tímhle filmem nechci mrhat už ani o minutu víc. Je to dělané na styl Splitu přitom začátek, kdy čekají před domem vypadal více než nadějně a kdyby to šlo spíše stylem You're Next, tak z toho mohl být koukatelný slasher, takhle je to pouze divná kravina, která nedává vůbec žádný smysl. 1* ()

ink flo

Lepší než Get Out (jeden z důvodů je i to, že po formální stránce to už nepůsobí jako laciná epizoda Krajních mezí, ale jako opravdovej film), Jordan Peele dokázal, že je jedna z nejvýraznějších a nejoriginálnějších postav moderního horroru. Nízké hodnocení tomu dali inženýři, kteří potřebují mít uvěřitelnost děje přesně narýsovanou podle pravítka a neradi oscilují na ose prvoplánovitost-symbolika na vlastní triko. Určitě jeden z těch, který budou dobrý i podruhé, už jen kvůli odhalování více drobností, jako třeba to, že v jedné z prvních scén v r. 86 má obsluha zábavního parku tričko kapely Black Flag a pak v současnosti má jiný tričko od této skupiny jedna z hlavních postav atd....a nápady jako použití symfonickýho motivu "i got 5 on it" do finální scény, přičemž hip-hop verze hrála na začátku, dělá z filmů ty vyjímečný, na který se nezapomíná. ()

fisus

Je škoda,že mezi výborným úvodem a zajímavým koncem,je takový prostředek,jaký tam je.Ale ten nápad se musí ocenit. ()

Chundys

Sakra propad od Uteč... Veliká škoda! Obrovský potenciál ale po konci tolik otázek... parádní hudba a občas proložené skvělým vtipem a vraždy taky byly dobrý ()

ROCK,THE

"To jsme MY" Tak zněla fráze od mladého Jasona ( #EvanAlex) Ale začneme u filmu samotného. K začátku musím říct že #JordanPeele dostal opět brilantní nápad na originální a doposud neviděný příběh. Bohužel samotná originálnost této horrorové family story nedává tolik napětí a hrůzy jaká byla interpretována v trailerech a poutavých plakátech a popisech. Veledílo horrorového řemesla které nám autor dopřál vidět v roce 2017 a to jest nic jiného než Peeleho Uteč ( #GetOut) tedy zůstává stále na prvním místě nejoriginálnějšího příběhu dle mě. My upadá hlavně na tempu filmu které je jak na vlnách, začátek je velice nudný, prostředek začíná nabírat tempo avšak než vás to aspoň trochu horrorově uspokojí tak vlna napětí zase odplouvá. Tajemnost na kterou jsem se osobně těšil nejvíc režisér 'zabil' hned v první konfrontaci mezi rodinami kdy jsme hned dostali na talíři jak se děj bude odvíjet. Zklamáním bylo i to že mnoho scén bylo předvídatelných a pět lekavek už film jako takový prostě nezachrání. Takže k závěru, nápad byl luxusní a originální ale dalo se s tímto materiálem daleko lépe naložit a více ztajemnit. Doporučuji návštěvu kina ať si udělá každý vlastní názor ale dle mého zůstává na trůně předchozí horrorový snímek režiséra. Tak si jen dejte pozor ať vás v noci nenavštíví lidi kteří budou v rukou dřímat zlaté nůžky a vám nezbyde nic jiného než vyslovit "To jsme" MY Mé hodnocení: 6.5/10 ()

Bozvav

Děsná nuda, pruda. Tak nějak to celé postrádalo smysl. Horor se nekonal, neb napětí se rozhodně nedalo krájet. jediné co vyzdvyhuji je hudba, ta byla pěkná. Za mne 30%. ()

JG7

Jordan Peele selhává v budování funkčního světa. Film až do posledního aktu šlape výborně, kamera i hudba je skvělá, ale jakmile se začnou víc odhalovat pravidla, snímek se sype. Z konceptu se dala vytřískat hlubší výpoveď. ()

JankaJBLK

Skvelo natočený horor-thriller, napätie bolo od začiatku až po koniec...a k tomu ešte dodala grády super hudba:)) Skvelý zážitok z kina.... ()

4x8x16x23x42

Snímek bych nehodnotil ani tak jako horor, spíš film jako takový. Líbí se mi zde reřisérův znatelný rukomis, kdy drobné detaily dodávají snímku jiný rozměr. (obecně scény v autě) Sníměk je napěchovaný podobenstvími a různými detaily, takže určitě stojí za opětovné zkouknutí. Na druhou stranu. Na to, že jde o horor, tak zde příliš vysloveně děsivých scén neuvidíte i když si myslím, že v kontextu celého snímku je to odpustitelné, protože budete často v napětí co další rozuzlení přinese a i tak je to pár creapy scén. All in all, jde o vydařený snímek, který se však bohužel nevyvaroval některých chyb po kterých vzniká více otázek než asi původně mělo být. Pokud se vám líbil předchozí sníměk ,,Run!'' určitě stojí za navštívení. ()

Rathalos

Jordan Peele je reziser,od ktoreho som videl uz predtym tri filmy a bol som spokojny,no a tento horor nie je vynimkou,originalny namet,konecne nieco nove v tomto zanri,skvele spracovanie,vyborny hudobny i zvukovy doprovod,perfektna atmosfera,napatie s troskou vtipu,ale aj herecky zvladnute,no neskutocne dobre som sa bavil,pri predstave,ze nieco take zazijem mi beha mraz po chrbte,uz teraz sa tesim na dalsi kusok od tohto pana majstra rezisera...:-) ()

Raziel_cz

"We are Americans." Horor se sociálním přesahem. Bohužel, tím sociálním přesahem vás to romerovsky mlátí po hlavě a řve: "DO YOU GET IT?!" Naštěstí ho ale lze docela jednoduše odfiltrovat a soustředit se na ten horor. Který je ale bohužel zase jenom podivnost pro podivnost a film jako takový není dostatečný pulp, abyste si tu samoúčelnost užili. A bohužel tedy zároveň pořád je příliš velký pulp, aby tu podivnost k něčemu využil. Má dost zvláštní strukturu, prezentující co jsou v podstatě tři samostatné kapitoly (dvě z toho jsou home invasion) oddělené studnami expozice, a má to shymalanovské finále, které sice převrátí a zúročí spoustu motivů a rozhodně díky němu budete mít napodruhé z Us lehce odlišný zážitek, ale zároveň nějak záhadně zvládá působit – ještě jednou – samoúčelně a jakoby přilepeně na už kompletní film a vlastně nerozumím tomu, jak může znatelně ovlivnit diváckou perspektivu a nemít na diváka žádný emocionální dopad najednou. Samozřejmě, stejně jako Get Out je to po technické stránce naprostý orgasmus a stejně jako Get Out to má perfektní herce a hudbu a všechno. Get Out ale lépe fungoval ten horor i sociální kritika – sice taky ne nutně najednou, ale stejně. Tohle je příběhově příliš fádní a myšlenkově příliš prvoplánové. O logických dírách raději nemluvě. V kombinaci s The Twilight Zone se trochu bojím, že nám z Peela roste druhý Blomkamp. ()

MickeyStuma

Málokdo si umí představit, že by se najednou jedné noci objevil jeho dvojník snažící se ho zabít. O něčem takhle vypráví tento snímek, který představuje rodinu jedoucí na dovolenou na pláž, kde se přesně tohle stane. A jak se později ukáže, takovýto problém má naprosto každý kolem. Nastala invaze vskutku podivná. Ve své podstatě byla pro vyprávění takového příběhu použita šablona veškerých zombie hororů. Je v tom krapet znát i vypravěčský styl dob sedmdesátých a osmdesátých let, což na škodu nijak není. Naopak to dostává lepší šmrnc ve své atmosféře. Příběh je v jádru věci inteligentní kritikou dnešní Ameriky, a to jak politicky, tak i socioekonomicky. Ale i tak se stále jedná snímek na poli popcornové zábavy, kde není použit zcela zásadní tah na branku. Vývoj děje se krapet táhne a vytváří dojem nudnosti a divácké shovívavosti. Příběh má v jádru věci hluboký význam s pohledem na určitou symboliku, ale to by se snímek musel divácky pojmout více do hloubky. Čekat na honosné vraždy, potoky krve a usekaná těla je v tomto případě nemalou chybou. Tohle je zkrátka neobvyklý film obsahující myšlenku v daném konceptu. Pokud se na to divák nezaměří, holt se bude nudit. ()

Folky

První dvě třetiny jen výborný horor, který ale vytahuje nahoru poslední půlhodina. A ne jen kvůli zvratům, ale především kvůli výborné katarzi. Lepší než Get out, zvlášť kvůli lépe sednoucímu humoru. ()

BOURQUE

Pomaličky rozohraný thriller / horor, ktorý postupne odkrýva jednotlivé časti príbehu (veľa však ich nie je). Ale ničím výrazný snímok vo svojom žánru, pretože operuje so známymi prvkami bez väčšej odvahy. So záverom nemusí byť každý spokojný. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Faila

Perfektní horor, ve kterém pitomé lekačky vystřídal úžasně střízlivý humor, s tajemnou a zároveň tolik civilní atmosférou, která jej dělala o to děsivější. Všechno to na mě působilo velmi reálně a samotný příběh mě opravdu dostal. ()

GOREGASM

Get Out se do diváka zakouslo originálním nápadem a Jordana Peela vystřelilo do pozice očekávaného hororového tvůrce a tak nějak mám dojem, že mu to stouplo do hlavy, protože jinak si naprosto nezvládnuté Us nedokážu vysvětlit. Tak trochy syndrom Richarda Kellyho se špetkou tvůrčí pseudogeniality ala M. Night Shaymalan v krizovém módu. Úvod jako obvykle navnadí, velmi rychle vám ovšem dojde, jak nesympatické kvarteto vlastně budete celý film sledovat. Brzy navíc zjistíte, že ve dvojím provedení :-). Jordane, myšlenka opět velmi dobré, ale až do opět vynikající pointy zívačkoidní a pseudoefektní. Ta snaha hrát si na něco víc je z toho bohužel na míle daleko cítit. Když ale nedokážete nabídnout zajímavé postavy, příběh taky nemáte a strašit neumíte, tak dopadnete jako Jordan Peele s jeho Us. Nafouknuté nic, které kdybychom hodnotili jenom za pointu, tak bychom nešetřili superlativy, ale to co bylo předtím bohužel z paměti nevymažeme. Takže Jordane, zpátky na zem a příště to lépe promysli a obsaď, my všichni zase tak blbí nejsme. V mém případě nebýt výborného soundtracku, který udržuje v rovině zvukové precizně znepokojující atmosféru, bych se té pointy určitě nedočkal. 40% ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)