Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Iroquaise

po filmově - výtvarný stránce dobrý...krásně to konzervuje devadesátky a práci s dobovým kýčem...ta barokizující estetika je v pohodě...jenže......ta zápletka...no doprdele...pane Shakespeare...to sou lapsy...schémata, opouštění postav, vykonstruovanost, utnutí zápletky...milostné lince jsem nevěřil...tragédie přišla moc brzo...jako kdyby tam chyběly scény...možná je to tou rychlostí Luhrmannova vyprávění...díky té rychlosti totiž člověk zesíleně vnímá strukturu...jak je zápletka nedomyšlená a děravá... kdyby nechal scény doznít a dodělal je...takhle to působí hrozně zběsile, zbrkle...a ten jazyk...strašný....postavy neustále melou a melou a jazyk nejen že je jak archaická pěst na oko, ale hlavně se jeví jako vata...člověk se přes něj nedokáže dostat k postavám a jejich pocitům... ...podnětné, propracované a strhující v dílčích momentech ( smrt Merkuccia, návrat Romea do města), ale na velké ploše plytké a takřka divácky likvidační...je dost dobře možné, že se k tomu brzy vrátím a věřím, že napodruhé si to vychutnám víc...ale to nic nemění na prvním dojmu...už dlouho se mi nestalo, že bych s něčim takhle divácky zápasil.................... jinak humor na závěr: při sledování mne neustále napadaly dva filmové tituly - Němcovo "V žáru královské lásky"...právě s ohledem na fakt, že ten film více než dramatické vyprávění připomíná audiovizuální, výtvarný fetiš ( myšleno v dobrém i ve zlém)........a....světe neupadni....Top Gun !....obojí konzervuje dobovou kýčovitou estetiku...u Luhrmanna je sice práce s kýčem záměrná, ale beztak ta věc té době podléhá, taky zestárla...v dobrym i špatnym...a narativně na mě obojí působí jako úsečná upoutávka na zápletku.......a v obojím jsou nebezpečně krásní hoši...ač tedy Romeo nemá za ocasem Mig...... ()

Bobik9

Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších příběhů v historii, který se stal nesmrtelným a vzhledem k tomu, že mám tento příběh rád, stejně jako celého Shakespeara, tak pro mě byl problém překousnout tuto verzi. Nebylo to sice vyloženě špatně ztvárněno a herci byli také obstojní, ovšem chvílemi jsem pochyboval, že to myslí Baz Luhrmann vážně. Kolikrát mi přišlo, že se tvůrci až vysmívají banalitě Romea a Julie. Na druhou stranu byla hudba skvělá a, i když se mi tato verze příliš nelíbí, musím uznat, že určitě dala práci a byla k ní potřeba jistá odvaha a um. Nicméně, nikdy více to vidět nechci. ()

Fleetguard

Shakespeare měl již mnoho zpracování a jistě jich ještě mnoho bude, ale tohle určitě stojí za to. Bazu Luhmanovi se trefně podařilo přenést tuhle Shakespearovu hru do dnešní doby a tam kde se dřív herci oháněli mečem se dnes ohání pistolí. Za zmínku určitě stojí netradiční kamera, která dává snímku i skvělou vizuální podívanou, kterou doplňuje i výborná hudba. ()

Kicune

Shakespearovské mistrovské dílo dosazené do popové kultury konce 90. let a v hlavní roli Leonardo DiCaprio? Proč ne. Romeo a Julie je nadčasová hra a i tak funguje. ()

pravdovravny

Tento nevšedný muzikálový príbeh rozhodne nesadne každému. Aj ja som mal zo začiatku pochybnosti čo to môže fungovať, a ono to fungovalo na výbornú! Všetky texty, ktoré herci interpretujú sú originálne slová z knihy Williama Shakespeara! Niekedy preto nastanú veľmi vtipné scény, ktoré rozhodne nerušia. Je to krásny príbeh o láske, boji a nesplniteľnom sni dvoch mladých ľudí ktorí sa narodili pod nešťastnou hviezdou:( ()

hroubek

Kdo, by neznal příběh o nejznámějších milencích a jejich nenaplněné lásce. Australan Baz Luhrman se rozhodl dílo anglického barda Willa Shakespearea převést do moderního hávu. Nicméně dialogy zůstaly zachovány. Vytváří to zajímavý kontrast, který je posílen audiovizuálním zpracováním filmu. Luhrman ve všech svých filmech vypráví obrazem a hudbu. A zde tomu není jinak. Moderního hudba, rychlý střih a originální stylizace. Záměr je to zajímavý a působivý. Osobně mi dost dlouho trvalo, než jsem si na to zvykl a popravdě se příběh pořádně rozběhl až v momentě, kdy se hlavní dvojice setkala. Jsou zde velmi dobří herci - Leonardo DiCaprio, Claire Danes nebo Peter Postlethwaite. Jejich výkon mě bavil, ale byl hodně teatrální, což byl samozřejmě účel. Bohužel pokud daný text neznáte, tak je složitější na vnímání a taky to trochu nudí. Osobně bych ocenil klasické dialogy, nicméně tím by film ztratil na originalitě. Rome a Julie je zajímavý film a pokud chcete vidět tento známý příběh v netradiční podobě, tak zkuste tento film. ()

IvyH

...žal Juliin a bolest Romeova... proč jsem až do konce naivně doufala, že to dopadne jinak? Ale ne, bez toho hořkého konce by to bylo poloviční, já vím... Každopádně velmi originální zpracování, skvělé obsazení herců, zajímavý výběr písniček (až na to "Love me, love me"...), dokonalá výtvarná stylizace a verše stále tak aktuální, že vám tam nebude sedět snad jen Romeova věta: "Tady máš zlaťáky." ()

Ichabod

Správně úderná story navzdory provařenosti s nenajtřískanějším soundtrackem, který patří k absolutní špičce devadesátých let kde jedna z nejvyhledávanějších kompilací hudebních umělců své doby se mísí s dokonalou - malá oprava - DOKONALOU (!!!) originální hudbou Craiga Armstronga. Ten tasí jak ty nejepičtější motivy, tak i ty zcela rozličné styly beroucí inspiraci kdekoliv. Ovšem vždy se vytasí s fantastickým a novým zvukem. Samotný film je tak dobrý jak zápletka dovolí, DiCapriovo herectví (o kterém neznalí možná vedou spory) je už dnes klasika. Danes je k sežrání a přitom tak až nedotknutelně křehká. Celkový vizuál a kulisy jsou obrazem dokonalé hudby a spolu tvoří snad nejlepší feeling své dekády a opravdový začátek "videoklipových režisérů" se počíta odsud. Když shrnu výpis vlastností tohoto filmu nejsnáze, tak aby byl romantický či hudební film skvělý musí v sobě mít aspoň trošku esence libovolného prvku tohoto filmu. Slabší povahy neunesou třeba kýčovitost jak obsahu tak formy, ale jde o bezesporu kultovní film své doby jež v současnosti nemá lepšího nástupce. Bohužel dnes se stará díla podávají ve staromódním stylu a hraje v nich Keira Knightley. Škoda. Jedinou výjimkou jež by se dala doporučit je Marie Antoinette od Sofie Coppoly, ale není to ani zdaleka taková jízda. ()

mirec88

Vizuálne úžasná novodobá tragédia. Pekné, síce časom ľahko zabudnuteľné, ale niektoré scény boli výnimočne silné, takže 4 hviezdy tomu patria. Ani nemá cenu spomínať perfektné herecké výkony DiCapria a prenádhernej a prečistej Claire Danes. ()

Elleannie

Vůbec nic jsem o filmu nevěděla, takže jsem neměla ani tušení, jaké toto zpracování bude, a musím říct, že velmi mile překvapilo. Nesmrtelná láska, nesmrtelný příběh a krásná hudba, která filmu dodávala další jiskru. Zpracování filmu je určitě neobvyklé, ale mě dokonale sedlo. Kdo má rád Shakespeara a nebojí se trochu "inovativní" podívané, měl by to určitě vidět. ()

Skeksis odpad!

Dielo najpreceňovanejšieho autora histórie dostalo XY-krát filmovú podobu. To je všetko, čo sa stalo. Je to smutné, pretože tento raz dokonca nejakú disko-kravinu-napodobeninu, či čo. Film som videla už pred vyše 20. rokmi, nehodnotila som, ale stále mi nedá ten masami ospevovaný Shakespeare, ktorý v ľuďoch budí niečo, čo tam proste nepociťujem, ani nevidím. Akurát priveľké afekty, gýč a teatrálnosť, takže takéto veci radšej nechať do divadla. ()

silent cut

Za herce...Za styl...Za modernizaci...Za soundtrack...Za Shakespeara, který by zřejmě stál v němém úžasu...ono totiž takhle hekticky se divadlo tenkrát hrálo...za chůvu...za Tybalta ... Za Mercucia s extází... Za kord ráže 9mm... AMEN ()

Almásy

vynimocne, majstrovske dielo ktore doceni az buduca generacia. luhrman vytvoril genialny most medzi Shakespearom a mladou generaciou. ozvucil to famoznou, skutocne famoznou hudbou a vynkajucou ustrednou dvojicou. je fakt sila ked vas film rozplace uz od uvodu. ()

jatamansi

Občas se někomu podaří převést Shakespeara do přítomnosti, Třeba Branaghovi jakž takž, ale o tomhle to rozhodně neplatí. Nehledě na to, že po Zeffirellim bych se skoro do téhle klasiky nepouštěla. ()

blixadovan

Tento způsob zpracování zdál se mi poněkud nešťastný, hlubší smyl mi naprosto unikl. Za obě uši tahalo vložení původního textu do úst představitelům v současné (??) době. Jediným kladem filmu byla Claire Danes, to ona být umí. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)