Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

AppleCore odpad!

Po skončení filmu jsem si položil otázku "Má ten film vlastně vůbec něco, co by stálo za řeč?". Ač jsem přemýšlel co to jen šlo tak jsem na nic nepřišel. Možná by se dala trochu připomenout hudba, ale ta je tak blbě využitá, že v tý změti ostatních tónů ztrácí veškerý emoce. Veršovaný dialogy vůbec nefungujou a zasazení do moderní doby byla ta největší kravina, který se tvůrci mohli dopustit. A věc která mě vodrovnala vůbec nejvíc byla ta, že všichni lidi co v tom filmu vystupujou nosí bouchačky. A víte vy co? Ono by to v moderní době být mohlo, dokonce to mohl být dechberoucí melodramatickej akční nervák, ale to by ho nesměl natočit debil. ()

Dzeyna

Zajímavě ztvárněné, ale ne příliš kvalitně. Ze začátku a chvílemi i během filmu jsem si myslela, že je to laciná parodie, jelikož některé prvky mi opravdu nepřišli vhodné. Kdyby tohle viděl Shakespeare, tak by nikdy tohle dílo nenapsal. Ovšem nedá se říci, že by to bylo až tak špatné, něčím to zaujmout umí, nevím zda je to tak neobyčejný styl nebo herecké výkony. ()

leila22

Vážne by sa kinematografia nezaobišla bez tejto modernej verzie inak krásnej klasiky od Shakespeara? Rómeo, ktorý sa sfetuje predtým ako ide na ples Capulettovcov plný čiernych transvestitov a ďalších absolútne nesympatických a preafektovaných postáv...zopár nezaujímavých súbojov medzi znepriatelenými rodmi, ktorí na seba miera zbraňami i keď v rámci dialógov na seba vraj tasia meče...toto bola vážne tragédia. Dve vyhasínajúce hviezdy za scénky Rómea a Júlie, ktoré boli vcelku milé a pozerateľné. Zostatok bol ako z iného (nepodareného) filmu. ()

swamp

Zprvu by se člověk mohl zaleknou všech těch kýčů, ale nic jiného se ani od Baze Luhrmanna očekávat nedá. :) Jenže jako vždy se mu podařilo hranice kýče dotknout, ale nepřekročit. Tento známý příběh tragické lásky je nevšedně brán novodobě, místo mečů se používají zbraně, drogy tvoří neoddělitelnou složku doby a místo na koních se jezdí v autech. Tohle všechno je propojeno s originálními Shakespearovskými texty. Výborný výsledek.. "Romeo, what's here? Poison? Drunk all, and left no friendly drop to help me after?" ()

meave

Láska v jednej z najznámejších podôb. Toto spracovanie ponúka kontrast medzi starou angličtinou, tradičným príbehom a súčasnosťou. A tak veršujúci mládenci držia v rukách zbrane dneška. Na láske a obetovaní sa však nezmenilo nič. Navyše pre moju generáciu je Leo skvelý Rómeo. ()

Ant

Roztomilé zpracování Shakespearova nesmrtelného příběhu. Těmhle netradičním zpracováním klasik jsem vždycky fandila a Luhrmann mě tedy vůbec nezklamal. Romeo a Julie pro mě zůstává jeho nejlepším filmem. ()

Slartibarkfast

Od "Willa" jsem toho četl dosti a viděl i pár filmových adaptací - výborných. Tohle je ovšem tak trochu mimo mísu. Ať už se herci snažili sebevíc, mně se to prostě nelíbilo. Příjde mi to jako zneuctění, znehodnocení a zdiskreditování člověka, který byl bezpochyby génius. Když už modernizaci, tak opravdu moderní a ne tenhle pseudo styl. Když tam vidím DiCapria v brnění a za chvíli se tam ohání bouchačkou. Je to smutné. Nějak mi to celé nesedělo. 60% a to jsem ještě dobrák, protože Claire Danes je moje oblíbená herečka a té bych míň prostě nemohl dát. ()

Vitason

No Shakespeare by se z toho zřejmě obracel v hrobě, že by se rychlostí otáček provrtal až do Austrálie. Já nejsem moc velký Willův fanda (přečetl jsem od něj jen dvě práce- no nemám se moc čím chlubit:-), takže jsem s moderním zpracováním velký problém neměl. Luhrmann udělal moc dobře, když zanechal dialogy, tak jak je renesanční král napsal (alespoň to tak přiblížil nám-nevzdělancům). K tomu přidal vlastní obrazovou poetiku, kdy je všechno barevné a kamera se střihem vytvářejí z filmu klipovou podívanou. Neznám nikoho jiného, kdo by s takhle divokou vizuální stylizací a mícháním všemožných žánrů vytvářel takhle zábavný kýč (v tom dobrém slova smyslu) a neupadal to trapných scén. Všichni herci podali dobré herecké výkony a Leonardo DiCaprio byl opět famózní (začínám ho mít čím dál tím radši) a Claire Danes se mu jako Julie vyrovnala. Ve svém dalším filmu vybrousil Luhrmann svůj styl už k dokonalosti, uvidíme co nás bude čekat dál... ()

Happens

Romeo a Julie tak jinak, tak stejně naprosto zachovaně, film, u něhož musíte vypít víno, vychutnat si kvalitní sýr, nechat se unášet poetikou tak původní, filmem tak současným... Hledáš útěch v každém následujícím verši, ale umíráš s polibkem hlavních hrdinů... ()

Chrustyn

Baz Luhrmann a jeho převedení klasického Shakespeareova dramatu do současnosti. Byl to vtip, či nebyl, toť otázka, každopádně se jedná o slušnou podivnost, která nevím jestli měla být recesí, nebo to bylo míněno vážně. ()

Arsenal83 odpad!

Ja nie som až taký fanda Shakespeara ale zase som veľký fanúšik Leonarda di Capria, hoci až v neskoršom vydaní. Som zástancom klasického poňatia tejto drámy, akékoľvek vybočenie je zvyčajne riskom a zasadenie do modernej doby je jednoducho výstrel mimo. Je známe, že dvojica Di Caprio a Danes sa mimo kamier neznášali, možno to na plátne nevidieť, ale film je fail. ()

marhoul

Krásná C. Danes a přesvědčivý, zamilovaný Leo. Úchvatné pojetí, kostýmy, drsné přestřelky mezi znepřátelenými rodinami, to vše na slavné shakespearovské téma... Od Luhrmanna mé nejoblíbenější dílko. Bonus navrch: skvělý o.s.t. ()

Šandík

Myšlenka natočit Romea a Julii jako soudobý příběh není nezajímavá, ovšem výsledek tohoto pokusu je naprosto tristní. Pokud by se někdo snažil o absurdní film, asi by těžko docílil lepšího výsledku, ovšem tvůrcům tohoto "opusu" tuším nešlo o absurdní divadlo... 3/10 ()

triatlet

Přastylizované, teatrální. Chudák Shakespeare. Co by Mistr na této bláznivé inovaci pochválil? Možná některé scény s hlavními hrdiny (bez nich by to byl jednoznačně odpad), místy hudbu, střih, kostýmy. Úvod na benzínové stanici byl úděsný. Naštěstí to na jednu hvězdičku vytáhli R (DiCaprio) +J (Danes). Celkem zbytečný film. Porvé na csfd nechápu nadhodnocení. Jedním slovem to vystihl Radek99. Jeho komentář mě fakt pobavil:-) ()

mat.ilda

Skvěle padnoucí role pro Lea i Claire, současnost s příchutí historie, vznosné Shakespearovy obraty, božská hudba. A průhledovou seznamku napříč akváriem považuji za jednu z nejkrásnějších romantických filmových scén. ()

giblma

Tvůrci museli požírat psychotropní látky po kilech. A jestli ne, tak to nechápu. Květnaté Shakesperovy dialogy vyznívají v kýčovitém prostřetí plném flitrů poněkud zvláštně. Když ale dojde na scénu, kdy neodvádí prostředí pozornost (třeba ta balkonová), je to zas starý dobrý Wilda. ()

mcb

Uznávám zvolenou formu i postmoderní stylizaci, ale verše prostě nepatří do filmu. Hlavně ne do úst "gangstaz", kteří se předvedou ve videoklipovitém úvodu. Celá adaptace tak působí sice nově a neotřele, ale díky literárním dialogům uspává skoro až k smrti. ()

evulienka3

"Kto je tvoj obľúbený režisér?* Baz Luhrmann* Baz Luhrman? To myslíš vážne?* Áno, on. Prečo mi neveríš?* Točí filmy plné klišé, v ktorých hlavný hrdina zomrie.* Človeče, on natáča impozantné milostné príbehy!" Hneď z kraja sa priznám, že nebyť tejto konverzácie a ešte zopár scén a skladieb využitých práve z tohto filmu, ktoré si seriál SKAM vypožičal, asi by som si túto xtú verziu príbehu Rómea a Júlie nikdy nepustila. Ako teda ja vnímam Baza Luhrmana a jeho film po jeho pozretí? Rozhodne ho ku svojim obľúbeným režisérom nepridám, musím však povedať, že sa mi to páčilo. Je pravda, že veľa sfilmovaných verzií Rómea a Júlie som nevidela, pretože žial koniec je vopred daný. Kombinácia moderných prvkov a pôvodného textu ma však bavila a vôbec nepôsobila rušivo a čo je hlavné, chémia medzi Leonardom a Claire fungovala na obrazovke na 100 %. Even mal pravdu, toto je skutočne impozantný milostný príbeh. ()

poz3n

Vždycky jsem tušil, že to tam je, ale až napotřetí se mi podařilo přijmout a pochopit Bazův trans párty svět. První polovina je naprostý nářez a patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem od Luhrmanna viděl. Je to přesně ten film, kde režisér už zcela viditelně ukazuje svůj rukopis a k tomu navíc disponuje dynamičností a nápaditostí, která je pro první brzké filmy velkých režisérů typická, a kterou ale později velká část z nich ztrácí. Takovému filmu pak rádi odpustíte slabší místa, když vám to v dalších minutách vynahradí. Leo a Claire jsou spolu úžasní. 8,5/10 ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)