Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

matkoslav1

Tak já nevím. Copak se tento film nedá udělat zajímavěji? Stará klasika je příliš stará a nezajímavá kvůli tomu, že se příliš striktně drží toho, co Willy napsal, DiCapriovský Romeo mě zase vůbec nezaujal... Já tam možná vůbec Romea neviděl, ale prostě toho slaďáka, který musel zmužnout, aby byl dobrým hercem... ()

Tabitha

Tohle je něco pro mě - naprosto úžasný, jak zachovali repliky, text, scénář, příběh a dosadili jen "moderní" vizuální podobu. Do starýho rámu zasadili novej obraz. Absolutně mě to nadchlo. A co si budeme povídat - Leonardovi tahle role sedla jako žádná jiná. ()

boocteer

Velmi zajímavě pojaté dílko od Williama Shakespeara. Ze začátku filmu jsem měla sice menší problém, nemohla jsem překousnout původní verše Williama Shakespeara zasazené do dnešní doby. Naskakovala mně husí kůže. Brala jsem to jako urážku a pošpinění jména tak uznávaného básníka. Přes všechny tyto negace jsem vydržela a nelituji toho. Film se mi moc líbil. Jinak, perfektně zahrané Leonardem DiCapriam, už tehdy byl vynikající herec. ()

sioned

Originálně zpracovaný Shakespeare přináší něco nového nejen co se do vizuálního zpracování týče. Postava Juliet je mnohem křehčí a jemnější než v jiných verzích a přesto má vnitří sílu, která si Romea podmaní. Film je víc zaměřený na na akci a ukazuje nám spíše než Julii Romea, cože je zajímavá změna. Na rozdíl od Zefirelliho verze si Romeo zachovává jemnost bez toho, aby budil dojem přílišného "ukňouránka". ()

nicky.2000

Tento film mě dostal k Shakespearovi, Shakespeare mě dostal k četbě, četba mě dostala k oblibě českého jazyka a literatury, obliba českého jazyka a literatury mě dostala na VŠ, VŠ mě vrátila zpět na SŠ, tentokrát za katedru... a tak si nejsem při pohledu na tu dnešní mládež jistá, zda mám tomu filmu děkovat nebo ho proklínat. Nicméně se jedná o jeden z mých nej nej nejoblíbenějších kousků. Modernizace mi vůbec nevadí. Naopak. Sledovat Shakespeara v neupravené verzi je i pro mě dost obtížné (a to jsem na Shakespeara odborník), tohle je lépe stravitelné. ()

Umělec

Nádherně moderně zpracované odvěké téma. Natočit tento příběh tímto způsobem chce odvahu, kontrast krásného jazyka a moderní, špinavé doby. Vizuálně dokonalé, krásné klipovitě pojaté záběry, už začátek mě chytl a do konce mě to nepustilo. Shakespeara mám velmi rád a každé nové zpracování, které ho respektuje je samo o sobě ocenění hodné. Bavilo mě to - 95 %. ()

aysxdcfvgbhn

Přemýšlela jsem o tom hodně a nemohu dát víc než 2*. Od nálepky odpad! mě odvrátily jen strhující herecké výkony Leonarda DiCapria a Claire Danes (každý po jedné *). Ani mi tak nevadilo, že se do moderní doby klasické Shakespearovy verše vůbec nehodí, ale co měly znamenat ty pistole? A navíc chudák pošťák slíznul vinu za nezastižení adresáta! Ne, víckrát už ne... ()

Mestrey

mnoooo, ale jo. Konečný dojem byl spíše nakloněn pěknému vizuálními i dramatickému zážitku a s velmi velmi slušnými výkony obou hlavních rolí. Autor by asi nejásal ale nakonec 4stars ()

vett

Film, který osciluje mezi odpadem a pěti hvězdami a to doslova z minuty na minutu. Přenádherná hudba, dokonalý Dicaprio a několik momentů tak něžně krásných, že chápete proč zrovna jejich láska je ta věčná. A věčné lásce dát míň hvězd prostě nemůžu. ()

Majez

Film jsem viděl poprvé ještě na škole 1999 a od té doby si ho jednou za čas pustím. Je přímo dokonalé, jak se autorovi povedlo vtěsnat děj do současné doby. Nejvíce mi utkvěla v paměti scéna kdy Kapuleti proti Montekům tasí meče ráže 9mm. Opravdu nenásilná forma, jak dostat puberťáka ke klasice :-) za mě 4* ()

Wolta

Luhrmannův styl mám ráda a nápad na převedení Romea a Julie do současnosti je zajímavý, ale tady jsem z toho přece jenom trochu rozpačitá. To, co v Moulin Rouge dokonale splynulo v jeden celek tady občas nepříjemně vyčuhuje. DiCaprio a Danes jsou v pohodě a milostné scény měly neskutečný náboj, ale než se člověk naděje, tak už je tam zase nějáka discoscénka a pak zase najednou drama, když se Romeo vydá zabít Tybalta a mezi tím vším ty hawajský košile..... Celé je to takové zmatené a zbytečně přestylizované. Kdyby Baz jenom trochu ubral, mohlo z toho vzniknout geniální dílo, ale takhle to působí spíš rozpačitě. Vlastně chápu i lidi, kteří tenhle film upřímně nesnáší. Merkucio byl trochu moc i na mě. Ale svoje zvláštní kouzlo to přece jen mělo. ()

Korra

Jediný případ, kdy mě Romeo a Julie dojali. Oba herci v hlavních rolích, a zejména Leonardo, podávají skvělé a hlavně velmi přirozené výkony. Díky bohu, žádné deklamování. ()

JARDAHONDA

Režisér Baz Luhrmann uvádí okouzlující a nekonvenční adaptaci klasické romance Williama Shakespeara. Leonardo DiCaprio a Claire Danes představují Romea a Julii, dva nejznámnější osudem pronásledované milence historie. Tentokrát se však děj odehrává ve futuristickém prostředí města Verona Beach. Geniální moderní převyprávění nejtradičtějšího příběhu lásky, přináší nezapomenutelný zážitek. 85% ()

Bassko

Dobre, snaha bola. Uznávam, že bolo pomerne zaujímavé počúvať film v rýmoch, ale jednoducho mi to nestačilo. Asi najslávnejší romantický príbeh bol takto zhovadený. Neodpustiteľné. Mohlo to byť zaujímavejšie keby že sa vyhnú tým zrýchleným scénkam a asi aj toho stupídneho oblečenia. Takto to je len o niečo viac ako odpad. ()

hanula999

Moc se mi nelíbí nápad "moderní" Romea a Julie,ale film byl vcelku dobrý a příběh mladé lásky jako vždy pohlcující.Dobrá prace Leo. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)