Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

májovec13

Nicole skvělá, hudba skvělá, režie skvělá, choreografie skvělá, scénář skvělý. Ale pro výkony Jima Broadbenta a zejména Ewana McGregora nemám slov. Výjimečný muzikál snad vším, kromě děje. ()

Vendee

Jsem muzikálová a tenhle film je pro mě opravdové potěšení. Neskutečně kýčovité a barevné, doprovázené výbornou populární hudbou. Nicole Kidman je jako kurtizána Satine krásná a podmanivá a Ewan McGregor v roli mladého básníka překvapí především svým hlasem. Film má krásnou výpravu a kostýmy a disponuje originalitou. Čím si mě získal především je scéna, kdy Christian se Satine pějí milostný duet v gigantickém slonovi - takový mix nejslavnějších love songů v jednom nikde jinde neuslyšíte :-) ()

yarghoul

Nádherně barevný spektákl s perfektním soundtrackem (netradiční Nirvana v podání sboru tanečníků). Scéna, kdy se tančí tango s písní Roxanne je elektrizující. ()

paniColombova

Toto je moje srdcová záležitost. Sice je film trochu přichycený za vlasy, bláznivější film jsem neviděla, ale přesto to neubralo na mém dojmu. Nejvíc na tom miluju hudbu a okouzlující výkon Ewana McGregora. A zbytek je taktéž úžasný. Nicole je bez komentáře, co si budem povídat. ()

Retimo

Nicole moc nemusím,ale tady jí to opravdu jde,Ewan McGregor exceluje a písnička Your song od Eltona Johna je tu lepší než originál. ()

rigby odpad!

Asi jsem jediný, ale film jsem vnímal jako obrovský bezbřehý zmatek. Silně mě to nudilo a naprosto jsem nepochopil, co na tom ostatní vidí. ()

Ala007

Tenhle provokativní film se nedá ignorovat a ti, kteří ho viděli, Moulin Rouge buď milují nebo považují za slátaninu. Patřím do první skupiny, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, a je to jeden z mála filmů, které můžu vidět kdykoliv a kdekoliv a nikdy mě neomrzí :-) Nádherná výprava a kostýmy, skvělé dialogy, naprosto neskutečný soundtrack a jako třešnička na dortu s totálním nasazením zpívající Ewan McGregor a Nicole Kidman. Kam na to ten Baz Luhrmann chodí?????????? ()

saillor

Spektakulární spektákl. Dokonalý kýč. Nejčistší láska. Ač nejsem muzikálový fanda, tak Moulin Rouge zbožňuji bezezbytku a jediné výtky. Drtivá většina zdejších coververzí mě baví víc než originály. Mráz běhá po zádech při Show must go on, vášeň sálá v koňských dávkách během Roxanne, neskutečná hravost Like a virgin a nejdojemnější nejzamilovanější Come what may. Nicole Kidman je přímo dokonale krásná, Ewan McGregor by očaroval zpěvem kohokoliv a kraluje jim Jim Broadbent. Kostýmy jsou čarokrásné, kamera a střih strhující, omamná režie. A na konci pokaždé brečím. Tohle je pro mě 100% čistých jako Sparkling diamonds. ()

Dana1926

Opravdový diamant ve svém žánru, když zhasla světla a na scénu věšla Nicol Kidman něšlo než s nadšením zírat. Herci jsou vážně exceletní a to že má Ewan McGregor takový hlas by mě opravdu ani ve snu nenapadlo. Oslnující hudební čísla jsou pastvou pro oči i uši. Dokonalá choreografie a pěvecké výkony až mi z toho šel mráz po zádech. Celý tenhle film je smršt klišé, dramatu i humoru v až opravdu bláznivé míře. Nablískaná jízda lesku a slávy Moulin Rouge mě vtáhla a nakonci užaslou vyhodila ven. A jakkoli nesnáším klišé Moulin Rouge u mě zvítězilo na plné čáře. ()

Janie.

Na tohle se dá říct jen jedno: wow. Zezačátku jsem zírala, protože mě překvapila hravost, s jakou je celý film pojatý, někde uprostřed jsem znovu zírala, jak ve filmu, kde se na začátku objevi titulek "Paříž - 1900" tančí hromada kurtizán a gentlemanů na Nirvanu a když Zidler začal citovat první slova z Madonniny "Like a Virgin", málem jsem umřela smíchy, a na konci jsem byla dohnána skoro k slzám. Skutečně, ani minutu z těch dvou hodin jsem se nenudila. A Ewan McGregor a ten jeho hlas... hlavně v Elephant Love Song Medley při I Will Always Love you jsem tála :D Stejně tak u Your Song. Ale za vrchol filmu a nejlepší taneční scénu určitě považuju El Tango de Roxanne - opět, z Ewanova hlasu jsem měla husí kůži a ta písnička je tak prudká, divoká a chytlavá, že jsem jeden den měla dokonce takový blok, že jsem nemohla poslouchat nic jiného :D Vážně, už dlouho jsem nebyla tak nadšená z filmu jako po shlédnutí Moulin Rouge. Už předtím jsem milovala jak muzikály, tak Ewana i Nicole, takže kombinace toho všeho je vlastně tak trochu splněný sen. Jenom když tohle píšu, už mám zase nutkání se na to podívat znovu :D ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)