Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Obhajca nevinných, ktorý vznikol podľa skutočnej udalosti, rozpráva silný a podnetný príbeh mladého právnika Bryana Stevensona (Michael B. Jordan) a jeho boja za spravodlivosť, ktorý sa zapísal do dejín. Po ukončení štúdia na Harvarde mal Bryan na výber z viacerých lukratívnych pracovných ponúk. Namiesto toho sa však vydáva do Alabamy, aby s pomocou miestnej obhajkyne Evy Ansleyovej (Brie Larson) obhajoval neprávom odsúdených alebo tých, ktorým sa nedostalo riadneho zastúpenia. Jedným z jeho prvých a najškandalóznejších prípadov sa stane ten okolo Waltera McMilliana (Jamie Foxx), ktorý bol v roku 1988 odsúdený na smrť za neslávne známu vraždu 18-ročného dievčaťa, a to napriek tomu, že existuje množstvo dôkazov o jeho nevine a že proti nemu svedčil len zločinec, ktorý mal dobrý dôvod klamať. (TV Markíza)

(viac)

Videá (2)

Trailer 3

Recenzie (93)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Film, v ktorom sa treba pripraviť na dve hodiny rozprávania o tej istej téme, na konci ktorej je zase rasizmus. Pre mnohých to bude zdĺhavé, pomalé tempo právnického príbehu, to si môže a nemusí nájsť svojho diváka. Človek nespravodlivo odsúdený na trest smrti je ale dobrá nosná téma. Ide o skutočný príbeh o mladom právnikovi, ktorý odhaľuje súdnu nespravodlivosť diskriminačného právneho systému na juhu USA, kde ešte stále nepochopili, že otroctvo je už dávno zrušené. Napriek tomu sa však netvárme, že všetci černosi vo väzení sú nevinní. Niekedy šiel film aj takýmto dojmom. Emócie vyvolá dvakrát. Zhruba po hodine, keď právnika zastavia v Alabame policajti a potom súd, ktorého časť môžete vidieť aj v traileri. Inak priemer, jedno pozretie stačí. ()

silentname 

všetky recenzie používateľa

"Just Mercy" ma úprimne zasiahlo. Film ma skutočne zasiahol a dostal zo mňa veľkú dávku emócií. Viem, že v Amerike boli v minulosti pravidlá nastavene tak absurdne, že nevinní ľudia skončili popravení len z toho dôvodu, aby sa čo najskôr celý prípad uzavrel. A okrem toho, Amerika potrebuje niekoho, koho môžu nenávidieť. A takto sa rôzni ľudia dostali do veľmi ťažkých situácií, z ktorých nebolo pre nich cesty späť. Aj preto ma teší, že sa našiel niekto, kto bol schopný takéto prípady sledovať a snažiť sa ich vyriešiť a pomôcť ľuďom, ktorí skutočne potrebovali pomôcť. Michael B. Jordan A Jamie Foxx sú absolútne excelentní v tomto filme. Obom som veril role, ktoré predstavovali a dali do toho absolútne maximum. Po hereckej stránke to zvládli najlepšie ako mohli. Film pôsobí veľmi autenticky. Je tu niekoľko vynikajúcich scénok. Pokúsim sa ich popísať bez toho, aby som nejako výrazne spoiloval dej, no máme tu svedka, ktorý má strach vypovedať. Má strach z niekoho, kto na neho vyvolával nátlak. A páči sa mi ako Bryan pochopí čo sa deje a postaví sa pri výsluchu tak, aby na danú osobu nevidel. Aby ho to tak nedesilo. To si viem predstaviť veľmi dobre. Plus metódy, ktoré boli použité na to aby získali jeho výpoveď boli skutočne hnusné. Ako človek, ktorý je popálený na veľkej časti tela si viem veľmi dobre predstaviť, čím si musel počas týchto skúseností prechádzať. Okrem toho je skvelé, že Bryan pôsobí ako človek. Scénka, kde sedia s Brie Larson na lavičke a on si vyčíta čo sa stalo je pre mňa jedna z najlepších. Pretože sám musí pochopiť vnútri, že to čo sa deje nie je jeho vina. A uvidíme aj jednu popravu. A musím povedať, že to zo mňa dostalo emocionálnu reakciu. Pretože v tom filme vidím ľudí. Ľudí, ktorí si určite nezaslúžia to, čo sa s nimi čoskoro stane. Vizuálne je film nádherný, nenudil som sa ani na minútu a ubehlo mi to ako voda. V momentálnej situácii hodnotím film ako najlepší, čo som za tento rok videl. A preto ho aj patrične ocením. Hodnotenie: A+ ()

Reklama

lamps 

všetky recenzie používateľa

Obhájce nevinných své poslání v součtu splňuje a velmi intenzivně obhajuje své nadčasové etické myšlenky. Po jeho zhlédnutí budete s velkou pravděpodobností dost nahněvaní na nespravedlnost, jaké se na obžalovaném Walterovi dopustilo, a snad i pocítíte obdiv ke skutečným lidským předobrazům, které příběh inspirovaly. Jenže jako formální skládačka plná vzletně důležitých motivů snímek nijak nevyniká a podává dost zjednodušující výpověď, která se i velmi explicitně veze na odkazu slavného předchůdce z roku 1962, přičemž své poselství nijak nekazí, ale zároveň mu ani nedodává žádné přidané hodnoty či příběhové invence. 65% ()

M.i.k.e 

všetky recenzie používateľa

nedělám si iluze,že i v dnešní době by na jihu US&A nejraději černochy honili v prostěradlech a následně je nechali sklízet bavlnu,ale i přesto bylo za poslední dobu těch filmů o utlačovaných černoších,kteří jsou vždycky a za všech okolností nevinní víc než dost.Navíc hodně jich bylo až moc prvoplánových a ani od Just Mercy jsem vlastně nic víc nečekal.Naštěstí se ale moje obavy nepotvrdily a byť i tohle je hodně o těžkém údělu černocha v Americe,je to v prvé řadě nadstandardní soudní drama,které ty svoje hlavní myšlenky netlačí nijak na sílu.Hodně tomu pomáhá opět velmi dobrý Michael B.Jordan a správně civilní Jamie Foxx...70% ()

petikacka 

všetky recenzie používateľa

Je to možná zbytečně moc dlouhé...Přesto je to velice silný příběh podle skutečnosti který je napínavý a chvílemi se člověk cítí naprosto bezmocný...Americký soudní systém je opravdu velice zvláštní a obzvláště na americkém jihu se s tím moc nemažou...Rasismus je tam pořád velice silně zakořeněný...Za mě 85% ()

Galéria (50)

Zaujímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v amerických štátoch Alabama a Georgia. (MikaelSVK)
  • Film vychází ze stejnojmenné knihy „Just Mercy“ od Bryana Stevensona. (SONY_)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Súvisiace novinky

Michael B. Jordan v biblickém velkofilmu

Michael B. Jordan v biblickém velkofilmu

26.03.2019

Herec Michael B. Jordan (Creed, Black Panther) bude produkovat a zároveň ztvární hlavní roli v biblickém velkofilmu Methuselah od studia Warner Bros. Příběh vypráví o muži, který se dožil 969 let,… (viac)

Reklama

Reklama